0 oy
292 göst.
Diğer kategorisinde (3,099 puan) tarafından
Kızlar çocuklarınızı emanet edebiliyor musunuz? Ben hastaneye falan giderken hep yanımda goturuyorum keyfi amaclida hiç emanet edemem. Evet hastanede oda bende perişan oluyoruz ama onsuz gittiğimde içim içimi yiyor kafayı yiycek gibi oluyorum bim vs gitmek zorunda oluyorum oda ilçede yani azda olsa yol gidiliyor köyden gene perişan oluyoruz ama asla emanet edemiyorum kaynanama falan eşim çok rahat bırak anneme öyle git diyor ama gel bide bana sor doğuma gittiğimde napcam bilmiyorum mecbur emanet etcem eşimden baska yanımda kalcak olsa hiç tereddüt etmem esime birakirim ama oda mümkün değil öyle bı imkanım olursa doğumdan bı kaç saat sonra mesuliyet kabul edip çıkmayı düşünüyorum hastaneden sizde durumlar nasıl?

24 Cevaplar

0 oy
(1,698 puan) tarafından
Anneannesi ve babannesi hariç hiçkimseye asla. Dede amca hala teyze bunlara da emanet etmem. 
(3,099 puan) tarafından
Ben onlara hiç emanet edemem ama babaanesine bile emanet edemiyorum
(1,698 puan) tarafından
Neden peki?
(3,099 puan) tarafından
çocuğuma yapılmasını istemediğim şeyleri yaptıkları için örnek veriyorum ortada sıcak yumurta tavası ocaktan daha yeni inmiş veya çaydanlık değsin değsin eli yanınca bidaha değmez diyen insana neden guveneyim veya çocuk dışarda oynamış eli yuzu çamur çocuğun eline o şekilde elini yıkamadan ekmek tikistirip yedirmeye çalışan insana nasıl emanet edebileyim
(1,698 puan) tarafından
Hmmm o zaman olmaz haklısın :(
-Reklam-
0 oy
(119 puan) tarafından
valla dedesi babaannesi  halası kendi aileminn yanına gidince yengeme anneme kardeşimin eşine hep bıraktım bu kadar sikmaniza gerek yok hani benim evladimsa onların torunu yigeni oluyor bu sanırım aradaki güvenle alakali
(3,099 puan) tarafından
Ben güvenmiyorum canım her açıdan saldım çayıra mevlam kayira hesabı bakılınca
(119 puan) tarafından
bizimki aile apartmanı canım hergun giruyor hepte gidip geliyor çocuğu eve baglayamam onlarda ya kendi gelir ya benim oğlum gider o yüzden rahatım güveniyorum bir problem görmüyorum
0 oy
(44,741 puan) tarafından
Anneme yada kaynanama bırakırım her işimi rahatça halleder gelirim bakarlarda sagolsunlar
(3,099 puan) tarafından
Ben güvenmiyorum açıkçası
(44,741 puan) tarafından
Valla çokta güzel bakarlar ikisinide bırakıyorum şükür benden iyi bakarlar onlardan başkasına tabi birakmam
0 oy
(2,593 puan) tarafından
anneannesi ve babaannesi hariç bırakmıyorum zaten babaannesi bakıyor oğluma arada annem gelir kayınvalidemin işi olunca veya özleyince 
(3,099 puan) tarafından
Keşke bende güvenip birakabilsem
(2,593 puan) tarafından
bakımlarına güvendiğim için bırakıyorum
0 oy
tarafından
ben hastaneye giderken kaynanama yakın olduğu için bırakıyorum mecbur hastanede pisliğin icine  sürükleyemem kızımı market vs aylik alış-veriş yapacağımız zaman da yarim saatlik bırakırım çünkü çocuğumun perişan olmasını asla istemem günlük alisverisse bırakmam rezil olmayacağı için 
(3,099 puan) tarafından
İşte bende kaynanama biraktigimda hastaneden bı farkida olmuyor o çok ayrı konu
tarafından
orası farklı bi konu öyleyse  ama annem yakın olsaydi ona bırakırdım tabiki
(3,099 puan) tarafından
Benimde ablam yakınımda olsaydı keşke diyorum gözüm kapalı emanet edebilirdim ama sadece bu kendi sulalemden diye geçerli değil hala olsun falan emanet edemem
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Valla ben hastane isim olursa esime bırakıyorum oda olmazsa anneme bırakıyorum market vs kızımla gidiyorum ama yakın tabi
(3,099 puan) tarafından
Benim market falan ilçede fazla uzak değil ama genede servise falan biniliyo 1 saat servis gelmiyor bı yandan sıkıntı yani
(3,527 puan) tarafından
Aynen canım cocukla zor
0 oy
tarafından

