0 oy
476 göst.
Aile kategorisinde (79 puan) tarafından
Kızlar ben gurbette yaşıyorum eşimle ailelerimizde farklı şehirlerde izinde hep sıkıntı oluyor gidince orada kalınacak burda kalınacak muhabbeti dün eşim kayinvalidemlerle görüntülü konuşuyor ee izinde nereye gideceksiniz dediler esimde ayrı ayrı kalicaz dedi iyi iyi olur tabi ayrı durun az dediler oğullarına karını niye bırakıp geliyorsun dememeleri canımı sıktı normalde de evimizin içindeki herşeye karışırlar telefonu kapatınca bende eşime patladim senin yüzünden kalmiyorsun annemlerde böyle laf edebiliyorlar gülerek falan diye saydım bizde izinde annemle tartıştık dışarı çıktım diye  kız arkadaşımla ama eşimede ben bunu anlattım annem öyle bişey demedi bu arada ama  seni o... Yerine koyan annenin evine ne gidecem gidecem  diyip duruyon gitme kocanın yanında dur işte dedi çok zoruma gitti haksız mıyım evlendim evleneli ailesine çok düşkün onlar laf edecek diye kalmıyor onlar laf edecek diye önce onlara gidiyoruz sizce ben haksız mıyım 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bu durum için bizde çok kavga ettik, ama ben annemde kalırım gitmeden de bunu peşin peşin söylüyorum ; Bak 6 gün sizde kalacaksam 6 günde annemde kalacam diye, ha benimde eşim gelip kalmaz rahat etmez ama gün içinde gelir oturur çay içer, yemek yer gider, seninki ailede benimki ne de Eşine.. çok saçma şeyler yapmış eşin, bu kadar düşkündü aileye evlenmeseydi
(2,529 puan) tarafından
Kız öyle şey mi olur ne o öyle nişanlı gibi. Bı garip geldi valla bana. Anlaşın bari az da olsa beraber kalın sonra gidin evinjze çok durmayiverin
(79 puan) tarafından
Yok canım onu da kabul etmiyor yılda 30 gün izni varmis
tarafından
Eşinle benim eşimin beyni aynı, gıt beyinler :)
(79 puan) tarafından
Sen kaç yıllık evlisin nasıl baş ediyorsun eşinin huyuyla mesela
tarafından
Oda aynı eşin gibi düşünüyor herşeyi ama ben daha inat çıkıyorum onu bastırıyorum, eşimde beni bastırıyorsun diyor hep, böyle olmasan ezilirsin
-Reklam-
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Bizde ailelerden uzağız bir hafta on gün kadar bizimkilerde kaliriz daha sonra da esimin ailesine gideriz sorun olmadi cok şükür bide ayni zman gitmeyi tercih etmiyoruz bi kac ay arayla gidiyorz daha iyi oluyor.
(79 puan) tarafından
Bizim mecbur aynı zaman canım izin öyle olunca 10 günde iki tarafa da gitmemiz lazım
0 oy
(1,447 puan) tarafından
Kendinize ayırın bence kalırsanız da çok kalmayın ki her seferinde izninde aramaları da yanlış eş siniz tabi kendinize göre istediğiniz şeyler olacak kaynanan mı  dedi ayrı durun iyi diye dengesize bak
(79 puan) tarafından
Kayınvalidem dedi ayrı durun diye çok zoruma gitti herşeye karışmaları buna eşim fırsat veriyor diye düşünüyorum tatile gidelim dedik maddi durum yok ondan canım
(1,447 puan) tarafından
Aynı sizin gibi kaynanam benimde herşeye karışırdı eşime dedim şöyle falan bide bi süre gitmedim şimdi biraz iyiler gitsem de en fazla 1 gün kalıyorum sonra hep bi bahane buluyorum işlerim var diye sende eşinle vakit geçir canım çocuk da yoksa . Oraya her izinde giderse alışır maksat alışmasınlar
(79 puan) tarafından
Çocuğum var canım küçük hemde vakit geciremiyoruz çok yoğun çalışıyor her izinde gitti gitti kaldı biseyler bahane etti bizimkilerde kalmadı alıştılar zaten o yüzden bu kadar rahat ayrı kalın diyebiliyokar zaten
(1,447 puan) tarafından
Valla benim eşimin izni olsa ben göndermem şahsen ben niye eşimden ayrı kalım ki gitsede 1 gün yollarım sadece çocuğumun da benimde ona ihtiyacı var sonuçta
(79 puan) tarafından
Yok canım adam bişey bahane Edip kaçıyor sürekli ben rahat edemiyorum sureklide dediği bu
0 oy
(1,850 puan) tarafından
E sende karar ver hem cagirmadilar diye eşine kızıyon hemde gidip kalmak istemiyon bende bunu anlamadım sizde hiç bir yerde kalmayın bu izinide evinizde geçirin 
(79 puan) tarafından
