0 oy
97 göst.
Diğer kategorisinde (1,267 puan) tarafından
Kızlar 32. Haftada doğum iznine ayrilabiliyoriz yasal olarak, peki doğum izni parasını almak için ne zaman nereye başvuru yapmak lazım ? Şu toplu olarak aldığımız paradan bahsediyorum 

3 Cevaplar

0 oy
(534 puan) tarafından
Raporunu aldıktan sonra çalıştığın yer sigortaya gönderiyo canım doğumdan sonra da doğum belgesi alıyosunonu da aynı şekilde sonra e devletten takip ediyosun 
(1,267 puan) tarafından
Raporu işyerine verdikten sonra onlar benim adıma işlemleri yapıyor doğru mu canım ? Sonra 16 hafta boyunca maaş almıyoruz, doğumdan sonra sgkya basvuruyoruz sonra toplu şekilde alıyoruz parayı doğru mu anladım
(534 puan) tarafından
İş yerinin bildirmesi gerek canım doğumdan sonra da aynı sekilde onlar veriyo raporu. senin haricen başvurmana gerek yok yani evet solda kayıtlı hesap no varsa oraya yoksa ptt ye adına yatıyo
(1,267 puan) tarafından
Anladım canım çok teşekkür ediyorum sağolasın
-Reklam-
0 oy
(7,402 puan) tarafından
Sen raporu yolluyosun işyeri bildiriyor işlemleri yapıyor canim. 
(1,267 puan) tarafından
Benim isyerim kurumsal değil malesef becerirler mi acaba
(7,402 puan) tarafından
Benim iş yerimde kurumsal değildi ama yaparlar canim sonuçta muhasebecisi var sigortanı yatırmayı beceriyor larsa onuda yaparlar. Ama mutlaka peşini bırakma yaptiklaridnan emin ol. Ben esim takip etmese yapmıyorlardı  vay yapamadık falan tarif etti. Sende bilene sor canim
(1,267 puan) tarafından
Muhasebeci bunu yapabilir heralde bende sürekli sorarım inşallah bir sorun çıkmaz sağolasın canım benim
(7,402 puan) tarafından
Aynen canim muhasebeci yapıyor sen onla iletişime gec  doğumdan sonra toplu yatiyor ucret
0 oy
(308 puan) tarafından
Senin bi yer e başvuru yapman gerekmez canım çalışmaz raporunu ve doğum yaptığına dair raporunu muhasebe ye veriyorsun oda işlemleri hallediyor sen sadece takibini yapıyorsun 
(1,267 puan) tarafından
Doğum yapana kadar maaş almıyoruz sonra toplu şekilde alıyoruz demi canım
(308 puan) tarafından
Evet, bunu da primlerinle hesaplaya bilirsin ne kadar alacagını sanırım en az asgari ücretle çalışan arkadaslar 9 milyar küsürlü alıyordu ama int ne kadar alacağını öğrenebilirsin primine bakıp :)
(1,267 puan) tarafından
Valla bazısı son 3 ay baz alınıyor diyor bazısı 1 yıl bilemedim valla
(308 puan) tarafından
Yok son 3 ay baza alınıyor

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 70 göst.
21 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde 1anneadayi (1,267 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 330 göst.
21 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Elem (71 puan) tarafından soruldu
0 oy