0 oy
204 göst.
Diğer kategorisinde (683 puan) tarafından
Hanimlar ben namaz kilarken hep icimden baska seyler dusunuyorum odaklanamiyorum aklim hep iste baska seylerde sizde oylemisiniz yada bir sure varmi okyacagim yani husu ile kilmak aklimda hic bir sey olmasin diie simdiden tesekkur ederim❤

9 Cevaplar

+1 oy
(16,781 puan) tarafından
Namaz kılarken kabeye karşı kıldığını düşünerek kıl 
(683 puan) tarafından
Ayy ne guzel oylede yapacam tsk ederim
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Namazdayken süreleri kendiniz duyacak şekilde hafif bir şekilde mırıldanarak okuyunuz inşaallah akliniza düşünceler gelmez:))
(683 puan) tarafından
Evet oylede yapiyorum olmuyor yinede ya is aklima geliyor yada baska dusunceler
+1 oy
tarafından

cânım ihlas hatmine başla her gün ihlas oku vee namaza başlamadan kendini cenab-ı Allâh a emanet et ayakta niyet etmeden 3 kere şu tövbeyi et Allahümme ente Rabbî lâ ilahe illâ ente halaktenî ve ene abdüke ve ene alâ ahdike ve vâ’dike mes’tetâtü eûzü bike min şerri mâ sanâtü ebû’ü leke bi-nîmetike aleyye ve ebû’ü bizenbî fağfirlî feinnehû lâ yağfıruz-zünûbe illâ ente 

Allah’ım! Sen benim Rabbimsin. Sen’den başka ibâdete lâyık ilâh yoktur. Beni Sen yarattın. Ben Sen’in kulunum. Ezelde Sana verdiğim sözümde ve vaadimde hâlâ gücüm yettiğince durmaktayım. İşlediğim kusurların şerrinden Sana sığınırım. Bana lutfettiğin nîmetleri yüce huzûrunda minnetle anar, günâhımı îtirâf ederim. Beni affet, şüphe yok ki günahları Sen’den başka affedecek yoktur.

Daha sonra bir Fatiha oku. Namaza niyet et öyle başla. 

bu çok uzun gelirse kendini kitle toplam 9 euzu besmele çek her çektiğin vakit bi sağına  huu deyiver, 2. çektiğinde soluna huu deyiver sonraaa başına, ayaklarına , önüne, arkana ve zihnen sanki çember yapiyormuş gibi kendi etrafına kendini koruyan bi kalkan içine aliyormuş gibi düşünerek huu deyiver en son da euzu besmele çekip huu diye içine çek :)

(683 puan) tarafından
Ya soyle bir sey yani onceliklle allah affetsin beni bir tek eltim var onunkini  yerim bazen kilar kildiginida tam kilmaz yani eksik sure okur sadece fatiha ve ettehiyat o kadar duzgun kilmaz saga sola bakar yani bilmemki
tarafından
tam kilip kilmadiğı değil hatta kişi hiç sure okumasa niyet edip kiyam ruku secde gitse ben namaz kildim dese namazini eda etmiş olur yani çoğu bi iki duâyla namaz kilan var .
(683 puan) tarafından
Yok mesela sabah namazini hayatta kilmaz digerlerinide misal ikindiye cok az kalsa sonra ogleyi kilar ve surekli kilmaz
tarafından
Allâh hidayet versin inşaAllâh
(683 puan) tarafından
Amin insallah
+1 oy
tarafından
Tağutu reddedip tevhidi yaşamaya başlayınca inan o namazı niçin neden kıldığını ecrini de görünce her şey güzel olacak :)
(683 puan) tarafından
Anlatirmisin ?
(625 puan) tarafından
Bende bekleyeyim ihtiyacım var
(683 puan) tarafından
Bekle canim :(
0 oy
(248 puan) tarafından
Bende öyleyim ya bilmiyorum niye hic olmagi şeyler aklıma geliyor
(683 puan) tarafından
Ozeliklle namzda geliyir hersey
0 oy
tarafından
Kuzum şeytan vesvese veriyor.Allahin huzuruna ciktigini dusun ve ona gore odaklanmaya calis.Cogu kiside olur bu ❤️ Bazen hic kendimize yakistiramadigimiz seyler bile gelir aklimiza ama bunlar seytandan .Vesveseye takilirsan daha da artar , takilmazsan kendiliginden söner.❤️☺️
(683 puan) tarafından
Ayy dua edijn bana gecsin sonsun
0 oy
(4,642 puan) tarafından
Okuduğun surelerin anlamlarını öğren. Namazı kılıp o sureleri okuyunca anlamlarını düşün :)
(683 puan) tarafından
Suan sadece fatiha ve ihlas biliyorum anlamlarini
0 oy
tarafından
şeytanın oyunları canm ben namaz kılarken allahın huzurunda olduğumu düşünüyorum hep o yuzden pek gelmiyor 
(683 puan) tarafından
Bende duada ediyorum ALLAHIM yardim et diye ama yinede oluyor
0 oy
tarafından
Valla canım ne yazıkki bende òyleyim yaa çok úzûlüyorum bazen hakkıyla kılamîyorum diye
(683 puan) tarafından
Iste hani dualar var aramizda bunu bizden daha iyi bilenler vardir yorumlara bak
tarafından
Evet baktım canım bende uyguluyacaģîm inšallah
(683 puan) tarafından
ALLAH husu ile kilmayi nasip etsin insallah
tarafından
Amin cûmlemize inşallah

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 225 göst.
13 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 585 göst.