0 oy
287 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Sağlık ocağı bize bu virüsün iğnesi var paralı falan demedi. Ben burda öğrendim rota virüsünü. 3 günü geçik ishal ateş kusma 4 antibiyotik 2 ateş kesici 1 kusma ilacı fayda etmiyor. Bugün oğlum 2 doz serum yedi hala hasta kızlar bu nasıl bir hastalık başına gelen var mı allahtan suyu çok tüketiyorlar. Ateş çok kötüydü oğlumda baygın yatıyordu soğuk su ve pamuk kompleksi yapıldı biraz iyiydi gece 12 den sonra ikiside şiddetli atesleniyor kızıma dokunamazsıniz sirkeli suyla eklem yerlerine bez koyuyorum izin vermiyor bas bas bağırıyor napcam ben ya 3 kez doktora gittik 

7 Cevaplar

0 oy
(3,099 puan) tarafından
Bız atlattık canım 7 8 günde geçti aynı şekilde ishal kusma ateş iştahsızlık vardi kızımda doktorun verdiği ilaçlar fayda etmiyordu doktor kendiside verirken dedi zaten rota virüsünün ilacı yok diye zor geciyor ama umarım çabucak atlatirsiniz Rabbim tez zamanda şifa versin
tarafından
Amin canım benim inşallah çocuklarım 3 günde eridi resmen
-Reklam-
0 oy
(550 puan) tarafından
Komşum aşisini yaptirmş yinede kurtulamamiş hastaneye yatnşlar
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Sirkeli suyu vücuduna koyma bir daha sakın ama sakın.. Havale gecirir cocugun.. Cay bardağının dibinde suyla karıstır sirkesi az olsun bir yemek kaşıgu içir. Hem ateşi düşürür hem basğırsaktki mikrobu kırar. Ama vücuduna sürme. 
(3,551 puan) tarafından
Mümkünse kalk hemen duş aldır.. O sirke vücuttan temizlensin. Öyle virüs vaki hastalıklar antibiyotik ile imkanı yok iyileşmez. Sadece ateş düşürücü ver. Birde bağırsak için toz probiyotık ilaçlar var ondan içir. Bol su ve ayran kefir tarzı içir. Vücutları şuan o virüs le savaşıyor. Vücut o savası kazanır zaten merak etme.. Geçmiş olsun.
tarafından
Zaten 8 de özele götürcem ılık duş aldırdım gitmiyor illet
(134 puan) tarafından
Udi hindi yağı içir araştırabilirsin
0 oy
tarafından

Canım ateşe de iyi geliyo dene istersen sirkeli su iyi değil diye biliyorum sarımsağı istemezsen limon sür ayak altına yine od düşürür ateşi image

0 oy
(402 puan) tarafından
10 gündür çekiyoruz dün taburcu olduk son postlarıma bakın kızım resmen baygınlık geçiriyordu gaita testi ver bence hastanede doktor tedavisi olmadan iyilesenez
0 oy
tarafından

Çok geçmiş olsun rotavirüs aşısı çok önemli yapılması gereken bir aşı. Bu aralar iyice arttı salgın var bende dün oğluma rotavirüs aşısı yaptırdım evet paralı 367 TL ödedim ama giden para olsun hastalığa yakalanmaması daha önemli en azından yakalansa bile hafif atlatır 

Ateş için: 2 bebe aspirini suda erit 1 limon sık içine sonrada vücudunu o suyla sil bu suyu biraz fazla yap temiz çorabını içinde ıslat giydir çok geçmiş olsun en kısa sürede iyileşsin yavruların

0 oy
(671 puan) tarafından
Cnm çok geçmiş olsun. Bu virüs çok tehlikeli virüs. Benim ablamın kizimdada oldu.o da bilmiyordu aşısını. 3 yada 2 doz şeklinde yapılıyor.  4 gün sanırım hastanede çocuk yattı. Sürekli kusma ishali vardı. Allah kimsenin başına vermesin 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 280 göst.
20 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kubra_87 (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 107 göst.
9 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kubra.mirac (494 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 158 göst.
8 Mart 2024 Aile kategorisinde Dolunay65 (690 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 109 göst.

379,922 soru

11,373,135 cevap

34,855 kullanıcı

...