0 oy
1,050 göst.
Aile kategorisinde (29 puan) tarafından
Ya kizlar evde sabah akşam kaynana muhabbeti var sıkıldım artık bu durumdan eşim bugün dedi ki aksam annemlere gidek tmm dedim gidelim ama yatmaya kalmayalim onların evi çok sıcak yatamiyorum ben baktim diyor zaten senin derdin gitmemek gelinler niye kaynanalarini sevmiyor anlamiyorum bide diyo bak benim için aile herseyden önemli herseyin başında gelir. Bende dedim ki annen seni yermi yaşına kadar bakıyor ama sonra bütün derdinizi biz cekiyoruz sen yaslaninca malesef annen gelip bakmiyor ben yada cocuklarim bakariz sana aileni at demiyorum ama yani beni de birseylere mecburmus gibi yapma bana valla yakında kafayı yedirtecek bana annem benim arkadasimdir diyor ayy dedim yesinler seni eskiden calismaya şehir dışına gidiyordun bı kuruş annene gondermiyordun şimdi anne kiymetli olmuş resmen kaynanam onu elinde oynatiyor diğer kayinlarimi hafta da bir arar benim eşim aynı şehir yine arar annem kurban olduğum çok ozledim seni sen benim arkadasimsin diye adama yav çekiyor deli oluyorum eşim desen harbiden beni birakir annesini birakmaz o zaman niye benimle evleniyorsun ve adam annenle yasasaydin ya:((((((

13 Cevaplar

0 oy
(3,532 puan) tarafından

Kndi aileleri bi başka kıymetli... bu erkekler iyi ki kiz dgll hiç dayanamıyorlar  analarına biz napak denk gelirse goruyrzzz:angel::ermm:

(29 puan) tarafından
Sanki bizim annemiz yok gitsek iki gün kalsak eve gel eve gel basimizin etini yerler ama kendileri her gün annesinde olsak hiç birşey demezler benciller
(3,532 puan) tarafından
Valla kiz bütün erkekler aynı burda okudukça anlıyorum
(29 puan) tarafından
Evlenince anneleri kiymetleniyor annede oğlanı elde tutmak için iyi gorunse tabi oglan beni atar annesini tutar
(3,532 puan) tarafından
He  deyip geçecen hep aynı canım
(29 puan) tarafından
Ama sıkıldım her gün bu konulardan o acıyor ben suçlu oluyorum
-Reklam-
0 oy
(10,047 puan) tarafından
Anlamadığım tek şey var, erkekler annelerine bazen kızıyor pat diye söylüyorlar eleştiriyorlar. Biz söyleyince vay efendim mırın kırın:/ Hep bi yanlış anlaşılmalar.
(29 puan) tarafından
İşte annesine kaç defa benim yanımda kizmistir ama anneside onu benim arkamda çok haslamistir benim yanımda annesine laf soyluyor diye sende benim kadar biliyorsun anneni yok sen benim annem gibi kaynanayi nerde bulabilirmissin valla dedim ben annemin evinde annemin yengeme yaptiklarini annen hiç bı gelinine yapmaz yengem anneme laf soyler kizardi annem sanki birşey olmamış gibi ona yemek götürürdü deli olurdum hadi dedim ben annenle konusmiyim görüm annen sana neler neler diyor kaynana gormezsem he tmm diyecem ama bu kaynana sorunun hepsi erkegin karisini tutmamasindan oluyor hepsi aynı şey yemin ediyorum evlenince yeni degerli oluyorlar
0 oy
(774 puan) tarafından
Çok haklısın canım annelerşnden kopamıyorlar hatta evlenince faha kıymetli oluyo. Ben her gün gitsem kavga çıkarır. Her gün anasındayız bir kez anneme gittim işitmediğim laf kalmadı yaa ne kaynanamdan ne kocam olacak pislikten. Ne işim varmıl annemin evinde her gün falan filan
(29 puan) tarafından
İşte ama annesine gitmeyince en kotu gelin benmisim eşim öyle diyor
(774 puan) tarafından
Sanki gitmek zorundaymıssın gibi degil mi
(29 puan) tarafından
Zorundasın diyor sen onun oglusun annene yapmak zorundasin ama ben zorunda değilim diyorum yok sende yapmak zorundasın diyor
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Yanı canım haklısın ama bi konuda yanlışsın. Bende olsam ailemden vazgeçmem ailemi bırakmam. Öncelik annem babamdır sonra eşim. Eşimi çok sever sayar kıymet bilirim yeri bende bambaşkadır ama ailen mi eşin mi deseler tabi ailem derim. Belki de ben abartıyorum bilemem ama benim düşüncem bu. 
