0 oy
392 göst.
Diğer kategorisinde (109 puan) tarafından
Kızım 4 buçuk aylık şu anda hero baby 4. Ay itibaren pirinçli kaşık maması dan verdim 2 kaşık kadar kabız alerji durumu olur mu acaba yada önce doktora danışmalı mıydım 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bir şey olacağını sanmam canım bende kullan dim hero baby bir yan etkisini görmedik ama sen yinede takipte kal üç gün bekle ondan sonra devam et eğer bir alerji durumu falan olursa en azından ondan mı başka bir şeyden mı daha kolay anlarsın 
(109 puan) tarafından
Anladım canım inşallah bişey olmaz kabızlık durumu olursa yarın belli olur zaten değil mi
tarafından
Aynen canım akşama bile belli olur hemen düzenleri değişiyor bir şey olunca baktın yapamıyor çişini zeytin yağı ver bir çay kaşığı kadar o rahatlatır
(109 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bnde vermiştim ama ishal olunca vermiştim muz ishale iyi gelir yoksa kakasını katı yapar bir kereden bsy olmaz 
(109 puan) tarafından
Benim sütüm az aptamil mama kullanıyorum yüzden yavaç yavaş ek gıda geçmek istedim de günde bir öğün versem bir zararı olur mu zayıf birde kilo alsın istiyorum malum diş çıkarma dönemi daha da zayıflayacak
tarafından
Öyle düşünme bnm oğlum da dis asamasnda zayıflamıyor
Hem onlar kg aldırmıyor canım
Bn verildiğime pirman oldm hem muhallebi
Bn 4 ayda çorba verdim yoğurt meyve suyu meyveli yoğurt yaptım verdim çorba suyundan verdim falan
Bir de arada bunlardan verdim ama muzlu olandan deil
(109 puan) tarafından
Muzlu değil aldığım pirinç ve sütlü sade yani
0 oy
(2,423 puan) tarafından
Bisi olmaz canım korkma ama ilk kez verdiğin şeylere az bisi zeytin yağı  atabilirsin daha cabuk sindirir. Kabız olmaz
(109 puan) tarafından
Mantıklı aslında deneyeceğim
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Henüz ek gıda için erken ama illaki yedireceksen kasik mamasını evde kendin hazırlamalısın 
(109 puan) tarafından
Keşke sütüm yeterli olsaydı 6 ay sadece sütümü verirdim ama mama da kullanıyorum gün içinde nasıl hazırlayabilirim mesela
(3,149 puan) tarafından
Canim evde ne meyve yâda sebzen var suanda
(109 puan) tarafından
Meyvemi eksik etmem kendim de seviyorum yani mevsim sebzelerim var evde de
0 oy
(707 puan) tarafından
Benim kızımda zayıf aslında benim için sağlıklı olması önemli kilo Çok sorun değil.ebe atina göre normal dedi.ben aptamil kullanıyorum.ama ek gıda geçtim çünkü artık mama da istemiyor.5 buçuk aylık oldu kuzum.sebzeden başladım iyi gidiyor şimdilik ama bu tarz bisey hiç vermedim.
(109 puan) tarafından
Sebzeleri nasıl veriyorsun mesela şu  anda sebze çeşitleri de fazla yok aslında bende aptamil kullanıyorum tabi ki sağlıklı olması öncelik ama gelişim de önemli yani
(707 puan) tarafından
Gelişimi de şükür iyi.sebzeleri az bir suda hasliyorum o suyunun içinde çatalla ezip çok az organik zeytinyağı koyuyorum.sonra 3 gün kuralı ile yediriyorum . Minik kavanozlara yoğurt yaptım.ondan veriyorum.Gece mamasinin içine 3 tane cicibebe atıyorum.
(109 puan) tarafından
Mama doyurmuyor sanırım kızım 2 saat uyudu uyandı şu anda bende cici bebe ile yoğurt vermek istiyorum ama gece maması dediğin hangisi
(707 puan) tarafından
Normal aptamil manasının içine canım.o tok tutuyor bayağı hemde sevdi
(109 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim bende bir deneyim
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Veriyorum ama çok küçük bebeğiniz verme bence ben kızıma verjdm arida veriyorum ama biraz kalsın diye ve 7.5aylik olacak sizin çok küçük kgalimi durur ilk sebze e yoğurt vermek varken verdiğiniz zRarli bence 
(109 puan) tarafından
Arı mama  kahvaltı öğünü de almış eşim ama 6. Aydan sonra vereceğim onu da nasipse yoğurt da tattırdım
0 oy
(446 puan) tarafından
Birşey olmaz canm ama ilk yoğurt filan deneseydin keske
(109 puan) tarafından
Yogurt da verdim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 153 göst.
5 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,322 puan) tarafından soruldu
0 oy
60 cevap 972 göst.
8 Mart 2022 Diğer kategorisinde Guldnz124 (159 puan) tarafından soruldu