0 oy
696 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (204 puan) tarafından

Merhaba kizlar :) 

Ev hediyesi, ev almislara ve mesela kiraci olarak eve tasinmis ev hediyesi alinirmi ? Ve yeni evli olanlar ? 
Yani demem su ki kimlere ev hediyesi alinir ? 

31 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Bnm için fark etmiyor gittiğim her eve hediye alırım
(204 puan) tarafından
El bos degil ki canim ilaki normal oturmaya kek, cikolata, cicek aliyorsun, ama kiraciysa oturdugu yerde ve yeni evliyse hediye olurmu demistim
(25,224 puan) tarafından
Kiracıyla ev sahibiyle ne ilgisi var ki hediye durumunun kiracılara hediye alınmaz mı orası onun evi artık sonuçta
(930 puan) tarafından
Banada gelsene canım
(204 puan) tarafından
Hic duymamistimda kiraci birine gittinmi hediye almayi ev alanlara aliniyor genelikne
(25,224 puan) tarafından
Ne ilgisi var ki bu ayrımı yapmak büyük ayıp bence oda yeni ev tutmuş sonuçta
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Kiracı ya hıc duymadım dıgerlerıne alınıyor 
(204 puan) tarafından
Kirada oturuyor ama yeni evli ?
tarafından
Ozaman gotur
(204 puan) tarafından
Tm cnm sagol
+1 oy
tarafından

Çok sevdiğin samimi olduğun biriyse al hediyeni. Ama sıradan bir insansa tatlı al git canım 

(204 puan) tarafından
Ben samimi degilm esim arkadasinla samimi ben hanimini tanimiyorum ilk defa gorcem hanimini yoksa arkadasini gordum esimin
0 oy
(15,747 puan) tarafından
Kendine yeni ev almış yerleşmiş kişilere 

Kira da olsa yeni eve çıkanlara 

Yeni evlenip kendi evine çıkanlara  bu şekilde yani
(204 puan) tarafından
1 ) cvp anladim

2) kirada olsa yeni ev ciksada yine kiraci olarak cikiyor ev almiyor bu durumda yinemi hediye alinir ?

3) yeni evlenmis kiraci olarak oturuyor alinmalimi (baba evinden cikip ilk oturdugu ev kiralik)
(15,747 puan) tarafından
Ben alırım komşu olacak da bana gider ziyaret eder mesela o ara da tanisirim ama alinmasa da olur  evet yeni evlenmiş ise kesin alınmalı
(204 puan) tarafından
Sen kiraci veya ev sahibi veya kiraci yeni evlenmis  yani ?
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Yeni gelin ve ev almışlara götürülür canım 
(204 puan) tarafından
Yeni gelin ve kirada oturuyor ev onlarin degil hediye alinirmi?

Normalde ev almislara goturulur dimi o eve kiraci olarak tasindiysa alinirmi?
(1,403 puan) tarafından
Yeni gelin sonuçta alınır bence. Kiracı olarak taşınmışlara alıni. ama zaten yeni gelin diyorsun bence alınır
(204 puan) tarafından
Tm canim tskler
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Aile veya arkadasinsa alinmali, apwrtmana yeni biri tasindiysa tabimiyorsan bir kek filan yeterli bencr
(204 puan) tarafından
Aile ve arkadas her durumda alinmalimi kiraci olsada veya kiraci yeni evlenmis
(6,978 puan) tarafından
Bence evet, yani durumun neye el veriyorsa, gonlunden ne geliyorsa en azindan. Bu kadar soru sormazdim kendime birine hediye alirken, gediyeleamek kalpleri ısıtır. Herkes ev sahibi olmak zorunda mi...hele bu devirde :)
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Ben hediyelesmeyi çok severim herkese alırım yeni ev kira oldun varsın alırım yeni gelen komşuma alırım ilk gideceğim bi misafire alırım yakın arkadaşlarım a güzel gördüğümü alırım 
(204 puan) tarafından
Hm yok ben her gittimde almam pasta cikolata alirim, ama yeni evli kirada oturuyor onu bilmedimden sordum ve tek kirada oturan yeni tasinmis kira olarak alinirmi diye sormustum
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Yeni ev almislara ve yeni evlilere alinir bence mantiken 
(204 puan) tarafından
Yeni evlenmis kisi kirada oturuyorsa alinirmi yinede ?
0 oy
(219 puan) tarafından
Yeni evli birine gidince ilk oturmaya ev hediyesi götürüyorum ben mesela.. veya yeni eve gectiklerinde güle güle oturun demek icin ufak birsey almaya özen gösteriyorum..

