0 oy
240 göst.
Diğer kategorisinde (3,797 puan) tarafından

Neler yapılıyor süreç nasıl yani ?

6 Cevaplar

+1 oy
(946 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canım önce kursa gidiyorsun. Yazılı kurs, bence mutlaka katıl motorla falan ilgili bilgi veriliyor sağlık ilk yardım vs. Sonuçta kullandığın arabayı tamir edemesende üç beş bilirsin neden arızalandı mesela. Sonra direksiyon dersi alıyorsun. Ben 6 kere aldım. Ekstra alıcaksan ücretli oluyor. Sonra direksiyon sınavına giriyorsun, şansın varsa zorlamazlar. Beni zorlamışlardı. Kaputu açtırıp soru soruyorlar. Bilemezsen puan düşüyor. Manuel ehliyet alırsan otomatik kullanabilirsiniz. Ama otomatik alırsan Manuel kullanamazsın. Kurslar biraz karışık ama test çözdükçe oturuyor. Ben 84 le geçtim yazılı sınavı. Direksiyonum iyidi. Hiç puan kırmadılar. Zaten parkur sonuna geldik mi alıyorsan ehliyetini, hayırlı olsun diyorlar. Eğer geçemezsek tekrar sınava girme hakkın var en son (2018) de 3 kere hakkın vardı. Ama tabi yine harç yatırıyorsun. Ben 2018 de aldım 1300 tl dı. 
(3,797 puan) tarafından
Teşekkür ederim cancağızim ♥️
Sınav ksnda karsrszm nasıl olur çok zormudur fln
Hiç araba sürmedim ama almak istiyorum da bir yadan ehliyet
(946 puan) tarafından
Hiç korkma canım yazılı sınav kolay geçme puanı 70. Önemli olan direksiyon. Çünkü 2 tane görevli oluyor arabada, hocan da geliyor. Aklıma şey geldi, annemin arkadaşı vardı 5 kere girmiş sınava, 2 kere 0 dan başlamış. Bir de otomatik yani. En son geçmiş kadın hayır yapıyordu :D zaten puanın geçmeye yetmediğinde, yada arka arkaya yanlış yapınca diyorlarmış sağa çek, diye hocan kullanıyor arabayı. Kasacak hiç bişey yok . Ama arabanıza varsa eşin falan biraz direksiyona hazırlasın seni. Eski bir araba modeliyle öğrenirsen, dizel araba sürmek çok kolay gelir.
-Reklam-
0 oy
(313 puan) tarafından
Adanada kursla beraber 2000 kadar tuttu
(313 puan) tarafından
Tellideredeyim canım senn köyüm yok onu soruyorsan da :D
tarafından
Çok yakınsın bana yaa :D bende havuzlubahçedeyim saydam da
(313 puan) tarafından
Hemşeri görünce sevinmek :D♡ biliyorum bi kaç kere gelmiştim o tarafa
tarafından
Aynen seviniyorum vallaha :D Bende tellidereden çok geçmişim eşim pınar mahallesinde çalışıyo ordan biliyorum
(313 puan) tarafından
O da çok yakınmış geçerken el salla:D
0 oy
tarafından
Artık iki seçenek var manuel ve otomatik vites . Öncelikle yazılı sınav sonra direksiyon sınavı oluyor. Bulunduğun yere bağlı bizim burada mesela 2.500 sadece kurs ücreti otomatik ehliyet için 
(3,797 puan) tarafından
Hmmm anladım cnm iyimis fiyat daha çok dsnuorm burada acaba sorulan sorular çok zormu :)
tarafından
Valla kuzum ben 2015 te manüel almıştım yazılı sınav kolaydı tabi o zaman otomatik vites seçeneği yoktu . Ama arkadaşım aldı geçen günlerde yazılı sınav kolaymış Baya direksiyon sınavıda araba otomatik olduğu için stop etmiyor kaydırma yapmıyor bunun gibi bir sürü şey arabanın içindeki göstergeleri soruyormuslar kaputu soruyorlarmis açtırıp işte motor nerde akü nerde antifiriz kapağı ne işe yarar yağ çubuğu nefse falan gibi sorular
0 oy
tarafından
Kursa yazıl derslere ister katil ister katılma ben sadece trafik derslerine katildim sağlik ve motora girmedim 