Anneme ve kardeşime emanet ediyorum sadece ama hemencikde özlüyorum yaa:D

(3,099 puan) tarafından
Bende aynı ya bı kaç kez emanet ettimde çatladim resmen eve gelene kadar
0 oy
(119,458 puan) tarafından
Anneme halama babanneme gozum kapali emanet ediyom benden daha iyi bakiyolar en cokta babanem bakti bu yaz
(3,099 puan) tarafından
Benim mesela ablam yakınımda olsa gözüm kapalı emanet ederim cunki bizede o baktı herşeyini biliyorum titizliği olsun cocyga bakma tarzı olsun ama şimdi guvenmedigim insanlara goz göre göre emanet edemiyorum
0 oy
(119 puan) tarafından
valla dedesi babaannesi  halası kendi ailemin yanına gidince yengeme anneme kardeşimin eşine hep bıraktım bu kadar sıkmanıza gerek yok hani benim evladımsa onların torunu yigeni oluyor bu sanırım aradaki güvenle alakalı
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Sadece kendi anneme bırakabilirim kaynanama bile bırakmam çünkü görümcemin oğluna alerjisi olduğu halde abur cubur dondurma falan yediriyor annesinden gizli saklı benimkine de yedirir eminim başka kimseye güvenemem
(3,099 puan) tarafından
Aynı şeye defalarca denk geldim gözlerimle gördüm o yüzden bunu gördüğüm halde emanet edesim gelmiyor
(3,832 puan) tarafından
Bide yalan söylemeleri yokmu yeminler edip vallaha yedirmem deyip arkani döner dönmez çocuğu ilgi manyağı yapmaları falan çocuğa verdiğin bütün eğitim terbiye uçup gidiyor
(3,099 puan) tarafından
Öyle valla canım aynısının tipkisini anlattın aç karna gözümün önünde kaşık kaşık çikolata yedirdiler kızıma yemek hazırlıyorum anne verme diyorum daha veriyor bı ara mecbur orda yedik yemeği falanda çocuk yemek ne unuttu
(3,832 puan) tarafından
Bi daha da eski düzeni tutmadı değil mi çünkü çocuk kuralların esnetilebilir olduğunu öğrendi
0 oy
tarafından

Anneme emanet ediyorum  hastaneye giderken  kız kardeşim bakıyor  Çünkü ben hastaneye gidince cihaza filan bağlanıyorum  giriyorum  yada annemi yanıma alıyorum  annem ilgileniyor hastanede

