+2 oy
796 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

2 gündür hep kafamda bu aile sorunları var. Sizin mesajlarınızıda okudum cevap veremedim. Ağlamaktan düşünmekten gözlerim ve basım ağrıyordu. 

Eşimi aradım ve boşanmak istediğimi söyledim. Senin ailen ve sen böyle olduğun sürece bana bu ailede mutluluk haram belliki dedim. 2 gündür bu evdeyim diye konuyu kapattım sanma dedim. Uzun uzun düşünmek istedim. Artık ailene ve sana 1 damla bile sabrım kalmadı. Bitti artık dedim. Eşimde akşama konuşalım bekle dedi. Telefonu yüzüne kapattım. 

Saygım sevgim kalmadı. 

Kaynanam en son geldiğinde dedi ki kızın 2-3 yaşına gelsin öyle bosanirsin diyor bana. Bu nasıl bir söz? 

Ne fark eder dedim. Kiz büyümüş olsun dedi. Akşama düşündüm neden böyle dedi diye. Kız 2-3 yaşında babasına büyük ihtimalle düşkün olucak şimdiden babasının kucağında uyumasını seviyor. Kız babasından ayrilamiycak bende yine mecbur kalacam. Hepimiz gibi evlatlarımız için.. 

Dedim kii kadında ki fenaliga bak. 

Kendisi görüp ogluna istedi. Her yerde fundama ilk ben aşık oldum sonrada oğlum aşık oldu diyip dururdu.

Evlendiğimden beri sürekli hayatımızın içinde. Boluya gitmiştik eşimin ailesi orda esim abanta gideriz yedigollere gideriz demişti. Heveslenerek gittim. Bir gün kaldik amcasigilde. Ertesi gün eşime hazırlanıp gidelim dediğimde annem diyor ki ayıp olurmuş gitmeyin baska zaman gidersiniz demiş. Eşimde annem haklı gitmeyelim dedi. Daha yeni evliydik. 1 gün ailenle vakit geçirdik sohbet ettik yemek yedik çay içtik orda uyuduk. Hadii gider gitmez gidiyoruz gezecez desek tamam ayıp olur diye bende düşünürüm. Eşimde karıma söz verdim anne heveslendirdim birşey olmaz yeni evliyiz kim ne diyecek diyemedi. 

Ordan anladım anasının sözünden çıkmadığını. Ama geç oldu evlenmiş bulunduk :woot:

Bazı postlarda eşin valizleri görünce ne tepki verdi dedi. Alıp odaya götürdü yarın yerlestir bunları birde okadar toplamissin gitme bir yere dedi. Kapının ordan alıp götürdü. Duzelecem sabret zamanla herşey iyi olacak dedi. 4 yıldır bu sözü söylüyorsun.ama sadece söylüyorsun icraat yok. Birde ailende artık konusmaya başladı arkamdan dedim. Allah o hülyanın (eltimin) belasını versin yuvamı dağıttı dedi. Ulan yuvayı siz dagittiniz dedim kız bana arkmdan konuşmaları anlattı omu suçlu oldu dedim. Hiç böyle konusmasaydiniz olurmuydunuz? Ama yok ağzınız durmaz sizin dedim. 

O şekilde konuştuk şimdide mesajlar atıyor gitme nolur diye.

Umudum kalmadı diye gidicem.. 

4 yıl sabrettim. Ama artık eminim bunların değişmeyeceğini. Değişmiş gibi yapacaklar. Hadi gerçektende değiştiler diyelim .. bu yasanilanlari ben unutmayacam onlar unutur. Hatayı yapan onlar olduğu için.. 

Kısacası, aile olamayacağımızı anladım.

Allah'ım 4 yıldır kafama vura vura anlattı .

Çok pişmanım... 

Gözlerim doluyor geri içime akitiyorum yaşlarımı..

Bütün emeklerim zehir zıkkım olsun bunlara .. :angry:

15 Cevaplar

0 oy
(3,527 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

Fundam yaşadıkların çok çok zor ben olsam belki kaldıramazdım psikolojim alt üst olurdu.

Ama sen çok güçlü bi kadın, çok güçlü bi annesin bunu unutma.

Onca sıkıntıyı yaşarken burda gülücükler saçtın, ne kadar güçlü oldugun burdan belli.

