0 oy
126 göst.
Diğer kategorisinde (15 puan) tarafından
10 aylik bebegim ben ve babasi disinda herkesi yabanciliyor surekli arkamdan ah yazik vah yazikk isi cok zor bu cocukla diyor bir de kisa boylu bende uzun degilim zaten de kisa ve zayif diyr ayybyazik sen bunu besleyememissin diyenler yedirmemissin diyorlar. Ve birdr bekleme 2.ci yi yap deniyor ben istemiyorum dedikce cok moralim  bozuluyor hep

8 Cevaplar

0 oy
(4,589 puan) tarafından
Ağzı olan konuşuyor. 
(15 puan) tarafından
Aynen oyle canin yoruyorlar insani
-Reklam-
0 oy
(3,542 puan) tarafından
6. 7. Aydan itibaren bebekler insanları, mekanları vs bilir. Yani tanıdık mı yabancı mı. Bi süre sonra alışıyor.geçici bir dönem. Ve normal bi özellik. Özellikle pandemi çocukları için çok daha normal. Üzülmeyin. 
(15 puan) tarafından
Kimseye gitmiyor hicbisekilde bi ben bi babasi o kadar herkesten kaciyor
(3,542 puan) tarafından
Önce sık görüştüğünüz insanlarla aynı ortamda bulunsun. Her gün resimlerini göstererek tanıtın. Bu anneanne bu babaanne gibi. Kucağa gitme vs daha sonraki aşama. Birden olmaz
0 oy
tarafından
Amann salla gitsin canım ağzı olanknuşur 
(15 puan) tarafından
Bide sorunlu mu senin bebegin acana diyen bile oldu
0 oy
(14,051 puan) tarafından
Oğlum 16 aylık aynı anlattığın gibi karşımda ki kişi koltuktan kalkınca bile korkup ağlamaya başlıyor huyları böyle napalim elbet büyüyecekler 
(15 puan) tarafından
Bebegimde oyle bakmasi yetiyor birinin aninda bize yapisiyor ya
0 oy
(2,593 puan) tarafından
siz yapın kendi bebeğinizi besleyin bakın diyin benim oğlum da çok yabancılardı hastaneye girer girmez çıkana kadar ağlardı şuan 14 aylık 2 3 aydır aştık yabancılamayı oda parka gittiğimiz için pandemi bebekleri sürekli evdeydi kimseyi görmüyordu ki oğlum en son 1 buçuk ay önce 9078 di kilosu raporlu mama kullanıyoruz kolları çubuk kraker gibi hiçte sorun etmiyorum Allaha şükür sağlığı yerinde herşeyini en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum eşimin kuzeninin oğlu 4500 kilo doğdu şuan 3 aylık 8 küsür neredeyse oğlum kadar ama anneside babasıda yapılı hiç moralinizi bozmayın ağzı olan konuşuyor 
(15 puan) tarafından
Bebegimde oyle herkesi yabanciliyor kimseye gidemiyorum artik anneanne babaanne dede teyzr hala kim olursa artik. Ya sormayin sen bu bebeyi beslememossin benim bebe soyle boyle bende elinden almıyorum cocugumun heralde bende anne olarak besliyorum sagliginda bisey yok sukur
(2,593 puan) tarafından
açık alana parka falan götürün mümkün olduğunca oğlumda dedesine dayısına yengesini görünce ağlıyordu sürekli parka giderek yendik şükür kapat kulağını herkese millet gerçekten o kadar çok ve boş konuşuyor ki sen anne olarak aç bırakacak değilsin bebeğini
(15 puan) tarafından
Hergun parka çıkarıyorum ama alisamiyor istemiyor ozellikle dokunulmasini asla sevmemeyen bir bebek sarilmak opmek hic hoşlanmıyor ama yinede yaz bitene kadar en azindan insana alistiricam bi sekilde annrannr babaanneye bari gitse en azindan:(

Dimi kesinlikle katiliyorum bebegime acir gozlerle bakiyorlar acınacak biseyo yok elhamdülillah
(2,593 puan) tarafından
hemen olmuyor zaten canım ilk parka gittiğimizde oğlumda sürekli bacaklarıma sarılırdı istemezdi mesela özellikle babasıyla götürdük ki ben bebekleri görüp ayy bak abla abi kardeş falan diyordum babasının kucağında oluyordu bakıyordu ben çocuklarla oynamaya çalışıyordum öyle öyle alıştı şimdi de kucağa gitmez sevdirmez ama görünce ağlamaz inanın herkes doktor herkes herşeyi biliyor bir anne bilmiyor sanki cidden boşverin umursamayın
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Böyle diyenlerin ağzına kürekle vurasım var.

2 çocuğum da yabancılamadı ama inan daha çok zorlandım çünkü her türlü tehlikeye dah açıklar. Çarşıda pazarda bile gözüm üzerlerinde olmak zorunda kalıyordum çünkü gülerek yaklaşan herkese karşılık veriyorlar. Büyüdükçe değişiyor tabi. O yüzden yabancı, bilmesi daha iyi bu zamanda

Boy genetik bişey doktorumuz daha 20 günlükken dedi ki size bakıyorum da çok da uzun bişey beklemeyin dedi :) bir de prematüre bir bebek ama sağlığı yerinde olsun tıfıl olsun sorun değil.

2. De kendin hazır olduğunda yap. Sana çocuk yap diyenlerin hiç biri gelip bakmayacak çocuğuna olan sana olacak.

Kısacası, kimseyi takma kendi gönlünden geçene odaklan 
(15 puan) tarafından
Biz de tam tersi insan gormeye gelelim ciglik cigliga aglamaya basliyor hemen hicbiyere gidemiyirum oyle yada biri bize gelemiyor.

Aynen oyle sanki ben elinden aliyorum yedirmiyorum bpyu kisa napim yani cocuguna saglikli biseyi yok ama insanlar anlamiyor asla:)
Kesinlille diyorum ki hazir degilim istemiyorum yap Allah yap bir gormen lazim israrlari 2.cocuk olmadan olmaz ne zaman yapican ya bi dur yok.. oyle aslinda insanlar moral bozmak icin yaris yapiyor
0 oy
tarafından
Kızımda öyle ben ve babası dışında asla kimsede durmaz eve biri gelse yada biz bir eve gitsek ağlar huysuzlanir annemlere bile zor alıştı yine asla bensiz onlarda durmaz 

Bence her gördüğü kucağa atlayan bir bebek olmasından daha iyi bu şekilde olması 
(15 puan) tarafından
Atlamasada en azindan alissa az da olsa dede babaanne anneanneye onlara gidince babasi markete giderse yandim wc ye giremem
0 oy
(945 puan) tarafından
Sinir oluyorum şu boy kilo takıntısı olan insanlara. Kayınvalidem de hep ee kaç cm doğdu, işte diğer torunum böyle doğmamıştı, bu kısa doğmuş. Niye böyle doğdu. Yok çok kilolu deyip duruyor. Diğer torununun babası 2 metre, annesi 1.80 . Bu kıyaslama neden anlamıl değilim yaa
(15 puan) tarafından
Bende kisayim zatrn zaten kilolu dogmadi bebegimde ama ben beslemedim ben bakmiyorum yedirmiyorum oluyorum bendr zaten akil hastasiyim aliyorum bebegim yemesin diye elinden bunaldim ayy yazik cok kucuk ayy suu buu saglikli masallah deyin ama yok olmaz

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 213 göst.
20 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Ahsen (2,020 puan) tarafından soruldu

384,710 soru

11,507,975 cevap

35,165 kullanıcı

...