0 oy
2,027 göst.
Aile kategorisinde tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Dün ki post da sonra herkes sormuş. Tek tek cevap yerine burda anlatıcam kızlar. 

23 mayıs da doğum yaptım ben. İlk göz ağrımı kucağıma aldım o eşsiz büyülü bi günde ama sayelerinde bu güzel heyecanı bile ağız tadıyla yaşayamadım ben. Hastane odasında bile****z****z konuşup saçma sapan hareketler yaptı kaynanam. Neyse sezeryan oldum ilk gün malum ağrı oluyor ben yanımda o gece annem kalsın istedim çünkü aşırı kanamam var ve ben annem dışında kimse ile rahat edemem neticede. Beni soyunduruğ giydirdi o ilk akşam. Ben önceden annem ve kaynanamla konuşmamak rapmen bunları kaynanama kalkmış hastaneye koca valizle gelmiş ben kalıcam diye. Tabi kabul etmedim. Dopumdan geldim çocuğu hemen getirip mememe verdiler. Şükür hemen sütüm geldi. Ben emziriyorum o tepede canlı yayın yapıyor akrabalarına. Çıplak vücudum memem ortada o canlı yayın derdinde. Tersledim tabi ki. Kalktık eve geldik ben de 6 gün kaldı ama o 6 gün ömrümden 60 yıl aldı. Gecenin bi yarısı pat yatak odasında tepem de napıyısun diyorum bana bebeğe bakıyırum diyo. Bebek benim yanımda neyine bakıyırusn. Çocuğu emzirme için odaya giditorım hop peşime geliyor bizi izliyor. Sütün az sütün yetmiyor çocuk aç diye diye beni kanser ediyor tabi. 3. Gecemiz de çocuk huzursuz kim bilir ne derdi var ağlıyır durmuyır bu gelmiş bu çocuk aç diyo. Gitti kafasına göre 75 cc mama yapmış gelmiş. 3 günlük bebek 75 cc verdi. İçti tabi çocuk. Doyma hissi yok ki ne versen içer. Sonra diyo bak gördün mü aç mış. Bu tabi fazla geldi kustu hatta kusamadı çocuk burnu ağzı tıkandı nefes alamadı boğuldu. İlk Yardım eğitimi olmasına rağmen çocuğu bi türlü kendine getiremedik. Mosmor oldu elimden gitti resmen. Gelmiş tepeme bişi olmaz bişi olmaz. Çocuk mosmor o hala bişi olmaz. Allahın gerizekalı kadını. O geceyi hastanede geçirdik. Sonrasın da gögüslerim yara oldu kan içinde kaldı hep o sürede emziremedim doğru düzgün sağıp verdim günde 4 kere emzirip 4 kere sağarak verdim sütümü. Kaynanam bunu sağır sultana kadar ilan etti yok emziriyor yok çocuk doumuyor. Dişlerini sıka sıka bi hal aldım eşime dedim dayanamıyorum artık annen lütfen gitsin

