0 oy
127 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar 18 gunluk basta sutum olmuyordu mama verdim sonra az az sutum oldu emziriyorum hemde mama veriyorum 15 gunluk kontrolunde hic kilo almamisti simdi kac dk emerse emsin mama vermezsem doymayacak gibi hissediyorum gunduzleri iki saatte bir 30cc mama veriyorum ama mamasiz kendi sutum yetiyor mu nasil anlarim ilk cocuk 

3 Cevaplar

0 oy
(1,272 puan) tarafından
Valla benim deneyimlediğim kadarıyla benim bebeğim göğsümü ne kadar emerse emsin doymuyor. İlla Biberonla doyup uyuyor. Bende sütümü sağarak ta veriyorum emziriyorumda. Sağarak sütünüz de çoğalır. 
-Reklam-
0 oy
(1,664 puan) tarafından
bende öyleydim sarılık korkusuna hem emzirip hem mama veriyordum... sonra mamayı kestim çisli bez sayısına baktım huysuzluguna baktım... önce gündüz vermedim gece verdim ara ara mamayı sonrada kestim 
0 oy
tarafından
Canim benim doktorum soyle demisti once emzir 15 dakika 15 dakika sonra mama ver alıyorsa doymuyordur almıyorsa doymustur. Bir de kilo kontrolü yapabilirsin evde tartin varsa gunluk 30 gram alması lazım.
tarafından
Benimde oyleydi canim sadece emziriyordum kilo alamamıştı mama vermeye başladım. Sagmayi dene olmadi ne kadar sutun cikiyor bir ona bak bakalım canim  eger 60 cc çıkıyorsa yeterlidir ama çıkmıyorsa yetmiyordur
tarafından
Tamam canim Tesekkur ederim benimkide kilo almamis mamaya ragmen
tarafından
Rica ederim 30 cc az gelmeye başlamış olabilir canim 1. Ayda doktorum direk bana 90 cc çıkıyor mu demişti
tarafından
Canim sağdım 20dk ikisinden toplm 25cc geldi sutum cogalmasi icin neler yapabilirim
tarafından
Az geliyor sutun bebegin doymaz canim sutun ile gunde 3 litreden asagi su icme canim bebegin uyudukça sende uyu tahin helvası rezene dereotu semizotu ye canim malt icecekleri var onlardan al Once emzir sonra mama ver. Emmedigi zamanlar uyumuyorsan sag canim. Emdikce bebegin kuvvetlendikce çenesi sütünde gelmeye başlar. Mamani da doktor kontrolünde artırman gerekebilir az geliyor olabilir suan 20 gunluk filan galiba toplam 55 cc filan iciyor belki de daha az

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 53 göst.
10 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Asena.ekinci (1,015 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 189 göst.
11 Eylül 2022 Aile kategorisinde Evrim.34 (461 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 11,721 göst.
25 Ağustos 2018 Aile kategorisinde Eda (195 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 68 göst.
6 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Gul25 (96 puan) tarafından soruldu

377,909 soru

11,311,158 cevap

34,745 kullanıcı