0 oy
380 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (177 puan) tarafından
Kızlar bebegim 17 aylık ve doğduğundan beri yanındayım işi bıraktım pandemi vs derken şu ana kadar çok sayılı dışarı çıkmışımdır hep kızımlaydım 3 4 kere 1 2 saatlik anneme bırakmıştım. Eşimle en son beraber ne zaman dışarı çıktık hatırlamıyorum bile. Kızımla çıksak devamlı bi ağlama beter halde eve dönüyoruz özledim byle rahat dışarı çıkmayı eşimle beraber bi kahve bi çay içmeyi. Ama aklımda kızımda kalıyor acaba bsey olur mu aglarmi yemek yermi nasıl bakarlar bi aşamadım şu huyumu ya ben mi abartıyorum acaba çok. Inanılmaz baglandım ya 

33 Cevaplar

0 oy
(1,621 puan) tarafından

İlk oğlum bebekten 2 3 saat çıkmam gerekmişti kayınvalideme bırakmıştık yolda ağlamıştım :D acaba naptı  ki diye man yak mıyım neyim şimdi bi kızım var 6.5 aylık bi iş çıksa da çalışsam diye gözüne bakıyom arada bırak canım ben oğlumu bırakmadım bensiz hiç bi yerde durmazdı 

(177 puan) tarafından
Yaa bırakmam lazım zaten bacım işe başlama ihtimalim var gidesim cocumu bırakasım yok ama iş çalışma saati vs iyi olcak ve gelecekleri için o yüzdende bırakasım kendimi de onuda alıştırasım var
(1,621 puan) tarafından
Aynen canım alıştır sonra sende zorlanırsın bakanda zorlanır
-Reklam-
0 oy
(2,469 puan) tarafından
Eşimle beni büyüten annelerimiz bizim bebelere de gayet rahatlıkla ve bizden iyi bakarlar eminim ve bırakıyorum da aklım kalmıyor ben kızıyorum oğluma mesela yaramazlık felan yapınca ama onlar el üstünde tutuyor peşinden ayrılmıyor
(177 puan) tarafından
Yaa bizimkiler de bakar ondan yana düşüncem yok ama ben rahat olamıyorum.
0 oy
(10,497 puan) tarafından
Ilk bebegim de öyle idi şimdi k.validem gelse de biraz alsa diye bakıyorum;) yanlış anlaşılmasın iki tane olunca ve küçük olunca zor oluyor ve k.validem çok çok iyi baktığına eminim 
(177 puan) tarafından
2 bebek çok normal canım. :)
(10,497 puan) tarafından
Hahaha aynen cnm
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Çocugumsuz içeceğim kahveden tad almam ki dışarda. Market işim falan olursa bırakıyorum ben nereye gitsem oğlumla gideriz
(177 puan) tarafından
Canım benim kahve bir örnekti ben markete bile kızımla gidiyorum kuaför falan zaten unuttum  ama özel ihtiyaç oluyor bak evime tava alcam mesela gidip bi yere bakıp alamıyorum neden arabada durmuyor yürümek istiyor yurmeyo bırak her yere koşuyor.sabit kaldığı.an.sadece yemek yediği an ayrıca eşimle vakit geçirmek iki sohbet bi çay içmekte çok normal yani bunu istemekte
(25,224 puan) tarafından
Zaruri ihtiyaç halinde bırakıyorum zaten market pazar gibi. Tava alıcakmışsın mesela 1 saat bırakmadan ne olcak ki. Kuaföre gittim eşimle kaynanama bıraktım 1 bucuk saat sürdü işim. Onun dışında ki keyfi şeylerde ben bırakmayı uygun bulmuyorum demek istedim yani bi dondurma yemeye gittiğimizde oğlumu bırakmıyorum onunda eline külah veriyoruz oda onu yiyo, yada dışarda yemek yiceksek asla bırakmam onsuz yemem. Tercih meselesi tabi herkesin kendi fikri ve her cocuk bir değil. Benim çocugum şükür gittiği yerlerde duruyo bizimle eğleniyo seviyo gezmeyi. Ama durmayan bi çocugum olsaydı kendimden fedakarlık ederdim
(177 puan) tarafından
Ben kuaföre vs ne zaman gittiğimi hatırlamıyorum küçükken arabada gidiyorduk yine markete smdi yürüyor ve arabada durmak istemiyor eşime söylüyorum oda tatmin edici olmasa bi erkek olarak alıyor bseyler. Benim kızım çok hareketli bebek evde dışarda vs oturduğu an sadece yemek yediği an başka yok. Geçende arkadaşımla çıktık yürümek istedi hayır dedim. Saatlerce ağladı en sin millet cama balkona cıktı ordan sesleniyor ilgisi dağılsın az dursun diye. Anne olarak doğduğundan beri tek bakıyorum eve geldim hastaneden ilk isim normal kıyafet giyip kızımla ilgilenmek oldu yatmaya bile fırsatım kalmadı. Ama insan bunalıyor bi çay bi kahve içeyim eşimle az dertleseyim bi hava alayim istiyor bebeğin uslu galina bunları sen yapabiliyorsun inş hep böyle gider bacım
0 oy
tarafından
Anneme bırakırım ama hiç gezmeye gitmek için bırakmadım. Kaynanama bir kere bıraktım aldım boyumun ölçüsünü 
