0 oy
140 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar şimdi ben iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olmayı düşünüyorum çünkü her şirkette var tabi şu an iş bulma durumu hakkında pek bi bilgim yok o yüzden size sormak istedim. Şimdi kızlar ben mühendislik fakültesi mezunu olduğum için bakanlık onaylı bi kursa katılıp ÖSYM sınavına girerek C sınıfı isg uzmanı olabilirim kursun biriyle görüştüm 1500 TL 5taksit diyor şu an pandemi nedeniyle online eğitim varmış 12 aralıkta sınava gircem sonuçlar açıklanınca barajı geçersem belge elimde olacak ama mayıstaki sınav için eğitim örgün olacakmış kursa gidemem çalışıyorum o yüzden ya şimdi ya hiç. İkinci seçenek de açık öğretim fakültesinde 2 yıllık isg bölümü var yine aynı şekilde online ders 2 yıl sonra ÖSYM sınavına girip barajı geçersem uzman olacağım onun da kayıtları için son günler kayıt ücreti 395 TL. Şimdi düşünüyorum biri 2 yıl sonra belge vererek biri 4 ay sonra arada fiyat farkı var ama zaten açık öğretimde de kayıt yenileme sınav ücreti var mı bilmiyorum varsa aynı hesaba gelecek. Bir de eğer ki kurstan isg uzmanı olursam açıktan başka bi bölüm okumayı düşünüyorum Web tasarım ve kodlama veya halkla ilişkiler gibi. Bir de şu var maddi olarak hiç iyi bi durumda değilim elimde kuruş param yok işe başladım ama ilk aylık geldiği gibi gidecek yine bunları göz önünde bulundurarak bana tavsiye verir misiniz? 

8 Cevaplar

0 oy
(1,160 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

Yüksek lisansini İSG yaparsan b sınıfı alırsın en azından her gün gitmiyorsun tezli tezsiz muhabbeti var hem yüksek mezunu olursun 

Boşuna dışarıdan eğitim alma iki yillikta okumanın anlamı yok

Açık öğretimden okuyacagin web bölümleri birşey kazandırmaz onları kurs şeklinde alman daha mantıklı olur 

(866 puan) tarafından
Exel word var  logo az bilmiyrm ama ilerletebilrm
(866 puan) tarafından
Anladm lise kpss en yakın ne zmaan biliyormusunz
(1,160 puan) tarafından
Valla bilmiyorum canım iyi takip etmek lazım
Logo Excel çok iyi olsun maaş isterken asgarî ücreti kabul etmezsin o sırada açıktan okursun çalışırken hem bebeğine bakıcı ya da kreş bile ayarlarsin önemli olan işi en iyi şekilde bilmek
(866 puan) tarafından
2022 deymis sınav ben şimdiden çalışmaya başlaym allah sizden razı olsun valla ufkumu açtınız:) verdiğiniz bilgiler icin cok tesekkur ederim vaktinizi ayirdiniz saolun gerçekten
Bu arkadaş da ıyiki bu postu açmış
(1,160 puan) tarafından
Allah yardımcın olursun yardımım dokunduysa ne mutlu bana  valla iyi oldu açtığı
-Reklam-
0 oy
(10,972 puan) tarafından
Zaman bence daha onemli canım. Calıstıgı için kursalar aslında örgüne dahi donse bir müsamma gösteriyorlar. Bizim kursta da calısan cok arkadas vardı. 
tarafından
Benim için de öyle kuzum şimdi diyorum 2 yıl sonra belge alcam ama aöf de bi bölüm daha okuyamıcam bi de kurs 5 taksit yapıyo ben ilk 3 taksidi ödeyince belge elime geçecek diğer iki taksit de sonrasına kalacak belki o zamana kadar isg uzmanı olarak iş bulup öderim
(10,972 puan) tarafından
Kesinlikle canım bence ne kadar cabuk o kadar iyi
tarafından
Akşam eşimle bi konuşayım bakalım o ne diyecek
(10,972 puan) tarafından
Konus cano dogru
0 oy
tarafından
Şu anki amacım daha iyi bir iş bulmak için elimde belge ve bilgi birikimi olması o yüzden istiyorum bunları kızlar. Bir de aklımda e ticaret uzmanlığı var bugün bi iş teklifi aldım e ticaret için ama çalışıyorum o yüzden kaldı. Maddi açıdan evet bi kaç ay zorluk çekerim ama mükafatını alırım diye düşünüyorum bakalım eşimle henüz konuşmadım ama sizlere bi sormak istedim
0 oy
(866 puan) tarafından
Bnde 2 yıllık üni okuyup olmayı düşündüm ama bu sene kaçırdım 

Şu önemli ise alımlarda kurstan mezun kişileri mi alıyorlar yoksa uniden mezun olan kişileri mi alıyorlar buda önemli 

Aslında senin yerinde olsam 4 ay sonra olanı seçerdim belki bu sayede hemen ise başlarsın bilemedim sen karar ver 
tarafından
Benim de aklıma o yatıyo ama sıkıntı şu ki maddi olarak çok dardayım bi lira bile yok cebimde şu an. Eğer olursa kart geçcem kart ödücem
(866 puan) tarafından
Oyle olabilir yada bir kaç sonra kayıt olmuyor mu o kursa ..karta ödersin yavaş yavaş çalışıyorsan
tarafından
Oluyor mayısta da girebilirim sınava ama o zaman kursa örgün olarak gitmem gerekir şimdi online
0 oy
(945 puan) tarafından
Konu hakkında bilgim yok. Fakat tek tavsiyem halkla ilişkiler okuma. Ben örgün de okudum halkla ilişkiler bi işime yaramadı. E ticaret uzmanlığı veya web tasarım ve kodlama okuyabilirsiniz bence. Sonuçta artık internet çağındayız her şey online hallediliyor. Bunlar işine yarar
tarafından
Aynen öyle canım işte e ticaret için iş teklifi aldım biraz önce hatta ama çalıştığım için olmaz dedik. Web tasarım düşünüyorum ama bakalım
(945 puan) tarafından
Hayırlısı canım
0 oy
(734 puan) tarafından
Benim eşim işletme mezunu üstüne 2yıllık iş güvenliği okudu sınavdan 70 alamadığı için C sınıfı olup işe başlayamadı.sinav yılda 2 defa pandemide 1yil yapmadılar sınav.Sinav gerçekten zor 2soruyla kaldı.Aralikta tekrar var sinirlendi girmicem diyor ama biraz desteklemem gerekecek
0 oy
(256 puan) tarafından
esim muhendis ayni zamanda yillar once isg c sinifi oldu. o zaman isine cok yaradi 4 5sene oncesi. cok is bulmasinin sebebi teknik muhendis olmasiydi. suan zibil gibi c sinifi ve kendini ciddi anlamda gelistirmezsen ise yarimiyor. gecen sene tezsiz yuksek yapti isg de. bu senede tezliye ceviriyor. amaci unide ilerlerlemek. ayrica aralikta sinava grip kazanirsa b olack
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Kuzu ne mühendisisin sen 
tarafından
İnşaat mühendisiyim canım
(3,823 puan) tarafından
Heee şuan hali hazırda işin varsa yüksek lisans yap orda isg ol bence ama acil öyle bir iş lazım diyorsan kurs olana git.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 75 göst.
3 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Nurse34 (1,320 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 96 göst.
30 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Gul2727 (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 165 göst.
10 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 406 göst.