0 oy
454 göst.
Diğer kategorisinde (1,274 puan) tarafından
Ailemin yanında dogum yapacağım. Eşim doguda görev yerinde. Bebek olunca 10 gün gelip geri gidecek izin o kdr. Ben 2. Donem çalışırım diye düşünüyorum.  2 3 hafta sonrq doğumum var. 40i çıkınca 2 aylık falan olunca esimin yanina evimize gitsem tek başıma bir bebekle uçağa binip yolculuk edebilir mym. Sonrq annemin yardimi olmadan eşim isteyken tek başıma bebegime bakabilir miyim sizce. Kesin burda herkes basarmistr bunu qma ilk gebelgm diye korkuyorm. Annem kesin ne isjn var orda 15 tatile kadr dur dicek qma ben esim yalniz kalsin istemiyorm

40 Cevaplar

0 oy
(1,726 puan) tarafından
Ben hayatımda hiç bebek bakmamış biri olarak İlk doğduğu günden buyana ikisinede ben baktım doğum yaptıktan sonra hiç bebek bakmamış olsan bile annelik duygusuyla öğreniyorsun herşeyi
(1,274 puan) tarafından
O an bi güç geliyor demekki, burdayken gidisata gore de anlarm herhalde bakip bakamayacmi diye düşünüyorum
-Reklam-
0 oy
(3,446 puan) tarafından
iki doğumda da 40 gün ailem yalnız bırakmadı sonrasi yine beraber
(1,274 puan) tarafından
Anladm canım
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Canım 50gunluk olana kadar biraz kayınvalidem geldi biraz ben. Gittim yalnız kalmadım hiç. 

Daha doğrusu yalnız kalmak istemedim. Sonra mecburen döndük ve yalnız bebekle yaşam başladı.

İnan o kadar korkuyodum ki kayınvalidem bı gün önden gitmişti. 1gun yalnız kalcam ne yapcam diye içim içimi yemişti.

Sonra eve gelince bebeğimle düzen kurunca bu iş aslında o kadar korkutucu değilmiş dedim.

Yorucu mu çok yorucu . Tek başıma bazen eşim isten gelene kadar aç bekledigimi bilirim. Ama bı şekilde düzen kuruyosun ve bu  başkasının evinde kurduğun düzenden inan daha güzel oluyor. 

Bebekli yaşam hep zor . 6aylik olana kadar orda durdun geldin yine aynı şey zorluk yine aynı zorluk.

Bence eşini yalnız bırakma 2aylik olana kadar bende korktum ama sonrasında bence evine dönüp düzen kurmaya çalış. 
(1,274 puan) tarafından
Ucakla yolculuk etmek icin 40in cikmasini beklicem 2 aylik olup ele avuca gelince giderm diye düşünüyorum. Aglayan bir bebek olmazsa rahat giderm inşallah. Esim yalniz kalsn istemiyorm zorlanıyor çünkü. Özlüyoruz bi de
(1,363 puan) tarafından
Tabi. Canım neden yalnız bırakscan eşini . Hem bağ kurmalari içinde çok önemli.
 Aglasada önemli değil bebek bu aglayacak insanlar iki dk kulaklarini tikasinlar.
Uykuyu seven bı bebek olursa uyku saatine denk getirirsin canım
(1,274 puan) tarafından
Inerken kalkarken agliyolsrmis basinctan o zaman da emzirin sorun olmuyo pek diyolar. Önerileri dinleyip uygulayqcgm. Allaha sığınıp yola cikacagz artk
0 oy
tarafından
Benm çocuğum benden pirtlayip kucağıma geldi ya ha. Hah tam işte o zmandan beri kendim bakıyorm tek basima
(1,274 puan) tarafından
Maşallah ❤
0 oy
(1,335 puan) tarafından

Inan bakabilirsin canm istersen gercekten bakarsin kendine guven bnm suan kizim tam 2 aylik tek basima bakiyorum 2 tane de oğlum var düşün. 2 aylik olana kadar zaten herseyi kavrarsin herseyin bilincinde olursun zorlanicagini sanmiyorum bncede esini yanliz bırakma. Allahm saglicakla kucaginiza almayida nasip etsin <3

