0 oy
1,268 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Artık vallahi ağlıycam şu ürünlere gelen zamlar yüzünden yeterr yaaa bizde insanız kova yoğurt bugün bim de 10.90 iken 11.90 olmuş içdiğimiz çaylar ise ben 12.90 tl ye alırken küçüğüneen üstelik 14.90 biz yaşamıycakmıyız bu dünyada elimde 5 kuruş para kalmadı yaaa yetti artık örnek=bi su 5lt alıyorum birde 2 ekmek vallaha birde oğluma çikolata diyelim toplamda 8 tl yi buluyo sadece 3 kalem :'(:'(

14 Cevaplar

+1 oy
(161 puan) tarafından
Valla simdi kizacaginiz ama yazacam, bizim insanlarimiz sukur bilmedigi icin hep boyle kit kanaat zorluk icinde geciniyoruz . Insan kotu gununde bile sukur edemiyorsa surekli daha fazlasini istiyorsa daha da cok istiyorsa iste bunun adi nankorluktur. Yanlis anlama nankorsin demuyorum ama sukrumuz yok hep sagimiza solumuza bakiyoruz. 2kisi calisiyormusunuz? Tek kisi calistimi zaten herkes hesabini yapmak zorunda. O halde bile magzalara gittigimde cok şik elbise aliyolar taksit yapiyolar. Herkes yorganina gore uzatsa bi sorun olmaz. Yanlis anlama bu tepkim sana degil ama artik insanlarimizz sukur bilmiyor ona uzuluyorum. Is heryerde var calissin okuyun bi yerlere gelin okumanin yasi yoktur. 
tarafından
Ben sükrediyorum her halime zaten tabi şükür bilmeyenlere gercekden kızıyorum hnai diyolarya görüyorum elinde bişey var mesela bunu yeni aldım ama degistirmek istiyorum diye cidden aşırı gıcık oluyorum bende o bile yokken herseyime şükürler olsun derken sen nasıl hamd olsun demessin elindekinin kıymetini bilmeyip de hemen  daha fazlasını istersin ne diyeyimki allah görüyo ancak benim elimde yok malesef keşke olsada herkese yardım edebilsem ancak yok malesef işde olanla yetindim hep yetinirim de ancak çok zoruma gidiyo eskiden herbişeyi alabilirken şimdi neden yok niyeee böyle oldu ve üstelik bütün afetler çıkmaya başladı deprem sel ölümler cinayetler daha neler olacak kimbilir ki allah dan başka
(161 puan) tarafından
Aynen canim dunyanin sonu yaklastiginin isaretleridir. Rabbim kolaylik versin . Anliyorum suriyelilerden ilalah gelindi. Ben istanbulangittigimde bi abi anlatmisti antepde abiye dukkanlari varmis suriyeli kadin gelmis 150tllik elbiseyi begenmis ila tuturmus 50ye ver bana bunu adamndemis olmaz. Yok demis vereceksin bu son param cocuklarim bile yemek yemediler demis. Yani oyle insanlarki ddmisti anlik yasiyolar yarin ac kalirmiyiz hic umrunda degil. Coluk cocuk umrunda degi. Ben belcikada kaliyorum canim burayada suriyeliler geldi ama hep erkekler . cocuklarini karilarini birakmislar calismaya gelmisler. Sokaga cocuklarimizi tek basina gondereliyoruz karisizliktan cocuklari taciz ediyorlar. Burada turkiyeden bir farki yok maddi desen sana odenecek listesini yapsam ohoo burada 2kisi calismassan acliktan agzin kokar . Kari koca calisiyoruzki biseyleri alabilmek icin. Hayat zor yaa. Valla yine siz vataninizdasiniz caniniz sikilsa bi cekirdek alip balkonda otursan yeriyor cay bahcesine gitsen yeter bizde oda yok . Evden ise isten eve hayat boyle geciyor diyebilirim gezilecek gorulecel cok az yer var. Zaten gittigin yerler tonla para. Cocugumu parka goturuyorum arada oda hava iyi olursa cogunlukla yagmur burasi
