0 oy
380 göst.
Aile kategorisinde (169 puan) tarafından
Hep 2 3ay öncede çok konu açmıştım. Kızlar evlendik. Nasıl insanlarsa sürekli çagırdılar. Yeni evli çift sürekli çagırılır mı? Bıktım bıktım. Hep kavga ettik. Evler uzak ama haftada 4 kez gittigimi bilirim.İzin gününde kahvaltıya beklerlerdi.Akşama kadar salmazdı.Allahtan işe girdim. Ve saatlerimi bilmiyor.Eşim de normalde haftada 5kez annesıgıle gıderdı.Şuan haftada 1 gıdıyor.Gıdınce de eşim gider bilgisayar basında takılır, benı annesıgılın karsısına dıkerdi.Sözde ailesini özlüyor.3 hafta önce kaynanam diyor ki yok pirinç ıslattım gelirsiniz diye diyor. Hep bi beklenti içinde. Bu beklentılerı benı sıktı, bogdu resmen.Egosunu tatmın edıyor. Oglum ve gelınım bızden cıkmıyor dıye. 3 haftadır gıtmıyorum. Zaten işe baslayacagım.Annesı hergün arardı. Evle ılgılı soru sorardı. Şuan haftada bir konusuruz. Ben ayda 2defa arıyorum. İşe girdim zaten. Ayda 2 3defa gıtmeyı dusunuyorum. Anneme eşimle ne kadar gıdersek oraya da öyle gidecegim. 

14 Cevaplar

0 oy
(2,126 puan) tarafından
En iyisi canm ah ah biz de iç iceyiz düşün hergun ayrı soğuyorum
(169 puan) tarafından
Zaten işe girdim. Ya herseyi soruyor. Eve ne girdi ne çıktı. Herseyı bılmek ıstıyor. Ay yeni evliyiz balayı dönüşü hergün cagırdı. İleride lafı acılınca söylıyeyım mı. Eltim olursa kaynanama dıyeyım mi bana yaptıgınızı yapmayın. Başlarda haftada 4 5kez cagırdıgınız ınsanın sonradan gıdesı gelmıyor diye. Söylemek istiyorum. Cok bunalttılar. 2 3ayda hatta bayramdan bayrama iyidir.
(2,126 puan) tarafından
Bana kalırsa karışma bişey deme canm madem eltin olma durumu var ondan çeker zaten ha arada lafını vur anladığım kadarıyla evin ayrı işin gücün var çok şükür eşin yanındaysa yeter boşver sende saygini asmadan gerekeni de
(169 puan) tarafından
Camım eltim mimar. Daha ortada bısey yok. Ama eltı adayım ben kadar gıtmez. Kendıme kızıyorum. Neden en güzel günlerımde gıttımki. Şimdi eşim gıdelım dıyemıyor. Kendısı de bu aralar 2 haftada bır gıdıyor. Ben cok nadie gidecegim. 2 3saat yeter. Eger benı sıkmasaydı zamanında ben 2 3 haftada bır gıderdım. Şuan o da cok gelıyor bana.
(2,126 puan) tarafından
Haklısın canm
-Reklam-
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Haftada bir gitsene canım nolcak sanki kadında hep beraber olalim istiyo demekki kötü niyet göremedim sen abartıyosun
(169 puan) tarafından
Çalışıyorum nasıl gıdeyım. Anneme haftada 1 zor gıdıyorum. Gıdemem haftada 1 fazla
(2,127 puan) tarafından
Tabiki kuzum ışın varsa bişey diyemem bizimkide sürekli gelmemizi ister bizim ne zaman keyfimiz isterse o zaman gideriz bide güzel vakit geciyo seviyorum açıkcası ama sen rahatsizsan bisey diyemem
(169 puan) tarafından
Canım eşim ayrı odaya gıdıyor. Ben annesıgılle takılıp sıkılıyorum acıkcası
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Yani bence ayda veya haftada su kadar gidicem diye sınır konulmamali bence. Ne zaman gidilmek istenirse o zaman ozlenilirse o zaman gidilmeli diye düşünüyorum. Kayınvaliden evet biraz abartmış.