Ben gidip kalmak istemiyorum değil ben zamanında çok ta kaldım eşim kalmadığı halde torunları var mahrum kalmasinlar diye ben kaldım ben cagirmadilar diye de bozulmadim eşime herseyde laf söylüyorlar niye karını niye birakicaksin demediler ona bozuldum eşim kalsa ben kalırım ailesinde benim ailesiyle hiç sorunum olmadı ki
0 oy
(403 puan) tarafından
Hepsi aynı hepsi bizde gurbetteyiz senin gibi aileler farkılı şekilde suan bulunduğum sehre en yakin annemler 6 saat kaynanmlar 14 saat neyse izne cikma gibi düşüncemiz yoktu oncesinde bende öyle esima annemlere gidelim özledim falan dedi para yok dedi.neyse gitmedik gecen hafta arabamızı satip annemlere 3 saatlik bir sehirde araba buldu eşim tamm ordan annemlere gideriz dedim olurmi öylee o zmn benim de annemlere gitmemiz gerek ya ne alaka dedim benim annemler yakın seninkiler uzak dedim yok işte olur mu öyle şey dedi  gitmezsem oraya annemler laf ederdi de onlar da görmek istiyor cocuğu falan dedi ya ne yapayım uzak Yani biz daha yakınız annemlere gidip görüp geleceğiz yani birkaç gün kalıp geleceğiz yok dedi olur mu öyle şey bağırdı çağırdı çıktı gitti o kadar sinirlendim ki sadece kendi ailesini düşünüyor ya hep onlarin dediğini yapiyo ben çok sıkıldım bundan izbe gittiğimiz zamanda 10 gün ailesinde kalıyorsa 5 gün benim Annemler de kalıyor neymiş sıkılıyormuş orada ne yapayım ben de senin annenler de sıkılıyorum evden dışarı çıktığımız yok zaten burada da evden dışarı çıktı mı gurbetteyiz cünkü çocuğum da çok küçük orada zaten hiç çıkmıyorsun daha başında evleri hepsi aynı bunların ya
(79 puan) tarafından
Bunu da dedim keşke kimsesiz biriyle evlenseydin sen onu istiyorsun dedim
(403 puan) tarafından
Erkek milleti bir gram değişmez yaptıkları ve dedikleri tutmuyor ki
(403 puan) tarafından
Ne alaka derler ama isterler gerçekten
(79 puan) tarafından
Bide biz konuşarak evlendik hiç taniyamamisjm hic
(403 puan) tarafından
Evlendikden sonra farkli huylar çıkabiliyor maalesef
0 oy
(5,945 puan) tarafından
Eşimle  aynı  memletteyiz  ben kendi  ailemde  kalırım  eşimde  gidip  gelir  20 gün  iznimiz  warsa  10 gün  benimle  annemlerde  kalır  10 gün  tek başına  kendi evinde  kalır  ben gitmem 
(79 puan) tarafından
Benimkide öyle olsa razıyım valla canım kalsın benle bile bende kalırım ne olcak evet rahat edemiyor insan ama bende rahat edemiyorum işte hatıra kalıyoruz sevse kalırdı bu kadar üzülmeme göz yummazdi diyorum cikmazdayim
(5,945 puan) tarafından
Öyle  olması lazım zaten  canım  o senin annemde rahat edemiyorsa sende  onun  annesinde rahat  edemiyorsun  bunu  anlaması lazım  seni  zorluyorsa  o da kalacak
(79 puan) tarafından
Evet canım iki senedir zorladı kaldırdı beni zorla doğumu bile annemlerde yapicaksin dedi diretti şimdi nerde kalırsan kal diyor zaten yapacağını yaptın yani
0 oy
(3,822 puan) tarafından
Biz de ailere uzağız 15 saatlik mesafe ama izne gidince daha çok bizimkilerde kalırız eşimin ailesine gideriz 1 hafta falan geri kalan bizimkilerde geçer böyle ailelerine düşkün erkekler evlenmesin mümkünse ya eşlerine sıkıntı oluyor sonra o kadının günahı ne arada bırakıyon ki 
(79 puan) tarafından
Ağzına sağlık canım gerçekten bana baştan deseydi aileme çok düşkünum diye bende ona göre düşünürdüm bende iki sene 16 saatlik mesafede dağın başında yaşadım yinede demedi sen anneni babanı özlersin kizsin diye bende özledim ben annende kalicam dedi durdu
(3,822 puan) tarafından
İşte buna sinir oluyorum seninki aile de eşinin ki bostan kovuğumu derim ben her işe aile karışmaz evdeki herşeyi bilmesi gerekmez ev alırsın araba alırsın önemli birşey olur fikir danışırsın ama herşeyi de bilmeleri gerekmez yani
Bazı erkekler şunu anlamıyor evlendikten sonra senin ailen eşin ve çocukların annen babanın her zaman yanında olursun ama önceliğin eşinle çocuğun olmalı
(79 puan) tarafından