Ne karar verirsen ver rabbim her daim yoldaşın olsun insallah kuzum hakkında en hayırlısı neyse o olsun<3

tarafından
Canımsın bitanemm çok teşekkür ederim ❤️ hep içime atıp yoluma devam ettim güldüm eğlendim. Tek kafa dağıttığım yer burası. Arkadaşım hiç yok. Kimseye güvenmediğm için. Hep yalnızım .. ama artık sabredicek gücüm kalmadığını hissediyorum. Yemek yapmak istemiyorum kendim bile canım birşey istemiyor yemeye. Halen kahvaltı bile yapmadım. Sadece kızımla ilgileniyorum. Herseyden hevesim geçti. Beni değiştirdi bu yaşadıklarım en çok ona üzülüyorum. Eski mutlu halimden eser kalmadı..
(3,527 puan) tarafından
Degistirmez mi kuzum ona zaten yemek hazırlama bosver, sen kendin ve evladın için kalk iki lokmanı ye sen sağlıkla ayakta durasın ki evladına bakabilesin
tarafından
Evi topladım az bi atistirdim. Allah sabır versin bana ve bu durumu yaşayan herkese ❤️❤️
(3,527 puan) tarafından
Amin kuzum amin
-Reklam-
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Canım karışmak istemem böyle gözünü korkutman iyi olmuş şartlarını sun tekrar yaparsa düşün istersen eğer düzelecek olursa
tarafından
Düzelmez canım umudum yokk artık. Düzelen 4 yılda hiç mi duzelmezdi?
0 oy
(743 puan) tarafından
Canım bence biraz bekle , evet zor bir süreç geçiriyorsun ama ortada daha kucukuvuk bir bebeğin var .. bütün istediğin istemediğin herşeyi söyle eşine boyle böyle olmazsa olmaz de baktın yine olmuyor o zaman gidersin Allah yar ve yardımcın olsun inşallah
tarafından
Eşimle 4 yıldır hep yalvardım yapma bak sevgim bitiyor. Yarın birgün saygımda biticek bu gidişle. Beni ailen gibi görmüyorsun varsa yoksa annen annen diyordum. Şimdi anasıyla oturup dedikodumu yaptıklarını duyunca halen kendime gelemedim. Evlilik için seçtiğim adama ve ailesine bakarmisin ...
(743 puan) tarafından
Çok haklısın canım zor bir süreç ama biraz daha düşün kurallarını belirle bosanmak o kadar zor ki hele çocuk varsa
tarafından
Eylül'ün 2 sinde 6 aylık olucak kızım .. keşke en başa donebilseydim. Asla evlenmezdim bu adamın böyle olduğunu bilseydim
0 oy
(607 puan) tarafından
Malesef degismiyorlar ne huyları ne lafları ne düşünceleri ne düşündürdükleri . Bazılarımız bu gibi musveddeleri sonradan tanıyor sonradan hayal kırıklığı yaşıyoruz . Ben arkama dahi bakmaz giderdim. Önceki postunu da okumuştum , bir şekilde idare ederdim . Sana karşı eşin değişse bile öyle aileyle içli dışlı olunduktan sonra sana ikili oynar durur. Ya onlar olmayacak ya siz . O kaynana denen yılanlar Allahindan bulsunlar , iki yüzlü karaktersiz ser.ef.siz evladı. Eğer eşini seviyorsan bunu eşine söyle ya onlar olsun hayatında yada kızımiz ve ben de . Son uyarılarını yap konussun ve hayatından çıkarsın gerçekten oda seni seviyorsa mutluluğunuz için yapar.  Allah yardımcın olsun hiçbir şey kolay değil olmayacak belki de ama içinde tutma yüzlerine vur. 
tarafından
Kalsamda unutmayacam yaptıklarını. Halen nasıl kaynanama anne diyebilirim ? Demesem bu seferde bak gitmeyip kaldın ozaman hiç birşey yokmuş gibi davranmam lazım. Yapamam bunu.
(607 puan) tarafından
