0 oy
230 göst.
Diğer kategorisinde (1,787 puan) tarafından
Toplam 15 kişilik erkek misafirim var iki çocukla belim koptu ama eşimin şehir dışından davetlileri olduğu için kiramadim :/ neyse perde pilavı yaptım bilen vardır mutlaka. Yanına orman kebabı yapıyorum salata karpuz bide içecek. Yanına baska ne ekleyebilirim çorba yapmak istemedim hava zaten çok sıcak 

14 Cevaplar

0 oy
(4,853 puan) tarafından
Ortaya manti yapabilirsin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Baya az bi menu yetmez zaten haklisin borek tarzi iclikofte tarzi koz salata havuc kavurma semizotu yogurtla falan 
(1,787 puan) tarafından
İçli köftem var dolapta ama kıyamadım ahshhs yoğurtlu meze yaparım bide napim
tarafından
Bence kizartta kocanin şanı yurusun
(1,787 puan) tarafından
Başlarım onun şanına kız zaten perde pilavı daha ağır içli köfteden :))  anam ağladı yapana kadar be
tarafından
Ahahhaha dellendirmis adam seni tamm kizartma bacim :)
0 oy
tarafından
Bitane hazır mantı koy. Acılı ezme yap. Erkek misafir çorbasız olmaz çorba da yap sen yine de bi mercimek. Perde pilavına ne gerek vardı bacım etseydin normal pilav bide hamurla uğraştın. En son da bi Revani yap. Erkek milleti pek zeytinyağlı anlamaz o yüzden onu es gecebilirsin
(1,787 puan) tarafından
Eşim özellikle perde pilavı için çağırdı geçen geldiklerinde yapmıştım hep söz ediyorlarmış o yüzden yine yapmamı istedi beyefendi
tarafından
Hımmm ellerine sağlık o zaman :)
0 oy
(780 puan) tarafından
Etli mantı yaprak sarma veya biber dolması kuru dolma ortaya biseyler yapabilirsin canm 15 kişi için az olmuş menu 
(1,787 puan) tarafından
Perde pilavı pirinçli zaten dolmayi yapacaktım o yüzden yapmadım
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Sen yine de çorba yap erkekler çorba içmeden duramıyor 

Eşinin yaptığı da biraz saçma olmuş ama 2 çocukla 15 tane adama hazırlık yapmak kolay mı Allah aşkına ya 
(1,787 puan) tarafından
Evet yaa bende sitem ettim çocukları çıkardı daha rahatım şimdi
(3,832 puan) tarafından
Sağolsun ya lütfetmiş beyefendi
(1,787 puan) tarafından
Valla yaaa misafirler gitsin acısını çıkarırım ondan bennnn
0 oy
(13,869 puan) tarafından
Cacik  ve börek  ekle bence. 
(1,787 puan) tarafından
Perde pilavı zaten dışı hamur olduğu için börek olur mu bilemedim ama cacık olabilir canım sağol
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Biber dolması, yoğurtlu patlıcan ezmesi, çorba, fırında patates köftede, cacık yapabilirsin sanki banada az gibi geldi 
0 oy
(1,850 puan) tarafından

Kız çok güldüm bunu kadinlarda yer :Dsadece erkek menüleri mi olurmuş 

Rus salatası yap kız serin serin yerler 

Havuç tarator (işte hangi mezeleri yapabilirsen yap)

Ben naneli yoğurt yapıyorum tuz nane yoğurt su koyma içine güzel oluyo  

(1,787 puan) tarafından
Bilmem belirtmek istedim jahahs sağol canım .dd
0 oy
tarafından
Ortaya yaprak sarması yada içli köfte 

Rus salatası olabilir mesela meze şeklinde 
0 oy
(5,908 puan) tarafından
Sarma dolma olur ortaya başka da birşeye gerek yeter bence
(1,787 puan) tarafından
Perde pilavı pirinçli zaten dolma olmaz ki
(5,908 puan) tarafından
Hıımm evet ama sarma tek atımlık ya o olur bence dolma olmaz da. Erkek sonucta bunlar sarmanım içindeki pirinci düşünmezler ki :D
0 oy
tarafından
15 tane erkeğe bu az 
(1,787 puan) tarafından
Evet bende mantı aldırdım ortaya koyarım çorbada yapıcam
0 oy
tarafından

Soğuk çorba yap. Hatay'da ismi toga olarak geçiyor . Bu sefer yemeğini değil çorbanı konuşurlar :)) mercimek köftesi yap görüntü olarak güzel oluyor hem de çeşit duruyor bir de köz salatası yap bu kadar 

(1,787 puan) tarafından
Mercimek çorbası yaptım valla o daha kolay geldi şipşak yaptım ortayada mantı yaptım benden bu kadar sdkdkf
0 oy
(496 puan) tarafından
Soğuk ayran çorbası güzel gider bu sıcaklarda ortaya meze gibi sarma alinazik kaşık salata olur menün güzel ama az geldi bana haklısın sen de yorulmuşsundur gücün yettiği kadar artık
(1,787 puan) tarafından
Valla çorba yaptım fikrimi değiştirdim, bide ortaya mantı yaptım artık az gelirse dolapta içli köfte var onu yaparım hemen
0 oy
(10,372 puan) tarafından
Herkes az demiş ama perde pilavı zaten ağır bir yemek menun bence güzel. Ortaya yoğurtlu meze yap bence canım hatta köz patlıcanı sarımsaklı yoğurt ile harmanla üzerine kıyma salça baharat kavur dök üzerine de incecik maydonoz kıy çakma ali nazık olmuş olur. 
(1,787 puan) tarafından
Evet canım perde pilav zaten çok ağır tek başına bile yetebiliyo bazen ama çeşit bol olsun istedim kalabalık olacak diye

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 114 göst.
30 Nisan 2024 Diğer kategorisinde asllyd (327 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 102 göst.
23 Nisan 2024 Diğer kategorisinde DemetEce (2,273 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 103 göst.
22 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Sila_eymen (285 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 189 göst.
26 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Mhmd8mrn (5,908 puan) tarafından soruldu

380,003 soru

11,375,059 cevap

34,858 kullanıcı

...