0 oy
580 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
6,5 aylık oğlum onsuz duramıyorum yatıyorum kalkıyorum o eşimle bile yatmıyorum oğlumla yatıyorum yok bi yerine bişey olacak yok şu bu derken hatta en büyük zararı kendim vermeye başladım tırnağını keserken etini kestim bazadan aşağıya düştü falan ondan çok ben ağlıyordum annem yanında yatırmak istiyor ben vermiyordum hayır ben alıştım onsuz yatamam falan diye bi kaç kere ayrı yatmayı denedim yarım saat geçmeden tekrar yanıma alıyordum  ne biliyim 5 dakika görmesem özlüyorum yanımda olsun istiyorum uyurken ya bende yanımda yatıyorum ya telefondan fotoğraf video öyle vakit geçiriyorum kızlar lütfen lnçlemeyin ben sadece bu durumu nasıl aşabilirim  ya da aşılacak bi durum yok herkes mi benim gibi merak ettim ben ben psikolojik bi durum olarak adlandırdım peki siz ne diyorsunuz

24 Cevaplar

0 oy
(13,087 puan) tarafından
Yani ilk zamanlar çok oluyordu sahiplenmistim. Gerçi şimdi de öyle ama o kadar değil şuan çok yoruluyorum biraz ilerlesin geçer diye düşünüyorum 
(13,087 puan) tarafından
Neler seversin mesela ? Kimisi temizlik yaparken kendini kaybeder kimisi kahve içmeyi çok sever. Sevdiğin birseyi günlük yapabilirsin oğlun uyurken emin ol motive edecek seni
tarafından
Hiç öyle ev işi yemek alakam yoktu ki ben çalışıyordum sürekli evlendim eve bi kapandım araya bide pandemi girdi bütün herşeyi oğlum oldu ilgi alaka sevgi herşeyin anlamı sanki oğlum
(13,087 puan) tarafından
Ah işte bı anda adapte olamadın sanırım :( ikinci felan olursa hiç olmaz biliyor musun bı destek almanda fayda var
tarafından
Yorumun için sağol canım eşimle konuşucam bu konuyu
(13,087 puan) tarafından
Rica ederim canım ❤️
-Reklam-
0 oy
(748 puan) tarafından
Canim bi doktora gorun o kadar sevmek iyi degil esini bile boslamisin cok buyuk gunah esinle yatman gerekio cocuguda ayir yaninfan 
tarafından
Hava çok sıcak bizim ev daha da sıcak eşimle beraber en fazla yarım saat yatarız ya o kaçar ya ben o yüzden o da sorun yapmıyor
0 oy
tarafından
Böyle yapmaya devam edersen kuzum çocukta büyüyünce güven eksikliği hissedecek kendinde, yada paranoya olursun biraz bebeğinden uzaklaştır kendini, benimde 2 bebem var uzaklaştırmaya çalışıyorum çünkü hayatta her zaman yanlarında olmayacağım kendi başlarına ayakta durabilsinler
tarafından
Ama daha 6 aylık bana ihtiyacı var gözünü açtığında beni görsün istiyorum kendini yalnız hissetmesin korkmasın benim hep yanında olduğumu görsün istiyorum
(432 puan) tarafından
Arkadaş çok haklı 6 aylık yani artık ne istediğini biliyor. Ağlıyor, gülüyor, şımarıyor, sağa sola dönüyor, yabancı görünce ağlıyor, ek gıdaya geçti. Bebek artık bir birey kişisel yaşam alanı var Dr osman gönülal var onun kişisel gelişim videolarına bakınız. Çok ilgi hiç iyi değil neden korksun ki kızım da 6 aylık uyanıyor beşiğin de kendisi oynuyor sıkılana kadar almıyoruz. Bebln de ilk bebeğim o kadar darlamaya gerek yok ya yazık çocuğa zaten senin annesi olduğunu biliyor. Bence gerçekten destek almanız lazım birde sakınan göze çöp batar sen korudukça zarar vereceksin
0 oy
tarafından

Şuracıkta bekliyorum. :) Bende bu dertten muzdarip biri olarak :( Aslında dert değil oğlumla uyumak kadar güzel birşey yok. Ama eşimle uyumayı çok özlediğim halde yapamıyorum. Umarım çaresini buluruz :) 

tarafından
Bende özlüyorum ama zaten hava sıcak eşimde problem çıkarmıyor o yüzden sıkıntı yok
0 oy
tarafından
Bir yerden sonra öyle bir yorumluyorsun ki uyuşun diye gözünün içine bakıyorsun 
tarafından
Tabiki de öyle ama o uyuyunca bende onun yanına uzanıyorum ne sinir kalıyor ne yorgunluk
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Valla okurken bunaldım bu gidişle gelinin çekeceği var senden. 
tarafından
Bebek daha 6 aylık canım ve ilk bebeğim ben mi fazla düşkünüm yoksa bu normal bi durum mu ayrıca lafı nasıl geline getirdiğini hiç anlamadım
0 oy
(267 puan) tarafından

