0 oy
1,020 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Ya biz evine izne geliriz eşimin zoruyla yemek yapmaz hasta rolüne kapılar sabah kahvaltı hazırlamamak için yataktan çıkmaz iş yapmasam laf sokar şimdi bebeğim oldu hiç iş yapmıyorum sürekli tripte laf söyliyo eşimde kör görmüyo anlatıyosun inanmıyo herkesinkimi böyle

43 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Eli ayağı tutuyor herkes kendi evine baksın 
-Reklam-
+1 oy
(187 puan) tarafından
Evet aynı sen gittin ya hizmetçi sensin olarak görüyor önüne yemeğini koyarım bulaşık yıkamaya başlarım yediği tabağı getirip ben yıkarken önüme bile koymaz illa gidip ben alıcam
tarafından
Bizdekide şans kız
+1 oy
(545 puan) tarafından
Kaynanam alt katımda oturur hiç iş yapmam evinde evde bekar gorumcem var hem olmasa da yapmam banane herkes kendi evinin işine baksın kendi ev işimi yaptım da o kaldı :) hamileyim ben zaten kendi işimi bile zor yapıyorum 
tarafından
Boşver canım herkes kendi yaşadığını bilir
(545 puan) tarafından
Ya herkeste bir muhalefet havası gerçekten sadece yadirgamak için yorum yapiyolar sanki bizler cani gelinleriz kendileri melek gelin çok kızıyorum şöyle başkasının hayatını bilmeden yorum yapan insanlara. Kimsenin iş yapma zorunluğu yok içinden gelirse yaparsın yani dinimizde bile bakma zorunluluğun yok sadece vicdanına merhametine kalmış bişey yaparsam Allah rızası için yaparım yani her insan da bir değildir bunun farkına varilmali yani sen yapiyosundur mesela ben yapmıyorum diye beni yadirgayamazsin ki
(5,715 puan) tarafından
Senin ne yaşadığını tabiki bilemem seni tanımam etmem kendini tanıttığı kadarı tanırım anlattığın kadarını bilirim ve sen orda demiş sin ki görümcem olmasa bile yapmam banane kendi yapsın şu hamileyim yapamıyorum hamile olamasam yaparım dememiş sin.
Yargılamak lafı yanlış olmuş çünkü senin söylediğin üzerine öyle konuştum pişman da değilim hala düşüncem aynı Allah kimseyi merhametsiz insanlar la karşılaştır masın her kesin gönlüne göre versin siz belki özünğzde çok iyi Bi insan sınız dır bilemem halkınıza da girmek istemem dediğim gibi siz öyle yazdığınız için bende düşüncemi yazdım
(545 puan) tarafından
Ben orda şuan hamile olduğum için yapmadığımi belirttim normal de zaten bı iş olduğu zaman biri geldiğinde yardım ederim öyle merhametsiz vicdansız bir insan değilim kendimi belki eksik ifade etmiş olabilirim ama hemen öyle dedim diye de böyle karşıt yorum yapmak da ne kadar doğru ki ben kaynanama iş yapmasam yani merhametsiz biri mi olacağım anlamına geliyor o kişinin içinden gelmesi lazjm yani yardım böyle bişey değil midir zoraki yardimi kimse içinden gelerek yapmaz ki zaten
(5,715 puan) tarafından
Tabiki öyle ama dediğim gibi sizin "kendi yapsın banane" cümlesi üzerine öyle yazdım hoş bir cümle değil bence benim fikrim sizin fikriniz saygı duyarım tabiki ama bence içimizden gelicek illa diye bir şey yok oda annemiz sayılır ve yardım etmek işlerini yapmak zorundayız nasıl ki kendi annemize karşı mecbursak kaynnaya karşı da öyle olmalıyız
+1 oy
tarafından
Eskiden oyleydi. Anası sekerdi su gelse eriyecek sanirdi.
tarafından
Aynenn gezmeye haxır herzaman
tarafından
Bende o zman derdim. Anne ağrıların geçmiş iyi iyi bari gezerken ağrı cekmezsin. Ben evi supururken ağrım var ağrım var diyoordun iyi bak geçmiş.
tarafından
Afferin sana söylemedikçe eziyolar
tarafından
Ezdigi zaman yeterince ezdi. Karşımda ki insan demedi. Kusura bakmasın o beni essin hizmetçi gibi kullansin diye dünyaya gelmedim. O bana nasıl yaparsa benden de ona göre tepki alır.
tarafından
Bende bu kafadayım artık
+1 oy
(2,529 puan) tarafından
Herkesin kendi evi. O bana geldiğinde otursun bişeye karışmasın bişey yapmasın. Bende ona gittiğimde aynı şekilde. Zaten yılda 2 kere 1 haftalık izne gidiyoruz o zaman da bayram temizliği yapacak değilim yapmam da. Ha yaşlı falan olsa neyse ama daha 42 yaşında benden diri :)))
tarafından
Valla bizden dinçler
+1 oy
(607 puan) tarafından

