0 oy
653 göst.
Aile kategorisinde (1,862 puan) tarafından
Kaynananız size gelince mutfağı çamaşır suyuyla silse ne düşünürsünüz, ben ilk bişey düşünmedim sağol dedim ama sonra aklıma geldi pis gördü demekki sildi acaba mesaj mı vermek istedi diye :D

44 Cevaplar

0 oy
(2,529 puan) tarafından
Ayy benimki de evlendikten sonra ilk kez geldi evime ikide bir temizlik yapalım mı diye sorup duruyodu anne temiz evim yeni temizlik yaptım desem de sordu durdu sonra ben süpürge açtım başımda bekliyodu elleri belinde sen geç otur anne benim evim burası alışkınım ben temizlik yapmaya dedim gitti oturdu bidaha bir boka karışamaz
(1,862 puan) tarafından
Ahah heralde bilmiyorsun zannediyor yaa gıcık oluyorum benimki de bebeğimle ilgili bişey olunca yapabiliyor musun diyor sinir oluyorum
(2,529 puan) tarafından
Onlara minnet edicez saniyolar ama bu devirde biz onlardan daha akıllı ve bilgiliyiz canım :)) körü körüne çocuk büyütmek eskidendi
(1,862 puan) tarafından
Aynen canım söyledikleri herşey yanlış bir de akıl veriyorlar
-Reklam-
0 oy
(4,259 puan) tarafından
Yani bende en son aksam mutfagi toplarken tezgahin ustunu soyle bi camasir suyuyla silerim belki onda da oyle bi huy vardir, kaynanamin evine de gidince yaparim acaba yanlis mi anliyo :D
(1,862 puan) tarafından
Yok kız öyle değil baya ben uyurken girmiş silmiş heryeri :D
(4,259 puan) tarafından
Daginik falan miydi canim, ya da temizlik takintisi falan mi var, benim halam da gelinlerinin yikadigi bulasigi falan tekrar yikardi cunku cok temizlik takintisi var rahat edemiyodu
(1,862 puan) tarafından
Çamaşır suyunu seviyor :D o korkmadan temiz gelmiyor
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bazen kaynanalara hak veriyorum varya bu gelinlere yaranılmaz :D sağolsun silmiş işte pis görse ne olcak yav olabilir öyle şeyler 
(1,862 puan) tarafından
Ahaha valla kadın temizlik yaptı yine yaranamadı dimi :) valla ben de ona yaranamıyorum yaa herşeye bir laf buluyor hani birşeyini görmesin amaannnnn :)
(25,224 puan) tarafından
Aman boşver bee :D
0 oy
tarafından
Önce kendi evinin temizliğine baksın ben sorardım noldu niye sildin anne derdim 
(1,862 puan) tarafından
Ay hemen küser
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Canım ne istiyosun kadindan ne güzel işte

Bazıları ağzıyla kuş tutsa yaranamıyo

O sana geldiğinde yapabilir,sen ona

Elinize yapışmazya
(1,862 puan) tarafından
Ayyy ne alakası var canım ben de ona yaranamıyorum merak etme ben yapmıyorum demedim kii , hep bir açık buluyor iki sohbet edelim dedim
(14,428 puan) tarafından
Eeee kaynana bu görevi tatlım bulur
Yoksa kendini eksik hisseder
Bi şekilde geçinilecek
0 oy
(7,768 puan) tarafından

Demek eli değmedi dedi sildi nolacak kız bnde ona gidince tavalarını ovarm gözüme batıyo sarı sarı :D

