0 oy
732 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Dün yoktu ya bugün simdik banyo ettirdim Allah'ım kipkirmizi olmuş.

Boynu kat kat ondan mı ya yani gıdısı var baya düz yatınca kat kat duruyor o yüzden mi olmuş ya klima da çalışıyor sıcak ta değil ama.

Yıkadım kuruladim bepanten sürdüm başka ne yapabilirim .

image

3 aylık kızcem

28 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap

image

iste böyle simdik cektim
(22,070 puan) tarafından
Pisik olmuş kuzum valla sürekli günde 2 3 kere yaptır
tarafından
Tamam bacım içim gitti ya dün yok idi
(2,704 puan) tarafından
Mantar olmuş boynu
-Reklam-
0 oy
(16,503 puan) tarafından
Ayy kıyamam cnm o terledıği için pişik gibi olmuş 
tarafından
Aynen kuzum malesef internette var pudra zararları dersen çıkar
tarafından
Öyle mi bu seferlik döktüm ya ama kremden ıslak gibi ydi hala pudra kuru tutsun dedim.cunku kafasını nasıl koysam da kat kat duruyor boynu.
tarafından
Pişiğe hametan iyi gelir canım iyileşince de sürekli sür pişik önleyici kışın bile pişebilir kat kat olduğu için
tarafından
Hametan.tamam bacım aldirayim bari
tarafından
Pişiği geçince normal pişik önleyici sür hametan tedavi edici şuan iyi gelir kuzum
0 oy
(133 puan) tarafından
Sıcaktan olmuştur canım terledice pişik olmuş pişik kremi sür sabah aksam
tarafından
Ayy yavrumya ne zamana geçer normal olan bişey mi bu hiç pişik olmadı şimdiye kadar.sizde hiç böyle oldu mu boynu
(133 puan) tarafından
Kızım da oğlum da oldu aynı şekilde yaz ayı sıcak hava o da bebek olması gayet normal oranın terini sil guzelce sonra krem sür ya da pudra sür krem yakabilir pudra toz olduğu iicin daha rahat olur
tarafından
Tamam bacım yıkadım kuruladim krem surmustum az önce de pudra döktüm
(133 puan) tarafından
İki güne geçer canım Allah'ın izniyle şuan benim oğlum 8 yaşında onda bile hâlâ oluyor boyun altında koltuk altında pişik
tarafından
İnşallah bacım ya ilk defa olunca korktum :))
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Biraz daha net çekseydin ama sanki gece boynuna bsy dolanmis sıkmış gibi geldi yada boynu pisik.mi oldu acaba resim de net deil insan secemiyo
tarafından
Yok kız gözümün önünde gece gündüz örtüyü bile üstünden atıyor bişey sıkmış olamaz ya ama kat kat boynu pişik gibi mi oldu dedim ama sıcak ta değil
(1,238 puan) tarafından
Kat katsa pisik olabilir kuzum pudra dök herzaman boynuna
tarafından
Tamam simdik dokeyim mi bı yirmi dakika önce krem surmustum
0 oy
tarafından
Oyy kuzum beniim pişik olmuş annesi sıcaktan krem sür kızıma hemetan mavi renk olan krem yaramıştı varsa sür yumuşak penye bezide oo pişik olan yere koy derisi birbirine sürtüp acımasın
tarafından