(169 puan) tarafından
Yemim ederim hıc içimde gitme ıstedıgı yok. Sürekli kahvaltıya cagırır aksam cagırırdı. Gezecegız dedıgımızde gezdıgıne say derdi.Şuan öyle bir mesafe koydum ki ona. Çok bekler daha. Öğretmenim işe baslıyorum 6sında.saatlerımı bılmıyor.
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Bizde de öyleydi yeni evlenmişsin heycanli kaynanan seni de tanımak istiyor olabilir bende çalışıyordum haftada 1 anneme 1 de kaynanama yemeğe gidiyordum sonra oda alıştı bende 2 haftada 1 giderim şimdi kavga etmeyin eşinle herşey çözülür 
(169 puan) tarafından
Canım haftada 4 ne demek. Yatılı kal dedıgı bıle oldu. Pazar sabah erken kalkıyorlar dıye 7de gıderdık kahvaltıya. O günler silinmiyor aklımdan
(3,681 puan) tarafından
Kötü aynen sen eşinle anlaş haftada 1 gün gidin iki tarafında gönlü olsun
0 oy
(3,832 puan) tarafından
En iyisini edersin onlara ne kadarsa kendi annene de o kadar  fazla yüz verme tependen inmiyorlar sonra bak benim kocam sadece pazarları evde ama eşimle başbaşa bi pazarı en son ne zaman geçirdik hatirlamiyorum
(169 puan) tarafından
Bızı de ızın gununde cagırıyordu. Sımdı varya hıcbısey söylemıyorum saatlerımle ılgılı. Hergün arardı. Aşırı meraklı. Resmen yönetmeue calısıyor bizi
(3,832 puan) tarafından
Bilerek yapıyorlar ya ben oğlumun evine karışırım demenin farklı bir şekli sadece
(169 puan) tarafından
Evet evet. Bi de derdı ki ben karısmam. Ama bı gün söylıycem. Vala sen perde yıkanmasına kadar soran ınsansın karısıyosun bence dıycem. Akıl falanda verıyor. Ondan akıl isteyende yok.
(3,832 puan) tarafından
Ay en sinir olduğum şey bişey gerekirse biz sorariz zaten ne var her şeye bi akıl verme çabası yok böyle bir şey ya
(169 puan) tarafından
Yok sosunu şuraya koy. Ya kınamıyorum da sürekli evde yani. Ben insan içine girip cıkıyorum ondan daha iyi biliyorum bazı seylerı
(3,832 puan) tarafından
Düşünüyorum da bizde kaynana olacağız elbet bi gün şimdiden kiyamiyoruz bebeklerimize onlar çocuklarının üzelecegini huzursuz olacagini anlamiyorlar mı evlerimize hem ellerini hem dillerini uzatirken
(169 puan) tarafından
Anlamaz mı anlıyor. Biz ne kavgalar ettik. Uyanık ama eşimi arayıp akşama gelin dıyor. Beni eşip tutup kolumdan götürecek sanıyor. Zaten işe girdim çok bekler gitmemi
0 oy
(135 puan) tarafından
Işte bu dengeyi senin kadar esin de kurucak canım.Eğer bir erkek denge kurmuyorsa olan kadına oluyor ve o evlilik çok yıpranıyor.Sonuç itibariyle evlilik adı altında pek BI değer kalmıyor.Biz de kurulmadı kurulamadı ya da bilmiyorum duracağı yeri bilmedi boşanma asamasindayim su an.
(169 puan) tarafından
Canım keyfi bilir. Beni zorla götüremez. Zorla götürsün paso telefona bakarım, telefonla konusurum. Kendı annesı annede benımkı ne. Benım anneme en son bayramda gıttık. Gitme sırası benım annemde. Eşim kusura bakmasın. Sürekli ben aılelere gıdemem. İşe basladım. Ev iş yetısemıyorum.
0 oy
(10,808 puan) tarafından
Bir cok İnsan ne olacak demiş ama haklısın bizde bundan muzdariptik ilel her afta gideriz 2 3 gün. Her pazar her pazar demezler ki bunlarda evli pazar dan pazara görüyorlar. Sormak yok sabah 8 de arar görümcem neresiniz kahvaltı hazır diye mecbur gibi. En sonunda ben ipleri kopardım bagırınca kesildi. 
