0 oy
449 göst.
Diğer kategorisinde (1,274 puan) tarafından
Ailemin yanında dogum yapacağım. Eşim doguda görev yerinde. Bebek olunca 10 gün gelip geri gidecek izin o kdr. Ben 2. Donem çalışırım diye düşünüyorum.  2 3 hafta sonrq doğumum var. 40i çıkınca 2 aylık falan olunca esimin yanina evimize gitsem tek başıma bir bebekle uçağa binip yolculuk edebilir mym. Sonrq annemin yardimi olmadan eşim isteyken tek başıma bebegime bakabilir miyim sizce. Kesin burda herkes basarmistr bunu qma ilk gebelgm diye korkuyorm. Annem kesin ne isjn var orda 15 tatile kadr dur dicek qma ben esim yalniz kalsin istemiyorm

40 Cevaplar

0 oy
(679 puan) tarafından
Ilk dogdugundan beri yalniz bakiyorum  sezeryan oldum ikinvi gun hastanede bile refakatcisiz yattim
tarafından
Şimdi mutluyum canım, ilk oğlumda küveze girdi benim çocuklarım küveze giriyor erken doğuyorlar ve zayıf oluyorlar, Selin işte ben hep tektim evde de tektim kaynanam geldi hastaneden çıkınca gitti bare içli köfte yapıp koysaydi bizi idare ederdi öylece gittiler
(1,274 puan) tarafından
Düşünceli insanlarla karşılaştırsın Allah bizi
tarafından
Anne olmak kolay değil leyla kuzum, Annem hala söyler Sümeyra iki gebeliğinde de küvez yollarında perişan oldu hiç yatmadı hiç sızlanmadı, ölsede durmadı, canını düşünmedi bir anne olarak Hakkı asla ödenmez, torunlar sırtındada taşısalar hakkı ödenmez Sümeyramın diye diye hala anlatır :D geçen eşime de diyordu
(1,274 puan) tarafından
Sen çocuklarını düşünürsün annen de seni. Annelkk boyle bir şey işte
tarafından
Ben yanarım yavruma, yavrumda yanar yavrusuna :)
-Reklam-
0 oy
(119,326 puan) tarafından
ana rahminr dustugunden beri yanlizim
tarafından
Hahaahahahahah
(1,274 puan) tarafından
Güçlü kadınları seviyorm. Ben de başarırım inşallah
(119,326 puan) tarafından
☺☺☺☺☺☺
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Dogurup eve gelince :) 
(1,274 puan) tarafından
Masallah herkes kendj bakmis:)
0 oy
(279 puan) tarafından
Bakarsın canım akışına bırak zamanla alışırsın merak etme ben başından beri iki çocuğumada kendim bakıyorum 
(1,274 puan) tarafından
Valla super cidden. İnşallah ustesinden gelebilirm ben de
0 oy
(4,290 puan) tarafından
Sezeryan doğum yaptım 4 gün kaldı annem yakin olmamıza rağmen anne sen git ben bakarım dedim insan bas basa kalınca inan daha iyi oluyor kendi annen dahi olsa elbette tecrubelerini paylasmali ama ben yalnız olmayı seviyorum 4gunluk olduktan sonra kendim baktım full
(1,274 puan) tarafından
Ne güzel. Kendinize güveniniz de varmış ama. Yaparm demissnz yapmissnz. Ben de başarırım inşallah
(4,290 puan) tarafından
Bu senin de içinde var bakma sen ilk gun hastanede bebegin altını al dediler halbuki biliyorum kiz kardesimi elimde büyüttüm o an beynim sıfırlandı zannettim ama caktirmadim annemlere dusun bez bağlama da bile kendimle şüpheye düştüm senin de bebege bakabilme tedirginligini anlayabiliyorum ama bir kere başına geçilmeden hic bisey ogrenilmiyor sende yaparsın emin ol
