0 oy
138 göst.
Diğer kategorisinde (1,134 puan) tarafından
Kizlar ben yarin oglumu sünnet ettircem saat 12:30 gibi.  Oğlum 9 aylik anestezi doktoruna sormayi unutmusum genel mi bölgesel mi olucak diye,  bana servisteki hemsire gece 24'e kadar yedir içir dedi ondan sonra su bile verme dedi saat 5 yada 6 gibi sabaha karşı emzirirsin dedi sonra hiçbişey verme emzirme 12:30'a kadar sünnete kadar ac kalicakmis,  aklim almiyo bu sicakta 9 aylik bebek  nasil ac susuz kalsiz iri insan dayanamiyo bu sicaklara küçücük bebek nasil dayansin ya bide biz manisada oturuyoruz burda sünnet etmiyorlar balikesire gidicez sünnet icin arabada yolculuk olucak illaki susar oğlum ve su icmeyi cok seviyo sizler nasil yaptiniz ne yapmam lazım bana bi akil verin. Zaten hastaneye erken gidicez anestezi doktoruna sorucam soru var iki tane. 9 aylık bebek genel olamaz diye düşünüyorum ama bilmiyorum tabi böyle olan oldu mu 

9 Cevaplar

0 oy
(1,134 puan) tarafından
Kizlar niye kimse cvp vermiyo bilgisi olan yok mu oğluşunu sünnet ettiren anneler.. 
-Reklam-
0 oy
(2,704 puan) tarafından

Valla bilgim yok canım, bilen çıkar inşallah 

(1,134 puan) tarafından
İnşaallah canım teşekkür ederim
0 oy
(3,551 puan) tarafından
9 aylık bebek lokal olması zor olur. Eli ayagı durmaz ama aç kalması gerek. Ne olur ne olmaz. Olası bir komplikasyonda uyutmak da gerekebilir. Bir zaman ac kalırsa da bişi olmaz bacım. Anestezi hafife alınacak bir işlem değil ister genel ister lokal olsun. Sen doktorun ne dediyse uy ona. Bir damla agzını ıslatabilriisn ama öyle doyurma doyurs yedirip içirme... 
(1,134 puan) tarafından
Offf zor olucak ya bu sıcakta keşke biraz daha erken saate verselermiş sünnet saatini
(3,551 puan) tarafından
Canım özel bir durum yoksa siz biraz daha havaların serinlemesini bekleseydiniz oğlun açısından daha iyi olurdu sanki. Sıcakta ter suyu idrar vs yakar hep.. Darısı askerliğin3 olsun inşallah
0 oy
(1,556 puan) tarafından
Bız 8.5 aylıkken bebeğim lokal anestezi yapıldı 
(1,134 puan) tarafından
Bi sıkıntı oldu mu canim nasil geçti
(1,556 puan) tarafından
Şükür bı sıkıntı olmadı bizim doktorumuz sarı kantaron yağı ve Bepanthol yada mustela pişik kremi kullandirdi sünnet yeri geçene kdr ilk gün biraz.huysuzdu ertesi gün gayet normaldi bez değince arada irkiliyordu okdr
(1,134 puan) tarafından
Anladim canim sağol inşallah bizde de sıkıntı olmaz
(1,556 puan) tarafından
Olmaz merak etme çok dar bişey giydirme altına rahat bişey olsun normal bezini baglattirdi bizim doktorumuz
0 oy
(3,915 puan) tarafından
Canim bizim oğlusun hem lokal oldu hem de cok az genel anestzi verdi. Malesef ac bekletmek zorundasin. Bir sekildee oyala
(1,134 puan) tarafından
İşte bu olay zor ya o saate kadar  nasil ac susuz kalicak kuzucuğum hadi bi sekilde aç kalir da suyu çok seviyo içiyo terleyip duru rabbim yardim eder dişimizi sikicaz bi gün artik napalim.  Peki canim ayni gün icinde çikabiliyoz mu hastaneden
0 oy
(415 puan) tarafından
Ben 1 hafta önce ettirdim sünnet pipiye uyusturup iğne etti eve çağırdık biz sünnet oldu emdirdim hemen anestezi falan zor 
(1,134 puan) tarafından
Anladim canim burda öyle imkan olsa öyle yaptircam ama balikesire gidicez sünnet icin
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Yedirip icirme dediyse genel olacak. Yani kucuk buyuk farketmeden eger genel anestezi alacaksa bir bunye kesinlikle yeme icme olmuyo diye biliyorum
0 oy
(119,461 puan) tarafından
Tumden uyutucaklardir bolgesel uyusturmada ac birakma olmuyo
0 oy
(36 puan) tarafından
Aç getir dedigi icin genel anestezi yapacak.Ben 11 aylik lokal yaptirdim.Yedir icir karnini doyur getir dedi.Devlet hastaneleri genel anestezi yapiyor genelde bebekle ugrasmak istemiyorlar.

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 178 göst.
26 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 65 göst.
15 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Kubrabas (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 99 göst.
11 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde SiyahMasal (262 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 97 göst.
22 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde SiyahMasal (262 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...