0 oy
527 göst.
Aile kategorisinde (292 puan) tarafından
Dogum yapmis yada dogumu yaklasmis anneler bebeginiz olcagi icin hic korktunuzmu hayatiniz tamamen degisicegi icin yada bebege iyi dogru bakabilcekmiyim falan. Benim dogumum yaklasti bi endise sardi iyi bakamazsam diye cok korkuyorum yanlis bisey yaparsan diye. Normalmi boyle hissetmem 

16 Cevaplar

0 oy
(845 puan) tarafından
Canım emin ol bebeğin doğunca sana yol gösteriyor zaten hepimiz tecrubesizdik cocugumuzla tecrübe kazandık zamanla öğreniyorsun zaten ne istediğini. Korkma korkulacak kadar bisey yok :)
(292 puan) tarafından
Sagol canim boyle okuyunca rahatladim valla :)
-Reklam-
0 oy
(7,401 puan) tarafından

Cok cok normal canim. Ben de cok korkuyordun nasil kucagima alcam nasil emzirecem emzirirken canim yanar da onu emziremezsem ya bu gibi bir suru sey. Ama ilk kucagina aldığın da Rabbim oyle bir his oyle bir guc veriyor ki sanki hep anneymisin gibi. 5 cocuk buyutmus anneme bile bebegimi guvenemiyordum resmen. Oyuzden cok normal ama hic korktuğun  gibi olmuyor canim. Kokusunu bi alınca ne cektigin acilar kalıyor ne baska bise. Hayirla kucağına al insaAllah cnm<3

(292 puan) tarafından
Amin canim sagol cok güzel yasmissin ayni seyleri düsünüyorum simdi emzirmekle ilgilide insallah bende sizler gibi iyi bi anne olurum
(7,401 puan) tarafından
Sen zaten cok iyi bi annesin canim. Daha doğmadan  bile evladini düşünüyosun.
(292 puan) tarafından
Tesekkur ederim canim benim destegin icin ❤ zaten cok takintili bi insanim bütün gün aklimda bunlar vardi simdi daha iyiyim
0 oy
(6,827 puan) tarafından

Normal özellikle benim gibi daha önce eline hiç yeni doğan bir bebek almadiysan ve aaa annesi bu ağlıyor deyip ağlayınca da bebeği annesine veren  biriysen  evet normal düşünmen..ama emin ol öğreniyorsun hatta bir müddet sonra herkesin yaptığı yanlış snn ki doğru gelecek kadar üzerine titriyorsun:angel:

(292 puan) tarafından
Aynen canim daha once bebek bile almadim kucagima :) en azindan bu korkularimin normal oldugunu gördüm rahatladim :)
0 oy
(2,735 puan) tarafından

Hemen olsun kucagma alaym diyordum smdi cok zor ama ck guzel anneyiz biz herseyin ustesinden geliriz korkma canm bnm<3