Kendileri çok mukemmelmis gibi bunları yapmalarına akıl sır erdiremiyorum inan , aile herşey sen annenin yanında ol sana kocalikta yapar analikta . Alsın kıymetli oğlunu da münasip yerine soksun kaynana cadisi. Sen kalsan da herşey düzelmiş gibi görünse de hep aklına gelecek emin ol. Gitmek en iyisi o zaman
tarafından
Evet canım o yüzden kalamam artık. Eskisi gibi olamayız. Eskidende çok iyi değildik. Hep bi sorunumuz vardı. Ama bu sondu artık.
(607 puan) tarafından
Son damlalar dolmuş tasmis Allah yardımcın olsun inşallah sabret ve dua et sanada güzel bir kapı verir mevlam
tarafından
İnşallah canım inşallah ❤️❤️
0 oy
(616 puan) tarafından
Biraz daha düşün derim. Erkekler sorumluluk alıp olgunlaşmakta maalesef ki gecikiyolar. Bak ben evlendim. Evliliğimzin 2. Günü annesi oğlum yeni evliisn demesine rağmen çıktı annesinin yanına gitti geceyi orda geçirdi. Ertesi gün arkadaşlarıyla. Pazartesi düğümüm oldu. Cuma günü sabah erkenden eltime bırakıp kaçtı arkadaşlarıyla gitti. Pazar günü de anneme gidelim diye tuutturdu. Meğerse annesi temizlikte yemiş. Beni temizliğin ortasına bıraktı gitti avm ye arkadaşlarının yanına. Ve ben ihanet dahil biçok şey yaşadım. Doğumumu eşimin arkamdan gerizekalı deyip ailesine kötülemesini her şeyi yaşadım. 2 buçuk senedir evliyim bende. İlk defa geçen ay eşimle yemeğe çıktık biliyor musun? Ve ben balayıda görmedim başka şehirde. Oğlum 1. 5 yaşında. Oğlum büyüdükçe arkadaşlarını çevresini gördükçe evlat sevgisi yavaş yavaş işledikçe eşim bana da oğluma da değişti. Oğlumun yüzüne bakmazdı biliyor musun. Bi kaç ay öncesine kadar tahammül edemezdi. Zor biliyorum. Biraz daha sabret. Çocuk yapma sakın. Ama çocuk büyükçe hayatınız farklılaşacak değişecek. İmtihandayız. Ben biraz daha beklemenden yanayım. Yuva kolay kurulmuyor. Biraz daha bekle canım
tarafından
Kaynın ne karışıyor pantolon giymene. Yaa nasıl insanlar bunlar. Lanet olsun. Ne demek çöpe çıkmak için bile izin almak Allah'ım beterin beteri senin durumun.
(616 puan) tarafından
En azından senin kaynanan diyo ki kızım boşanma bir şekilde arayı bulmaya çalışıyor. Kaynanam ortada boşanma olmamasına rağmen alttan alttan tehdit ediyordu. Bizde giden gider. Gidipte almayız boşanacak gelini. Ve iki gelinde boşatmış. Doğumda annem oğluma altın taktı. Altın kaynanam benim hakkım deyip anneme asmadığı surat kalmadı. Yüzüne diyemedi annemin ama yemek bile yiyemedi annem onun yüzünden. Doğumdan 3 gün sonra annem gitmek zorunda kaldı. En azından sen kaynananı belli konularda uyarabiliyosun. Tek kelime edemem ben bi bağırması var. Aşırı kibirli. İyii düşün canım. Eşin iyi  demiyorum kaynananda keza aynı şekilde. Ama bence sen bu adamı yola getirirsin.
tarafından
Sanmıyorum canım bu adam yola gelmez varsa yoksa anne diyen birini adam edemem. Benim gücüm tükendi. Onu adam edeyim derken ben adamligimdan olmak üzereyim
(616 puan) tarafından
Hayırlısı hakkında o zaman canım. Uzaktan konuşmk daha kolay geliyor. Ne yaşadığını sen daha iyi bilirsin. Umarım her şey senin ve evladın için Güzel olur
tarafından
Amin canım inşallah ❤️❤️
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun inşallah 
tarafından
İnşallah canım sağol ❤️❤️
0 oy
tarafından
Hakkında hayırlısı olur inşallah cnm Rabbım yar ve yardımcın olsun 
tarafından
Amin canım inşallah sağol ❤️
0 oy
tarafından

