0 oy
306 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,770 puan) tarafından
Kızım el ayak hastalıgi olmuş malesef her yerine bulaştı kolları ayakları bacak araları sırtı mahvoldu kızlar yaa bu hastalığı geçirmiş olanlar neler yaptı yardımcı olursanız çok sevinirim 

15 Cevaplar

0 oy
tarafından

Bi bilgim yok çok geçmiş olsun

(1,770 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun ❤️
-Reklam-
0 oy
(21 puan) tarafından
Bulaşıcı bi hastalık. Park , okul, alışveriş merkezi gibi yerlerden bulaşabiliyor.Mümkün olduğunca temastan kaçının hijyene daha da dikkat edin. Ortak hiçbir şey kullanmayın. Doktor ilaç veriyor başka türlü geçmiyor ve iyileşmesi en az 1 hafta sürüyor. Geçmiş olsun.
(1,770 puan) tarafından
Sağol canım parka götürmüştük orda bulaştı sanırım Doktor ilaç vermedi canım sadece ağzı yara olursa diye sprey verdi bız kendimiz losyon aldık rahatlasın diye malesef bu hastalık için ilaç yokmus çok teşekkür ederim
(21 puan) tarafından
Rica ederim.Yaklaşık 8 yıl önce Suriyelilerin ilk geldiği zamanlar kızım geçirmişti oradan biliyorum. İlaç kullanmıştım. Hatta ben o zaman hamileydim kızamık mı su çiçeği mi diye panikleyip doktor doktor dolaşmıştık.Öğretmenim ve öğrencilerimde de ara sıra görüyorum. Onlar da ilaç kullanırdı. İlginç tabii.Nacizhene tavsiyem geçmezse başka bi doktora götürün.
(1,770 puan) tarafından
Carpol vermiş ağzı için sprey bitane daha vermiş ama eczanede yokmuş yarın başka eczane bakacak eşim çok sağol geçmezse tekrar götürürum yeter ki iyi olsun
0 oy
(3 puan) tarafından
Oğlum olmuştu eltimin kızından bulaştı 3 kızı da oldu ... bulaşıcı bir hastalık... Bizde 2 kişiye bulastirdik farkında olmadan.. el ayak ağız hastalığı diye geçiyor ismi... bizim ağzımızda olmadı ama o çocukların ağzı hep yara oldu...Doktor kremler yazmıştı bize ve sürekli duş aldirdim.. 10 gün kadar çektik.. çok kaşınıyor Allah yardımcınız olsun... Geçmiş olsun
(1,770 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun inşallah bizimde ağzında çıkmaz çok korkuyorum valla zaten iştahı yoktu iyice gidecek yaa inşallah biran önce atlatırız çok sağol
0 oy
(2,961 puan) tarafından
Bugun bir post actim bununla alakalı. Krem vermistir doktor onlari sür ekstra yapılabilcek birsey duş aldirma dedi doktorumuz aldirirsanda cok iyi kurutman lazim dedi islak kalmasin ki cabuk kurusun dökülsün dedi. Cok huysuzlanip durmazsa fitil verirsin dedi. Kaşımazsa iyi olur. Cokta birsey yok yapilacak. Gecmis olsun. Biz 7.gunumuze girdik. Sönenler var yeni cikanlar var. 
(1,770 puan) tarafından
Sprey verdi carpol vermiş eşim aldı nobetciden ama bitane daha ilaç var onu bulamamış yarın bakicaz bide losyon almış rahatlatır diye çok sağol canım dikkat ederim bunlara
0 oy
(6,919 puan) tarafından
İlk defa duydum çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin inşallah
(1,770 puan) tarafından
Amin amin Allah razı olsun canım ❤️
0 oy
(2,241 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun son postuma bak kızımda geçirdi
(2,241 puan) tarafından
inşaAllah ben ateşi düşsün diye yıkadım son suyuna sirke karıştırdım başından aşağı döktüm o da iyi gel bi kaç kere yaptım rahatlattı inşaAllah çabucak geçer
(1,770 puan) tarafından
İnşallah canım onu da denerim yeter ki iyi olsun
(2,241 puan) tarafından
İlk hafta biraz zor sonra toparlanmaya başladı kızım Elhamdülillah izleri geçmedi daha ama
(1,770 puan) tarafından
İnşallah iyileşirler kuzum biran önce çok zor valla
(2,241 puan) tarafından
Amin inşaAllah
0 oy
(1,556 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun neden oluyo o hastalık
(1,770 puan) tarafından
Canım valla bu hastalıgin bir diğer adı Suriyeli hastalıgiymis galiba parkta bahçelerden ortak oyuncaklardan bulaşabiliyomus malesef bizede parkta bulaştı büyük ihtimalle
(1,556 puan) tarafından
Ay Allah korusun yaa geçmiş olsun
0 oy
(12,481 puan) tarafından
Canım losyon kullan bence ya bizimki öyle geçti 
(1,770 puan) tarafından
Eşim bitane losyon almış ondan sürdüm gece rahat uyudu sağol canım
0 oy
(1,251 puan) tarafından
Adını cok duydum cnm ama bilmiyorum nasil bi hastalik bu.
(1,770 puan) tarafından
Bu hastalık su çiçeği kızamık gibi ikisinin arasında bı hastalık ellerde avuç içi ayaklarda ve ağız içinde cikiyomus park bahçe ortak oyuncaklardan bulasiyomus bulaşıcı bı hastalıkmis bizede parkta bulaştı
0 oy
(11,086 puan) tarafından
Büyük oğlum geçirdi bunu. Ateşi korkutmuştu beni. Acilden gitmiştik doktor ilaç yazdı kullandık çabuk atlatmıştı hamdolsun. Size de geçmiş olsun tez elden şifasını bulur inşallah 
(1,770 puan) tarafından
Çok şükür ateş yok ama kasintidan uyuyamiyo bizim ağlıyo
0 oy
(113 puan) tarafından