(1,274 puan) tarafından
Dogurunca bi güç geliyor Allah tarafından sanırım bi güven falan. Heyecanla bekliyorum o anları
0 oy
(13,866 puan) tarafından
Bakim konusunu tek başina halledersin ama yolculuk konusundan emin değilim. Keşke eşin gelip alsa sizi. 
(1,274 puan) tarafından
Hem bavul hem bebek hem bebek arabasi olsa basarabilir mym onu düşünüyorum. Bebekler cok ağlıyor ucakta elim ayağıma dolasir diye korkuyorm:)
(13,866 puan) tarafından
Biraz zor gibi canim. Daha bebek de doģmamiş , huyu suyu nasil olur belli degil. Ağlak ve zor bir bebek olursa tek başina yolculuk zor olur.
(1,274 puan) tarafından
Ağlak olmasin diye simdiden dua ediym ben:) yoksa o 2 saatlik yol bitmez
0 oy
(362 puan) tarafından
İlk günden beri yalnız bakıyorum canım hastanede de eşim vardı sadece ilk bebeğim benim de herşey i birlikte öğreniyoruz
(1,274 puan) tarafından
Ne güzel. Ben de basarabilirm inşallah
0 oy
tarafından
18 günlükken tek başına bakmaya başladım ondan öncesi de tek bakıyordum ama yanımda birileri vardi 
(1,274 puan) tarafından
Ben de annemde kaliyorm ama herkes çalışıyor. Aksama kadr tek bakacagm. Kardesm 5de geliyor annemle babam esnaf gece 12de geliyorlar. Yinede aksamlari bi ses olurlar. Bir seye ihtiyac olunca gelirler. Faydalari olur muhakkak. 2 ayliktan sonra tek bakarm o zaman burda cogu kisi siz de dahil tek bakmssnz hep
tarafından
tabiki zaten annelik iç güdüsü ile emin ol bakamam diye düşünme öyle bi güzel bakiyosun ki sen bile şaşırıyorsun :))
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Doğduğundan beri canm annem gün içinde gelirdi ilk zamanlar geceleri kalamazdı sonra kardeşim işe başladı gelemedi eşim görevdeydş hep tek baktım şimdi kızım bir yaşına girecek hala tek bakıyorum eşim hala görevde çok zor zamanlar oluyor uykusuz geceler ama alişiyorsun
(1,274 puan) tarafından
Annemle babam esnaf gece 12de geliyorlar gündüz pek faydaları olmaz bana. Eşimin yanina gidince orda kimsemz yok ama tamamen tek basima bakacagm. Ama siz dahil herkes basarmis ben de basaririm insqllqh
0 oy
(1,464 puan) tarafından
40 i çıktı sonra hep ben baktim bakamam diye korktum ama şükür
(1,274 puan) tarafından
Allah güç veriyor inşallah
(1,464 puan) tarafından
Aynen canim nereye kadar kimse yaninda duracak mecbursun
(1,274 puan) tarafından
Aynen öyle.
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Dogum yaptigimdan beri kendim bakiyorum suan senin bakabilirmiyim diye dusunmen normal dogum yaptigin zaman hersey cok farkli oluyo gayet guzel bakiyosun bebegine 
(1,274 puan) tarafından
Insan tedirgin oluyor evet. Doğunca farklı olabilir dediğiniz gbi
(4,237 puan) tarafından
Aynen canim suan tedirginligin cok normal gececek hepsi hatta ozamanda kendi evine gidip bebeginle kendin ilgilenmek isteyeceksin daha bide ailenin baktigini begenmezsin ozaman emin ol☺☺
(1,274 puan) tarafından
O günler gelsin bir an evvel:)
0 oy
tarafından