Benimkide 5 aylık bende aynıyım yaa tek ben böyleyim zannediyordum :) boşver bir daha bebek olmayacaklar tadını çıkaralım zaten biraz büyüyünce yatmazlar yanımızda :)  Yalnız uyurken devamlı fotograflarına videolara bakma gibi bi psikopatlık bendede var :D

Ama ben eşimle ayrı yatmıyorum yere yatak serdik birlikte yatıyoruz ben ortalarında yatıyorum biz ayrı yatamıyoruz cunku

tarafından
Eşimde yerde yatmayı sevmiyor sıkıntı orda bazaya da 3 kişi sığmıyoruz ben deli yatıyorum oğlum deli yatıyor atarız kocamı yataktan aşağıya :))
(267 puan) tarafından
Bizimkilerde deli yatıyor neyse bir süre idare etsin bakalim :)
0 oy
(476 puan) tarafından
Her gözünü açtığında seni görsün istiyorsun ama vakit ilerledikce her gözünü açtığında senin yanında göremiycek canım. Önemli olan yanında olmasanda her zaman arkasında olduğunu bilmesi. Ben kızımı yanımda yatırmıyorum ama kalkınca bir iki ses çıkarır sesini duyurur ağlamaz odaya girdiğimde besiğinde ayağa kalkmış kapıya bakıyor oluyor. Çünkü onun sesini duyduğumda geleceğimi biliyor ve sakince bekliyor ki daha 10 aylık görür görmezde gülümser. İlerde bebeğinde öz güven eksilikliği yaşayabilir. Sende ilerleyen donemde bağımsız kaldığında ayrılıktan dolayı çok boşluğa düşebilirsin. Yavaş yavaş normal bir düzen kurmaya çalış. Ikiniz içinde en sağlıklısı bu olur.
tarafından
Ama bunun için erken değil mi yani en azından yaşına girmesi lazım diye düşünüyorum
(476 puan) tarafından
Aynii odada kalıyoruz canım sadece o uyuduğunda yanında olmuyorum odasını da 6 aylık ayırmak istedim ama şehir dışına git gellerim olduğu için malesef kaldı. En kısa zamanda odasınıda ayırıcam. Dediğim gibi o güveni aşıladıktan sonra problem olmuyor. O istediğinde ya da ihtiyacı olduğunda hep yanındayım çünkü. Ayrıca ayrı oda çocuğun gelişimi açısından da oldukca önemli. Anlamaz dediğimiz bebekler bilinç altına herşeyi kaydediyorlar. Birebir hatırlama olmuyor ama izleri hep oluyor. Yatak odası anne ve babanın özel alanı, onun odasıysa onun.
tarafından
Anladım canım sağol yorumun için
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Takma kafaya ben hep oyleyim canım. Acıkcası kimse dokunsun bile istemiyorum. 
tarafından
Geçici bi durum mu yoksa benim de biraz ayrı kalmam mı lazım
(10,978 puan) tarafından
Yoo niye ayrı kalasın o cocuk senin. Bende kokusuyla uyuyorum cocuklarımın aha biri sagımda biri solumda.
0 oy
(280 puan) tarafından
Bende de oldu canım. Hatta ilkokula başlayınca 3 ay okul kapısında bekledim. Eşim alıp eve getirince salya sümük ağlıyordum. Oğlumu özledim ben diye. Ya merdiven inerken düşerse ya çocuklar döverse ya birşey olursa diye diye kendimi yedim. Ama sana tavsiyem yapma canım bu kadarı hem sana hem çocuğa zarar. Ozguvensiz bir oğlum var şimdi maalesef. Şuan 4. Sınıfa geçti iki yıldır aştım onu çok şükür 
tarafından
Bu ilerde ki ben olabilir miyim caba diye düşünmedim değil anladığım kadarıyla ben hem oğluma hem kendime kötülük yapıyorum sanırım
(280 puan) tarafından
Aynen öyle canım herşeyin fazlası zarar.
tarafından
Tamam canım sağol
0 oy
(1,539 puan) tarafından
İlk zamanlar normal canım ama böyle devam ederse büyüdüğünde özgüveni olmaz şöyle düşün ben öyle astım çünkü bunu ilerleyen zmanarda bebeğin büyüdüğünde ona baskıcı bı anne olacaksın arkadaşımla bukusacam diyecek zor izin vereceksin onunla görüşme buraya gitme şunu yeme bunu içme vs gibi ilerde tabiki bununla örnek veriyorum ilerde sevmedigin arkadaşlarına karşı korumanın alacaksın yapacaksın gözün üstünde olacak bunu derken yanlış anlama ama san bağımlı yaşayacan bı oğlun olur güven eksikliği cesareti olmaz ayrıca kocanla ayrı yatman da olmaz zamanla aranıza soğukluk Girer baskıcı bir anne olmak istemiyorsan bir iki bir iki bu şekilde olmaktan vazgec bırak babasıyla sıkılana kadar gezsin sen işlerini hallet akşam ver babası işten gelince o ilgilensin yap kahveni dinlen işlerini yap sen kendine bağımlı yetiştirme o kadar çok örnekler varki günlük hayatımızda adam gelmiş kaç yaşına annesinin sözünden çıkmıyor en basit örnek mesela evlendiğinde sürekli sende olacak senin sözünden çıkmayacak çalıştığında haftalık izninde karimla vakit geçiriyor yerine sana getirecek çok şeyler okuyoruz burda böyle bı kynana olmak ister misin 
tarafından
Ya tabiki sen öyle yazınca hiç hoş bi durum değil ama hani ben daha çok küçük ya o yüzden  sonuçta bu zamanlar geri gelmiyor tadını çıkarıyorum oğluma yetmeye çalışıyorum ilerde keşke demek istemiyorum o yüzden
(1,539 puan) tarafından
Aa o zman durum farklı doya doya bu zamanların keyfini çıkarmak istiyorsun keşke sunuda yapsaydım demek istemiyorsun o yüzden böyle sadece dozu fazla olmuş biraz
tarafından
Ne biliyim bana normal geliyor her annenin çocuğu değerlidir bu durum bana normal geliyordu
(1,539 puan) tarafından
Normal canım her anne hisseder bunları ama sornasi senin içinde zor oglun içinde şuan için normal çünkü alışkanlık haline gelecek bu şekilde davrandığınin farkında olmazsın sadece biraz fazla azaltmaya calis bende öyleydim dışarı bbasiyla çıkardı gelirdi ben kzimin eline yüzüne bakrdkm birşey olms mu falan diye gözünden ayirmazdim sürekli yanımda ve psikologla konuştum benim sana dediklerimi dedi sende ara istersen danış bu şekilde şeyler söyler sanada ilerleyen dönem için komusacaktir oda seninle
0 oy
(348 puan) tarafından