(3,136 puan) tarafından
İnanmıyorum yaa demek ki gücü kuvveti var. Ben bu yaşıma rağmen hergün gezersem yoruluyorum yaa belli bir süreden sonra güçten kuvvetten düşüyorum
(29 puan) tarafından
Bak bugün bile evde değil babasının köyüne gitmiş sözde hasta ziyaretine ne diyim Allah iyi etsin
(3,136 puan) tarafından
Amin amin inşallah. Evini hangi ara temizleyip yemek hazırlıyor
(29 puan) tarafından
Yemek yapmıyor ki o bide bı kaynimin var ne bulsa yiyiyorlar:)))
(3,136 puan) tarafından
Kadın şanslıymış o zaman :))
0 oy
(2,181 puan) tarafından
bizimkinin anasi hep degerliydi ama bazilarinda bu var evlenince analari daha bi degerli oluyo neden anlamiyorum.. surrkli gozumuze sokmaya calisiyolar hamile olmasaydim simdi onlarda kaliyo olacaktim tamam deger verilir ama bunlar iyice gozunu cikariyo 
(29 puan) tarafından
Aynen canım ama eşim boyke yapinca gerçekten çok kötü hissediyorum kendimi az önce yanıma geldi onca laf soyluyor sonra hiç birşey yokmuş gibi davranıyor bende git yanımdan yoksa ben gidecem dedim tam kalkacaktim o kalktı gitti diğer koltuğa böyle şeyleri sevmiyorum hele hiç birşey olmamış gibi olmasını daha çok sevmiyorum
(208 puan) tarafından
Bende kayınvalidemlerle yaşıyorum hamilelğmde 9 ay boyınca iş yaptım tek başıma doğum yaptım 1 gün yattım diğer gün herkrsim canı çok kıymetli diğe söylenmeye başladı hep böyleler
(29 puan) tarafından
Allahtan benim nasıl olsa ayriyim yoksa daha fazla kaynanamin laflarina tahammül edemezdim bide doğumda ben gelemem sen gel bizde bı hafta kal diyor neyine geleyim ya zaten calisiyorsun sabah gidiyor akşam geliyorsun kendi evimde rahat ederim dogumum olursa gitmeyi düşünmüyorum
(208 puan) tarafından
En güzeli sakin sakin evde durmak canım kimsenin faydası yok zararı var
(29 puan) tarafından
Aynen inşallah o zaman da bı sorun yasamayiz
0 oy
(199 puan) tarafından
Aynı şehirde ne alaka birbirinizin evinde yatmak ya bu erkeklerin işi de saçma hep
(29 puan) tarafından
İşte çok istiyorsan git annenle yasa ben evimde kalırım dedim bide yani gitmeyelim demedim ki gece kalmayalim dedim onların evi lojman ve alt kat çok sıcak oluyor geceleri
(199 puan) tarafından
Ya en konforlu ev bile olsa ben kendi evimi isterim gece kalmanın mantığı nedir ki, benim esi de çok gidelim gelelim taraftarı ramazanda hamileyim diye annesi demiş burda kalın 4 tane erkek kardeşi var kendilerine yatacak yer ancak var ne yapalım o halde nasıl rahat edim, ama erkekler düşünemiyo yada işlerine gelmiyo
(29 puan) tarafından
Onun da evde bekar bı erkek kardeşi var bide annesi çalışıyor gündüz evde yok bile
0 oy
tarafından
bende annemle arkadas gibiyimm mesela esimle hergun telefinla konusmam ama annemle konusurumm ayni seyi esimiz yapsa kizarizz bebek dogmadan oncede annemde kalirdikk ben hergun annemdeydimm oyuzden ben hic karismmam
(29 puan) tarafından
Öyle yapacam bide kaynanam bana çok asik suratlisin diyor esimde haklı asik suratlisin diyor ayy bilmiyorum yeminle bunalimdayim
tarafından
bende oyle yapida bi insanimm bana alistilar valla
(29 puan) tarafından
Bende diyorum ben buyum hayır kendini törpüle diyor
