0 oy
705 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde tarafından
Kızlar 2 buçuk yıllık evliyim çeyizim için 7 tane yatak örtüsü almıştim kimisi ağır kimisi günlük. Ben sadece 2 tanesini kullaniyorum diğer 5 tanesi öylece duruyor. Kaynanamda örtü değil günlük pike seriyor durumu fazla iyi değil alamiyor. Geçenlerde dediki senin zevkin güzel alacağım zaman sen seç. Kaynanam çok iyi biri değildir biraz sinsi biri. Bazen beni çok sever bazen bakışlarından nefret akar. Ama ben kin tutamiyorum dünya malı ne olacak ki kafasindayim. Bir örtüyü anneme birinide kaynanama vereyim diyorum.  İsim vermeden anneme anlattim örtülerimden 2 tanesini hediye edicem dedim birilerine. Annemde dediki hem pahalıya aldin hemde her zaman alinmiyor niye elden cikariyosun falan kafam karıştı. Kaynanama değer mi bilmiyorum çünkü 10 gün seviyorsa beni 20 gün sevmez :) siz olsanız ne yapardınız? Yemek yapacağım yanitlariniza cvp veremesemde gördüğüm an döneceğim. 

43 Cevaplar

+1 oy
(280 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Ben verirdim canım. Yine 3 tanesi sana kalacak uzuuunnn yıllar yeter sana. Dediğin gibi dünya malı sonuçta.
tarafından
Bende eşyalara önem vermiyorum canım dünya hevesi geçici
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tabiki veririm ne olacak kullansın
tarafından
Bende öyle diyorum da işte kiymetim yokki :)
0 oy
(48,508 puan) tarafından
verirdim ne olacak 7 tane yatak örtüsü neden aldin ki☺️
tarafından
2 tanesini ilk maaşımla almıştım daha da almam diye düşünmüştüm. Sonra babam bana sürpriz yapıp Karaca'nın tekstil paketini almıştı :)
0 oy
(750 puan) tarafından

Her zaman alınmıyor gerçekten gün geçtikçe zam üstüne yükleniyor bilemedim ya ama ben olsam vermezdim :ermm:

tarafından
Dünya hevesi canim vermesem evde çürüyecek ama versem çok sevinecek
(750 puan) tarafından
Niyetlendiysen ver canım belki sende mutlu olursun ben birşey hediye edince karşı tarafın mutlu olduğunu görünce bende mutlu oluyorum açıkçası
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Bende aynı durumdayken vermiştim çok mutlu olmuştu o gün den sonra biraz daha yumuşamıştı mesela 20 gün sevmiyorsa 15 güne düşmüştü:) dünya malı ver gitsin içinden geçir ama allah rızası için sadaka veriyorum bari artı sevabın olur 
tarafından
Ben hep bişeyler alıyorum evinin birçok eksiğini alıyorum canim eşim sürekli para verir ama hâlâ kiymetim yok :D
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Yani kullanmıyorsam orta hamlelerinden birini verirdim yaa belki sevme gün sayısı artar :)))
tarafından
Bu ilk hediyem olmayacak kız evinin birçok eksiğini aldım kiyafet falan hep hediye ederim ama aynı değeri görüyorum :D gerçi beni sevsin diye yapmıyorum hep Allah rızası eşimin hatrı için
(1,664 puan) tarafından
Ver bakalım yine aynısı bir dah değerli bir şeyi vermem
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Modalari gecmesin yenisini alırım nasilsa der veirrim galiba
tarafından
Benimde verme niyetim ağır basıyor ama çok değişik bir kadın ya insana kendini değersiz hissettiriyor ondan kararsiz kaldim
0 oy
(2,870 puan) tarafından
Ben olsam verirdim nolacak zaten sende varmis fazlasıyla 
tarafından
Evet canım bende var da bazen sevilmemek zoruma gidiyor
0 oy
(4,431 puan) tarafından
5 tane var kenarda diyon birer tane versen diğer ucu sana ölene kadar yeter ver niyetinden geçmişse herkes kendi kalbinin ekmeğini yer kaynanan nasıl olursa olsun sonuçta eşinin kiymetlinin annesi
tarafından
Bende Allah rızası eşimin hatrı için çok saygı duyar elimden geleni yaparım onun için ama bazen değer görememek de insanı üzuyor canim ondan kararsiz kaldim
(4,431 puan) tarafından
Boşver canım Allah görüyor yukardan sennelinden geleni yapta utanan o olsun yarın öbür gün bizimde evlatlarımız olacak bizde kaynana olacaz bı şekilde nasip olursa sen gelininden ya da damarından nasıl tavır görmek istiyorsan öyle davran gerisini o düşünsün
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Satsana canm uygulamalarda harcligini cikarrsin
tarafından
İhtiyacim yok canim çok şükür Allah eşimden razı olsun elinden geleni yapar bende fazla eşya alan heveslenen biri değilim. 2 buçuk yıldır evliyim o kadar çeyiz aldı ki ailem.. Hâlâ fazla fazla kutularda duruyor. Satsam 500-600 e satarim ama bir insanı mutlu etmek paha biçilmez biliyorsun. Ondan hediye edeyim dedim ama çeyizim gözümde çok değerli o yüzden de kararsizim
(3,101 puan) tarafından
Ya ozman birilerine hediye et.ver kaynananada nolcak.ama sendede uedek kalsin.heosini dagtma
0 oy
(310 puan) tarafından
Bende olsam veririm 7 tane çook fazla benimki Bi tane gelinlik gibi yatağı olsaydı verirdim ama yok maleseff
tarafından
Benim gelinlik gibi dediğinden var canım öyle firfirli falan değil ama saten ağır ve büyük bişey. 3 yıl önce onu 1400 e almıştım onu veremem kimseciklere :Dd
0 oy
(7,665 puan) tarafından
Verirdim ben 
tarafından
Bende vereceğim gibi görünüyor canim
0 oy
(3,833 puan) tarafından
ben veririm  kayinvalideme aram iyiyse
tarafından
Aram iyi canim saygı hassas noktamdir. Benim onunla iyi ama onun benimle iyi değil :D nedense bi kiymetim olmadı şans işte :)
0 oy
tarafından
Her ne olursa olsun o bir insan ve durumu yok. Ben düşünmeden verirdim. Hem değerli bir şeyi hediye etmek sünnettir çok da sevaba girersin
tarafından
Hediyeleşmeyi çok seviyorum canım kayınvalidem her evime geldiğinde yada ben her onlara gittiğimde bişey alırım muhakkak. Evinde eksik görürsem eşime hemen söylerim çarşıdan şunu al gelirken diye. Örneğin kesme tahtası eskimişti meyve bıçakları yoktu bende eşime dedim ki gelirken alır mısın. Eşim aldı geldi ve bana asla bişey demeyip eşime kurban etti kendini :D ben demesem eşim nerden bilsin kiii
tarafından
O damar varya o damar. Çatlamış ☺️ ne diyim
tarafından
Allah niyetimi bildikten sonra o varsın o bilmesin diyorum canim bende kendimi öyle teselli ediyorum :) ❤️
0 oy
(1,145 puan) tarafından
Anneme verirdim kaynanama vermezdim 
tarafından
Hahahaha annelere hiç kiyamiyoruz ya :D
(1,145 puan) tarafından
Kaynanamı hiç sevmiyorum ki o da beni sevmez :)
tarafından
Bende çok çok sevmem ayın 4-5 günü dışında :De ama nedense hediye almayı vermeyi çok seviyorum
0 oy
tarafından

