0 oy
173 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde (2,529 puan) tarafından
Bebek yağları yerine organik doğal zeytinyağı kullansam iyi olur mu bir zararı olur mu acaba kızlar. Kimyasal birşey kullanmak istemiyorum duş sonrası yağlamak için sizce nasıl olur 

12 Cevaplar

0 oy
(3,650 puan) tarafından
Valla biz kirkimiz cikana kadar dogal zeytin yagi ile yagladik 4 bebem var hepsinde yaptim sujur bi zararini gormedim
(2,529 puan) tarafından
Cildine zarar vermedi yani dimi canım
(3,650 puan) tarafından
Organik oldugundan eminsen hic birsey olmaz kuzum biz ozel getirtiyoruz
-Reklam-
0 oy
tarafından
kullanabilirsin cnm ama bebek yagida zararsiz yuzune surmedigin surece
(2,529 puan) tarafından
Bazı bebeklerde ciltte tahriş oluyormuş o yüzden doğal zeytinyağı daha iyi olur diye düşünüyorum canm
0 oy
tarafından
Bebek yağı iyi değilmiş canım cildi tıkayabilirmiş zeytin yağı kullan derim ama diğer arkadaşlar da fikir verir çünkü ben kullanmadım
(2,529 puan) tarafından
Bebek yağı kullanmak istemiyorum bende canım ne olursa olsun kimyasal var içinde ama doğal zeytinyağı daha iyi olur gibi
0 oy
(10,646 puan) tarafından
Çok killandirmaz mi kiz
(2,529 puan) tarafından
Zeytinyağı tüylenme yapıyor mu :D bilmiyorum valla canım doktora bı sorayım olmadı
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Zeytin yağı değilde canım zeytin sütü var. Zeytinyağının asit oranı yüksek olduğu icin belki senin bebeğine iyi gelmeyebilir. 

Ayrıca cildi çok kuru değilse sürmende şart değil ben bı kere sürdüm bebeyagi yetti
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Doktor kantaron yağı kullanabilirsin demişti ben karnına zeytinyağı kullandım bizim zeytinimizden çıkarttırıyoruz doğallığından emin olmalısın hiçbir şey olmadı 
0 oy
(4,403 puan) tarafından
Dogalini bulduysan sur heryerine :) zaten yemedigimiz seyleri vucudumuza surmemiz de dogru degil, benim annem kardesimin poposuna hep zeytinyagi surerdi pisige cok iyi geliyo, ev arkadasimda bacaklarina surerdi agda sonrasi falan bende kullandim hassas bi cildim var zararini gormedim ama bebek vucudu sonucta, once kucuk bi yerinde dene oyle tum vucuduna sur derim yine de
0 oy
(579 puan) tarafından
Bizim ebemiz zeytin yağını bı cezvenin içinde cızırtı çıkarana pişir dedi canım asidini almak için sonra zeytin yağıyla dus sonrası yağla dedi bende öyle yapiyorum canım bı zararı olmaz bence olsa ebe tavsiye etmezdi heralde 
(2,529 puan) tarafından
Isıtıp soğutuyoruz yani öyle mi canım tamam bende öyle yapayım çok sağol ❤️
(579 puan) tarafından
Evet canım sogut öyle sur
0 oy
(395 puan) tarafından
kızıma kullandım oğluma da kullanıyorum bi zararını görmedim aksine çok memnun kaldım leke vs kıyafette bırakmıyor da
0 oy
tarafından
Kimse yazmamis ama şöyle belirtiyim 

Egeliyim zeytinyağından çok iyi anlar ve bilirim 

Oğlum 5 aylık bende zeytinyağı kullanıyorum ama sürekli değil 

Gerçek zeytinyağının asidik özelliği vardır 

Yenidoğan bebeğe bu asidik ağır gelebilir

O yüzden ara ara kullanmak lazım sürekli hale getirmemek lazim

Bebek yagi bugüne kadar hiç kullanmadım

Bebek losyonu 

Kantaron ve zeytinyağı kullanıyorum 
(2,529 puan) tarafından
Bebek losyonu ne kullanıyorsun canım çok teşekkür ederim ❤️
tarafından
Unibaby kullanıyorum canım
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Kendim bil hassa yaptığım zeytin yağını sıfır asit oranıyla yapılan şeyi kullanıyorum ve bebeğimde hem yer hem kullanırım 

İlgili sorular

+1 oy
14 cevap 647 göst.
23 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 129 göst.
8 Ekim 2022 Diğer kategorisinde pinar-08. (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 256 göst.
16 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Kubraumut (3,152 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 56 göst.
2 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Milkasu (805 puan) tarafından soruldu

386,108 soru

11,543,720 cevap

35,219 kullanıcı

...