tarafından
benim anlamadigim herseyi.nie senddn bekliolar
(29 puan) tarafından
Diğer gelinler hiç ev üstüne gelmemisler kaynanam ilk evlendigimizde ne güzelmiş ya ev üstüne gelin getirmek diyordu sonra da sanırım insan kötü olmayınca öyle oluyor bı gün olsun saygısızlık etmedim bunu esimde biliyor ama yine de kaynanam apar topar ayırdı bizi evde doğru dürüst Halim bile yok inanair misin birşey olmaz hepimizin yok zamanla olur diyor diğer gelinlerin herşeyi tmm ben mal gibi ortadayim valla yine kötü olan benim
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Her ailede bazi çocuklar ailenin her sorununa koşmaya onlara ayrıcalıklı davranmaya el üstünde tutmaya daha yatkın malesef sanki bi tek onun ailesi var da kızlar kaya kovugundan çıkmış kaynanalar iyi oldu da biz gelinler mi nankörlük ettik ya sabir ya selamet 
(29 puan) tarafından
Valla şimdi eşimin gözünde diğer eltilerimden bile kotuymusum :(((
(3,149 puan) tarafından
Peh peh bırak kötü ol sen kendini bilmiyor musun
(29 puan) tarafından
Biliyorum tabi ama böyle olunca eşimin gözünden düşüyorum sanki
(3,149 puan) tarafından
Canim bunu böyle düşünüyorsan herşeyine evet deyip kabulleneceksin gidelim yatalım kalalım diyorsa itiraz etmeden evet diyeceksin

Ben böylesine tek taraflı evlilik diyorum keza hep birinin istedikleri oluyor sen etkisiz eleman
(29 puan) tarafından
Ama bende insanım onun her dediğini yapmak zorunda olduğumu düşünmüyorum beni kabul ediyorsa böyle kabul etsin istiyorum
0 oy
(532 puan) tarafından
Benim kocada ilk evlendigimiz zaman gidince kalalim diuodu benim kalmami istemedigim halde birgun bunla konustum annesi saten uvey annesi  biraz esime cektirmis evlendigimiz ilk ay da biraz bize cektirdi Allahima bin sukur simdi gideriz gece 3 de olsa evimize doneriz cunki konusmuyoruz onunla sadece kaynatam icin gidip geliyotuz   ben evleneli 1 sene oldu evime dah 2 yafa 3 defa gelmis geldir kaynanamki hele hic tek gelmedi gelemezde yuzu yok cunki  esim de benden habersiz gelme dedi saten evime 
(532 puan) tarafından
Valla haklisin ama canim   Allahdan bizimki oyle anneci babaci degil     tam tersi bebim arkamda daha cok durur   evleninci noluyo acaba anne baba kiymetli oluyo demekki
(29 puan) tarafından
Sanki biz onları ailelerinden kopariyoruz halbu ki biz de ailemizi bırakıp onun yanina geliyoruz onlar bırakmıyorlar ki
(532 puan) tarafından
Evet sacma olanda o saten   kiymete bindi analari babalari birden galiba sende eşisin onun sende anani babani yuvani birakip geldin ona
(29 puan) tarafından
Ne diyelim umarım en kısa zaman da anlar herşeyi
(532 puan) tarafından
Amjn canim insallah
0 oy
tarafından
sende deseydin benim ailemde bana kıymetli o zaman yarinda benimkilere gidip kalicaz diye
tarafından
yok kiz bak annem gibi gelsin hic kasmam kendimi annem gekince nasil rahatsam oyleyim
(29 puan) tarafından
Benimde annem karismaz ki bana keşke annem gibi olsa valla bide bı huyu var misafir gelince hasta olsam kötü birşey olsa da belli etme guleceksin diyor valla eşime dedim kusura bakmasın ben kimsenin yüzüne yalandan annen gibi bakamam ablam bile geçen gün dedi senin kaynanan konuşunca kendini çok kasıyor valla bunları daha onlara bile anlatmamisim:)))