Banada gelen boş gelmedi başda :)
(204 puan) tarafından
Yeni evli ama kirada oturuyor yinede alinirmi ?
Yeni eve gecmeleri kiraci olarak geciyorsa almadiysa yinemi hediye goturulur ?
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Kimse bana alip gelmedi :D bende kimseye almiyorum :) 
(7,791 puan) tarafından
Yani sadece gorumcem almisti.. onunlada zaten hediyelesieiz hep doğum günü vs olunca ... Arkadaslarimdan alan olmadi ama.. beklemiyorum da zaten onemi yok :)
(204 puan) tarafından
Hm ama kiraci olarak oturan kisiye alinirmi? Yeni evli ama kiraci :)
(7,791 puan) tarafından
Yeni evlilere alinir ilk kez gideceksen aslında...  
Bide yeni ev alanlara alinir canim öyle biliyorum.
Bi kahve yani al bide ev süsü biblo tarzi bi sey alsan dahi olur yani..
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Bi takim bardak bi kilo baklava al . Ay canım baklava çekti 
(204 puan) tarafından
Esimin arkadasina gidiyoz ben arkadasin 1 kere gordum evlenmeden once evlendi kiraci olarak esinle oturuyor ama esini hic tanimiyom tek fotoda gordum :) kiraciysa alinirmi hediye?
(3,794 puan) tarafından
Kiz valla ne bilim. Yeni evlenenlere alinir yeni ev kurana alinir ev alana alinir. Ama uzaktan tanidik sizin ki  . Bi kutu tatli tuzlu kurabiye karışık al gitsin boşver illa hediye almak istersen de ufak bi saksida canli çiçek te iyi fikir aslinda bana getirseler benim hoşuma gider
0 oy
(91 puan) tarafından
Vallacnm ben kira girdim sonra yeni evime girdim kaynanam dahil kimse ev hediyesi almadı bir annem gol aldı bide kuzenim bana almadıkları için bende kimseye almadım almamda hele eşim gil tarafina asla
(204 puan) tarafından
Kiraciyken aldilarmi ? Ister kiraci olup yeni eve kiraci olarak gir alinirmi
(91 puan) tarafından
Canm bnm kendi evime girdvim almadılar kira nerde bence gerek yok ama yeni evlilerde durumları olmamış ev alinmamis hediye alabilirsin kendi evlerine girdiklerinde almazsın o zmn yada alma ev aldiklarinda alırsın kafana hangisi uyarsa
(204 puan) tarafından
Tm canim sagol :)
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Yeni evliye veya ev sahibi olana götürülür benim bildigim kiraci malesef:))
(204 puan) tarafından
Yeni evli ama kirada oturuyor alinirmi?

