0 oy
437 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,529 puan) tarafından

Devlette nöbetçi doktor giriyor doguma dedi arkadaşım. 

Özel de diyelim ki şimdi doğum başladı gitsem kendi doktorumu ararlar mı 

40 Cevaplar

0 oy
(1,006 puan) tarafından
Hastaneden hastaneye değişiyor canım ama genelde ariyorlar
(2,529 puan) tarafından
Devlette aramıyorlarmış arkadaşım gece gitti kadın doğum nöbetçi olan doktor girmiş doğuma. Öyle olsun istemem şahsen yani o yüzden sordum bende merak ettim canım gidince bir dotkrouma sorayim
(1,006 puan) tarafından
Bende devlette yaptım o gün nöbetçi kim varsa doğumu o yaptirir evet
-Reklam-
0 oy
tarafından
Özelde doğum yaptım kendi doktorum dışardan di. Acil sezeryan dediler hemen kendi geldi 
(2,529 puan) tarafından
Tamam canım sağolasın
0 oy
tarafından
Benim sancım başladı doktorumu aramıştım hastaneye gel ebe hanımlar baksın dedi sancı da çıkmıştı açılmada vardı kendi doktorum gelmişti doğuma hastaneden de girerken sormuşlardi doktorunuz kim diye 
(2,529 puan) tarafından
Özel mıydı canım
tarafından
Evet canım özeldi gece başlamıştı sancım da acil sezeryana alındım zaten
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Benm de gece başlamsti sancilarim ve açilmam cnm..özeldeydim zatn hemn doktorumu aradilar..ilk bas nöbetçi doktor ilgileniyo sonra kendi doktorun geliyo
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Arıyorlar ama mesai dışı geldiği için ekstra ücret alıyorlar
0 oy
(1,977 puan) tarafından
Ariyorlar canm
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Benim gittigim özelde gece dogum olursa nobetci doktor yapiyor eger doktorunu cagiracak isen ekstra 500 600 tl daha istiyor dedi sezeryan olmsutum gunu o verdi ama gittiğin özel hastanedeki doktoruna sor mutlaka

Ablam ise vermemisti ekstra doktoru gelmişti 
0 oy
(152 puan) tarafından
Kendi doktorun geliyo diye biliyorum ama
0 oy
tarafından
Parasını fazla verip evet kendi doktorun gelir doğuma.
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Kendi.doktorunu getirtirirsen ek ücret talep ediliyor 
0 oy
(607 puan) tarafından
Evet ücreti mukabilinde aranıyor 
(2,529 puan) tarafından
Ne kadar ki canım
(607 puan) tarafından
Her hastanenin fiyatı farklı ek fiyatı da doktor belirliyor sanırsam canım doktorunla yada danismayla bir gorus derim
0 oy
tarafından
Cnm mesela bizim burdaki hastanede kendi doktorunu ariyabiliyodun a.a sonra o karar değişti nöbetçi doktor kimse o giriyomus doguma ben gece gittim doguma şükür doktorum nobetciydi
0 oy
tarafından
Eğer izne fala  ayrılmadıysa şehir dışında değilse adarlar doğuma gelir benim ilk doğumum kurban bayramına denk geldi ilk gününün gecesi doktorum tatile çıkmış evine uğrayıp tekrar başka yere tekrar tatile çıkacakmış ben acil gidince aradılar kadın col çocuk hastaneye geldi beni dogurttu geri gitti ") 
0 oy
tarafından
Giderken kendiniz ararsanız daha iyi olur çünkü ben de  özele gidiyordum kontrollere. Doktor doğuma gelirken arayın direk hastaneye gelirim demişti. Ama sonrasında ufak bir anlaşmazlık yaşadık o yüzden devlete gidip geliyorum şansıma doktor da iyi çıktı inşallah ebe de iyi çıkarsa tamamim :)
0 oy
tarafından
Doktorun gelsin istiyorsan cagiriyorlar ek ücret aliyorlar
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Ararlar canım gelir dogurtup geri gider 
0 oy
tarafından
Benim doktorum ara beni ulaşamazsanız mesaj atın hastaneye geçin ordanda ararlar beni gelirim dedi gece gündüz fark etmez dedi 
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Ekstra ücret dahilinde doktorunu cagirabiliyorsun. Benim ilk doğumum normaldi. Doktorum gece 2-3 gibi hastaneye geldi sabah 9 a 10 kala dogumum oldu o saate kadar benimle birlikteydi
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Zaten doktorunun numarası sende olur. Doğum başladığında saat kaç olursa olsun ararsın. Aramasan bile sen gidince ebeler (eğer o hastanede takipliysen) doktoruna haber veriyorlar

Ben gece 1 de suyum geldi direk doktorumu aradım gittim. Ebe muayene etti. Henüz açılma başlamadığı için yani doğum ertesi gün olacağı için doktorum gelmedi sabaha kadar dinlen sancin gelmezse siniye başlarız dedi. Sabah 9 da yanımdaydı suni almaya başladım. Akşam 7 buçukta doğum yaptım. O saate kadar aşağıdaki hastalarını bırakıp bırakıp sürekli yanıma geldi nerdeyse bütün çatı muayenelerini kendi yaptı. Bama masaj yaptı çok yardım etti. Doğumumda da tabi ki doktorum vardı 15 dakikada doğdu kızım. Hâlâ hal hatır sorarım canım doktorum
0 oy
(124 puan) tarafından
Gece kendi doktorunu cagirirlar ama ekstra ucret aliyor

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 115 göst.
26 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Isteoylesine (173 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 825 göst.
22 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Gizemmm12 (394 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 127 göst.
16 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 576 göst.
31 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Nur ela (3,794 puan) tarafından soruldu

380,893 soru

11,403,872 cevap

34,942 kullanıcı

...