(3,099 puan) tarafından
Benim zaten eşimin tarafı hep burda ablam falan uzak eşimin kuzeninin eşine bırakıyordum bu sefer onun çocukları sıkıntı ne zaman bıraksam geldigimde eli yüzü hep çizilmiş oluyordu kaynanam desen güvenemiyorum gözümün önünde aç karna kaşık kaşık çikolata yedirdiler verme dememe rağmen kendileride aşırı tuzlu olduğunu bile bile ayran çorbası icirdiler yapma etme diyorum bı taraflarına takmiyorlar o yüzden guvenemiyorum
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Hastaneye gidersem tanıdık düğününe falan gidersem kayınvalideme yada anneme bırakıyorum abartmaya gerek yok onlarda çocuk büyütmüş torunları sonuçta ne olacak hayatta her şey var şimdiden bıraksan çocukta alışır zor durumda kalıp bıraktığında zorluk yaşamaz psikolojik olarak çok etkilenmez Korkmaz en azından başımıza her şey gelebilir kaza yapabiliriz ameliyat olmamız gerekebilir böyle olmaz 
(3,099 puan) tarafından
Guvenmedigim insana nasıl içim rahat bırakayım herkez çocuk dogururda bakmak mesele
0 oy
tarafından
Hiç kimse istemez çocuğunu birine emanet etmeyi devir kötü çünkü ama mecburiyet olunca yapacak bir şey yok büyük oğlum böbrek hastasi 7 yıldır tedavi görüyor kizimi ve küçük oğlumu eltilerime bırakıp gidiyorum çünkü yol hastane çok kötü Allah korusun diyorum 
(3,099 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım ♥️
tarafından
Allah razı olsun canım
0 oy
(62 puan) tarafından

Bebeğim şuan çok küçük kimseye bırakmam ama büyüdüğünde de bırakamam sanırım ya ben pskopat bı anneyim sanırım bi an bile ayrı kalmak istemiyorum herşeyden kıskanıyorum ödüm kopuyo benden çok başkasını severse diye:(((

(3,099 puan) tarafından
Bı çocuk annesinden başka kimseyi çok sevmez canım örnek veriyorum bı hocanin videosunda görmüştüm çocuk annesinin şiddetine maruz kalıyor ama gene onun şefkatine sığınıyor bu çocuk nasıl sevsin annesinden başkasını bu konuda için rahat olsun ama kıskançlık huyu bendede var çocuğumu başkası öpsün sarilsin istemiyorum eskiden herkese koşardı şükür o huyunu unuttu
0 oy
tarafından
Bende edemiyorum. Annemdeydim sorun olmuyordu anneme bırakıp gidiyordum ama öyle gezmeye felan hiç gitmedim hep hastane işleri çarşı pazara bile gitsem Liste yapar çabucak alacağımı alır dönerdim. Şimdi kendi evimde kimseye emanet edemiyorum eşime diyorum izin al bak çocuğa benim bebekler 2 tane. Kendim diyorum 1 sene içinde hiç doktorluk isim olmaz inşallah aşı vurulacam 2. Doz ona bile gidemiyorum. Ben nereye onlar oraya :) aslında emanet edebileceğim bir ablam var sağolsun güvenirim ona ama uzak oturuyor bana. 
0 oy
(2,627 puan) tarafından
Ablam ve annem hariç kimseye emanet etmiyorum annemleri bile yuz kere ariyorum
0 oy
tarafından

Gurbetteyim bi kız kardesim var ona bırakıyorum kardeşimin eşi zaten kızımın amcasi:D

0 oy
(1,092 puan) tarafından
Ben şimdiden okula nasıl yollarım diye düşünüyorum 
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Anneme kız kardeşime kaynanama birr de babasina bırakırım başka kimseye emanet edemem onlar da saolsun gözü gibi bakarlar
0 oy
(1,766 puan) tarafından
Abartma babaannesidir ne olmuş kendi annen içinde öyle düşüünüyor musun 
(3,099 puan) tarafından
Gördüğümüz şeyler varki oyle düşünüyorum evet annemlede konussaydim onada emanet etmezdim cunki onunda küçükken bize olan yanlışlarını gordum

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 617 göst.
12 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Mirketanne (633 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 631 göst.
0 oy
3 cevap 67 göst.
2 Ağustos 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Tugce12. (586 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 209 göst.
12 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Baldananne (291 puan) tarafından soruldu

380,953 soru

11,405,146 cevap

34,943 kullanıcı

...