0 oy
741 göst.
Diğer kategorisinde (410 puan) tarafından
az önce bebeğimi götürdüm bir kadın vardı üç tane çocuğu baktım bana baktı selam verdim falan öyle çocuklardan sohbet ettik hani kaç yaşındalar gibisinden falan ortanca çocuğu baktım bebeğimi vurmaya kalktı hemen kucağıma aldım kaydıraktan kaydırıyordum bebeğim 1 yaşında çocuk tuhaf hareketleri vardı ben sormadım annesi dedi 6 yaşında konuşmuyor dedi ondan sinirli deidm önemli değil ya çocuk dedim hastaneye götürmednmi gitmiş dpktor demiş engelli raporu çıkartym 3 ay sonra gel gitmedim diyor çocuğuma nasıl engelli raporu alırım dedi sonra baktım bana diyor senin bebeğinin neyi var çok şükür iyi dedim niye yürümüyor dedim daha bir yaşında başladı benim üç çocuğum 11 aylık yürüdüler bence doktora git bir sorunu var belki yok dedim doktor normal dedi o nasıl doktor 1 yaşında çocuk nasıl yürümez yazık üzüldüm falan ayy durduk yere strese soktu beni İnternetten baktım 18 aylık bile yürüyen varmış şimdi sıralıyor sizce yürür mü yakın zamanda 

44 Cevaplar

0 oy
(3,901 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
O senin çocuğunun yurumesini kendisine dert edecegine bnce once kendi cocugunu doktora götürüp neden konusamadigini öğrenmeli..sana doktora git diyecek son insan yani sanki kendisi cok bilincliymis gibi..
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Yani 6 yaşındaki oğlu konuşmuyo normal ama senin 1 yaşında bebeğine mi yazık. Cidden asık onun kafa yapısına elindeki çocuklara yazık ya okul yaşı gelmiş hala konuşamıyo ya nasıl önlem almaz doktor kapısında yatması lazım onun. Senin bebeğin gayet normal canım dertlenme hiç 
(410 puan) tarafından
kalbi kırılır diye diyemedim sadece dedim doktora gitmediniz mi yok götürmem engelli raporu verecekler dedi
tarafından
Aman elalem engelli çocuğu var demesin. Ne kafalar var ya
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Yürür canım daha bir sorun değil bu ayakta durabiliyor mu tutunarak kalkıyor mu 
(410 puan) tarafından
ayakta çok kısa duruyor ama bir yere tutunup kalkıyor sıralıyor yani koltuklara kapılara turuna turuna gidiyor
(4,698 puan) tarafından
Bir sorun yok canım sıkma canını
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Gorumcemin kızı 13-14 aylık yürüdü hiçte strese girme canım 
(410 puan) tarafından
hayırlısı ile yürüse bende merak ediyorum ne zaman yürür diye ama kadın da zor 6 yapında çocuğu konuşmuyor ve doktora gitmiyor dhaa bana diyor git
0 oy
tarafından
10.5 aylık oğlum dönüyor emekliyor ama tutunup kalkma yok bu kadar takma kafana her çocuğun gelişimi farklı eğer bir sorun olsaydı şimdiye kadar fark ederdin canım 
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Oglum 14 bucuk aylik yurudu
(410 puan) tarafından
Allah bağışlasın
0 oy
tarafından
Benim oğlan da 1 yaşında yürümüyor kuzum 

Kardeşim 2 yaşında yürümüş mühendis yani gayette sağlam 
(410 puan) tarafından
senin ki ayakta duruyor mu benim çok kısa duruyor geri düşüyor normal mi
tarafından
Aynı kuzum 5-10 sn duruyor düşüyor
(410 puan) tarafından
teşekkür ederim normal o zaman bir de birşey daha soracam konuşuyor mu benim bebeğim sadece meme baba dede diyor neden
tarafından
Anne baba hamma diyor kuzum başka yok bizde de her çocuk farklıdır rahat ol her şey zamanla
0 oy
(359 puan) tarafından
:D kız benimki 15 aylık daha dün 3 4 adım attı ilk defa hala emekliyor tutunup kalkıyor yürümüyor 2 yaşında yürüyen çocuk var doktorlar bunu normal karşılıyor artık her çocuğun gelişim düzeyi farklı hiç takma yani bana da diyorlar götürdün mü diye niye götürücem yürümüyor diye gelişimi normal iletişimi gayet güzel kendi kendimi niye strese sokiyim vakti gelince yürücek elbet
0 oy
tarafından
Benim ilk çocuğum 9 aylıkken yürüdü 3. Çocuğum bir yasini geçirdi yani herkesin dediğine kulak asmayın 
0 oy
tarafından
Bacım daha 1 yaşında ya benim kardeşim 1 buçuk yaşını geçmişti yurufugunde çok küçük daha 
0 oy
tarafından
20 aylık oğlum yürümüyor benim doktor normal diyor da kadın uzman kesilmiş maşallah 
(410 puan) tarafından
kendi çocupuny götürmüyor ana doktora rapor yazqr diye bana diyor git git
tarafından
Onun psikolojisi gitmiş :) boşver bacım başkasının çocuğuna kusur bulmak çok zevkli bişey olsa gerek.
0 oy
(222 puan) tarafından
Benimkide 13 aylık daha yürümedi. Ama hareketlerinde emeklemesinde koltuklara kalkmasında bir sorun yok. Kadın da ne kadar tuhaf felaket tellali gibi
0 oy
(4,584 puan) tarafından
Henüz yürümemesi gayet normal. 
0 oy
(537 puan) tarafından
Bu konularda anneleri anlamıyorum niye bu kadar kıyas yapiyorlar ne gerek var hiç bu yollardan geçmedi hiç mi bilmiyor her çocuğun gelişiminin farklı olduğunu bu kadar bastıra bastıra sana yok bnm böyle yok doktora götür yazık valla böyle zihniyetlere
0 oy
(3,137 puan) tarafından
Benim bebeğimde yeni 14 ayına girdi birkaç gündür yürüyo her çocuk bir değil yaa niye anlamıyor insanlar  benimki de kim görse niye yürümüyor diyordu benim evladım sonuçta ben dert etmiyorum ama millete dert olmuş 
(410 puan) tarafından
valla kim görse ilk sorduğu soru o neden yürümüyor bende endişe ediyorum ilk bebeğim acaba herkesin yürüyor da bşz de mi sorun diye
0 oy
tarafından
Ablsmınkide geç yürüdü normal bunlar
0 oy
tarafından
Bence kendi çocuğu hakkında öyle konuşunca senin çocuğunada bahane bulmuş her çocuk aynı değildir insanlar bunu bi anlamiyor ya
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Karı kafayı kırmış aldırma sen ona
0 oy
tarafından
Tabiki yürür ne milletin lafına  bakıp kendini strese sokuyorsun
0 oy
(1,264 puan) tarafından
Sacmalamış benimki tam doğum gününde adım attı şuan evin icinde zar zor yürüyor 

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 539 göst.
28 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde ❤️❤️Mrvnr❤️❤️ (13,702 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 1,177 göst.
11 Temmuz 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 339 göst.
0 oy
26 cevap 1,311 göst.
2 Ocak 2023 Aile kategorisinde Esrat (9,247 puan) tarafından soruldu

380,087 soru

11,378,471 cevap

34,863 kullanıcı

...