tarafından
Rabbim yardım etsin ne deyim ki beterin beteri var işde :(
-Reklam-
0 oy
(354 puan) tarafından
Gerçekten geçim sıkıntısı herkesin başında zamlara yetişemiyoruz artık Allah herkesin yardımcısı olsun İnşaAllah 
tarafından
Ben biyerde okudum bir kaç yıl sonra domates salatalık  birde muz komple olmuycakmış:(
(12,856 puan) tarafından
Canım devlet onların hesabına aylık para yatırıyor evlerine erzak yardımı yapıyor
tarafından
Biliyorumda yani allah inandırsın seni onları öyle görünce bir anlık şok gecirdim çünkü yıllardır evime ne zaman et girdiğini bile bilmem cidden yinede halime bin şükür de zoruma gidiyo artık boyna zam zamm açlıktan öldürcekler bizi birbirimize kırdırcaklar
(12,856 puan) tarafından
Haklısın canım Allah yardımcımız olsun
tarafından
Âmin duadan başka caremiz yok ne yazikk
0 oy
(2,749 puan) tarafından
Aynen valla şartlar cok zor olmus para nasil gidiyor anlamiyoruz borcla borc kapatir oldu millet RABBIM yardımcmz olsn
tarafından
Bugün sahile gittim suriyeli bir aile mangal keyfi yaptı gözümüzün önünde bizim dolaba daha bilemm kaç yıldır köfte girdiğini hatırlamıyorum ama onlar nasil aliyo ben bir suyu ekme bile zor alıyorum zoruma gidiyo yaaa
(2,749 puan) tarafından
NE yapcan bacm ALLAH a birakcan kul hakli valla ALLAH iyi etsin durum devir vahim valla
tarafından
Olmazmı depremler afetler seller zamlar sonra cinayetler iyice zıvanadan cıkdı hersey
0 oy
tarafından
Ülke olarak sonumuz nereye gidiyor bilmiom
tarafından
Az kalmış Allah yardımcın olsun canım
tarafından
Evet 38 de alırsa 43 falanda eğer 39 derse 50 gün
tarafından
Hayırlısı olsun hakkında canım sağlıklı sıhhatli kucgna almayı nasip etsin inşallah rabbim ben 33+3de aldım kızımı valla gebelik en rhti imiş:)
tarafından
Cok erken doğum yapmışsın canim neden öyle
tarafından
Ben çok şey yaşadım gebelikte öldürmeyen allah öldürmezmsya rabbim şükür evladimi bana benide ona bağışladı hep. Tam olarak bende blmiorm ama snrm sancilarm bitmiordu kas h. Normal doğum yasak acilmamda 3cm di tehlikeye atmamak için doğuma alındım diye dsnuorum cnm. 3 farklı hastanede yattım 3.cüde 3gun kldm 3gun aç susuz kaldım çıktıgmda kollarda sadece ölmüş mosmor olmuş damarlar vardı 15 gün kuvezde kaldı kızım
0 oy
(7,411 puan) tarafından
Rabbim yar ve yardimcimiz olsun. Ekmek aslanin agzinda gerçekten. 
(7,411 puan) tarafından
Dogru canim tek maasla geçim zor.  Onlari karalamak icin dememissindir eminim canim. Ama inan dedigim gibi. Bizim tarlamız var inan parasıyla adam bulamıyoruz sadece suriyeliler  çalışıyor sicakta tarlada sen dusun. Belki senin benim alacagim yevmiyenin yarisini alarak hemde. Oyuzden hic onlari gorup uzulme.yada bi baskasini. Senden daha kotu durumda olanlarda vardır eminim onlari gorup sukret. Ozaman  Rabbim daha cok verecektir emin ol. Bide riziktan asla suphe etmemek lazım.  Yaratilan hic bir canli riziksiz kalmaz. Kurban oldugum ne sıkıntın varsa feraha erdirsin canim.bol dua et Rabbime yonel. Her karanlik gecenin bir sabahi vardir.
tarafından
Vardır elbet ben bilmiyorum benim çok zoruma a gidiyo cokkk artık dayanamıyorum bu pahalı ve sürekli zam zammm zammmm
(7,411 puan) tarafından