(292 puan) tarafından
Allah bebisini sana bagislasin canim cok tesekkur ederim
0 oy
(417 puan) tarafından
Yok sadece aklimda saglikli dogacakmi endisesi vardi cubku uzun sene beklemistim onu ondan o dusuncelerden ziyade hemen elime alsam diye dusunceler icindeydim simdide uykusuz bir elim besikte salliyorum kolik bebegimi
(292 puan) tarafından
Ne guzel kavusmussun bebisine canim insallah uykusuda duzene girer. Bendede simdiden uykusuzluk korkusu sardi Rabbim güc versin hepimize
0 oy
(2,028 puan) tarafından
Normal canm ama oncelikle kendine güven  sen iyi bir anne olucaksın  ve inan Rabbim öyle bir annelik içgüdüsü nasip ediyor ki sen bile  şaşırıp  kalicaksın  kendine
(292 puan) tarafından
Ayyy insallah canim benim ne guzel yazmissin Allah razi olsun
(2,028 puan) tarafından
Amin tatlım cümlemizden için rahat olsun inan çok güzel annelik o uyurken bile yanından ayrılmak istemiyceksin onu besleme anlarının tarifi yok bu arada benim bebeğim 50 günlük  en başından beri yalnız bakıyorum  :))
(292 puan) tarafından
Masallah sana canim ya ne guzel Allah güc versin. Benim annemde yanimda olcak ama yinede insanin ici rahat etmiyo iste :) insallah bende iyi bi anne olurum sizler gibi
0 oy
(354 puan) tarafından
Hamilelikte bunları düşünmeyen yoktur sanırım çünkü bende düşünüyordum ama ben daha doğmadan onu o kadar benimsedim ki bütün hayatımı değiştirmeye çok hazırdım şuan 8 aylık oldu ve hayatım ikiye ayrılıyor oğlum ve diğerleri :))) 
(292 puan) tarafından
Yaa boyle seyler okuyuncada cok heycanlaniyorum ne güzel Rabbim banada yasatsin insallah bu duyguyu 2 hafta sonra sezaryan olucam insallah bende kavuscam. Allah anali babali buyutsun saglikla insallah bebisini canim
(354 puan) tarafından
Bencede heyecanlanmalısınnn :) Allah yardımcın olsun İnşaAllah canım hayırlısıyla sağlıklıca alırsın İnşaAllah kucağına
0 oy
(73 puan) tarafından
Benim hic olmadi ama dogum yaptiktan sonra girdigim psikoloji cok baskaydi sanki surekli bir seyleri yanlis yapiyorum veya ona zarar verecekmisim hissine kapiliyordum surekli aglamak istiyordum yorgun agri sizi icinde ve bakimsiz bir sekilde gecirdim ilk ayimi sanki hic bitmeyecek hep boyle olacak gibi geliyordu benim icin cok zordu kaburga agrisi ve kuyruk sokumu agrisindan ne yatabildim ne kalkabildim ayrica idrar tutamama sorunu yasadim en sinirimi bozan da o oldu kabizlik sikintisi cektim bunlari soyluyorum diye sakin korkma endise etme emin ol bunlari yasayacaksin veya yasamayacaksin herkesin bir olmaz herkesin farkli olur bilemeyiz ama sunu bilmeni isterim ki ilk gunler kendini kesinlikle bunaltma ve bebeginle keyfine bak canim acilarin agrilarin duygusal anlarin hepsi bitiyor her seye de yetisiyorsun bi sure sonra benim oglum 3 ayi bitirecek ve cok mutluyuz cok guzel gunler geciriyoruz sen annesin ve guclusun boyle dusun bebegin icin yapman gereken hicbir seyden pismanlik ve sucluluk hissetme sutun gelmezse mama verirsen falan ornek veriyorum ona zehir vermiyorsun oyle dusunme ona en iyi sen bakarsin onu en iyi sen anlarsin biraz uzun oldu ama icimden geleni soyledim gonlunuzu ferah tutun her sey guzel olacak saglikla kucagina alirsin insallah :)
(292 puan) tarafından
Bende hamile kalabilmek icin ameliyat oldum sonra tüp bebek tedavisi gördüm hergün igneye giderken agliyordum artik karnimda kalcamda igneyi rahat yapicaklari yumusak yer kalmamisti. Simdi senin yazdiklarini okurken aklima geldi yine canim. Annelik daha dogmadan bebegin icin fedakarlik gerektiriyor gercekten. Bana güc oldu yazdiklariniz cok tesekkur ederim
(73 puan) tarafından
Rica ederim ne demek.:)
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Yooo hayatim hala ayni degisen pek bisey olmadi 2 bez 1 inga  dehisen pek bisey olmadi
0 oy
(327 puan) tarafından
Bu benim ikinci hamileligim ve o korku bendede var iki cocukla nasil yapicam nasil bas edicem diye korkuyorum benim kiz biraz yaramaz insallah kiskanc olmaz 
0 oy
(413 puan) tarafından
Cok normal her anne ayni seyi yasar emin ol. Ve her kadin cok guzel bi anne olur sonunda. Annelik bebegin dogunca senin içine yerlesiyo zaten sanki hep anneymissin gibi. Bocalamazsin merak etme cabuk alışırsın. 
0 oy
(287 puan) tarafından
Annelik öyle biseyki bakarsın bakarsın icin titrer ustune herseyinden ödün verirsin cok ta güzel bakarsin
0 oy
(24 puan) tarafından

Sadece sütüm gelsin onu hep sütumle besliyeyim diye düşünüyorum tek korkum bu yoksa gerisi olur gider..Korkmuyorum ilk hamileleğim de içimde sevinç var niye korkayım cesur olalım imkanlar zaten çok artık bu devirde herşeye kolaylıkla ulaşabiliriz;)

0 oy
tarafından

Öyle bi bakıyorsun ki gözünden bile sakınıyorsun o kadar güzel ve savunmasınlar ki sen anne değil melek oluyorsun <3

0 oy
(295 puan) tarafından
Hiç korkmadım sadece iyi anne olamam diye korkmuştum 15 yaşında oğlum 12 yaşında kızım var çocuklarım bana anneliği öğretti ve bu gmrevde de başarılı olduğumu çocuklarım hissettirdi bana çok şükür...İnşaallah ocak ayında bir kızım daha olacak ..Dört gözle bekliyorum..Anneliği bir daha tadacağım inşaallah..
0 oy
(1,390 puan) tarafından

Bende de var canım o. Arada aklıma geliyor şimdi yatmam kalkmam gezip dolaşmak rahat. Acaba çocuk doğunca nasıl olacak diyorum. Küçük olacak sonra büyüyecek okulu var fln sürekli sana bağlı Bi sorumluluk.. Gözümü korkutuyor ama sonra doğunca hepsini unutacağımı düşünüyorum:angel:

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 916 göst.
21 Ağustos 2019 Diğer kategorisinde Betül'ün Annesi‍‍ ❤ (3,078 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 116 göst.
14 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Dileksdilek (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 428 göst.
16 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 473 göst.
13 Şubat 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kubraaa (571 puan) tarafından soruldu

374,597 soru

11,203,874 cevap

34,506 kullanıcı

...