(1,862 puan) tarafından
Aha işte bak gözüne batmış demekki bişeyler :D
(7,768 puan) tarafından
Kız olsn ne dert ediyosn burada olduğuna göre ya hamilesn ya bebeğin vr bence normal yani takma iyi etmiş bide dolapları siliverseydi keşke :))
(1,862 puan) tarafından
Evet deseydim keşke başlamışken devam et diye :))
0 oy
tarafından
O gelmeden evimi tertemiz yaparım onun ağzına ne laf veririm ne görüntü 
(1,862 puan) tarafından
Evet ona uğraşıyorum canım
0 oy
tarafından
Benimkide gelince siler supurur. Duramaz kendi evide temiz ama tuvalete gelince les gibi. Ben de onu anlamiyorum evin ici cillop gibi ama tuvalete gelince oyle degil
(1,862 puan) tarafından
O da ilginç yaa mutfak ve tuvalet hergün temizlenir aslında
0 oy
(701 puan) tarafından
Benim ki ben gebersem çöp kaldirmaz evde:))her saygisizligi yapan diğer gelininin halısını bile yıkar.atalarin söylediği güzel sözler geliyor aklıma ancak yazamıyorum:)))
0 oy
(337 puan) tarafından
Benim kayınvailedem hamileyken çamaşırlarımi yıkar asardı ne zaman gelse saolsun akşam dan yemeğimi yapıyor bebegin var dinlen sen diyor düşünceli olduğundan diye düşünüyorum çünkü beni çok sever bende onu. Annem gibirdir. Ayrıca annemin kuzeni olur kendisi.
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Yapsın nolcak ki asla bi sey aram altinda Allah razı olsun..
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Çok temizledi ben çalışıyordum elim eve çok demiyordu sağolsun evi derler toplardı 
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Kaynanani sen iyi tanirsin oyle laf sokma huyu varmidir onu sen blirsin. Mesela benimki cumleye şöyle girer; kızım su balkonunu ben yıkayımmiiii.  Diye uzatirrr. Yani diyorki utanmiyorsan ben yikayim bu ne pislik diyor. Kaynanami tanidigim icin biliyorum ne dmeeye çalıştığını yoksa yikayacagindan değil :D
0 oy
tarafından
Bende kaynanam gelse de evi temizleme diom çocukla çok zor yani boşver taakilma
0 oy
(9,001 puan) tarafından

Amann o kendi evine baksin:)

Hiç düşünmem çünkü temizim bilirim o gelmedn ben silmisimdir çamaşır suyuyla:))

0 oy
(1,145 puan) tarafından

Ben şok olurum ilk defa bir şey yaptı diye:D

0 oy
(2,479 puan) tarafından
Banada yapmıştı banada. O geliyor diye zaten dip bucak süpürdüm sildim. Geldi tüller attı yıkadı kitaplık var onu çekti. Kötü düşünmek istemiyorum hadi yardım olsun diye ben çekemiyorum diye çekti ama laflarıda sokuyorlar bak toz olmuş arkası. Ben onu nasıl çekcem dedim. Kırlentim rengi krem bana diyo ki yıkayalım bunları sararmış. Yeni yıkadım dedim rengi öyle inanmıyorda. Daha neler neler böyle yaptığının hayrıda kalmıyor. Daha evliliğimin 1.senesinde hemde. Kendi evini temizlesinlerde.. 
0 oy
tarafından
Hic üstüme alınmam valla gelir yapardı çocuktan önce :) hamileyken en büyük destekcimdi sagolsun 
0 oy
(1,134 puan) tarafından
2 yasinda kizim bide 5 aylikti o zaman oğlum var   evimi temizlemis. Kizimin agzi aft olmustu hastanede yatmisti 1 hafta.  Kizimla oglumla bende hastanedeyim cocuk yataginda ikisine bir ben bakiyodum. Her neyse kayinvalide ve kayinbaba evimi temizlemişler ben hastanedeyken,  oğullarinada koronadan degil pislikten ölücekmişsiniz diye gülerek şakayla karisik demişler esimde bu lafi agzindan kacirdi bana. Cok kizdim kizim  hastaneye yatinca gelmiyolardi sirf kizdim diye geldiler aramistim zaten siz ne bicim insanlarsiniz torununuz ne halde gelmiyonuz diye eşime dedim madem laf yapacaklar niye temizliyolar ayip yani dedim cok kolay degil iki cocukla evi piril piril yapmasi tuvalete zor gidiyorum arti evim cok kirli pis bi evde degil sadece detayli temizlik yapamiyorum bide daginik oluyo. Yapmamaları iyiliğimize olur çünkü malzeme vermis olunuyo 
0 oy
tarafından
Valla hiç ses etmem ama biselerın yerleri degismemeli 

İlgili sorular

0 oy
35 cevap 743 göst.
7 Ocak 2021 Aile kategorisinde Aygün24 (1,337 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 758 göst.
5 Kasım 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 323 göst.