Valla pis , kendine göre bal dök yala :sick: köyde yaşıyor bahçesi var o mutfak bezi bile kir götürür , masa sildigi bezle yerden kırıntı alır , bulaşık yıkadığı leğene salata yapar büyük karıştırması kolay oluyor diye. Tabi ben yemem. Genelde kendim onun mutfağına girdiğimde yemek yapıp yerim onu sokmam pis olduğu için. Benimki de öyle bensiz bir iş yapmaz. Kendi evinde bize makarna bulgur pilavı pişirir bizden de etli sütlü herşeyi bekler. Geçen turşu kuracakmisti bizde ordaydik salatalıkları ayikladk bende Ogün çok erken kalkmıştım kızımı uyuturken uyuyakalmisim kanepeye. Oğlum da uyums eşimde uzun yol yorgunydu oda uyudu bı kalktım ki surat beş karış hiç konuşmadı 10 gün falan aramadı o derece :D canı cehenneme , kocam da biliyor banyo havlusunu dahi kullanamayiz çok piss b.ok götürüyor her yanı sözde her hafta kanepe altı alır cam siler :D 

tarafından
Benimkide temizim diye gezinir evini görsen her geldiğinde evime laf söyler kendi evi çöp
(607 puan) tarafından
Benimki laf söylemez ama geldiğinde gözleri fıldır fıldır :D ona laf buldurmamk için her yeri baştan siler suprurum kusur bulamaz :D boşver canım ne takiliyorsun içinden geliyorsa yap onun evinde gelmiyorsa kim ne derse desin mecbur değilsin birşey yapmaya , ben kendi annemin evinde bile üşeniyorum bir bardak kaldırmaya , içimden gelmediginden değil iki çocuğum var kafa dağıtmaya gidiyorum birde is yapacak halim olmuyor valla
0 oy
tarafından

Benim kayınvalidem iyidir . Daha bı gün olsun laf sokuşturmuş değil biz uyurken kahvaltımızı falan hazırlar sevdiğimiz şeyleri yapar hatta bazen eşim kalkar erken ben uyumaya devam ederim yada yatakta uyanık kıvranırm o yine yemeğini falan yapar . Aynı 

benim evime gelince de hiç ses etmez bize kahvaltı yemek temizlik herşeyi yapar Allah ondan razı olsun iyi kadın ağzı var dili yok 
tarafından
Ne güzel maşallah diyim
tarafından
Vallahami   benimkini yollayım azıcık eğitsin
tarafından
Valla haa
0 oy
tarafından
Yok valla kahvaltı hazırlar uyandırır yapmadan kalk yap diye surat asmaz ama sadece kayınbabamın sevdiği yemekleri yaparsan kızım malzeme çıkarayım der kızımla gittik sen çocuğa bak dedi durdu 
tarafından
MAŞALLAH canım
0 oy
tarafından
Yok bacım bizde böyle değil sana Allah kolaylık versin 
tarafından
Sağol canım çok öxenirim öyle insanlara
0 oy
(16,054 puan) tarafından

Ilk evlendigimde elimi fazla bir seye sürmezdim ki alışmasın diye. 4 yıllık evliyim hic bir seu yapmam. Benim evim bana yeter. Yapabilsem evimi yaparım. Hatta kendi gelsin bana yardim etsin ben ne gidecem :D

tarafından
Benim evime gelse de iş yapmaz
(16,054 puan) tarafından
Bana da yapmaz. Hatta yaparsa ben ustunden geçerim çünkü yapamıyor. Bana misafir gelince kendi yalandan peşimden gelip yardim ediyormuş gibi görünmeye çalışıyor
tarafından
Aynıı aynıı
tarafından
Nerden geliyo aklınıza böyle şeyler alismasin diye evlerden Irak
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Benim kaynananm sabahtan kalkar börekler acar kahvaltiyi hazirlar ben sesini duyup kalkarim neden kalktin yatsana dinlensene falan der sagolsn bi ara belini kirdi 1 ay baktm o zman bile benden bise istemeye cekinirdi ben o istemeden yapmaya calisirdim tabi.
tarafından
MAŞALLAH canım
(1,022 puan) tarafından
Amin canm inşallah cümlemize nasip olsun diyelim.
0 oy
tarafından

Canım kaynanam titiz.hamarat. 1saatte kaç çeşit yemek hazırlar kimseye minnet o yoktur kendi işini kendi halleder evini gören kimse demez bu kadın 50 yaşında ama bir temiz bir titizki maşallah nazar degmesin