Kitabciktaki testleri coz internetten coz cok kolay akli mantığı olan herkez yapar 92 almistim sinavdan 

Direksiyon derslerine gir mutlaka direksiyon dersinden de gecersen ehliyeti cikartabilirsin ben 900 e cikarttin gecem sene sonu bu semeyi bilmiyorum

( sınavdan kalirsan tekrar girme hakki vardi galiba)
(3,797 puan) tarafından
900mu baya iyi yaa valla şanslsn
Sınav beni dsndruor en çok zor mu olur ne blm yapablrmym blmiorm ama yarın uğrayablrdm knscm bi
tarafından
Sadece çıkartması 900 kurs parasi 2500 du galiba kuzenim odemisti ben odemedim :)
Sinav cok basot valla hade sağlik ilkyardim az cok bildigimiz duydugumuz seyler motor dersine de girmedim ama yaptim hep ayni sorular Google Play Storeden uygulamalar var ehliyet test sorusu fln yaz gecmis yillarin cikmis sorulari hep onlardan cikiyo bir ikitane yeni cikar onlarida yaparsin bak ben kac soruydu 25 mi 50 mi her soru  2 puan gibi biseydi galiba yani 4 yanlis yapmistim
0 oy
tarafından
Eşim 2 yıl önce girdi 1200 kursa verdi 5 kere sınava  girme hakkın var sana bir kitapçık bir test veriyor işte kitapta ilkyardım, araba motorları  trafik işaretleri gibi şeyleri öğretiyorlar çok basitti ben ona yardım ettim beraber test falan çözüyorduk bide eski çıkmış sorular var google play storeden indir uygulamasını eski testleri çöz hep ya aynı yada benzer sorular çıkıyor. Sınava online girmişti 20 soru tablette onların gözetimde girdi 70 olunca geçiyorsun hemen yarim saat sonra puanınla beraber geçtimi kaldımı yapıyorsun geçtikten sonra seni çağırıp gel araba sür diyorlar oda ikinci sınav yanında öğretmen sana diyecek işte sür park et falan basit bişey onemli olan ilk sınav geçmen sonra bello bir miktar para ehliyet için veriyorsun ben tektaş ve alyansimi sattım eşim almak istemedi zorla verdim çünkü belli bir süre içinde o parayı yatırmazsan ehliyet iptal oluyor durumumuz biraz düzelsin yine alırsın dedim.sonucta insanlar onu almak için bir sürü para döküyor ama sınavı geçemiyor 5 defa girip kaybedersen paran çöp oluyor yeni bir dosya açmak zorunda kalirsin merak ettiğin başka soru varsa cevaplayabilirim:)
(3,797 puan) tarafından
Teşekkür ederim cancağızim baya yazmssn ♥️
Eşim e diyorum al al ama istemiyor bir türlü sen al dedi kredi cekck öle oarasi için sen al ben verrm parasını dedi iyi ddm alacm öle bir şeyle kalktım alacm diye :) sınavlrnda çok zorlanrmym neblm araba sürmedim hiç bide
tarafından
Araba sürmeyi bilmiyorsan kursa gidip önce onu öğren canım yada bilen biri sana öğretsin yanında rahat olabileceğin biri emin ol sınavlar çok kolay bizim okulda girdigimiz sınavlardan kolay valla param olsaydı bende girecektim. Hiç panik yapma inan coook kolay eğer sınava adepte problemin yoksa sana çerez gibi gelir
(3,797 puan) tarafından
Soruları ezberlmk knsnda kafama nekdr girer bukdr dolu iken blmiorm ama ehliyet alırken arabayı da sürmeyi öğretmiolrmyfi cancağızim
tarafından
Kursa verecen zaten para orda öğretiyorlar  girme imkanı olan yada bilen gitmiyor bilmeyen ise gidip öğreniyor benim eşim bildiği için hiç gitmedi.valla canım 3000 4000 gider egerki borcun yoksa,çocukta sana engel değilse eşinde istiyorsa gir sınava al ehliyeti

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 57 göst.
3 Ekim 2023 Aile kategorisinde Nrgz (825 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 40 göst.
26 Ağustos 2024 Aile kategorisinde Nrgz (825 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 69 göst.
26 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Serpil193 (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 66 göst.
16 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kadriyendc (639 puan) tarafından soruldu

399,956 soru

11,963,762 cevap

36,133 kullanıcı

...