İ7 değil  50 tanede olsa vermem 

tarafından
Senin durumlarını biliyorum canım sen günahını verme zaten onlara
0 oy
tarafından
7 sinide yakar ateşinde ısınırım yinede vermem 
tarafından
Hahahaha çok güldüm ama bunaa canım yaa :Dd
tarafından
")) hagahahajajajaha aman bende çok var veriyim birini yalan dünya vs diye hiç duyar kasamam valla o bana bitini vermez ben  niye vereyim kendi öz çocuğuna çeyiz bile vermedi
tarafından
Seninki çok kötü benim ki az kötü :Dd
tarafından
Ben daha dunya gozuyle iyisini görmedim canım denk gelirseniz bana da diyin "D
tarafından
☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️
0 oy
tarafından
Vermem be ne vercem valla kolay alınmıyor değişik değişik ört işte 
tarafından
Orası öyle canım hediye edeceğim örtü Karaca Valeria Prime 2018 model. İnternet fiyatı 700 mağazada 800 küsurdan aşağı değildir herhalde. Ama ne bileyim dünya malı ya yarın ölsem ne olacak
tarafından
Verme verme
tarafından
Hayrını başkasına yap bacım
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Veriridim  ama  annen  de haklı  artık  hersey  pahallindi  dursun  köşede  ne olacak  bende  de 7 8 tane  var  duruyor  köşede  eskidikçe  çıkarır kullanırım  o yüzden  kimseye  vermiyorum  pahallılar  çünkü  baya  
tarafından
Benimkilerde pahalı canım annem o yüzden öyle dedi ama kaynanama yada ona vereceğimi bilmiyordu. Kaynanama vereceğim desem ver gitsin der hemen. Annemde benim gibi dünya malı ne olacak ki kafasında
0 oy
(1,120 puan) tarafından
Veririm nolacak dünya malı çok değer vermeye gerek yok 
tarafından
Bende öyle düşünüyorum kucum

İlgili sorular

0 oy
36 cevap 977 göst.
6 gün önce Diğer kategorisinde Rtyww (1,464 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 59 göst.
8 Haziran 2023 Diğer kategorisinde 00Melikeee (683 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 70 göst.
25 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Aysemm (103 puan) tarafından soruldu
0 oy
48 cevap 873 göst.
3 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (467 puan) tarafından soruldu

378,379 soru

11,325,735 cevap

34,778 kullanıcı

...