Düzelir belki yaa son bi şans ver bence seviyosan

tarafından
Sevgimide bitirdi canım ..
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Düzelmez kuzu dört yıl düzelmediyse düzelmez kendini kandırmanın anlamı yok sen güçlü bir kadınsın çalışırsın da bebeğine de bakarsın ezdirme kendini 
tarafından
Aynen öyle canm aynı fikirdeyiz. Adam olmayan birinden adamlık bekliyorum
(1,092 puan) tarafından
Öyle maalesef kuzum insan neyse o değişmez değişmesini beklemek hata olur. Bekledikçe bir bakarsın ömür geçmiş ve hala aynı hatalara göz yumup duruyorsun
tarafından
4 yıldır hep göz yumdum canım
0 oy
(504 puan) tarafından
Canm çok üzüldüm hakkkında hayırlısı olsun ama son bi şans versen çocuğun için yazık yani ailesini all
0 oy
tarafından

Kaynanan öyle diyeceğine oğluna adam ol yuvana sahip çık desin:ermm:

tarafından
Demez canım der mi benim yanımda ogluna bir kez olsun karını üzme desigini nile duymadım. Hep ben konuşurum onunla derdi dmeekii arkmdan bunlar konuşuluyor
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Canım iyi düşün derim elbet bı şekilde yoluna girecektir esin evine bakan sana sadık biriyse sonuçta annesini dinlemiş etmiş ya zor biliyorum ama bende ayrı bı anne baba çocuğuyum öyle daha zor yeniden bı hayat kursan yenisi nasıl çıkacak bilemezsin ya da ne bileyim yanlız çocuk büyütmek bizim ülkemizde dul bu bayan için hayat öyle kötü ki ben nisanliken usta başımız bı abla vardı hayat herşeyi getiriyor güzelim neler çektim bir bilsen eşimi biranelerden toplardim gece kadın başıma senelerce çektim ama sonunda kazanan ben oldum sabır ailenin direğidir demişti bı şeyi kurmak yürütmek çok zor ama bozmak kolay önüne ne çıkar bilemem ama sabrını bırakma kazanan sen olursun demişti sana karşı şiddeti falan yoksa ki şayet biraz sabret derim
(4,430 puan) tarafından
Seni o kadar iyi anlıyorum ki kendi başımıza büyümek zorunda kalıyoruz güçlü durmaktan yoruluyor insan kimseye ihtiyacımız yok derken bile aslında ne kadar insana ihtiyacımız oluyor ama söylemek zor anlasınlar istiyoruz ama anlamayan da anlamiyi işte bazen söylemek gerekiyor belki de
tarafından
Söylesemde anlamıyorlar. Herkes bir değil bana böylesi denk geldi
(4,430 puan) tarafından
Ne diyeyim ki benim canım yaşayan sensin rabbim hakkında hayırlısını versin
tarafından
Aminn inşallah canım. Allah'ım gönlüme ferahlık versin.. çok daraldim
(4,430 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Burnunu iyice sürttür kardeşim

Pişman et onu süründür bu arada düşün şans vermelimisin

Şartlarını ne istediğini düşün

Kafanı dinle
tarafından
Evet canım kafa dinlemeye cookk ihtiyacım var
0 oy
(55 puan) tarafından
Yaşanılan sıkıntınin içinde olmayan anlayamaz herkesin derdine kendine ağırdir biliyorum bende 1.5 senedir evliyim başkasına göre eften püften şeyler ama benimde içimi yakan çok şey oldu.. ama şunu düşünüyorum Allah kimseye taşıyamayacagi yükü yüklemez başına geldiyse senin onu kaldircak gücün vardır sana düşen sabretmek Allah katinda rahmet zahmet ten sonra gelir.. seneler önce izlediğim bir belgesel vardı kadın çok sıkıntı çekmiş ama kocasını bırakmamış yinede dediği şuydu Yaşayacagin varsa ilkinde de yaşarsın ikinci evliliktede üçüncüde de  insan sadece yastığını değiştiririr kaderini değil demişti.. unutmuyorum bu sözü.. çoğu evliliklerde görüyorum bunu daralmış bunalmış ayrılmış insanlar genelde sonraki hayatlarında da aynı şeyleri yaşamaya devam ediyorlar.. başka insanlar la ama benzer şeyleri.. sonrası için didinmek yerine şu an için sabredip emek vermek ve Allah'ın açacağı güzel kapıları beklemek daha iyi gibi geliyor bana.. tekrar diyorum sıkıntı yi  yaşarken zor bende biliyorum ama imtihan dünyasındayiz.. hiçbirşey dört dörtlük olmicak ömrümüzün sonuna kadar illaki bir sıkıntı bir Zorluk girecek hayatımıza.. evlilik 5 sene demirden leblebi der annem yutması zor olurmuş.. sabret dua et.. emeğinin ve sabrinin karşılığını Allah verecektir..
tarafından
4 yıldır sabretmeye çalışıyorum canım. Duzelmeyecek bu insanlar. Kaldıkça daha beter olucaz. Daha fazla kötü olmadan gitmek istiyorum. Kaderimde demekki gitmek var. Her defasında erteledim. Bu ilk değil. O yüzden kararlıyım.
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Allah içinden çıkmayacağının dertler vermesin kuzum yaparsın annen arkanda bebek azıcık ele geldi mi sen de çalışırsın gül gibi geçinirsiniz. Bakma sürekli problem oldu mu çocuk da o ortamda sağlıklı büyümüyor. Off başka ne desem de seni teselli etsem 
tarafından
Canımsın kuzumm ❤️❤️ zamanla iyilesecegim canım sağol ❤️

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 1,338 göst.
0 oy
8 cevap 560 göst.
10 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 631 göst.
26 Ekim 2020 Aile kategorisinde Acelyaalparslan (394 puan) tarafından soruldu
0 oy