+1 oy
736 göst.
Diğer kategorisinde (13,202 puan) tarafından

Belgüzar Korel aşı olmuş doğuma kadar sabredemedim artık diyor. Ufak tefek şeyler paylaşmış ben de ondan etkilendim 

image

14 Cevaplar

+6 oy
(2,291 puan) tarafından
Asi olunca sanki yogun bakimda yatmayacak masallarinizi baskalarina yutturun ya...
(2,291 puan) tarafından
Canim biz bilimi dusman gibi görmüyoruz mesela antidepresan haplarinda da bir cok yan etki var degil mi kullanip kullanmamak hastanin iradesinde..
Memlekette o kadar psikolojisi bozuk insan var katil var ne bileyim sapik var antidepresan icip tedavi olun diye baski goruyorlar mi yoo...
Yani ben anlamiyorum bu baski niye tamam salgin bir hastalik var ortada ama ne olacagi belli olmayan bir aşıyı neden olaym. Korona olursam da ölüm riski var aşı olsam da. Mantıken ikisinde de ölme tehlikesi var neden aşı olup daha fazla risk alaym ki
(2,291 puan) tarafından
Yani birde imza attırıyorlar madem cok guvenilir hayat kurtariyor imza neden?
(2,589 puan) tarafından
Bişi dicem de olmicak baskı yapanlar da Allah korusun bişi olursa herkese olsun mantığında bence yanlarına insan arıyorlar ama herkes karar sahibi siz yaptıysanız aferin size yapmayanlara da nasihat verip durmayın 40 yıllık tıpçılar gibi
(2,291 puan) tarafından
Bide asi olmayanlara cahil muamelesi yapmiyolar mi...
(2,589 puan) tarafından
Aşı olmuyoruz diye Cahil olduğumuzu düşünenlere şunu diyim hayır diyebilmek herkesin hemfikir olduğu bişeyi kabul etmeyip kendi düşünce ve hür iradesi ile HAYIR diyebilmek birey olduğunun göstergesidir. Sürü psikolojisi ile baskı yapmayı bırakın bergüzar korel kim aaa bunu paylaştı diye koşarak gidip aşı olucağım şimdi :DDDDDDDDD
-Reklam-
+2 oy
(2,589 puan) tarafından
Yaptırmicamm resmen fare gibi üstümüzde deney yapıyorlar ne olduğu bile belli değil yaptırmak isteyenler buyursun yaptırsın ama yaptırmayanlara sürekli bu baskıdan sıkıldım 
(2,589 puan) tarafından
Allah korusun yaa yemin ederim ne olduğu belli değil birde arkasında durmaları yok mu çıldırıyorum hshdz
(2,589 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin kuzum işte hiç güvenmiyorum aşıya kurban olduğum Rabbim yardım etsin bize
tarafından
Amin sağolun kizlar. Yani bana göre de var bisey. En yakınım olunca daha şüpheli yaklaşır oldum. Pcr testine razıyım. Yaptırmamayi düşünüyorum
(2,589 puan) tarafından
Burda ki arkadaşlar ALLAH KORUSUN sana bişi olsa hakkını ararlar emin ol kuzum yaaa şunu anlayamıyorum sen emin olmadığın bir şeyi nasıl başkasına önerirsin Cahillik asıl bu düşüncede olanlara denmeli
(2,589 puan) tarafından
Kesinlikle öyle canım
+2 oy
(337 puan) tarafından
Peki neden hiçbir aşıda kağıt imzalanmıyor da covid aşısında aşıdan kaynsklı bi yan etki olursa tüm sorumluluk bana ait diye belge imzalanıyor ben onu merak ediyorum 
(13,202 puan) tarafından
Hastanede çalışmış biri olarak yazıyorum hiç mi onam formu oldurup imzalamadınız sağlık bakanlığı yayını. Benim uydurduğum birşey değil
(2,291 puan) tarafından
Imzalamadim cnm kac defa muayene olmus insanim ne imzası bu
(337 puan) tarafından
Valla canım inan ki muayeneye gittiğimde hiç imzalamadım şimdiye kadar ben niye yalan söyleyeyim ha bi kere sezeryan bide ufak bi operasyon geçirmiştim o zaman imzaladım sadece
(13,202 puan) tarafından
Valla uludağ üniversitesinde çalıştım en çok orada olmak kaydıyla Bursa doruk hastanesi, Çorlu vatan hastanesi devlet hastanesi Edirne tıp fakültesi hastanelerinde tedavi oldum yakınlarım oldu. Hepsi imzaladı imzaladık. Muayene veya tedavi onam formu ultrason çektiklerinde bile imzalatırlar insana.
(337 puan) tarafından
Ne duydum ne imzaladım ilk senden duyuyorum valla öyledir canım ne diyim
0 oy
(1,900 puan) tarafından
Benm doktorumda paylasmis 3 ay sonrasi anne adaylarima oneriyorum die kontrole gidince konscm bu konu hakkinda
(13,202 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canım inşallah şifa olur
(1,900 puan) tarafından
Ben olcm simdi 15 hafta bitecek haftaya randevum var esim biraz korkuyor ama ben dusugumu kovid yuzunden yasadm agir gecrdm korkuyorum
