0 oy
342 göst.
Aile kategorisinde (397 puan) tarafından
Salı günü arkadaşlarım gelecek Pazartesi günü anneme gideceğim pazar akşamı yapsam olur mu bayatlar mı kızlar ya pazartesi akşam yapsam o zamanda geceye kadar uğraş heryer dağılacak pazar günü yapsam dolaba kaldırsam Pazartesi günüde anneme gitsem eve gelince uğraşacak bişeyim olmaz kızımda hiç durmaz ağlak bir bebek 

Poğaca 

Browni kurabiye 

Sarma 

Gelin pastası 

Üzümlü kurabiye 

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Tatlılar bayatlaya bilir canım 
(397 puan) tarafından
O zaman mecbur pazartesi akşam mı yapacağım :/
tarafından
Aynen öyle kuzum bayatlarsa bı tadı olmaz
-Reklam-
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Annene baska zaman git canim bnce 
(397 puan) tarafından
O güne çoktan ayarlamışlar kuzum
0 oy
tarafından

Sarma zeytinyağlı ise dinlenince daha güzel olur dolapta

Poğaça içinde pişirip dondurucuya atıp sonra isitilabilirsiniz taze gibi olur
Diğerlerini de güzelce strecle kaldır birşeycik olmaz
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Kurabiyeleri buzluğa at sarma ile gelin pastasını da pazartesi yaparsın yada sarmayı da pazar akşam yap 
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Poğaca bayatlar  ya sarmayi pisirmezsin ancak onun geleceği gün pisirirsin
0 oy
tarafından
Bayatlar canım ya bir de yoğurtlu birşey de yapabilirsin
0 oy
(4,271 puan) tarafından
Kurabiyeler bayatlamaz, sarmayida pazar sar pazartesi pisir sali gunune daha lezzetli olmus olur, pogacayi o gun sabahtan yapsan, tatliyida pazartesi aksamdan yapsan daha iyi olur gibi :)
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Sarmayı sardıktan sonra pişirmeden buzluğa atabilirsin, salıya tencereye koyup pişirmesi kalır.. Diğerlerini bilemicem :)
0 oy
(551 puan) tarafından
Gelin pastasını zaten 1 gün dolapta bekletmen gerekiyor canım dinlensin diye poacalari yapınca buzluğa atarsın onlar gelmeden öncede fırına yumuşacık çıkarlar sarmayı sar pişir soğuk yenebilen bir şey dolapta muhafaza edilir bı kurabiyeleri bilemedim :))
0 oy
tarafından
Sarma ve kurabiye yapıp kenara koyabilirsin ama diğerleri bayatlayabilir
0 oy
(369 puan) tarafından
Pogacayla kurabiyeyi buzluğa atarsın sarma dolpta durur bişey olmaz.gelin pastasiyla brownie kurabiyeyi annenden gelince yaparsın onlar bayatlayabilir belki 
0 oy
(5,538 puan) tarafından
Poğaça ve kurabiyeyi soğuduktan hemen sonra buzluğa koyarsan birsey olmuyor canım bende bazen çok yapıp atıyorum 
0 oy
(53 puan) tarafından
Poğaça hariç gerisinin bayatlayacagini düşünmüyorum. Bende Tatlıciyim dolapta durduğu  ve dışarı çıkmadığı sürece şerbetli tatlılar bir hafta sütlü olanlar 4 güne kadar durur ama iyi muhafaza edeceksin. Streç falan çek tatlınin üstüne koku ve çatlak olmasın. Pogocayida yapıp dondurucuya atarsın pişirip ya da  pişirmeden sen bilirisn sonra çıkarıp ısıtır yada pişirirsin buzu çözülünce ama sen bilirisn tabi  
0 oy
(470 puan) tarafından
Poğaça fln sabahtan akşama bayatliyo nasıl iki gün öncesinden yapacaksın ki olmaz bence 
0 oy
(4,589 puan) tarafından
Poğaça bayatlayabilir. Buzluğa atıp sonra da çıkarabilirsin. Gelin pastası dışında, çünkü hiç yapmadım bilmiyorum diğerlerine bir şey olacağını zannetmiyorum. İstersen de sarmayı hazırlayıp sonra pişirebilirsin. 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 238 göst.
27 Haziran 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Serpil ahmet (546 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 143 göst.
21 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Niloyaa12 (203 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 223 göst.
18 Şubat 2022 Aile kategorisinde Smyra01 (1,777 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 301 göst.
14 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Nisan KC (4,068 puan) tarafından soruldu

381,497 soru

11,421,790 cevap

34,978 kullanıcı

...