Evli degilse tek kiraci olarak yeni tasindiysa yinemi hediye alinmaz ? :)
0 oy
tarafından
Ben giderken illa bisi gotururm ilk defa gidiyosam fincan takimi sus esyasi dekoratif seyler gibi gibi 
(204 puan) tarafından
Yani ne olursa olsun ilk kez gittin icin ev esyasi alirsin
tarafından
Aynen balım bu bende bi kural oldu evi eski olsun yeni olsun uada yeni evlensin farketmez
0 oy
tarafından
Benm bildiğim yeni evli ve ev alanlara hediye alınıyor kiracıya alınmasi biraz saçma düşünsene her sene ev değiştiriyorlar hediye yetişmez:) 
(204 puan) tarafından
Yeni evli ama kiraci olarak oturuyor ilk oturduklari evi su an kira, alinirmi hediye bu durumda ? :)
tarafından
Yeni evliyse alınır canim :)
(204 puan) tarafından
Tm canim sagol :)
tarafından
Rica ederim canım
0 oy
tarafından
Kiracı olunca ne oluyor ki sonuçta o insanın evine ilk kez gidiyorsun asıl o insan da bekler yani. Tabi yeni evli birine alınır kiracı da olsa bence ama 10 yıldır evliyde zaten bir kuru pasta bir içecek alırsın yeter 
(204 puan) tarafından
Yeni evli ve kiraci alinirmi diyorsun cnm?
Ama kirada oturup evli degilse Alinmazmi
tarafından
Tabiki değil ben evine her ilk defa gittiğim birine alırım kiracı olsun kendi evi olsun
0 oy
(16,506 puan) tarafından
Biz  duvar saat aldık giderşz Bi iki güne 
(204 puan) tarafından
Hediyeli dedigin ne canim sakincasi yoksa bana fikir olsun
(16,506 puan) tarafından
Yanı namazlık
Çerezlik
Ev terliği
Su bardağı
Böyle şeylerdi cnm

Çerezlik alabilirsin
(204 puan) tarafından
Tm cnm cok sagol bi arkadasim da gitcez o ayri o yeni evli degil tek kiracidan baska kiraciya gecti tasindi yani ona gitcez oyle oldumu ev hediyesi oluyormu,?
(16,506 puan) tarafından
Gerekmez aslında ama samımısenız olabilir
(204 puan) tarafından
Tm canim sagol :*
0 oy
tarafından

Ben yeni eve çıktığım zaman eşimin arkadaşının annesi , bize geldi, ve eşime bitane çorap getirmişti :D 

(204 puan) tarafından
Haha :))
0 oy
tarafından
İlk defa evine gideceğin arkadaşına da alınır ev almış yeni taşınmışà da alınır 
tarafından
Yani senin durumunda alınır. İster hediye al ister giderken tatlı bişey al ama bence ufak bişey alsan daha iyi olur pahalı bişey almana gerek yok nasılsa tanımıyorsun.
tarafından
Diyelim ki suan aldın hediyenin aradan zaman geçti ev aldı yeni ev görmesi derler öyle gidersen yine alırsın :)
(204 puan) tarafından
Esimin cocukluk arkadasi ben hanimini gormedim esini 1 kere gordum. Kiracilar su an yeni evli zaten hic bos gitmem pasta, cikolata alirim ama bu olay farkli kiraci yeni evli :)
tarafından
Pasta cikolata alacaksan ekstra bişeye gerek yok içinden geliyorsa alırsın
(204 puan) tarafından
Yok pasta cikolata almicam normal oturmalara aliom ama su an durum baska kiraci yeni evli hediye alinirmi demistim, cvp icin sagol cnm
0 oy
tarafından
Yeni evlendim bana eve gelenler hiç hediye getirmedi 
(204 puan) tarafından
Kiracimisin ? Ondamni almadilar ki, herkez Cani istenini yapiyor ama geneleme olarak neyse odur
(75 puan) tarafından
Ne alakası var kiracıyla ev sahibiyle. Yeni evlenmiş kiracımı degilmi kimseyi ilgilendirmez alırsın hediyemi gidersin görmeye. Sende hediye almamak icin bahane mi arıyorsun anlamadım. Alma hediye bahane arıyorsan millet hediyeye mi muhtaç sanki.
(204 puan) tarafından
Bahane aramiom bilmedimden soruyom

İlgili sorular

0 oy
43 cevap 1,112 göst.
1 Ekim 2021 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,416 puan) tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 240 göst.
28 Mart 2024 Diğer kategorisinde Mhmd8mrn (6,035 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 661 göst.
26 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (483 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 284 göst.
4 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,399 soru

11,418,212 cevap

34,973 kullanıcı

...