0 oy
(5,220 puan) tarafından
annem doğumuma 12gün kala kız kardşmle bana geldi ve ısrarla başka odada durcaz karantinaya alalım nolur nolmaz dedi onca ısrarının sebebi korona oldularsa yolda gelirken bize bulaşmasınmış ama aşırı derece abarttı yani neyse doğum oldu bikaç gün geçti meğer bi komşusuda aynı bu şekilde kızı doğum yapacal diye kızına giderken korona olup bulaştırmış kız karnında bebe varken rahmetli olmuş aynı üstte yazdığı gibi acil sezeryan ile bebeği almışlar şimdi anneye mi yanasın bebeğin anasız kalmasına mı yoksa herşey allahtan tabi ama annanenin çekeceği vicdan azabına mı yanasın. tabi doğumdan 8gün sonra bizde kovit olduk allahtan hepimiz iyiyiz bende aşı olmayı istemeyen mecbur kalırsamda ertelemeye çalışırım diyenlerdendim ama 3ayımız bitti bu perş aşı olucan tabi herkesin kendi kararı saygı duyarım ama aşı olmak lazım ya
(13,202 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin yanmıştır insanlar. İki doz oldum ben de.
(5,220 puan) tarafından
bizde olcaz ilkini allahın izniyle. annemde bugün oldu dalga geçiyorum almanca konuşmaya başladn mı diye :D
(13,202 puan) tarafından
Bana da kaşık dediler her yerime koydum her yerim tuttu civa kaplıyım maşallah :)
(5,220 puan) tarafından
annemde bozuk para koymuş tutmuş erkek kardeşim aşı olmadı onda tutmamış hahah
0 oy
(7,191 puan) tarafından
Aşı olsaydı ölmeyecek miydi yani 
(13,202 puan) tarafından
Ecel geldiyse kapıya bahane arar ama hayatta tevekkül de en önemli şeylerden
(7,191 puan) tarafından
Herkes kendince aklına yatanı önlem olarak alıyor işte rabbim doğrusu ne ise ona yoneltsin inşallah
(141 puan) tarafından
oyle bisey yok canm Allah ın takdiri boyleymis verdigi nefes bu kadarmis bunlar tabi sebbepler bazr sebebpler oluyoki olumler gerceklesiyo boyle olmasa olmezdi diyemeyiz ama tabi Rabbim akil vermis dikkat etmek vazifemiz tedbir kuldan takfir Allah tan Rabbim bu ahır zamanda yardimcimiz olsun amin❤
(7,191 puan) tarafından
Bizde aşıyı olmayarak tedbir alıyoruz canım kişinin kendi kararı asi olup ölen tanıdıklarimiz var. Neyse bu konu çok su götürdü daha yazmaya üşeniyorum :)
(141 puan) tarafından
kuzum bnde asi olmadim zaten 3 aylik oldum bnde olmayi pek dusunmuyorum bakalm nasip ilerde fikrim degisirmi.bilmem
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Aşı olduktan sonra covid olup,olende var maalesef bunun aşı olup olmamakla alakası yok.Asinin amacı hafif atlatmak ama bu her bünye İçin geçerli degil
(13,202 puan) tarafından
Elbette aşı bana göre tevekkül işi
0 oy
tarafından
Tam ramdevu almaya niyetleniyorum bisey goruyorum gecen acillik oldum bekliyorum kadinlar aralarinda konusuyo karin agrisi asiri derecede olmus 1haftadir gecmiyo birinde yaralar cikmis birimde asidan beri halsizlik var ben neye kime givenip yaptiricam ayrica yurt disindaki verilere bakildiginda asi olan yuzde 90insandan neredeyse hepsi mutan virusten olenler gelsinler bide bunu aciklasinlar arti benim iyiligim icin yapiliyosa o asi neden bana sorumluluk benim diye imza attirirliyo peki bunuda aciklasinlar bi zahmet 
(13,202 puan) tarafından
Kız bir de senin anemin var muhakkak ol. Ben de ikinci dozda nasıl boğaz ağrısı yaşadım Allah covid olanlara şifa versin cidden zor.
tarafından
Ya aslım iste diyorum niyetleniyorum surekli bisiler goruyorum duyuyorum vazgeciyorum dun biyere gittik cocuk ikinci dozu vurdurdu geldi 2saat icinde karin agrisindan kivranmaya basladi gozumuzun onunde 18yasinda vallahi sastim ya alsammi almasammi diye
(13,202 puan) tarafından
Yok ya o kadar da değil Mihrim annem pandemide çalışıyor bölümü de pandemiye bakıyor. Çok ciddi araştırma ve tavsiyeler sonucu aşıyı olduk biz de
tarafından
Ay nebilem kuzum :)
0 oy
(149 puan) tarafından
Ben aşıya karsı degılım benım aşı ıcın haftam gectı yoksa yaptırır dım
(13,202 puan) tarafından
Bir arkadaş üç aydan sonra oluyor demiş araştır istersen
(149 puan) tarafından
Ben 34 haftalıgım suan
0 oy
tarafından

