0 oy
119 göst.
Diğer kategorisinde (25 puan) tarafından
Kızlar oğlum boyoz Makarna patates krep yiyor surekli ve ne sebze ne yoğurt nede süt içirip yediremiyorm et tavuk yemiyor biraz öncede kustu çok üzülüyorum çorba bile iciremiyorum 3 yaşına girecek Eylül'ün 2de ne yapmam lazım her yöntemi deniyorum ama yemiyor ne yapmalıyım 13.300gram balık yağı ve multivitamin veriyorum ceviz kaju fındık badem günde veriyorum başka neler yapmam lazım tecrübeli anneler 

4 Cevaplar

+1 oy
tarafından
İzmirli :)))

Süt yerine peynir yogurt daha faydalı. Yoğurdu tatlandira bilirsin..

Makarnasini et suyu ile haslayabilirsin.

Patates topu yapıp sebzeleri icine önce önce dograya bilrisin.patatesin tadı daha çok olur belki yer.
(25 puan) tarafından
Yoğurt çok nadir yiyor makarnasini ilikli sularla yapıyorum sebzeli hiç birşey yemiyor canım denedim herşeyi birde kansızlığı var sanırım rengi çok soluk geliyor bana :/ salı günü doktora götürucem iştahsızlık ondan olabilirmis
-Reklam-
+1 oy
(36 puan) tarafından
Benim bulduğum yöntemi söyleyeyim benim oğlumda çok fazla yemek seçerdi ve bende asla zorlamazdım. Hatta yemeğini yemediği gün ekstra hiçbirşey vermiyordum su dışında. Birgün oturdum senle anlaşma yapalım dedim. Tadını bilmediğin yemekler hakkında sevmiyorum yemiycem demiyceksin önce tadına bakacaksın sonra beğenip beğenmediğine karar vereceksin dedim. Eğer beğenmezsen hiç ısrar etmiycem diye söyledim. Şuan seçtiği yemek sayısı çok az. Dediğim gibi yaptım beğenmedim dediği yemek için zorlamazdım ama kalkıp ekstra bir yemekte hazırlamadım. O an sofrada başka ne varsa onlardan yedi. 
(25 puan) tarafından
Bunu denedim canm acta bıraktım yemiyor :/ doktora götürucem salı günü kansızlığı var kesin ondan yemediğini düşünüyorum rengi çok soluk cunku
(36 puan) tarafından
İminol proplisli vitamin şurubu var. Ben eczaneye danışarak kullanmıştım. Çünkü oğlum sürekli hasta olan bir çocuktu. Eczanede bu vitamini önerdi. Oğlumun hem bağışıklığı yükseldi hem de iştahı açıldı. Doktorunuza bir danışın derim
(25 puan) tarafından
Bunu sorim canm inşallah işe yarar :(
0 oy
(1,454 puan) tarafından
Şuan bütün çocuklar böle malesef benim oğlum da 30 aylık Aynen böle malesef büyüduklerinde düzelecekler.  Aslında bazen  4 5 saat ac bırakıyorum zorla da olsa bi kaç kadın sebze yada diger ne yemek varsa yiyor ole dene bide.9
(25 puan) tarafından
Ben 1 kere denedim kahvaltı yaptı canım gece yatana kadar ağzına lokma surmicek çocuk öyle oldu bı insan nasıl aç kalır anlamıyorum
(1,454 puan) tarafından
Ooo oda baya durmuş ya valla canım etrafım da kim varsa bu yaştaki çocuklar şuan böle yemiolar anca vitamin falan almak lazım takviye hasta olmasınlar diye
(25 puan) tarafından
Salı günü doktora goturcem canım kan değerlerine baktiricam çok zayıf duruyor üzülüyorum ve halsiz dünde kustu yemezse hasta olur yesin diye yapmadigim şey kalmadi
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Kuzum yöntem bilmiyorum ama zorlama çünkü iyice tiksiniyolar bu sefee.. 

Mesela esim hala sebze yemez.. 
(25 puan) tarafından
Benim eşimde öyle :( bende çok sebze seviyorum oğluma tadına bakıyor tukuruyor hemen kansızlığı var sanırım birde :(
(7,791 puan) tarafından
Ara ara dene israr etme mesela her ay denet yemezse zorlama yoksa tiksiniyolar iste cok kavga ettim esimle bu yüzden

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 80 göst.
28 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde SedaEmrem (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 267 göst.
9 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 110 göst.
15 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
13 cevap 430 göst.