Eşim bana benim de sabrım kalmadı bi kaç gün diye sabrediyorum bende sende 2 GÜN daha sabret dedi. Neyse kaynanama bi akşam dedim. Geldin kaç gündür allah razı olsun yardımcı oldun aşımı yaptın yorukdun çabaladın teşekkür ederim sen cuma günü git istersen annem de gelsin 2 GÜN de annemin kalsın dedim. Sonra kimseye ihtiyacım kalmaz eşim de evde izinli çünkü biz ikimiz yaparız ben artık düzenimi yavaş yavaş kurmak istiyprjm dedim güzellikle. Bana kalkıp tamam cuma giderim annen gelsin pazar günü gitsin ben yine geçicem 40 gün kalıcam dedi. Dedim gerek yok oğlun yanımda ben toparladım kaldı ki çocukla ben ilgileniyprım zaten. Kimseye ihtiyacım yok. Anca boş kalabalık yapıyor tepemde. Neyse bu bi surat yaptı gidene kadar allahım anlatamam.  Ertesi gün kalktı yine surat yüzüme bile bakmıyır. Kalktı hazırlandı gidiyor ama ağlayarak :D sanki kim ne demiş ne yapmış. Oğluna sarıldı görğştü benle görüşmedi ayar oldum tabi. Yeni doğum yapmışım yeni düzene alışmam ağrılar bi de bu kadının yersiz tribi. Çıktı gitti allahın cezası. Ertesi gün sabahın köründe geldi tabi yanında eşimin halası ile. Kapıyı açtım hoşgeldiniz dedim. İçeri bi girişi var yüzüme bakmadan. İçeri geldik ne soruyor ne muhatap oluyor. Ağzına sıçmışlar sanki. Eşim de çok sinirşendi bende. Çocuk uyuyor Du uyandı benden önce koşup gitti ve rujlu öptü. Evet rujlu öptü. 7 günlük bebek. Ruj bulaştı zaten sinirim tepemde bi de üstüne bunu yaptı gözüm döndü tabi öpme çocuğu rujlu dedim. Çocuğu kucağıma bi verişi var. Gitmiş içerde beni şikayet etmiş. Çocuğu sevdiriyor diye. Eşim geldi niye öyle yaoıyırusn diye  d*****salak saçma uydurmasın gelmiş rujlu öpğyor napıcaksın ya insanca öpme dedim. Bağırıdm çapırıdm eşime de sonra gelmiş diyo huzur bozuyırsam gelmem. Bende tabi o sinirle gelme o zaman dedim. Yani yeter artık. Çıktı gittiler tabi. Bi dünya laf bi dünya rezillik çıkardı. Sonrasını da başka post da anlatırdım kızlar. Ben de artık ne sabır ne tahammül kalmadı. 

25 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bende böyle bi kavga etsemde gelip gidim olmasa :/
(2,865 puan) tarafından
Yok yine bi şekilde huzur bozuyırlar emin ol kurtuluş değil yani
-Reklam-
0 oy
(2,172 puan) tarafından
Seni o kadar iyi anlıyorum ki ama sinirlenme umursama kizına lazimsin ac bi muzik kizina saril dans et yoksa takacak olsan cok sey var. Su sütün az demekten vazgecmiyolar sanki kendileri kadin degil dogurmadi. Bi kadinin bi kadina yaptigi kotulugu kimse kimseye yapmiyo. 2.5 aydır ayni seyleri yasiyorum oncedende cok iyi degildik ama esim var arada diye ses cikarmiyodum. Ama artik tahammulum yok veriyorum cevabimi. Kaynanam yetmez gibi kayinbabam kaynanama gizlice doyuramiyo mu diye sormustu duydum banyoya kitledim kendimi saatlerce agladim kendime zarar vercektim o psikolojiyle. Annelik doyurmakla degil ama iste bebegini doyurdugunu gormek istiyo insan. Onlari bosver bebegin saglikli kucaginda senin o esinde senin yaninda uzulecek hic bisey yok onlarada kulagini kapat 
0 oy
tarafından

Seni boyle strese sokmak yerine keske gelmeseymis bi kere geldin ikinciye be die geliyon ya akilsiz iste bide sen emzirirken canli yayin yapmak ne ya hangi akla hizmet:angry:

0 oy
(161 puan) tarafından
Canim lohusa doneminde oldugun icin cok hassasin Emin olki cogu kayinvalideler anneler bunu yapiyor. Cogu seyi gormezden gelmek daha iyi bu bir surec onlarda hevesleniyor. Deymez bukadar birbirinizi uzmeye.. 
0 oy
tarafından
Tek fabrikadan çıkma üretim hatası gibi hepsi pehh. 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 66 göst.
1 gün önce Aile kategorisinde Karanliksanri (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 153 göst.
3 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sermir (320 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 156 göst.
31 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Saliha22 (660 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 173 göst.
10 Ekim 2022 Aile kategorisinde Neva21 (90 puan) tarafından soruldu

381,489 soru

11,421,526 cevap

34,977 kullanıcı

...