0 oy
488 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Ailem orta halli bir aile öyle çok bi yardımları olmaz bize herkes kendi yağında kavrulur. Ama ihtiyacımız olduğu zaman asla esirgemezler. Bende onlardan bisey istemem düğünümde bile herşeyin en uygunundan olsun diye uğraştım çabaladım onlara yük bindirmemekte çalıştım. Şimdi 36 haftalık hamileyim en baştan annemler beşiği biz alacağız dedi birde annem yatak yorgan olsun kıyafet olsun bebeğime biraz masraf etti b3nde o alışverişi yaparken yanındaydım. Elimden geldiğince az almaya çalıştım ama annem baya aldı yatak yorgan kundak bebeğe kıyafet falan 1000 tl alışveriş yaptı birde beşik almışlar dün 800 tl ye. Biz onlardan hiçbişey beklemedik herşeyi kendimiz yapmaya hazırdık ama onlar yapmak istedi çünkü ablama da yapmışlardı. Böyle olunca ben aileme mahcup oluyorum onların adına üzülüyorum çünkü bu yaşıma geldiler hala benim için ic8j uğraşıyorlar.

Birde dün annemlere gidiyorduk tam terbiyesiz düşüncesizin  teki  mangal yakmış butun mahalleyi koku sarmış  nasıl canım çekti eşime belli etmemeye çalıştım ama o anladı kapıyı açtılar sen gir ben geliyorum dedi kayboldu gitti biz içerde oturuyorduk saat baya gec olmustu bulmuş biyerden anneme hemen yaptırmış getirdiler çok mutlu oldum ama çokta mahcup oldum. Benim için o kadar zahmete girmesi beni coķ mahcup etti. 

Bilmiyorum bu halim hamilelikle mi alakalı. Kizlar ailemE özellikle çok üzülüyorum bu yaşımda hala benim için uğraşıyorlar Rabbim nasib ederde eğer ise girersem ailemin en büyük destekçisi olacağım Allahım hayırlı bol kazançlar nasip etsin

7 Cevaplar

+2 oy
(1,072 puan) tarafından
Birincisi ailen torununa bir şey alınca emin ol mutlu oluyordur ikincisi mahallede mangal yapan terbiyesiz mi oluyor o nasıl düşünce millet Corona dan dışarı cikamamistir belki onun da eşi hamile hemen evde yapmak istemiş lerdir
tarafından
esın alıp gelınce o gece sızde evde yaptınız kokmadı mı gece gece hadı acıkla bunu ya bı bırakın bu işleri
tarafından
Sen yokluk bilsen benim ne demek istediğimi çok iyi bilirdin hepiniz böyle şeyleri o kadar normalleştirmişsiniz ki ben o gün hamileyken onu yiyemediğim için o kdr üzüldüm ki eşime almasın diye canım istemiyo artık dedm. Sizler yokluk bilmiyosnz o yuzden bu konusmalarınız Allah katında ne kadar günah halbuki . Herkesin kendi vicdanı bu bence herkes nasıl isterse onu yapar. Ben her zaman empati yaparım
(1,072 puan) tarafından
Yoldan geçerken çok koku geldi burnuma canım da çok istedi ama hiç bir zaman terbiyesiz şöyle böyle demedim bizde alamadık ben yiyemiyorum diye başkası da yemicek değil millet işten gelince o yorgunlukla mesire alanına gitmek yerine evde yapabilir en kisasindan apartmanda en ufak yemek yap zaten koku dağılır millet kokan hiç bir şey yapmasın o zaman çok bunları düşünüyorsun günaha önem veriyorsunuz o zaman bilip bilmeden insanlara terbiyesiz ah şöyle böyle demeyin başka bir günaha girmeyip başka günaha giriyorsunuz
tarafından
anladıgı o kadar dınden ımandan demek kı napalım
tarafından
Tabikii mangalda binalara kokuta kokuta  yapmadık tavada annen mangal gibi kızarttı. Sence eleştirdiğim yanlış bulduğum bir hareketi yapar mıyım?
-Reklam-
0 oy
tarafından
Rabbim daha çok versin inşallah canım 