Ne güzel yazmışsın canım bide eşim bana diyor sen evliliği kaldiramadin ne bekliyorsun diye bende ben şikayetçi değilim hep izinde sıkıntı oluyor ya çok mu zor beş gün benimle kalmak annemlerde boğazına mi yapisiyolar laf mı soykuyolra napiyolar sana diye
(3,822 puan) tarafından
Anlamazlar canım o yüzden boşver kal sen annenlerde gez orda eşinde ailesinde ne hali varsa onu görsün
(79 puan) tarafından
Tartışmasak olurdu belki ama tartıştık.ki eminim izinde yine sorun yapacak kayinvalidemler yoruldum çok doluyum
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Bizde bu durumdayiz CANIM ama yine şanslısın ki ayri sehirler galiba bizim aileler Aynen şehirde bu yul 20 günlük izinde kayinbabam eşimle çok büyük kavga etti yumruk yumruğa ve geldigimizde gün geri evimize döndük 700 km yol boşa gittik onlarla kustuk diye aileminde yanina gidemiyorum.Çünkü kayinbabam kavga snrasi benim ailemin kapisina dayanmış biz ORADAYIZ diye orda da babamla yumruk yumruğa girmiş.ogluma sünnet düğünü yapacaktık. Simdi kayinbabamla biz konuşmuyoruz eşim barissa bile ben barışmam çünkü anneme babama kufurler etmiş hep.sirf o yüzden sunnet düğünü bile yapmıyorum annemgilin kapısının onunde yapsam ortalik birbirine girecek kendi yaşadığımı yerde yapsak memuruz kimse gelmeyecek.Keskw ailelerimiz ayri sehirlerse olsaydi bu arada gittigimizde benim esimde annemlerde kalmaz evlenelim 4 yil oldu sadece 2 kez yatti ama gün içinde gelir gider aksam yemeğe çaya gelir bende ya eşit kalırdım yada bir iki gün kendi ailemds fazla kalırdım simdi olursa esim barisie ve biz gidersek hiçbir sskilde onlarin evine adim atmayacağım kayimbabam ne zaman ölür o zmn basarım ARTIK hep kendi ailemde kalacam
(79 puan) tarafından
Allah sanada sabır versin kolay değil yaşadığın şeyler imtihandayiz demekki
(1,763 puan) tarafından
Aynen Cnn simdi onlara kus olduğumuz için kendi ailemin yanina da gidemiyorum oykece tek başıma kaldim burda
(79 puan) tarafından
Niye canım.annenlere git yani ne olcakki
(1,763 puan) tarafından
Kayınbaba ickici CANIM o kavgamizda da ailemi n kapısına dayanmis komsular filan hep sokağa dökülmüş saymış sovmus babamla yumruk yumruğa girmisler  simdi oraya gitsem duyar görür  yine kapiya dayanır millete rezil eder
(79 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun kuzum seninde inşallah düzelir herşey bir an önce çok zor bı durum cidden senjnkide
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Valla bizde öyle bir dert olmuyor iki kız kardeşim var evde hem eş hem kızlar  rahat edemez diye ben teklif bile etmiyorum eşime kayınvalidemgilin alt katı bizim orada odamız var zaten gittiğimiz 1 hafta orada yatıyoruz hep aileme gider geliriz. 
(79 puan) tarafından
Aynı şehir olsa başka bı evde kalıp gezmeyi bende isterim eşime bende babannesinde kalmayı teklif ettim.kayinvalidem.oyle şey olmaz dedi karşı çıktı
(2,529 puan) tarafından
Bizimde aynı şehir değil ki canım 8 saat uzakta yaşıyoruz ailemizden.
Ama annemlerde kalalım desem de kaynanama bokk yemek düşer o karışamaz bizim nerede kalacağmiza eltimgil de uzakta yaşıyor izne gidiyorlar kendi ailesi 2 saat uzakta oturuyor kaynanamdan 1 hafta izine geliyorsa 5 gün ailesinde 2 gün kaynanamda önce ona laf etsin sonra bana sıkıyosa der :D
(79 puan) tarafından
Pardon canım yanlış okumusum yok canım benimkiler karışır ve aynı dediğin gibi eltim.var kayinvalidemde ne kalır ne gelir öyle bı ona laf edemezler bana nerdeyse tuvalete gittiğinde bile karisacaklar carsima pazarına ki bununda sebebi eşim heryerde annemle git diye diye beni hayata soğuttu
(2,529 puan) tarafından
İşte herşey kocada bitiyor malesef
(79 puan) tarafından
Evet canım çok haklısın

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 150 göst.
1 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Nagiiiss (219 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 509 göst.
0 oy
11 cevap 389 göst.