0 oy
75 göst.
Diğer kategorisinde (1,037 puan) tarafından
Arkadaşlar kızım bugün 2 aylık aşısını oldu ağır oluyomus bu aşı neler yaşadınız neler olabilir aşı sonrası ateş olabilir dedi hmsire calpol aldım hemen mi icireyim yoksa ateş çıkınca mi 

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sakin ol canım illa her bebek ağır geçirecek diye bir kural yok benim kızım hiç anlamadı bile huzursuzluğu olursa ver olmazsa boşuna verme 
(1,037 puan) tarafından
Saol canm doğru dedin hiç tecrubem yok şuan iyi bakalım ama bilgi sahibi olayım dedim teşekkür ederim cevabın için kuzu
-Reklam-
0 oy
tarafından
Her bebekte aynı olmaz belkı ateslenmez ıkı gun dus aldırma  huzursuz olursa korkma atesı 38 ı gecerse bır cay kasıgı calpol ş ver demıstı bana doktor
(1,037 puan) tarafından
Doğru kuzum teşekkür ederim çok öyle.yaoiyim bende geçenlerde burda gördümde biri daha sormuş ona ateslenmeden calpolu ver demişlerdi bende emin olmak için sorayım dedim
tarafından
Yanı eger sureli ahlar ama atesı yoksa ver bence agrısı olabılır calpol agr kesıcı ates dusurucu ama hıcbısey olmadan vrme
(1,037 puan) tarafından
Tamm kuzum çok saol
0 oy
(932 puan) tarafından
Yok canım hemen verirsen o asi nin etkinliği kırılır anlarsin zaten çıkacağını artmaya başlayınca ver cnm 
(1,037 puan) tarafından
Tamam canım benim çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Sakin kuzum 

2 aylık asi bizde ne huzursuzluk ne ateş yapmıştı

Sen calpol al evde bulunsun

Aşırı huzursuzluk ve 38 i geçen ateş olursa 1 çay kaşığı ver 
(1,037 puan) tarafından
Derecem yok ama sürekli kontrol ediyorum şükür bişey yok henüz calpol aldım dediğin gibi yapcam canm Cok teşekkür ederim
0 oy
tarafından

Kuzum her asi her bebekte ayni etkiyi yaratmaz.

Biraz istahsizlik, uyku hali, huzursuzluk, ates olabilir. 2 gun surebiliyor. Atesi 38 e kadar cocugu soy, ilik suyla yika, vucudu dogal yollarla serinlet, baktin 38 e geldi o zaman calpol verebilirsin.
(1,037 puan) tarafından
Tamm canm çok teşekkür ederim su değmesin dedi hemşire eğer ateş olursa ıslak havlu gibi biseyler yaparım inşallah çıkmaz korkuyorumda
tarafından
Verem asisi olduysa evet su degmemesi lazim soguk kompleks yaparsin. Korkma canim bisi olmaz boyle boyle buyuyecekler, hafif atesten biseycik olmaz
(1,037 puan) tarafından
Doğru canm anne olmak çok tuhaf bişey ufacık bı iğneden bile öyle çok korktum gibi Rabbim bütün evlatlar sağlık versin kimseyi evladiyla sinamasin
tarafından
Aminnn
0 oy
(9,025 puan) tarafından
Bizde pek bi fark olmadı kolay geçti kuzum ..huzursuz olacak gibi ise ver calpol
(1,037 puan) tarafından
Maşallah canm şuan uyuyo hep bı skıntısı yok gibi ateşine bakıyorum sürekli istahida güzel inşallah kolayca geçer saol cnm

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 123 göst.
17 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Kbrarslan (1,037 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 116 göst.
4 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 64 göst.
9 Kasım 2021 Aile kategorisinde Demet90 (423 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 73 göst.