Ciko canim tabiki bazi konularda etkileri var ama herseyi onlara baglamanin yanlis oldugunu düşünüyorum. Onlar yokkende gecim sıkıntısi vardi. Ve onlar gitsede yine olacak.
(747 puan) tarafından
Onlar yokken ben bu kadar sikinti yasanildigini görmedim canım kiralar pazarlar marketler bu kadar zam olmuyordu şimdi onların oluşu çok etkiliyor ya bazıları çok muhtaç onlara aciyorum ama çoğunluğu da çok pisler gör burda sahillerde kadınları sürekli nargile keyfi yapıyorlar
tarafından
Bencede ciko bu kadar pahalı değildi hiç bir ürün
0 oy
(747 puan) tarafından
Bu zincir marketler iyice kazik olmaya başladı valla . Kız bide zam yapıyorlar ya ürünü kucultup gramajini da azaltıp yapıyorlar . Misal bimin gofreti biskuvisi çok güzeldi önceden ama şimdi kremasini azaltıp bide zam yapmışlar hic güzel değil artık. Dün dondurma aldim küçücük yapmışlar ama fiyatı da zamlı . Ya zam yapıyorsunuz bari urunlerden calmayin geçinmek çok zor artık durmadan herşeye zam geliyor ama maaşlar hep aynı.
tarafından
Her konuda her daim olan biz halka oluyo yiyende çatır catır yiyo haram zıkkım olsun inşallah
(747 puan) tarafından
Devlet o maaşın içinde 25 tl çocuk parası veriyor ondan da 5 tlsini vergiye kesiyor 20 tl olarak yatırıyor 75 tl bayram harçlığı veriliyor yazıyor 25 tlsini vergiye kesip 50 tlsini yatırıyor ha bide bu ay 80 lira zam yapıldı ama vergi dilimine girdi eşim 120 lira kesiliyor Yani herşeyi devletimizle paylaşıyoruz çok paramız varmış gibi . Çok komik ya .
tarafından
Kesinti oluyo ama neye nereye biz bizz hep biz halka oluyo olanlar
(747 puan) tarafından
Aynen haram zikkim olsun allah misliyle çıkarsın hakkımızı calanlardan
tarafından
Âminn canı gönülden çok zoruma gidiyo benim
0 oy
(159 puan) tarafından
Bu ay bizde de acayip para gitti ben de çok üzgünüm.Herşeye zam cidden 15 tl ye poşeti doldurup gidiyordum eve,şimdi iki üç parça birşey
tarafından
15 tlye ne aldım biliyonmu sadece süt yumurta
(159 puan) tarafından
Çok kötü ya hiç bereket kalmıyor su gibi gidiyor
tarafından
Malesef yakında aç kalıcaz galiba
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Allah yardimcimiz olsun canım . Hep.dusunurum .şükürler olsun eşimin geliri iyi istediğimizi alabiliyoruz. Ya alamayanlar yiyemeyenler düşündükçe üzülüyorum vallahi hayat çok zor:(
tarafından
İnan bana tamam binlerce kez şükürler olsun ancak zoruma gidiyo yaaa artık delircem ben sürekli sürekli zamm insanla dalga geçer gibi yeni etiket koymuşlar alamadım gittim alamadan döndüm geldim bugün suriyeli bir aile gördüm sahilde niye niyee adam 3 kg de sen ben 4 abartmiyorum köfte evire cevire yediler benim dolabıma kac yildan beridir girmiyo kimbilir hakkimi helal etmiyorum haram olsun
(7,118 puan) tarafından
Haklisin .haklıyız canım .umarım birşeyler yaparlar yetkililer bu durumlara .
tarafından
Hiç sanmıyorum bu devran böyle gelmiş böyle gider bence
(7,118 puan) tarafından
Hakkımızda hayırlısı olsun canım ne diyelim.
tarafından
Ne denirki yetti artık ölecez yakında yemeden
0 oy
tarafından
ayda 50 lira içme suyu parası veriyoruz ne bu tramp olayindan sonra millet kudurdu
tarafından
Hersey yoldan cıkdı iyice sonumuz Hayır değil
0 oy
(2,130 puan) tarafından