Oldu canım oldu kızımında gıdısı vardı mahvolmuştu sıcaktan bende dediğim gibi yaptım ama ihmal gelme aman gece yatmadan öncede sür dediğim gibi yumuşacık penye bezi koy gıdısına birde gece emmeye falan uyanırsa o zaman sür geçmiş olsun ılık su ilede silebilirsin birde şey arkonun yağlı kremi varya ondada sürebilirsin
tarafından
Tamam bacım hiç görmedim dün yoktu ya bugün bı baktım ki böyle yavrum.devamli süreyim bepanten öyleyse
tarafından
Gıdıları olunca gözden kaçıyo  bezen canım koltuk altını kulak arkalarınıda kontrol et sen bir krem sür bir pudra dök inşallah düzelir
tarafından
İnşallah bacım çok sağol
tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Eğer temiz bakmazsan pişik derinleşir ve bu sıcakta sonuç kötü olur güzelce yıkayıp pudrala bence
tarafından
Yıkadım kuruladim sonra bepanten sürdüm dün yoktu ki terledigi için mi olur bu boynu kat kat çünkü
0 oy
(2,011 puan) tarafından
benim kziimda boyle oluyor o kadar pisik kremi aldim yine gecmiyor hemen pudra al dok hemn kurur 
tarafından
Öyle mi sizinde boynu mu oluyor .kat kat boynu.az önce yıkadım kuruladim.ustune bepanten sürdüm simdik dokeyim mi pudra.terden mi oluyor bu
(2,011 puan) tarafından
valla gunde 4 5 kere suruyorum kay kat ya surekli pisik hemen al dok yazik
tarafından
Tamam bacım pudra var evde de krem sürdüm ya ondan sordum
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Kuzum zeytinyağı sür hemen varsa ondan sonrada krem hemen geçer kıyamam ona ben, şu bebeklere çocuklara bişey olmasın bize olsun dayanamıyorum 
tarafından
Zeytinyagim yok malesef.baska mesela madem yağı kantoron yağı var .bepanten sürdüm bı yirmi dakika önce
(2,678 puan) tarafından
Kantoran yağı da iyi gelir cnm nemli kalsın orası gerekirse sürekli ıslak tut cnm geçmiş olsun kuzuma
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Sudocream iyi gelir mi acaba ya pişiği hemen geçiyor ama bilemedim 
tarafından
Bepanten sürdüm ama 20 dakika önce o vardı evde
(5,376 puan) tarafından
Bepanten pek geçirmiyo canm sudocream hemen fayda ediyo 1 günde istersen bi eczacıya danışın alın ondan
tarafından
Tamam bacım söyleyim alsin babası çok sağol
0 oy
tarafından
Benim bebeğim aşırı kiloluydu 3-4 aylıkken aynı böyle olurdu kat kat gıdısıvardi sudocrem 2 güne geçiriyodu hep onu kullandm hala da kullanirim
tarafından
Ben de aldirayim bari bizimki de çok kilo yok ama gıdısı kat kat ondan oldu sanırım .bepanten sürdüm ben de
tarafından
Olur canım normaldir gün içinde sürekli silip kurula orayı pamuklu bezle. Bende ihmal etmiştim kan bile akiyordu
tarafından
Ayy ciddi misin .valla yeni gördüm ya yok idi dün çok kötü oldum sanki boynu sıkılmış gibi
tarafından
Dediğim gibi yap iki üç güne iyileşir canım sudocrem birebir pisiklere.
tarafından
Tamam bacım inşallah çok sağol
0 oy
tarafından

