0 oy
1,081 göst.
Diğer kategorisinde (76 puan) tarafından

image

Kizlar saglik ocagindaki ebe 15 gunlukken bunu kullanamya basla.gelisimi icin dedi ama baska.doktor kaynanama bunu tavsiye etmiyorum bebeklerin beynini sıkıştırıyor demis kararsiz kaldim kullanan varmi 

19 Cevaplar

0 oy
(1,639 puan) tarafından
Doktorun ne dediyse onu yap canım Allah korusun birşey olur.
(76 puan) tarafından
Madem ole.niye pyasaya suruyorlar ben anlamiyorum gercekten ya insanlari bole ikilemde birakmak cok yanlis
-Reklam-
0 oy
(636 puan) tarafından
Kullanmani tavsiye etmem icinde paraben var ve bebeklerin cogunda huzursuzluk ve kabizlik yapiyor. Benim bebegimde yapti bende hemen kestim ocean 400 ünite aldım eczaneden. Gunde 1 puf kullaniyoruz. Damlaliligi da var icinde istersen 1 puf sık istersen damlaligi takip 3 damla damlat agzina.
(76 puan) tarafından
O ne icin bebek gelisimi.icin mi oda
(636 puan) tarafından
Canim o da d vitamini. Icinde sadece d vitamini ve zeytinyağı var. Kimyasal yok. 1 yasina kadar hergun 3 damla verilmesi gerekiyor d vitamini cok onemli
(76 puan) tarafından
Anladim canim sagolasin
(636 puan) tarafından
Rica   ederim
0 oy
(2,749 puan) tarafından
Ya bana da verdiler ama h8c icime sinmiyor veremiyorum elim gtmyo ya
(76 puan) tarafından
O vumleyi duyunca bende biraktim elim gitmio
0 oy
(458 puan) tarafından

Bunu ben kullaniyorm canim su an bebege veriliyomu bilmiyorm

(76 puan) tarafından
Bende anlamadim 15 gunlukken basla bebegine dedi
0 oy
tarafından
Hem kan ilacinda hemde bunda paraben var içeriğini okuyunca hemen bıraktım ama 3 aya kdr bilmeden kullandım 

Onun yerine kemik suyu ilik suyu veriyorm yoğurt falan veriyorm ilaçlara pek sıcak bakmıyorum ben hamilelikte de kullanmadım
(76 puan) tarafından
Benimki daha 19 gunluk ben onlari kullanamam ki anca 6 aylik olunca baslaya bilirim
0 oy
tarafından
28+2 Günlük hamileyim bende kullanıyorum bebeğe veriliyormu bilmiyorum
(76 puan) tarafından
Bana 15 guluk olunca basla dedi bende baslamadim vala
0 oy
(207 puan) tarafından
Bize vermedi bundan bize tera d 3 oral damla verdi bugünde kan ilacı verdi
(76 puan) tarafından
Tera d 3 bebek gelisimi.icin mi
(207 puan) tarafından
Evet vitamin ilacı oradaki herkese vermişti şuan hala kullanıyorum bitmek uzere..
(76 puan) tarafından
Anladim canim sagolasin
0 oy
tarafından
Hamileyken kullan mı demişdi bende kullanıyorum halen daha kullanıyorum koyun postu yağından yapılıyomuş şaka gibi ama doktor kullancan dedi bana birde gayno ferro sanol verdi herseyi içinde dedi ben 9 damla kullanıyorum canım sana az yazmış ve hiç bir yan etkisi yokmuş aksine cok yararlı dedi bana ben bıraksam ne olur kullanmasam diye olmaz dedi kullancaksin doğuma kadar hemde dogumdan sonrasına baķarız dedi bebek için se bilmiyorum canım ama doktor ne diyosa odur 
0 oy
tarafından
El tim duzgu n kullanmadı oğlunun bingildagi açık kaldı tam kapanmadi
(76 puan) tarafından
Nasil bingildagi acik kaldi
tarafından
Yani çok geç kapandı doktor devit 3 kullanmadığı için böyle oldugunu söylemiş
0 oy
(238 puan) tarafından
Eltim.kullandi bingildagin kapanmasına yardımcı oluyormuş 
(76 puan) tarafından
Aaaa gercektwn mi
(238 puan) tarafından
Evet surekli.kullandi.ama be  kullanmadım cunku cok.zor damlıyor eriniyordum  iştah falan açıyor diyordu kullan bence hiçbirşey olmaz cnm
0 oy
(762 puan) tarafından
Verdiler ama kullanmadım ben 
0 oy
(354 puan) tarafından
Canım bunu bende ogluma kullanıyordum maalesef oğlumun iki böbreğinde taş yapmış bu doktor bazı bebeklerde yapıyor dedi ve bize bıraktırdı bunu.Çok gerekli birşey olsaydı biraktirmazdi bence .Yine de biri ki doktora sor canım.
0 oy
(1,310 puan) tarafından

Cocuk dr yazdi bunu bana yaa kullaniyorum bende ne yapicazzz biz yaaa neye kime inanicaz guvenicez:ermm:

0 oy
tarafından
Ben şuan 22 haftalık hamileyim ben kendim kullanıyorum bunu. Sonuçta vitamin dir beyin ile ne alakasi var.
0 oy
(597 puan) tarafından
Bebeklerde d vitamini kullanmak gerekiyor kemik gelişimi için çok önemli ama bu vitamin içeriği iyi değil içinde paraben var bi de dr adı i söylemişti ama unuttum şimdi bi yağ var içinde asi zararsizmis ama fazlası kanser sebebiymis o yüzüden onu degil eczaneden decatabs d3 aldim onu kullanıyorum içeriğinde paraben yok ve yağ olarak da zeytinyağı kullanılmış 42 tl fiyatı var
0 oy
(510 puan) tarafından
Bana verdi aynı gün attim kulanmadim ne ilaçlar filan gerek olmayınca bir sey vermicem kizima
0 oy
tarafından
Ben sadece yaziklar olsun diyorum. Ilk 6 ay su bile vermeyin sadece anne sütü diye ortaligi yıkıyorlar sonra daha körpe yavruya paraben iceren vitamin! Veriyorlar. Ben kullanmadim canim zaten yegenimi kabiz yapmıştı 
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Kızım 4 aylık bende kullanıyorum.. banada kendin için kullan demişti ama kullanmadım..bugün tekrar sordu.. kullanmıyorum dedim.. menopoz döneminde vs kemik erimesini  geciktirir yada azaltır kullansan iyi olur.dedi.

Bebeğim icin kan ilacı verecekti içinde paraben var o yüzden dışarıdan alabilrisin dedi..bundada olsa derdi diye düşünüyorum..aynı zamanda da paraben zararlı.madem neden devlet  ürünlerinde var.!
0 oy
(406 puan) tarafından
Aynısını kullanıyorum şuana kadar bi sıkıntı olmadı 4 aylık bebegim

İlgili bir soru bulunamadı

380,876 soru

11,403,273 cevap

34,941 kullanıcı

...