0 oy
205 göst.
Diğer kategorisinde (105 puan) tarafından
Meraba anneler 10 eylulde 4 aylk olacak kizim enson 5500du kilosu saglk icagndaki ebe snırda bebegn kilosu dedi 2900 dogdu 10 mayista zaten minyon bi bebwkti dogdgbdada szce aldgi kilo normalmi cok emmiyo stüm war ama dikkati sreklicbaska seylerde cok emmiyo ve galiba dis cikarticak o yzden byle siz ne dsnyosnz fikirlernizi alablrmyim

?

6 Cevaplar

0 oy
(6,919 puan) tarafından
Doğum kilosuna gore  iyi  canım 
-Reklam-
0 oy
(1,698 puan) tarafından
Normal görünüyor. Alır daha çok küçük
(105 puan) tarafından
Ama az diorlar cogu kisi
0 oy
tarafından
Benim bebeğim de 7 Mayıs'ta doğdu . 2800 doğdu . Suanki kilosu 5500 cnm 
(105 puan) tarafından
Ayni iste ikimizin bebegi demekki bu kdr aliyorlar normal o zaman siz doktora gotrdnuzmu hic
0 oy
(476 puan) tarafından
Benim kız da 2900 doğdu 4 aylıkken 5600 dü kilosu şu an 10 buçuk aylık 7300 kilosu alımı çok yavaş ama sağlığı yerinde o yüzden doktorda hiç sıkıntı olduğunu söylemedi minik olacak dedi hep 
(476 puan) tarafından
Benim kızın ailede minyon olmasından dolayi normal boya cok gidiyor ve çok hareketli bir bebek kilo tutmuyor ebeden ziyade doktorun ne diyeceği onemli canım bir danış sağlık problemi yoksa sıkıntı yoktur. Zaten çok düşukte değil yani kilosu bana normal geldi
(476 puan) tarafından
Hareketli bir bebekse ondan kaynaklanıyor olabilir diş çıkaracak olabilir. Benim kız şu an aylık 150 gr bile almıyor malesef. Mama içiyor emiyor ek gıda da var ama malesef almıyor.
(105 puan) tarafından
Çok harekwtli bi bebek  ewt ama anne stü aliyor sadece gelisir kilo alr sanmistm ama yok yani ne yaptysam olmuyo bnde kckken zayfmisim gnetikte olablr ddiler ama  blemiyorm  benm kizim 1 ayda 52cmden 59a cikmisti galiba emdgni boya veriyo bn oyle dsnyorm bna glüyo cogu kisi kcucuk benek neyi boya vrrecek diorlar
(476 puan) tarafından
Ne alaka canım boya vermiyorda doğduğubboyda mı kalıyor sanki bebekler insanlar bir tuhaf. Sen boşver milleti benim bebeğimede zayıf diyo herkes sonra hareketli oldugunu görünce bu cocuk tabi kilo almaz diyorlar. Sen takma insanları sağlığı yerinde canı içinde mi daha ne olsun. Cok kilolu olup obez olmasındansa anne sütüyle varsın zayıf olsun.
(105 puan) tarafından
Bende oyle dsnyorm aksama kdar ewdeyim aslinda malum pandemi hastalk cocgm kck oyle dsarida cikmiyorm aksama kdr ewdeym cckla ilglenyorm ama ne yaptysam kilo almiyo kapastesi bu kdr alacagi kilo bu kdr demekki
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Doğum kilosunun iki katı olması lazım canım en az seninkide öyle.

Söyle bı durum var bu dönem bebeklerin en çok kilo aldıklari dönem sonrasında hareketlendikleri için daha zor kilo aliyolar. 

O yüzden sütünü besleyecek ona kilo aldıracak şekilde beslenmeye çalış sütun kalitesi artsın..

Mesela badem hurma et  muz gibi daha birçok besin var onları araştır tüketmeye çalış.

Gece sütü kilo yapar diye biliyorum geceleri emzirmeye çalış .

Yani bu dönemde kilosunu toparlarsan kafan rahat olur. Sonrasında hem hareketleniyor hem yemek istemiyorlar kilo alımı yavaşlıyor derken daha zor oluyor.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 252 göst.
2 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Naz07 (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 74 göst.
5 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Hilay (326 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 176 göst.
15 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,245 soru

11,320,801 cevap