Canım ben psikoloğum. Bu heyecanı yaşaman çok güzel ancak bir tık fazla ☺️ Bu durum hem senin hem eşin hemde çocuğun için ilerde büyük sıkıntılar oluşturabilir. Ama en başta da senin için sıkıntılı bir hal alabilir bu durum, sen fark etmeden kaygı ve stres bozukluğu hayatına yerleşiverir ve hayatını oldukça zorlaştırır. Tavsiyem en yakın zamanda bir psikologtan destek alman :angel:<3

tarafından
Anladım canım teşekkür ederim ama benim dediğim daha çok küçük en azından yaşına girmesi hem onun için hem benim için daha kolay olur diye düşünüyorum
(280 puan) tarafından
Doktor ayağıma geldi. Sevgili psikoloğum ben çok takıntılı bir insanim nasıl aşarım bu durumu. :)))
(348 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum, sen yanında olmadığın zaman başına kötü bir şey gelebilir ve anında müdahale edemeyebilirsin diye korkuyorsun. Bu koruma içgüdüsü her anneye hamilelikle birlikte yükleniyor ☺️ Bir tık fazla dememin sebebi 6.5 aylık olduğu halde yarım saat bile tek yatıramama, 5dk ayrı kalamama durumları. Bunlar kaygı durumu zamanla azalması gereken durumlar. Eğer azalmıyorsa kaygımız artarak devam ediyorsa destek almalıyız ki bebeğimiz ilerde birinin sürekli desteğine ihtiyaç duymadan kendi kararlarını verebilen bir birey olsun ☺️ Fazla müdahaleci ( aşırı korumacı ) anne demek ilerde kendi kararlarını alamayan bir birey yetiştirmek demek..
(348 puan) tarafından
Hangi durumlarda takıntılı olduğunuzu bulup sebeplerini araştırmak gerekki bir çözüm yolu bulunsun ☺️
tarafından
Şimdi siz böyle anlatınca kulağa çok kolay gibi geliyor ama bence ben bu durumu aşarım önce kendime inanmalıyım ki süreç benim için de bebeğim için de zor olmasın çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için
0 oy
tarafından