Aynen hersey ucmus canim 200 para hsarcadim ortada bsey yok :angel: 

tarafından
Valla bugün 50 tlye sadece bugün aldıklarım 1 süt bisküvi limonata çocuğa bir dondurma çay yumurta bitti:(
(2,130 puan) tarafından
Hayat zor canim  insanlar kredi kartiyla donderiyor evini gecim zor hersey pahali sonumuz nereye gdiyor bilemiyom
tarafından
Sonumuz yokki gülo var diyen yalan derr bütün afetleri yaşıyoruz
0 oy
(126 puan) tarafından
Vala suyu evde kı çeşmeden ıcıyoz hazır su falan para yetmez: ) 
(126 puan) tarafından
Olur canim kıra elektrik su doğal gaz evin masrafi çocuk zor vala
tarafından
Olmazmı hemde nasiil
(126 puan) tarafından
Hayat zora bindi vala gidişat hiç iyi değil
tarafından
Sorma beee ne bu böyle istanbul tamamen felaket
(126 puan) tarafından
Istanbul da ekmek kac para
0 oy
(749 puan) tarafından

Bugun  o gecim skntisindan  kuzenim evde esiyle cok kotu kavga ettiler . Adam  grur meselesibyapti  artikk okadar agladiki sinir kirizi gecirdii evde  okkadar kotuyduki anlatamma hala yazatkrn icim ciz ediyor allah herkesin  yardimcisi olsun :(

tarafından
Ayyy yarabbim yaaa eşleri bile birbirine düşürüyo bu geçimsizlik anlaşmak ayrı bir dert ev gecimi cok baska dert vallahi bizde çoğu kez tartışıyoruz genelde ben derim eşim susarda nereye kadar susacak bilmiyorum artık yetti canıma
(749 puan) tarafından
Vala cok zor  sen adammisin falan kelimeler dicektim ki sen kadinmisin kalk calis esine yardim et.  Yani gercekten hersyide erkek ustune yikmayi biraklim
0 oy
(117 puan) tarafından
Sorma canım ya herkes aynı dertte bugün ciktim alış-veriş icin ne aldigmi bile bilmiyorum dünyanın parasi gitti herysey iki katina cikmis çocuğa bez mama mutfak alışverş derken elimde para kalmadı allaj yardimcimiz olsun acliktan ölmezsek iyidir 
tarafından
Ölecez böyle giderse bir türlü zamların ucu bucağı gelmiyo vallahi yani çok zoruma gidiyo yaaa valla bakk aldıgım ürün yarama merhem bile olmuyo tamam halime şükürler olsun ama dolap bomboş yaaa önceden alışveriş yapınca öylemi oluyodu cakabasa dolup taşıyodu bi bereket bi böyle bolluk vardı şimdi yok
(117 puan) tarafından
Aynen kuzum ya 50 tl verip dünyanın esyasini alirdik önceden simdi 50 tl ye hiç bsy yok tabiki şükürler olsun ama zamlar gercekten cigrindan çıkıyo artk
tarafından
Bencede yani hani birşeye zam gelse dersinki tamam o ürün zahmetli üretiliyor deyip hakkını veririz ama bütün hepsine birden geliyo bi geldimi çaya 15 tl zam birden gelmeside nerden cıkdı ki sonumuz yok bizim yemeden öldürecekler bizi
0 oy
tarafından
Valla hiç sorma 38 haftama gircem evde olan para 100 tl bakalım ne olacak eşime is de cikmiyor şuan doğum olursa ne yap az bilmiyorum ama neyse ya Allah büyük bebeğim rıskı ile gelsin
tarafından
Öyle tabikide yine benim annem var yaaa ne bilim annem yardım eder çok aşırı darda kalırsam gerçi ben artık para falan istemiyorum utanıyorum çünkü allah yardımcımız olsun usandım bu zamlardan halime şükürler olsun da insanın zoruna gidiyo
tarafından
Benim anamda öyle çok sukur

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 167 göst.
0 oy
48 cevap 919 göst.
9 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 196 göst.
22 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Ftmh (360 puan) tarafından soruldu
0 oy