(169 puan) tarafından
Sen şimdi ne kadarda bır gıdıyorsun. Ben zaten işe girdim, yogunum. Kaynana görecek halim yok. Ayrıca özlemıyorum da. İnsanı bu kadar bunaltırsa normal. Zaten gıdıp gelme işini ben ayarlıyorum artık
(10,808 puan) tarafından
Bosanıyorum bacım hiç gitiyprum
(169 puan) tarafından
Sebep ne peki
0 oy
tarafından

Ahh ahh aynisi bnde yaşadim canim her sabah kalkar kaynanama giderdim uyurdum sabahin koründe arardi kahvaltiya beklioz haydi gel evimde uzak ustelik evliligimin ilk aylarindan bse anlamadim hatta pisman olmustum evlendigime ama sona cocuk yaparsam surekli gel diyemezler dedim hemen cocuk yaptim dedigim gbi de oldu zaten simdi benim sözüm gecio ario gelir misin gelemem cocuk hasta yok yatio yok banyo yaptirdm bahane cok eskisi gbi degil yani kafa rahat :D

(169 puan) tarafından
Canım cocuk yapsak bızden cıkmaz bunlar. Aşırı yapısık annesı.
tarafından
Ayy cok sinir bozucu bi durum Allah yardim etsin sana
(169 puan) tarafından
Sagol canım. Halaa eşime kaynıma paşam kuzum yavrum falan derler. Sanki bebek muamelesi yapıyorlar koca adama
0 oy
tarafından
İnan en iyisi mesafeli olmak merak etme alışırlar zamanla ,bende öyleyim ya bir işe girip herkesten kurtulmak istiyorum sen hangi işe başladın bu arada canım 
(169 puan) tarafından
Canım ögretmenim. Dershaneye basladım part tıme. Ama saatlerımı hıc bılmıyorlar. Söylemeyeceğim
tarafından
Bence de söyleme inan yoksa planlarını senin saatine göre yaparlar bir rahatın olmaz ,ben olsam her sorulduğunda saatler değişiyor falan derim söylemem benim kaynanamlar planlarını eşimin izin gününe göre ayarlıyor resmen
(169 puan) tarafından
Canım salı ve cuma dersim yok. Pazartesi carsamba cuma cumartesi pazar doluyum. Ama gidemem ki sürekli. Çünkü ev işi var. Evde kendım de ders calısıyorum. Ama degısıyor haftalık dıycem. Hergün dersım var dıycem
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Ben simdilik uzağım senede bir gidiyorum hatta calistigim icin gecen sene gitmedim bu sene de hamileyim gitmicem evimde kalicam gel gel diyen bi yapıları yok bekliyorlar biliyorum ama artık kendimi düşünüyorum bı başkasının cani keyfi istedi diye hicbisey yapamam bnm kaynana degil de kayinpeder sorunlu lacka boş beleş konusan birisi görmek bile istemiyorum en son gittigimde bi konu ocin ben esime tepki gösterdim diye bana cephe aldi onunla hicbir ilgisi yokken demedigini bırakmadı kale alinacak biri degil ama onu çekmek zorunda değilim sonuçta.. doguma gelecekler kayinpederle nasil basa çıkacağımi düşünüyorum insanla uğraşmak çok zor.
(169 puan) tarafından
Zor zor. Benım kayınpeder az öz konusur. Annesı susmak bılmıyor. Aşırı meraklı herseyı didik didik sorar. İşe girdim maaşı soruyor.