Biride desin ki bu aşi %100 kurtarıyor vallahi vururum, ammalakin şuan etrafıma bakıyorum

1. Aşı oldukları halde çok agır geçiren kişileri gördüm. 
2. Aşı olduktan sonra yan etkisi olarak pıhtı atıp kalp krizi geçireni gördüm.
3. Ölen kişiler hale çok fazla ve üstüne uzun süren şuan ismini unuttum kovid den daha agır ve uzun süreli mutasyon geçiren kişiler kovid 10 gün karantina ise bu tam 20 gün karantina veriyor bulaşma olasılığı çok hızlı aşı olduktan sonra bunu geçirenleride gördüm şimdi kalkıp bana valla ölsende bu yaşasanda bu diyip bilmediğim bir aşıyı neden olayım anlamıyorum.
Yaşlıların belki son çaresi aşi ola bilir ama ben daha çok gencim ileri bana ne gösterir bilemem 
(13,202 puan) tarafından
Aşı olan biri olarak aşı %100 koruyor veya mutasyonlara uygundur demedim ben de demem de. Hergün yeni mutasyon çıkıyor. Tüm aşılar her yıl güncelleme geçirir kimse bunu bilmiyor mesela. Adam gibi dünya atlatabilse covidi grip aşısının içine ekleyecekler malum grip aslında. Hep söylüyorum annem pandemide en başından beri şuan yatan hastaların hepsi de aşısız diye bilgi geçiyorlar ha bu demek değil senin dediğin yalan yanlış anlama onlar da oluyor dediğin gibi. Canlı aşı biontech yaşlılara vurunca hemen hasta ediyor ki ben aşılıyım ikinci dozdan sonra bir boğaz ağrısı yaşadım öldüm öldüm dirildim. İnşallah dünyaca süreç daha fazla uzamaz
0 oy
tarafından
Hamileyken kovid olanlarda genetik olarak bebeklerinde hasar oluşuyormus canm . Cok sükür ben olmadm canm 2 dozumuda 2 ay önce oldum bi sıkıntı yaşamadm 
(13,202 puan) tarafından
Aman inşallah dikkat et yine de sen aşılı da olsa mutasyonlar var kuzum
tarafından
Ben hamile degilim canm dogum yapali 7 ay oldu canm
0 oy
tarafından
Asi yüz de yüz korusunmus aşının yan etkileriymis içtiğimiz ilacın bile yan etkileri oluyor ben oldum  hiç de pişman değilim abalmin eltsinin küçücük bebeği ailesi ateşler içinde yanıyor yazık günah. Bu şekilde cahil aşı karşıtı insanlar olduğu sürece bu illette bitmicek. Ah insanlar ah her şeyde bir sorun. İnşallah olmayanlar evinden dışarıya çıkamaz otursunlar evde 
(13,202 puan) tarafından
Yani çocukluk aşılarını olduk da ne oldu yine su çiçeği olduk ama ölmedik o da ölümcülmüş eskiden
tarafından
İşte bu zihniyete bunu anlatamazsin bacim
(13,202 puan) tarafından
Yok yukarıları oku bak şaşar kalırsın hiçbir şey demiyorum kimseye
tarafından
Okudum canım analtamazsin tutturmuşlar kulaktan dolma şeyleri devlet meselesi yaptılar
0 oy
tarafından
Oluceksem  asisiz   öleyim  ya bu nedir insanın bilmediği bir bedenine sızdırıyorlar alman bir hemsire 8bin 600 kişiye tuzlu su enjekte etmış düşünün alman insanı alman aşısına güvenmiyor bizim türk kurt milleti aşıya nasıl guvensin
(13,202 puan) tarafından
Alman değil o hemşire aşı karşıtı Türk hemşireymiş bir sürü insanın günahına gitmiş Çin aşıyı buldu hastalığı ve maskeyi atlattı kendi bilginize ve araştırmanıza inanın ölüm kaçınılmaz son zaten sebep lazım
tarafından
Valla  korkuyorum zaten çünkü atlattım çok ağırdı aşıda o kadar  güvenmiyorum bilmiyorum hayırlısı artık allah sonumuzu hayra cevirsin
(13,202 puan) tarafından
Amin inşallah

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 387 göst.
7 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Minik20 (5,320 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 76 göst.
9 Ocak 2024 Diğer kategorisinde pinar23 (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 22 göst.
9 Ocak 2024 Diğer kategorisinde pinar23 (45 puan) tarafından soruldu