3 sezeryan doğumum oldu hastanede evde hep tekdim halen de öyleyim  kendi yemeğimi hastaneden çıkar çıkmaz yapmaya başladım napacan bacım mecbur bişey olmaz korkma alışırsın 

(1,274 puan) tarafından
Belki ilki zor olmuştur. Sonra alismissnzdr sizde. Kimse olmayncq el mahkum her isini kendi yapiyor kadınlar
tarafından
Evet çok zor geçdi ilk doğum sezeryan ağrılı oldu baya bi hemde ama Rabbim büyük yardım ediyo
0 oy
(2,765 puan) tarafından
Sen nasil rahat ediceksen oyle yap canim yani hangisi sana kolay geliyorsa ben kizimada oglumada dogdugu gunden beri esimin bile yardimi olmadan bakiyorum adam eve gelince ya civcivlerine gide ya facebookdan cikamaz yani cocuk bakmak sorumluluk istiyor zor yanlari cok var senin icin ne kolay gelirse artikin
(1,274 puan) tarafından
Ben esim yalniz kalmasin istiyorm. 2 aylikken gideym diyorm. Bu fikrimi ona da söyledim sıcak bakti. Şimdiden eve küçük beşik bakmaya başlamış. Yalniz yapamıyor. Araya soğukluk girsin istemiyorm
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Annemin izni yok eşimin de 5 gün babalık izni var yani bebek 5 günlük olduktan sonra tek başıma bakacağım sende kendine güven yaparsın bence Allah yardımcımız olsun
(1,274 puan) tarafından
İnşallah yapabilirim teşekkür ederim
0 oy
(812 puan) tarafından
Ben tüm hamileliğimi annemin yaninda geçirdim eşim asker eğitimdeydi doğum yaptım 40 gün annemdeydim eşim gitti evi kurdu fln ama bebek bwnim değil sanki sütü sağar dolaba koyar gece annem kalkar besler emzirmak için uyandırır di sadece hep annem baktı uyjsuuz kaldı ben dinleneyim diye resmen anne gibi hissetmiyordum ztn uyucagi zman bana gelirdi çünkü teyzesi anneane dayı dede derken aşırı sevgi yumağı halindelerdi neyse 40 im çiktiii ailem beni evime getirdi Niğde ye ailem Ankara 1 hafta kalkdi annem e artık evine doncek eşimle arabaya bindiler otogara gidicekler ben başladım aglamaya ben bu bebeğe bakamam altını alamam giydiremem diye valla öyle de bir anne oldum ki annem kapıdan çıktı işte ben o gün anne oldum şimdi 2 yaşında paşam ah ah ne emek ,zorluk , fedakârlık ama değdi mi değdi canım feda olsun çok şükür
(1,274 puan) tarafından
Ilk 2 ay bizde sizin gbi olacağız:) esimin yanjna gidip tek bakmaya başlayınca ben de anne oldgmu o zaman hissetcm demekki;) çünkü bizimkiler de cok yardımcı olur. Kendi basima kalinca zorlanrm belki ama kendimi gerçek bir anne gbi hissederm
0 oy
(551 puan) tarafından
40 ım çıkana kadar canım gerek yoktu ama annem geleyim dedi bende gelme demedim beraber keyifli vakit geçirdik :) 
(1,274 puan) tarafından
Ne güzel. Ben de 2 ay annemde kalırım. Ilk 10 gün kayinvalidem de gelir kalir bizde combo seklinde bakarz:)
(551 puan) tarafından
Benimkide gelecekti korona olunca gelmek istemedi bebeğe bir şey olur diye kirkimiz çıkınca biz gitmiştik yanına inan çok güzel zamanlar :)) bı bebek var evde ama görsen sürekli izlemelik manzara Rabbim isteyen herkese nasip etsin o ilk banyo heyecanı altını değiştirme üzerini giydirirken ki ay acaba bir şey olur mu korkusu elini uyurken sıkı sıkı tutuşu ay yavrum her anlari başka güzel  sütlerim aktı resmen :D
(1,274 puan) tarafından
Ne güzel anılar hatıralar birikmiş darısı başıma. O günler gelsin bir an evvel:)
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Ben hep yanlız baktım sağolsun kayınvalidem yardımcı oldu ama bir yere kadar evim evim güzel evim kalamam göbeği dustumu giderim.
(1,274 puan) tarafından
Yakın olsa ben de direkt gidicem de ucak da bebekle nasıl olur, gttm mi bi daha gelemem hep yalnz olucam, bi de doğuya gidiyorm kışı sert bir sehre bunlar kafamdaki soru isaretleri idi
(1,243 puan) tarafından
Bende kızımı Van'da büyüttüm denziliden uçakla gittim sorun olmadı kızım göbeği düşmüştü hatta uçakta oğlumda Ardahan'da doğdu ama kısmen Tekirdağ'da büyüdü oralarda hep soğuktu ve eşim hep görevde idi
(1,274 puan) tarafından
Ayni gibi olacagz. Biz de üstüsinden geliriz inşallah
(1,243 puan) tarafından
Gelirsin cnm
0 oy
(2,964 puan) tarafından
Doğduğundan beri bakiyorum. Kendine guvenmelisin. Sen onun annesisin en iyi sen anlicaksin dilinden.
(1,274 puan) tarafından
Tesekkur ederim inşallah dediğiniz gbi olur❤
(2,964 puan) tarafından
Rica ederim. Insallah canim❤️
0 oy
tarafından
Valla benimde doğumun var 1 haftaya ben normal olursa en fazla 1 hafta kalırım diye düşünüyorum evimden başka yerde rahat edemem
(1,274 puan) tarafından
Yakın olsa ben de evime gidicem isteyen oraya gelsn ama bebek küçükken gidemem ucakla biraz buyumesini beklicem.mecbur
0 oy
(3,147 puan) tarafından
Ben normal doğuma eşimle gittim tek başıma hastanede kaldım iki gün kimseyi almadılar 28 gün annemle kayınvalidemle kaldım o zaman da şimdi de tek başıma bakıyorum bakarsın korkma canım 
(1,274 puan) tarafından
Teşekkür ederim ❤

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 587 göst.
12 Mart 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 217 göst.
16 Mart 2021 Diğer kategorisinde Tuğçe ALATAŞ (662 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 116 göst.
25 Nisan 2022 Diğer kategorisinde KEBELEK (1,733 puan) tarafından soruldu