Ne mutlu sana Rabbim daim etsin basından eksik etmesin Allah razı olsun ailenden de eşinden de 
tarafından
Ama ben çok mahcup oluyorum asla mutlu olamıyorum eşim evlilik yildonumumuzde zinet eşyası alıyor o bile beni mahcup ediyor şimdi varken alayım belki durumumuz olmaz o zaman alamam diyo ama ben mahcup olcam diye mutlu bile olamiyorum
0 oy
tarafından
Allah ailenden razı olsun bak ne güzel ailen var Senin adına çok sevindim
tarafından
Allah herkese böyle aile versin canım ama herşeyin guzelinolsun diye uğraşıyorlar buda onları yoruyor gibi geliyor bana. Annem mesela nevresimleri falan hazır almıyor gidiyor kendisi özel kumaşlar alıyor kendisi dikiyor terzilige eli yatkın. Çok güzel yapıyor herşeyi ellerine sağlık. Mesela ablama da yapıyor ablam yapacak tabi diyo ama ben çok çok mahcup oluyorum hatta mahcup olmaktan mutlu olamıyorum
0 oy
(603 puan) tarafından
Canım benim niye mahcup oluyorsun torun baldan tatlı oluyor yapmak istiyorlar yapıyorlar kendini hiç yük olarak görme hem onların bi ihtiyacı olsa sende yapardın
tarafından
Işte tam olarak demek istediğim bu onlara yük oluyormuşum gibi hissediyorum. Onları ihtiyacı olsa eşim herkesten önce orada oluyor Allah razı olsun. Ben yük oluyorum gibi hissediyorum mutlu bile olamıyorum bilmiyorum bu hamilelik duygusallığı mi?
0 oy
tarafından
Canım benim ne güzel Allah daim etsin Allah ailene uzun ömürler versin ki başından hiç eksik olmasınlar maşallah  ne güzel böyle şeyler okuyunca mutlu oluyorum ya kenafir gözlüler gelir az sonra ama sen alınma 
tarafından
Valla benim demek istediğim mahcup olmaktan mutlu dahi olamıyorum çok üzülüyorum ailem 50 yaşında hala bizim için uğraşıyor buda beni çok üzüyor Rabbim herkese benim gibi aile versin
0 oy
(48 puan) tarafından
Keske bende böyle mahcup olsam, benim ailem bir plastik kap almadı evlenirken, kendim çalıştım gece gündüz... içlerinden gelmiş yapsınlar torunu kızı sonuçta 
tarafından
Bende diyorum kii keşke bende çalışsaydım aileme bir faydam olsaydı diyorum hep okul hayatı oldu sonrada evlendik hala bizim için uğraşıyorlar 50 yaşına geldiler
(48 puan) tarafından
Sen 50 yaşına geldiğinde evladın için uğraşmıycak mısın
tarafından
Canımı bile veririm. Yoruluyorlar diye üzülüyorum. Rabbim nasip ederse bende onlar yaşlandıklarında onlara bebek gibi bakacağım
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Gönlü güzel arkadaşım sen ailenin evladısın , hangi yaşta olursan ol senin karşılıksız destekçin olacaklar tabiki de 

Demek ki senin gibi ailenin de gönlü güzel ki evlatlarına torunlarına sahip çıkıyorlar.Onlara ettiğin dua bile yeter.
tarafından
Ayy canım valla oturup ağlıyorum bile çok çok üzülüyorum. Resmen mutlu bile olamıyorum kendimi onlara yük gibi hissediyorum
(7,935 puan) tarafından
öyle düşünme  farzetki Allah korusun annen ve baban elden ayaktan düşüp bakımına ihtiyaç duydular sen onları yük olarak mı göreceksin .O durumda nasıl sen onları yük olarak görmezsen şuan sen de onlara yük değilsin .Torununa kızına almayacaklarda kime alacaklar kız deli misin :D :D
tarafından
Hamilelik hormonları galiba biraz etkiliyor
(7,935 puan) tarafından
olabilir fazla takma .Allah güle güle kavuşmanı nasip eder inşallah evladına canım benim

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 655 göst.
14 Mayıs 2022 Aile kategorisinde XxDeryaaaa (373 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 2,841 göst.
25 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Mucizemi Bekliyorum (835 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 152 göst.
3 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sude ayse elam (895 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 1,054 göst.
6 Mart 2020 Aile kategorisinde Heartlinee (201 puan) tarafından soruldu

378,016 soru

11,314,468 cevap

34,754 kullanıcı

...