0 oy
893 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar hepimiz doğal olarak bebeklerimizin cisine kaka diyoruz oysaki kâfirler sahebenin adını pislik olarak adlandırma oysaki kaka sahabe ismidir ve pislik ismi değildir günaha giriyoruz hanımlar lütfen çiş diyelim bende sonrada n eşimden öğrendim 

16 Cevaplar

+3 oy
(850 puan) tarafından
Bir şeyi birinden duyarak değil araştırarak söyleyin. Dinimizi bu kadar basite indirgemeyin. 
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Biz kaka diyoruz o kâkâ arada fark yok mu sence 
tarafından
Canim ben atmıyorum bunu çok diyen hafızlar bile var atmadım kafamdan sen de istersen yani ben bildiğim bildiği paylaşmak istedim
tarafından
Ben sen attın demiyorum bunu biliyordum ve araştırdım hafızın demesi çok farkli diyanetin fetva hattının demesi farklı ... Günah değildir diyor
tarafından
Canim bilmiyorum bir önceki postta biri uyardı kaka günah bebeğinizin cisine demeyin diye
tarafından
Kuzum altta da yazmışın ben sana tepki vermedim ikisi çok farklı biri kaka biri Hz kâkâ evet dalga geçilmiş sahabeyle biliyorum ama burda denilen herşey de doğru değil kendin hafız veya bı başkasından duymak yerine fetva hattıni ara diyanete sor ben bunu öğrendiğim de 8 9 yaşlarındaydim demeyin demişti cami hocası çok günah bana da hep öyle gelirdi sonra bayağı araştırdım diyanet günah değil dedi yani senin tercihin ne dersen de sen uyarmak iştemissin
(1,951 puan) tarafından
Arapca ve Türkçe olarak tabi ki degisiyor. Uzatma harfi var orada. Kaka kisa olarak söyleniyor. Tam araştırmadan oyleymis böyleymiş diyorsunuz.
+2 oy
tarafından

Ka'ka isimli sahabe Yahudilere kök söktürmüştür savaşlarda. Bu yüzden onlarda çocuklarına dışkılarına kaka ismini vermiştir. Günümüze kadar böyle gelmiştir. Biz o niyetle söylemiyoruz diyenler yaşadığınız ülkedr dışkıya annenizin ismini taksalar ben o niyetle kullanmiyorum diye dışkıya annenizin ismini mı kullanacaksınız?

tarafından
Aynen canım
tarafından
Ayyy bak ben bu bilgiyi bu kadar detayli yeni ögreniyorumm iremmmmm❤️
tarafından
Ahh benim canim annemmm buyuk cis dedirtirdi bize .
tarafından
:)) annenin ellerinden öperim canımm
tarafından
☺️❤️ ❤️☺️❤️☺️☺️
+2 oy
(681 puan) tarafından
Ülkede bu kadar pislik olay yaşanırken böyle ufak şeylere takılmamak gerek TDK de kaka ıkınma ve çocuk dilinde kullanılan bir kelimedir ameller niyetlere göre verilir 
+1 oy
(7,637 puan) tarafından
Biz o manada demiyoruz ama
tarafından
Canim işte demiyoruz hiç birimiz ben burda suy sucsuz aramıyorum hani gunahmis çok günah o yüzden öğrendiğim bilgiyi paylaşmak istedim
(7,637 puan) tarafından
Yani sahabeye direkt hakarette bulunmak amaçlı dense neyse de bebek pokuna diyoruz yani belki de günahtır bilmiyorum valla alışmışız öyle ağzımızdan çıkıyo
+1 oy
(15,521 puan) tarafından
İkisi ayrı şey asıl bemzetme yaparak uyarmaniz saçma 
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Ben büyük çiş diyorum kızıma da öyle öğrettim.
tarafından
Maşallah canim
0 oy
(2,444 puan) tarafından
Ben de çiş diyorum. Bunu biliyordum zatwn ama bilmeyen çok insan var
tarafından
Aynen canım ama tepki topluyorum ben günaha girmeyelim diye dedim hani yanlış bişey dediğimi kırıcı birşey dediğimi düşünmuyorum
(2,444 puan) tarafından
Hayır tabiki. Sen müslümanlık vazifeni yerine getirdin. Uyan da uymayan da kendinden mesul artık.
0 oy
tarafından
Aynen kara Fatma yi da Fatîma anamıza hakaret olsun diye söylemişler ama buna da dikkat edilmiyor malesef..
tarafından
O tüm ayrı canim ya onun adı aslında o böceğin b.....k böceği imiş
tarafından
Boyle şeylerin önünü kesmek gerekiyor iste çocuklarımıza da ona gore öğretmek gerekiyor.. hamam böceği deriz biz, tuvalete de küçük tuvalet büyük tuvalet deriz  yada çiş. Biraz dikkat etmek gerekiyor.
tarafından
Haklısın canım ama tepki bile topladım yani.kotu bişi söylediğim halde
tarafından
Evet farkettim ikisi farkli sey deniyor ama bu söz kötü niyetle söylenmiş gunumuze kadar gelmis onlarin dalga geçmesini TDK da anlamı farkli bile olsa ordan gelen birseyi gunah olmasa bile bence devam ettirmemek gerekiyor. Acik acik sahabe ile dalga gecilmek yapilan biseymis dendikce ikisi bir mi deniliyor. Musluman Müslümanı uyarır sen üstüne düşeni yaptın dinlerler dinlemezler elden bisey gelmez...
0 oy
(16,490 puan) tarafından
Ben büyük abdest kullanrım

Kızıma da eee gelıo mu falan derim 
tarafından
Aynen canım doğrusu bu şekilde imis
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Daha neler saçmalıcaksınız acaba, sonuçta ikisinin anlamı farklı.

"gül" mesela hem çiçektir hem gülmek anlamındadır. Kaka diyoruz diye çocuğa sahaben geldimi anlamında mı diyoruz sanki 
tarafından
Saçmaladı filan bira kırıcı konuştuğunu zun farkında mısın demek zorunda değilsin ben doğru olanı yazdım gül yazmışsınız onunla bunun ne ilgisi var yazmak için yazmışsınız gerçekten sizin yorum uzunu yok sayıyorum çünkü kırıcı ve fevri bir insansıniz galina
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Dogru ara sıra bende ağzımdan kaçırıyorum 
0 oy
tarafından
Ben hiç demiyorum kiz 
0 oy
(667 puan) tarafından
Bunu biliyordum ama buraya yazman iyi oldu 
0 oy
(4,911 puan) tarafından
Bunu biliyordum ve büyük abdesti gelince anne büyük geldi diyor
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Hep buyuk tuvalet die ogrettim kizlarima. Digerini hic kullanmiyorum hem duymustum hemde kaba geliyi bana. 

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 614 göst.
26 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Duru. F. 12354 (3,176 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 618 göst.
3 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Duru. F. 12354 (3,176 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 423 göst.
27 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Yyyyyyyyyyyyyyyy (83 puan) tarafından soruldu
+2 oy
31 cevap 917 göst.
17 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,190 soru

11,287,999 cevap

34,693 kullanıcı

...