Ayyy kıyamam yaa pişik olmuş yavrucak annesii pişik kremi sür kremi her yedikten sonra tekrarla 

tarafından
Tamam 20 dakika önce sürdüm pudra da doksem mi acaba
tarafından
Dök gülüm bişey olmaz nasılda canı yanıyodur şimdi ya inşaallah hemen geçer
tarafından
Tamam bacım inşallah ya çok sağol
0 oy
(18 puan) tarafından
Canım benim kizimdada vardi simdi 5 yasinda hatta daha kötüydü kızım bebekken biraz tombuldu orasi kat kattı ağlıyordum her seferinde ölecek gibi sanki psikolejim bozulmuştu daha sonra düzeldi tabiki herseyi denedim ama her gün banyo yaptırdım ve orasını kuru tutmaya çalıştım kremler bile ıslak tutuyor orayi sonra düzeldi 
tarafından
Ayy benimki de ilk defa oldu ya sanki boynunu sikmislar gibi ben de çok kötü oldum gidip gelip bakıyorum ya içim ezildi
(18 puan) tarafından
Diyorum ya ben acaba ölecek mi diye ağlıyordum bile her gören ah ah vah vah diye tepki veriyordu psikolejim bile bozulmuştu ama yaz bitince birde bebek biraz kilo verince düzene giriyor ama banyo önemli birde nemli ve ıslak tutma orasını sana tavsiyem
tarafından
Tamam bacım dikkat edecem çok sağol
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Evet pişmiş sıcaktn bebeğini yıkarken sürekli boyun kulak arkası koltuk altı eğer erkekse {{kızı bilmiyorum çünkü bnm oğlum var:) }} pipisinin oraları kesinlikle yıka ve kurula ve pişik olmadan pişik kremi sür ki acımasın canı hemde pişmiyor ..bn sürekli yaptım böyle gidisi topluydu ondan oluyor
tarafından
Tamam bacım bizimki de ilk defa oldu ya şok oldum görünce bu ara biraz kilo aldı gıdısı iyice kat kat oldu .krem sürdüm ben de bepanten
0 oy
(1,145 puan) tarafından
Pişik olmuş canım her gün yıka ve pişik kremi sür geçiyor
tarafından
Tamam bacım az onceler yaptım sağol
0 oy
(323 puan) tarafından
Kızım 4 aylık bizim de boynumuz böyle kat kattır 2 hafta önce böyleydi eczaneye danıştım mustela cicastela krem verdi günde 2-3 kez sürdüm 1 hafta iyileştirdi.Bu süreçte hiç sabun değdirmedim gün içinde arada ıslatıp hep kuru tuttum.
tarafından
Ben de öyle edeyim bacım sağol ilk defa oldu şok oldum görünce
(323 puan) tarafından
Geçmiş olsun iyileşir inşallah merak etmeyin
tarafından
İnşallah çok teşekkür ederim
0 oy
(671 puan) tarafından
Cnm kurula buğday nişastası sür hemen iyi geliyor 
tarafından
Buğday değil de mısır var bacım
(671 puan) tarafından
Cnm mısırı denemedim. Buğday nişastası ama çok ii geliyor. Ben çok çeşit kremelr kullandım hiç biri nişasta gibi yaramadı.  Biraz tuhaf geliyor kulağa ama gerçekten işe yarıyor.p
0 oy
(954 puan) tarafından
Benim kızım da böyle tosuncuk boynu kat kat pişik oluyor sürekli her banyoda dikkatle boynunu her katını yıka iyice geçer, pişik kremi hemen geçiriyor
tarafından
Tamam bacım yıkadım kuruladim krem surmustum.az önce de pudra döktüm biraz kuru dursun diye.basini değişik yatirayim dedim ama yok nasıl yatsa da boynu kat kat ya
(954 puan) tarafından
Öyle sıcaklar geçince ve büyüdükçe olmuyor sonra
tarafından
Ya aslında evde de klima var bilemedim ki nasıl olmuş .kat kat diye terliyor sanırım.
(954 puan) tarafından
İster istemez terliyor, emerken uyurken ondan oluyor benimki şuan 6 aylık oldu artık olmuyor 1-2 ay öncesine kadar çok oluyordu
tarafından
Doğrudur.dikkat edeyim bari sileyim gün içinde kurulayım hep.ilk defa oldu ben de şaşırdım
0 oy
tarafından
Ilk once bol sabunlu su ile yıka orayı sonra zeytin 

Yağı sür etki eder 1 gun de gecer
tarafından
Yıkadım kuruttum sonra pişik kremi sürdüm.yarim saat sonra da baktım kremden hala ıslak gibi biraz pudra döktüm az önce.zeytin yağın yok malesef ya badem yağı ve kantoron var evde sadece
tarafından
Almalisin cnm o etki edyo
0 oy
tarafından
Kız pişik olmuş hergun silmelisin cnm
tarafından
Et kız bide pudra sürme pudra daha kotu yapiyo. Arkoo kremin tüp olanı çabuk gecryo
tarafından
Ay ne bileyim kuru tutar diye düşündüm.cunku kafasını nasıl da koysam boynu hep kat kat ya
tarafından
Benim oğlumun da öyleydi cnm  hergun siliyodum koltuk altlarını kulak arkalarını diz kapağı arkalarını sende öyle yap geçer ins cnm  anladım kuzum bilmem yani biz öyle atlattk arkoo krem ve silmyle
tarafından
Tamam bacım öyle edeyim ben de çok sağol
tarafından
Tam cnm parmak aralarında bak cnm ayak parmaklarını onu unutmuşum yazmayi
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Pişik olmuş canım kantaron yağı iyi gelebilir
tarafından
Kantoron yağım var bacım.krem surmustum az önce pudra döktüm biraz.aksama da kantoron süreyim bari
(1,298 puan) tarafından
Pudra pek önermiyorlar canım doktorlar hava alsın birbirine yapışıkca daha çok açıyordur orası yavrunun
tarafından
Öyle mi bacım ne bileyim ya kafasını şekilden şekile soktum yani ama ne türlü yatirsam da boynu kat kat oluyor kuru tutsun demistim
(1,298 puan) tarafından
Sende haklısın çocuk çok hareketli nasıl tutacaksın ki bendeki de laf
tarafından
:) kız maşallah bı görsen bı de kıpır kıpır sağa dönüyor sola dönüyor bacak atıyor

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 39 göst.
12 Aralık 2023 Aile kategorisinde Bayandylkdn (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 555 göst.
11 Ekim 2020 Aile kategorisinde Sevda bugrem (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 578 göst.
28 Eylül 2020 Diğer kategorisinde & Madamcoco & (2,196 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 110 göst.