tarafından
yok cok şükür benimki karismaz canim bisey demez demeye cekinir
(29 puan) tarafından
Benim kocamda bitiyor herşey k da annesini savunmaya devam etsin kendince
tarafından
evet hersey este bitiyor canim
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Size tek şunu söyleyeyim yapmayın..yapmayınca değerli oluyorsunuz hemen ailesi ile alâkalı herşeye ben yaparim deyip atlamayın aynı binadayız yeri gelir 2 hafta görmediğim olur bazen 1 saatliğine caya inerim ailecek çıkarim yukarı bi kere görümcem ile kaynım sizd e saka yollu olarak bütün gelinler eve geldi her iş yapti bilr gün gel hali yika dedi dedim babamın evinde yikamamisim çok istiyorsan yıkamaya gönder faturasini bana yolla dedim sustu..
(29 puan) tarafından
Bu sabah diyor annemin yerinde olsam on yıl boyunca seni ev üstünden ayirmazdim eşek gibi calistirirdim sonra seninle işim bitince nereye gidersen git derdim dedim tabi bende salaktim herşeyi yapardım
(3,446 puan) tarafından
Severek mi evlendiniz ? Eşiniz sizi resmen hizmetçi göruyor çok acimasiz
(29 puan) tarafından
Yok görücü usulü
(3,446 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun umarim düzelir durumlar
(29 puan) tarafından
Amin inşallah kuzum dua et bana
0 oy
tarafından
Canim icinde olmadigim icin seni anlayamam ama benim de annem esimden daha kiymetlidir benim icin . Oyle bir durumda eşimden gecerim annemden asla . Hele dogumun cocuk bakmanin zorlugunu gorunce annem daha da yuceldi gozumde .
(29 puan) tarafından
Kuzum kimse atamaz zaten annesini bende atmam ama ben onun esiyim onun için ailemi arkamda birakip ona hizmet ediyorsam onunda beni koruması gerekmez mi demiyorum ki hiç gitmeyelim annene sadece onların evi çok sıcak oluyor geceleri gidelim yine dönelim dedim o da zaten gitmek istemiyorsun diğer gelinlerden farkın yok dedi
0 oy
(220 puan) tarafından
Benimde eşim oyle.her gün gider yoklar yalnız olmasa bile gider.bizden 1 saat uzakdalar.gelir gəlməz arar diyemiyorum ki simdi geldin yanından.bir gündə 5 kez konusur aksamida gider iki saat oturur gelir.yani napicaksin.ne desəmdə boş zaten koparmaya calisiyorum zannediyor
(29 puan) tarafından
Sana davranışları nasıl peki
(220 puan) tarafından
İyi hoş.benide ihmal etmez ama.ama biseyde varki öncə ailəsi ne derse o.buyuklerimiz deyil geciyorum.yoksa aile olamazdik.onceleri cok yoruyodum kəndimi cok kirilirdim simdi hicbisey yapmiyorum.kotu aliskanliklari yok benimle iyi cok şükür.ailesi işte fazla deger veriyor olsun artım yoksa yurumezki
(29 puan) tarafından
İnşallah bende alışırım yada bı şekilde ortak yol buluruz
(220 puan) tarafından
İnsAllah hər şey iyi olur.uzulme hicbisey için.senden önəmli deyil
(29 puan) tarafından
Saol gülüm Allah razı olsun tesekur ederim

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 213 göst.
12 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Sibel akarrr (593 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 440 göst.