0 oy
130 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (156 puan) tarafından
Hamileyken rezene cati icilirmi bebege bi zarari olir mu ocsek hamilelik haftam 35 +5

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bende merak ettim bilmiyorum. Bekleyeyim burda :)
(156 puan) tarafından
Bekle cnm hem sut yapiyo eğer icilorse kullanmak istiyorum doktoruma da daniscam
-Reklam-
0 oy
tarafından
Fazla ve sürekli içmemek kaydıyla evet cnm
(156 puan) tarafından
Her gun 1 tane icsek yani 1 bardak icsek bisey oomaz demi
(156 puan) tarafından
Bebege bi zarari olmaz
(156 puan) tarafından
Bebege bi zarari olmaz demi
tarafından
Fazla içmezsen olmaz cnm demlerken mesela fincan küçükse 1çay kaşığı büyükse 1 tatlı kaşığı olacak şekilde demle bende hamilelikte şişkinlik oluyodu doktor bu ölçüleri söylemişti fazla atmayım diye
0 oy
tarafından
Hamilelikte bitki caylari rahim kasilmasina sebebiyet verdiginden cok tavsiye edilmez. Doktorum bana gunde 1 bardak ihlamur ya da papatya cayina izin veriyordu sadece. İstersen bitki cayi tuketmeden once bir doktorunun fikrini al canim.
(156 puan) tarafından
Ben sut yaptigi icmek istemistim normalonde hic içmedim tadini dahi bilmiyorum
tarafından
Canim sut icin dusunuyorsan dogumdan sonra basla zaten icmeye, rezene hem sut yapar hem senden bebege gecerek gaza da iyi gelir. Ancak sut yapici seyleri dogum oncesi tuketmene gerek yok, hele de bitki cayiysa.  Bir cok bitki rahim kasilmasi yarattigindan hamilelikte pek onerilmezler.
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Sen dokroruna sor canm.
0 oy
tarafından
1 fincan icebilirsin canım bir sakınca olmaz ama aşırıya kaçma her bitki çayının fazlası hamilelikte zararlıdır 
(156 puan) tarafından
Hamileikte sut yapr diye icmek istedim normalinde hic icmedim tadini dahi bilmiyorum rezene sut yaptigi icin içmek istedim sadece
tarafından
her annede aynı etki olmuyor yalnız canım örnek ben rezene ,papatya ,kimyon ne bulursam içtim damla dahi kullandim ama nafile sütümü artırmadı sende belki etkisi olur bilemiyorum ama dediğim gibi fazlaya kaçma 1 fincan yeterli gelecektir
0 oy
(1,274 puan) tarafından
Arkadaşım 36dan sonra düzenli içtim süt olmasi icin ddi. Onun sütü cok boldu. Hep göğüs pedi kullandi. Doktoruma sorucm ona gore bn de icecegm
(156 puan) tarafından
Ay insallah benimde oyle bende sorup icmek istiyorum
(1,274 puan) tarafından
Doktora 37de soracağım ben. İnşallah gec olmaz:)
0 oy
tarafından

tabikide icilmez rezene sut yapar eger sutun gelmeye baslarsa rahim kasilir ve erken dogum.baslar hamileyken gogusten sut geldiginde doktorlar  sakın oynama gosgsunle doguma sinyal gonderiyosun der:)

(156 puan) tarafından
Zaten 3 haftam kaldi 36.haftayi doldurdum sayilir
tarafından
anne karnindaki 1 gun disarda 1 aya bedel yine sen bilirsin.
0 oy
(391 puan) tarafından
Evet fayda verir ustune hem sakinleştirme özelliği var hemde gaz için birebir ama elbette her şey de olduğu gibi bunu da dozunda kullanmak gerekir 
0 oy
(762 puan) tarafından
İçilmez herhangi bir bitki cayı tuketılmez doktorum dedı 
0 oy
tarafından
Nette birden fazla sayfaya baktığımda içilebilir yazıyor 
(156 puan) tarafından
Bende baktim icilebilir diyo

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 63 göst.
23 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde duygu0404 (351 puan) tarafından soruldu