(1,274 puan) tarafından
Gitmeyi iyice kafaya koydum:) uçakta bir sıkıntı cikmazsa 2 aylik olunca gideym diyorm
(1,335 puan) tarafından
Ucak durumunu bilmiyorum canm bi arastirirsin.
(1,274 puan) tarafından
Biraz baktm yine bakarm teşekkür ederim
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Hep tek başına baktım :)
(1,274 puan) tarafından
Maşallah ❤
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Kaynanam 1 hafta kaldı ama evdeki ilk gece hiç kalkmadı hep ben baktım uçak meselesi de ben de 2 aylık bindim uçağa sorun olmadı uyudu
(1,274 puan) tarafından
Uçak meselesinden cekiniyorm en çok. Ne güzel aglamamis sizinki darısı başımıza:)
0 oy
tarafından
40 çıkana kadar annem yanımda kaldı sonra gitti o günden sonra kendim baktım:) 
(1,274 puan) tarafından
Ne guzel:)
0 oy
(7,690 puan) tarafından
Ben 3 aydan sonra yalniz baktım. Ilk başta denedim 1 hafta yalnızdım ama çocuk kucağımda uyuyakaliyodum,  ağlıyordu uyanamiyordum cocuguma zarar vermemek için annemin yanına gittim anneannem de oradaydi bana çok yardımcı oldular çok şükür yoksa idare edemiyodum çok zorlandım 
(1,274 puan) tarafından
Ben de hayatm boyunca uykuya cok düşkün bir insandım. Herkes bebek olunca bu kdr uyuyamcn diyor. Ama sizin başınıza gelen seyden korkuyorm bn de
(7,690 puan) tarafından
Valla tek bakabilmek de meziyet uykusuzluk yorgunluk çok oluyor insan uykusuzluktan kendini kaybediyor. O 1 haftada inan yüz kaslarım ağrıyordu uykusuzluktan oturduğum yerde sızıyordum
(1,274 puan) tarafından
Zor olucak benm icin de bu surec
0 oy
(10,978 puan) tarafından
2. Gunu canım. İlk gece annem kaldı hastahanede o altı ı defiştirip bana verdi. Eve gelıncwde hep ben ılgıkendım. 14. Gun sonra da tamamen ev cocuklar kaldım iste yanlız. Ama iyi ki de oyle olmuş cabuk alışıyorsun. 
(1,274 puan) tarafından
Çabuk alışırım ben de inşallah
(10,978 puan) tarafından
O iç gudusel canım alısırsın
(1,274 puan) tarafından
İnşallah teşekkür ederim ❤
0 oy
tarafından
Kızım 37 günlükken kendi evime döndüm kolik bir bebeğe tek başıma baktım çünkü orda eşimden başka kimsem yoktu e oda ise gidiyordu ama çok yardımı oldu 
(1,274 puan) tarafından
Ben eşimde yardmci olur. Isten gelince ilgilenir beni dinlendrr oyle düşünüyorm yqni;) ustesinden gelicz inşallah
tarafından
Annesi sensin ve senden daha iyi kimse bakamaz ❤️
(1,274 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim ❤
0 oy
tarafından
İlk doğumumu 19 yaşımda yaptım hep tek baktım çocuklarıma 
(1,274 puan) tarafından
Maşallah. Kendi yaşımdan utandm smdi:)
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Hep tek başıma baktım 26 aylık şimdi
(1,274 puan) tarafından
Maşallah ❤
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Gayette bakarsın sonucta sen annesjn ben 1 haftalikkken başladım bakmaya tek.basima esim de yoktu 
(1,274 puan) tarafından
Doğunca o güç gelir bana inşallah
0 oy
tarafından
valla hep ben baktim cnm bir hafta yanimda ablam vardi o kdr onda da ztn cocuk sende yani baskasinin yaptigi bisi olmuyo..
(1,274 puan) tarafından
Ne güzel bakmssnz tek başınıza maşallah
0 oy
tarafından
İlk günden beri tek bakıyorm canm 8 aylık kızım 
(1,274 puan) tarafından
Maşallah ❤
0 oy
(580 puan) tarafından
Doğurduğum günden beri yalnız baktım. Ben kimseyi istemedim karıştırmadım. Hamileyken 3-4 kere hamilelik kursuna gittim bebek bakım kitapları okudum. Doğduğunda hiç şunu yapamadım demedim çok şükür.
(1,274 puan) tarafından
Kurslara falan ozendm ben de hep ama gitmedm. Ne güzel size faydasi olmuş
0 oy
(794 puan) tarafından
Bn bastan beri yalniz baktim canm pandemiye denk geldi zaten kimsede yardimci olmadi emin ol kimse senn kadar iyi bilemiyo neyi oldgunu sezaryanliydim bide
(1,274 puan) tarafından
Hmm zor olmuştur ama bi yandan da güzeldir kimse karismadqn tek bakmissiniz
(794 puan) tarafından
Ewet daha iyi oldu cnm
0 oy
tarafından
İlk dogdugu gündem beri canım. Hastanede sadece iki kizimda da eşim kaldı yanımda 
(1,274 puan) tarafından
Ne güzel
0 oy
(2 puan) tarafından
Kuzu 3 nede yanliz baktim.korkulacak bir sey diyil.anne oldugun andan her sey oz yolunu buluyor.bir ucunfan tutdunmu gerisi gelir.
(1,274 puan) tarafından
Ilk diye tedirgindm ama sağolsn herkes rahatlatti burda siz dahil teşekkür ederim ❤
(2 puan) tarafından
Rica ederim inan yanliz olunca daha rahat.kafan rahat olur kendi bildiyin yolu belirlersin.ben qurbetde oldugum halde annem olsun kaynanam olsun yok sekerli su ver ay yok onu yap bunu yap bikiyor adam.kendi bildiyim gibi arasdirarak buyutuyorum.oglum 5 aylik annem dun bane cocuga her gun tere yag yutduruyormusun diyor.yanliz bak daha iyi
(1,274 puan) tarafından
:)) anneler kendi bildikleri yöntemleri illa söyleyecekler:)
(2 puan) tarafından
Öyle canim annelerin dediklerinide doktorlar onermiyor amma aneler bir tanedir.Allah sag salim kucagina almayi nasip etsin
(1,274 puan) tarafından
Amin cok teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 595 göst.
12 Mart 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 219 göst.
16 Mart 2021 Diğer kategorisinde Tuğçe ALATAŞ (662 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 127 göst.
25 Nisan 2022 Diğer kategorisinde KEBELEK (1,733 puan) tarafından soruldu