0 oy
tarafından
yani haftada 1 gidikir bence  abartlicak bisey yok esin için  degil allah için muhabbet hoşluğu edilir
0 oy
(563 puan) tarafından
Ay bunları bende yaşadım ama işe başlayınca kurtulmuştum sonra zamanla insan uzaklaşıyor zaten 
(169 puan) tarafından
İşe başlıyorum insallah bende pek gitmeyeceğim. Zamanım yok zaten. Kız evdeyken varya gündüz gel gece gel sabah gel hep cagırıyordu
(563 puan) tarafından
Biliyom ben merisnliyim eşim Batman lı batmana gelin geldim bide bizde kültür farkı da var oda zor ailesi sürekli arıyordu ilk başta kırmak istemiyordum gidiyordum ama Bi sonu yok baktım sonra zamanla anladı onlar da ben bahane bulmaya başlayınca bide ben onlarla eşim olmadan ne oturcam Allah aşkına cok saçma geliyor işim gücüm var yani
(169 puan) tarafından
Ay sorma bızımkıde cagırdı gıtmedım. Peki kac gunde bı gıdıyorsun sımdı
(563 puan) tarafından
Haftada 2 kere falan yemege gidiyoruz yiyip kalkıyoruz okadar onlar hiç gelmez kendi ailem uzakta yakın olsaydı hergün anneme giderdim herhalde
(169 puan) tarafından
Yiyip kalkıyorsan cok iyi. Biz yemek ye çay tatlı faslı. En az 3saat orada oluyoruz. Bu beni boguyor
0 oy
(9,247 puan) tarafından
İş eşimde bitiyor. Gitmek istemez inşallah baskiyal goturmez
0 oy
tarafından
Aayyy bu aynı ben 1 sene oldu ilk aylar yüz verdim diye hergün çağırdılar sonra akşam şunu yaptım gelin gelin demeye başladı gittim sonra ramazan geldi ramazanda hergün bizde olacaksınız dedim yanlızlık hissetmesinler diye gittim o kadar sıkıldım ki evim artık kokmaya başladı gitmediğim günleri aklında tutar sen şu gün gelmediydin demeye başladı daha sonra seninki gibi soğudum durduk yere değil tabi ki sürekli laf soktular her şeye laf etmeye başladılar onun üstüne hamile olduğunu öğrendim temelli gitmemeye başladım şimdi kendim hiç gitmiyorum eşimle akşam 5 dk gidersem gidiyorum bir de bizi çağırdığıyla, kalmıyor lafını yapıyorlardı görümcemle kaynanam unum bitti diyodu iyi de anne bunlar hep burda diyo zaten 1 sene önce eşim sizleydi bir ben yük oldum herhalde daha sonra kurban bayramı geldi kurban kestik ben yarısını dağıtmak istedim Allah yukarıda gelin bizim evde poşetleyelim dedi kaynana gittik görümce de bizimle paydı o da geldi ben etleri ayırdım kıymalık yapılacak verilecek kuş başı yapılacak onları ayırdım Bi güzel 3 paket et 3 paket kemik pay olarak verdik ancak binada kesmeyen başka yoktu bulamadım ama dediğim gibi yarısını gerçekten dağıtmak istedim etleri ayırdıktan sonra ben mutfağa leğeni koymaya gitiim geldim kapının oraya görümcem o et size çok değil mi dedi eşime eşimde naptı 3 paket et 3 paket kemik aldı kocasına verdi bunu sizin köye götürün annen dağıtsın dedi görümce dikili kaldı öylece eşime demek istediği anneme koyun siz burda yiyorsunuz diyo bizim 3 kere yediğimizi kendi çoçuklsrı kendileri 1 kerede yiyor oysa ki derin dondurucum yoktu sizin buzluğa sığmaz dediler ben boşaltım ayarladım yeri sığar sığacak dedim geldim eve hepsini yerleştirdim öylede kaldılar ondan sonra da gidip ne yemek yedim ne başka bişey hep laf yapıldı kesilen kurban eti bile laf edildi 
(169 puan) tarafından
Aynısı ya. Bizimki de sürekli cagırdı. Bende gıtmek ıstemeyınce eşimle kavga ederdık. Şuan şükür azaldı. Bende sogudum onlardan. Herseyı merak edıyor sinir oluyorum

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 603 göst.
0 oy
17 cevap 307 göst.
31 Temmuz 2023 Aile kategorisinde suheylay (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 230 göst.
31 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Rumeysa0196 (1,540 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 156 göst.
18 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Gonca Aslan (13 puan) tarafından soruldu