3 sene önce yaşadım  neler çektim kaç hastane geçtim bana tedavisi yok diyip antibiyotik verdi doktorlar ama ben pes etmedim o çocuğumun gece uykusundan çırpınarak kalkışı neler neler o zaman 1 yaşında sonra benle aynı durumu yaşayan biri ile tanıştım onun doktoru da bunun tip da çözümü olmadığını önerdiğimi kullan dedi . Bebek kuvvetine ılık suyu doldur aktarsan egzama sabunu ve kaya tuzu al dedi suyun içine kaya tuzunu erit yaralarına da egzama sabunu sür yıka dedi o suyun içinde 30 dakika beklesin demiş kendi yaptı çare buldu bende yaptım o gece huzura kavuştum iyileşen kadar yaptım bebeme hala dualarım da o bayan eminim yapın bana dua edeceksiniz Rabbım tez zamanda şifa versin

(1,770 puan) tarafından
Sağol kuzum bı arkadaşın postunda bunları okudum bugün eşime aldircam inşallah hemen faydası olurda kurtulur çocuğum
(113 puan) tarafından
Mutlaka yap yavrum da huzura kavuşsun çok zor çok neler çekiyorlar yavrular kaşıntıda
(1,770 puan) tarafından
Allah razı olsun canım
0 oy
(16,490 puan) tarafından
Geçmiş olsun cnm 
(1,770 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun ❤️
0 oy
(116 puan) tarafından
Bize antibiyotik, fitil, losyon, ağrı kesici şurup, alerji şurubu verdi doktor 2 hafta önce geçirdi kızım i. Ben hafifleyene kadar duş aldırmadım su değdiği an çoğalıyor dikkat edin 
(1,770 puan) tarafından
Bana doktor derili antibiyotik bı ise yaramiyo dedi ağrı kesici şurup ağzı yara olursa diye sprey vermiş bide bı ilaç daha yazmış eczane yokmuş bugün eşim alacak onu bide eşim losyon almış rahatlarsın kaşımayı azaltsin diyr  tamam canım çok sağol
(116 puan) tarafından
Canım yazdırın sağlık ocağında boşuna para vermeyin. İlaçlar rahatlatıyor sadece zaten ama rahatlıyor gerçekten. Allah şifa versin geçmiş olsun
(1,770 puan) tarafından
Allah razı olsun canım ❤️
0 oy
tarafından
Bildiğim kadarıyla çok da bir ilacı bişeyi yok bu hastalığın. 
(1,770 puan) tarafından
Evet canım malesef yokmuş rahtlatsin diye biseyler yaziyolarmis vücudunun bağışıklık kazanması lazimmis
tarafından
Vitamin mi kullansaniz acaba faydası olur belki bağışıklık için
(1,770 puan) tarafından
Hiç bilmiyorum ki canım olmadı doktora danışıp kullanırım yeter ki iyi olsun kuzum
tarafından
1 yaşından büyükse doktora danismaniza gerek yok. Umca var solüsyon diue geçer bağışıklık sistemi için öneririm. Sık hasta olmasını da engeller. Ayrıca multi vitamin de kullansaniz iyi olur ocean multi kullanıyorum ben balık yağı ve multivitamin
(1,770 puan) tarafından
Tamam canım cok sağol alırım eczaneden iyi gelecekse

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 73 göst.
26 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 110 göst.
11 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 106 göst.
10 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Papatya-ya (509 puan) tarafından soruldu