Diyorum ki gelecekte gelinin buraya yazacak kaynanam kocamı bana vermiyor diye:D Saka kiz şaka illaki sahipleneceksin sonuçta 9 Ay yolunu gözledin belki daha öncesi de var onu bilmiyorum şu an,ağrısını çektin,acısını çektin ve en önemlisi o masum tertemiz kokusunu içine çektin ve bağımlı oldun elbet ki bırakmak istemeyeceksin tabi arada yalnız kalması onun içinde iyidir alışır tek olmaya kendini ev temizlerken falan eşine emanet et annene emanet et uzatabildigin kadar uzak temizliği,markete giderken bırak mesela yavaş yavaş uzak kal belli bi süre sonra alışırsın zaten☺

tarafından
Ya markete gidiyorum evde bırakıp ama işimi hemen halledip dönüyorum oyalanmadan bazen diyorum eşime bi kaç günlüğüne gidelim çocuğa annem baksın o da diyor sen tatili burnumdan getirirsin ayrı kalmazsın çocuktan diye haklı
0 oy
(231 puan) tarafından
Psikolojik yardım almanız gerekiyor. Çocuğunuz ruh sağlığı, kendş ruh sağlığınız ve eşinizle olan ilişkiniz için. Bunu saldırı olarak algılamazsınız umarım asla öyle bir niyetim yok, ama çocuğunuz küçük biyüdükçe bu durum artar artarsa da sıkıntı büyür. Bu aşılması ve çözülmesi gereken bir sorun. İnşallah iyi olur sizin için her şey.
0 oy
tarafından

Annesin annelikte bu yaşanan bir durum ama bu şekilde davranmanda hayattaki yaşantını etkiliyor hepimiz çocuklarımız için endişe ediyoruz özellikle ilk bebekse dahada üstüne düşüyor anneler ama bunu aşmalısın çünkü bu eşinle aranda sıkıntılar yaratır araya soğukluk girer çocuğuna gösterdiğin ilgi kadar eşine de göstermelisin bu durumu psikolog yardımı ile çözebilirsin

0 oy
(1,776 puan) tarafından
Bende oğlum biraz uyusa da eşimle  biraz vakit geçirebilsek diyorum ama nafile 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Aşilmasi gereken şey yanında istemen değil bence .. çünkü hepimiz böyle büyüdük bu aylar bunu gerektirir emen bebekler anne kokusu ile büyür bende bebeğimle yatıyorm ama biri istediği zaman bu baba teyze anane gibi veririm uyuturlar okadar abartma bence 
tarafından
Ya tabiki bende veriyorum ama ben aynı oda da yatmaya da razıyım başka oda da yatınca içim rahat etmiyor mesela annemlere gittiğim de oğlumu sadece emzirmek için kucağıma alıyorum annem banyosunu yaptırır altını alır falan kucaktan kucağa geziyor bana hiç gelmiyor mesela başkasına emanet edip duşa bile girmem kafasında değilim
0 oy
tarafından
Bnde oyleym cnm ama yanımda uyutmuyom korkuyom bişey olur dye üzerine uyurum falan diye bence sende yanında uyut ma
0 oy
(3,426 puan) tarafından
Profesyonel bir destek alın 
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Bu şekilde devam ederse sıkıntı olur ikinize de, bebeğin özgüveni gelişmez sende de anksiyete başlayabilir bebeğinden ayrıldığında, sonuçta okulu var bilmem nesi var ayrılcaksın yani, sevgisi desteğini hep üstünde tutarak özgüvenli bağımsız çocuklar yetiştirmek daha faydalı, inan böyle olunca çocuk bunalıp senden uzaklaşır büyüdüğünde. 
tarafından
Ne zaman ayırmam doğru olur peki şuan zaten diş çıkarıyor onun huysuzluğu var durmuyor
(1,862 puan) tarafından
Valla ben hiç aynı yatakta yatmadım aynı odada kendi beşiğinde yatıyor şuan 7aylık.

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 449 göst.
0 oy
9 cevap 241 göst.
0 oy
19 cevap 554 göst.
24 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 1,800 göst.
6 Eylül 2022 Aile kategorisinde Zehrabnm (116 puan) tarafından soruldu

381,029 soru