tarafından
2 3 saatliğine düğüne gittik yanima alacaktım ama eşim dedi hastalık var alma kalabalık ne de olsa diye tamam dedim. Mamasını dozunu suyunu cc sine kadar ayarladim termosa suyu ölçülü kabına mamayı koydum kaynanama dedim bunu buna kat salla ver. Ben dedim meyve suyu vermiyorum çocuğa diye de sabah bahsetmiştim. Gittim geldim bana diyor ki kavun suyu verdim ona bir içti ki ben sana ben ona meyve suyu vermiyorum demedim mi dedim. Ama öyle içti ki diyor herhalde içer dedi şeker. O kadar veresin vardı kavunu yedireydin dedim yoğurtta verdim dedi. Daha da bişey demedim eşime dedim anan hakkını kaybetti. Bi dahası olmaz
(177 puan) tarafından
Kaç aylıktı canım.
tarafından
8 aylıktı ama ben meyvenin kendisinin yemesinden yanayım hep. Sabahına ettiğimiz muhabbet de dedi ki eltimin kızı 2 aylik felandı ona elma suyu içirmişler dedim delirmissiniz 2 aylik bebege meyve suyu verilir mı ben dedim vermiyorum. 1 yaşına kadar da verilmemesi gerek aslında diye. Sen misin diyen işte bana da bunu etti
(177 puan) tarafından
Öyle inatlassar bende bırakmam açık açık sölüyorum ben ne yaparsam onlarda onu yapıyor canım bende çok karşıyım öyle şeylere.
tarafından
Annem öyle yapıyor kaynanam ne bulursa eline verme ağzına tıkama derdin de
0 oy
(545 puan) tarafından
Küçükken bende çok bıraktım oğlumu babaannesine anneannesine teyzesine yani bakarlar gözün arkanda kalmasın canım acil bı işin olur mecbur bırakacaksın yani yavaş yavaş bırakmaya başla sonra alışırsın bak ikinci çocuk olunca daha çok zor olur en azından büyüğünü bırakır küçüğünü yanına alırsın :) şuan 25 haftalık hamileyim oğlum 5.5 yaşında gerektiği zaman bebeğimi de bırakır oğlumu da bırakır işime bakarım yani 
(177 puan) tarafından
Ayy ne güzel ya valla bende böyle olmak istyrum çünkü ise de başlıcam mecbur
(545 puan) tarafından
Böyle olmak gerekiyor ama canım çünkü insan bazen gerçekten yanlız kalmaha kafa dinlemeye bile ihtiyaç duyuyor bazen kuzenlerimle falan dışarda buluşuruz mesela oğlumu babasına bırakırım o gün sanki bekarmis gibi takılırım arada bir şart gerçekten evet oğlum küçükken çok onsuz gidemezdim bı yere ihtiyaçlar dışında ama küçüklükten alışacak ki büyüdüğünde de sorun olmasın rahatça durabilirsin.
(177 puan) tarafından
Ayben bende öyle düşünüyorum canım evde dura dura inan kapıya bile çıkasim gelmiyor hiç bsey yapasım gelmiyor artık.
0 oy
(549 puan) tarafından
Benim annem Uzak kaynanam yakın ama bırakınca habire birşeyler konusur bende gittim yere bebegimide götürürüm zaten ikiside bensiz Durmaz
(177 puan) tarafından
Yok ikiside bsey demez allah için hatta sevinirler ikisinde ilk torunu
0 oy
tarafından
50 günlük bebeğimi anneme bırakıp eşimle bir kaç saat dışarı çıkmıştık yine memlekete gidince yine çıkacağım anneme bırakınca gözüm arkada kalmıyor ama kaynanama bırakmam en küçük çocuğu benimle yaşıt uzun zaman olmuş bebek kucağına almayalı her şeyi unutmuş zaten bir de çok öpüyor 
(177 puan) tarafından
Ay evet onlarda var tabi yaa
0 oy
(1,464 puan) tarafından
Bende senin gibiyim canim bir saat bıraktım aklim onda kaldi kendimde birakamadim eşim götürdü üzüldüm
0 oy
(734 puan) tarafından
Çalıştığım için 3 aylıktan beri annem bakıyor sabah bırakıp akşam alıyorum
(177 puan) tarafından
Çalışan anneler için çok çok zor
(734 puan) tarafından
Alışıyorsun annem benden iyi bakıyor resmen :)))
0 oy
(550 puan) tarafından
Birakmiyorum kimseye heryere beraber gidiyoruz
0 oy
(16,490 puan) tarafından
Çok rahat bırakırım aklım da kalmaz

Çünkü biliom ki benden iyi bakıolar yedı toplar içiriolar gezdiriyorlar
0 oy
(3,053 puan) tarafından
Ben anneme 3 kez felan bıraktım zaten alışkın bende durdundan daha iyi durdu isim oldunda bırakıyorum

İlgili sorular

0 oy
52 cevap 632 göst.
10 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Mrn47 (945 puan) tarafından soruldu
0 oy
60 cevap 831 göst.
12 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Dilek6616 (5,134 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 158 göst.
28 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 330 göst.