Benim evimdede geldiğinde el atar hastalanim yardım eder temizligime yardım eder smdi hamileyim eşim yok onlarda kalmama rağmen evimi temizlicem nolur nolmaz diyo 
tarafından
Maşallah canımm
0 oy
(550 puan) tarafından
Bi cayi zor demler geri kalani ben yaparm
tarafından
Bizdekide şans
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Bazıları öyle maalesef benim kaynanamda başkasına geldimi tazı gibi koşar iş yapar eşim geldimi aman belim aman suram buram agriyo diye kivranir bunun nedeni de çoğunlukla şu artık evlendi oğulları nolcak paylasamiyorlar bı nevi kıskançlık
tarafından
Öylemi dersin
(3,099 puan) tarafından
Bence öyle görmüş biri olarak çözdüm artık olayı ilgi odağı olmaya çalışıyorlar gibi ha benim kaynanam yapar eder ama o an orda eşim oldumu amaaan belim demeye başlar başkasına hazirlamaya geldimi ne bel ağrısı kalıyor ne başka bı ağrı
tarafından
Doğrudur
0 oy
(1,264 puan) tarafından
Benimki sanki biz gitmesek o evde yemek temzilk olmayacakmış gibi davranıyor  ama eşim yapmama izin vermiyor sabah erken kalkayım diyorum yok diyor
(1,264 puan) tarafından
Bir bu yönü olumlu zaten
tarafından
Annesine merhameti olmayan adamın katisinsada olmaz
(1,264 puan) tarafından
hamile halimle benden beklerse tabikide izin vermez
tarafından
Hamile olduğunu belirtmemissin bide hamilelik hastalık değildir bir sıkıntı yoksa her işte yapılır
(1,264 puan) tarafından
Bende tansiyon sorunu var canım ayakta kalamıyorum bide ben kendi evimin işleriyle sorumluyum oda kendi evinin yaşlıda değil 50 yaşında
0 oy
(1,698 puan) tarafından

Yani kendine göre yapar her işini. Pek kimseden bir şey rica etmez ama yaparsam da mutlu olur çok yoruluyo evi çok büyük. Ama hiç öyle genel temizliğine gitmişliğim yok. Mutfak toplarım bulaşık kaldırırım falan. Benim evime gelir bazen küçük bebeğim var diye şipşak ütümü yapar, buzdolabımı organize eder zaman alacak işleri halleder bi çırpıda gider Allah razı olsun. 

Ama ben gittiğimde o da biraz oturmak soluklanmak istiyo hak veriyorum o yüzden ben de çay çorba yaparım servis ederim dinlendiririm :D

tarafından
Oda iyi birşry canım
0 oy
tarafından
Valla şuan konuşmuyoruz ama yeni evliyken yaptığım halde yapmadı dediği için eşim daha orda elin birşeye surmiceksin demişti yapıpda yapmadi olacağıma hiç yapmam daha iyi şuan evine de gitmiyorum umrumda da değil kimse bana birşey yapmasin benden de birşey beklemesin
tarafından
Tabiki öyle canım bir iş yapsan allah razı olsun dese yapası gelir insanın
tarafından
Nankore yapmican bacim yaptığım halde sağ da sol da yapmıyor dedi ne oldu kendi kaybetti evime dagi gelemiyor
tarafından
Zaten kendilerine yapıyolar bizimde ömrümüzü yiyolar
tarafından
Takma canım bak baştan bende takardim şimdi numaraları dahi yok umrunda degiller
tarafından
Öyle yapiyim takmiyim artık
0 oy
(670 puan) tarafından
Kaynanam beni hiç sevmez bana nisanda çok yaptı bende evlenince konuşmadım çocuk olunca gittim.Simdi hakkını yiyemem beni sevmez ama bana hiç iş yaptimadi sütüm olsun diye lafını bile sokar bebeğin var yaptirmiyorum yoksa yapman gerek bende yapmam pasa bpasa otururum bize geldi yine yaptı.
tarafından
Vicdan yok bazılarında gerçekten oğlunun eşisin sonuçta benim bir oğlum var gelinim olsa neler yaparım ona nasıl severim sayarım bunlar niye böyle
0 oy
(3,426 puan) tarafından
Kaynana iş yapmaz bizde. Çok zorda kalırsa belki. Onun dışında kim geldiyse yanına o yapar. Gelin gelmiş kızı gelmiş fark etmez
tarafından
Mesele 2 bulaşık olsa hiç sorun etmem emin ol:)
(3,426 puan) tarafından
Hımm tahmin edebiliyorum. Ne yapsanız yaranamazsınız. Çok üstünüze almayın. Çanınız isterse ağır ağır yapın. Ya da gelip gitmeyi azaltın. Küçük bebeği olan nasıl iş yapsın.
tarafından
Yılda 1 kere gelirim allahtan ki  ondada hır gür
(3,426 puan) tarafından
Ooo çok iyiymiş. Kıymet bilin. Yılda bir gitsem her şeyi yaparım :)
tarafından
Aynn bizdede öyle canım
0 oy
tarafından
Yiğit oldur hakini yeme demişler kendi evinde arı gibi herşeyi yapar ben yapmam bazen sırf gelinim diye gel şunu yap der oda olsun okadar ama dediğin gibi aşırı laf sokar Kendi kendine konuşuyor adamin yapasi varsa da yapmaz
tarafından
Bazen olur canım ama laf sokması bitiriyo insanı
tarafından
Sorma vallah direk hançer saplar adama

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 205 göst.
11 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 614 göst.
21 Haziran 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy