0 oy
513 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Kızlar hep travmalı normal dogum anlatmışlar anasayfada ,  yok mu kuş gibi dogurdum geldim yada abartılacak kadar kötü geçmedi diyecek bize moral verecek güzel  annelerr

34 Cevaplar

0 oy
tarafından
Çok şükür ben canım 37+3 de doğum yaptım sabah bı WC ye diye kalktım suyum geldi bı gün önce kontrolüm vardı hiç bı açılma bı belirti yoktu neyse çantamı topladım duşumu aldım hastaneye geçtik 11de yatisim yapıldı iki cm açılma vardı sonra kahvaltı ettim sürekli nts de bagliydim sonra doktorum az biraz suni sancı verelim dedi benim altı cm acilmam oldu somra kestiler bı anda kendi sancım oldu o biraz acıttı ama eşim belime masaj yaptı 9cm açılmayla doğum yaptım 17.30da kesi bile atmayacaktim dedi doktorum ama ikinmayi bilmediğim için yüzümde bı iki damar çatlamış sonra atmış kesiyi benim acı eşiğim çok düşük hiç beklemiyordum kendimden :) adet sancısına bile dayanamayan ben :) çocuğuma kendim baktım çok şükür bı sıkıntı yaşamadım dikiş olayında da oğlum şu an 29aylik :) 
tarafından
Canım benim maşallah sana yinede cok güçlüymüşsün, Allahım saglıkla huzurla büyütmeyi nasip etsin yavrunu
tarafından
İnşallah doğum anında aybarsima dua et olur mu bu hastalığı yensin o anda edilen dualar kabul olur derler rabbim dogumunu kolaylaştırsin
tarafından
Ederim İnşallah kuzum benm rabbim şifa versin yavruna ❤️
-Reklam-
0 oy
(597 puan) tarafından
Vallaha 3bucuk saatlik dogum sancisininin ardindan 6dakikada dogzmhanede dogurdum. O 3buczk saat ölüm gibi bisey saniosun o an ama hayir bildigin raketmisim. Hic bir aekilde acilmam yoktu aon dakikaya kadar. Ama heraey ard arda okdu. Gece 3:40hafif sancilandim (zaten hastanedeydim). Ama 20 dakikaya birdi. Yuruyus yapmaya calistim hastabe koridorunda. Sonra 10dakikaya dustu ama hala dayana bilir sanciydi. Nst aldilar herse iyi avilma sadece 1cm odaya yolladilar. Sanci azaldi madem oyle kalkip cay ictim kek yedim :) oglen 12 nst vakti heraey nirmal, acilma hala 1cm. Neyse bi kat meldiven indim ciktim tel konusuyodum bi islaklik hiss ettim baktim nisanim geomis kanli sumuklu bi kivam. Hemsire cagirdim super dediler iyi demekki kotu bise degil dedim. Acilma hala 1cm. Neyse sanci manci gitti uyudum biraz. Ee sancu yok ztn hafifdi. 6 gibi hafif haffif yine sancim basladi. Tam hemsire cagiracakdim yanimda yatan kadin once masadaki yemegini ye dogumhaneye gidersen acikirsin yemek vermiolar dedi. Iyi yemegimi yedim 7bucuk oldu anam sanci 5ek indi. Nst normal (sanci gorunmuyo kocaman gobegimden :)) neyse acilma yok hala 1cm ama tam nst bagliyken suyum patladi ben basladim aglamaya, esimi aradim gelcek bebek gelcek diye a acilma yeterince olmadigi icin ebe fln bise yapmio kocan gelemez 7cm olmadan dio (coronadan dolayi son dk cagiriolar esleri) neyse 7bucukda 9bucaga kadar sancimi odamda ayakda iikinarak cektim (ikinma diolar ama banane ikindim vallaha ve hic hir sekikde yatmadim hep ayakda durdum hatta wc gutmeye korktum cisimi esoanima yaptim :)) 9bucuk gibi yine nst derken ben artik bagirmaya basladim 10da esimi aradim yetis diye (acilma 7 8cm olmus birden bire) 10:12gece dogumhane masasina yattim 10:18 yani tam 6dakikada pasam dogudu. Ve adim butun hastanede raoet kadina cikti :)))) 3bzczk saat dayanilmicak sanciydi ama ben 3bzcuk saate raziyim millet neler cekio 10,12,18saat cekej hikayeler duydum
tarafından
Maşallah canım sana ne güzel dogurmususn, neden raket dediler anlamadm amaa
(597 puan) tarafından
Cnm 6dakikada dogumhanede dogurdum diye ve sadece 3bucuk saat dogum sancisi cekmeme sasirdilar. Benle doguran bir suru kadin saatlerce sanci cektiler. Kimisi ya veldej uyusturma yapmis dayanamayip  kimisinde avilma omamis sezeryan yaptirmis vs vs en rahati ve hizlisi ben olmusum (evenin yakasina yapisip bana derhal sezeryan yapiosunzz hemen demem haric. Doguma yarim saat kala gozum kor olmustu :D)
0 oy
(3,399 puan) tarafından
Benn vala 3 normal dogum yaptim kuştan bile hafifdi kolaydı rahattı 
tarafından
Maşallah sana canım
0 oy
(3,552 puan) tarafından

Sanci kısmı için bi şey diyemem ama doğum ( çatala çıkma ıkınma) 15 dakika sürdü ve ilk doğum olmasına rağmen dikişsiz doğurdum. Kuş gibiydim gerçekten çok kolaydı güle oynaya doğurdum o masada <3

tarafından
Maşallah sana canım braz zorluk olacak illa hepmizee:))
0 oy
(40 puan) tarafından
Vallahi o benim herkes dogumdan korkyor ama kotu olan tek sey sanci onuda dogurduktan sonra hersey bitiyor unutuyorsun sadce bigunluk sabir gerekir. Ben normal dogum yaptim cok sukur en cok dikisten korkardim ama hc hssetmedim bile dogum btti dedim oh dunya varmis hersey bitti gerisi bos. Cok kolay bi dogumum oldu insallah ikincide oyle olur diye umuyorum
tarafından
Cok güzel dedn canım maşallah sana dadısı başımza
0 oy
(930 puan) tarafından
Ben sezaryanim de arkadaşım var yakın ilk çocugunda kram girmiş sadece beline yürüyüşe çıkıyor rahat dogum olsun diye bu 100 adım ya gitmiş ya gitmemiş bir anda bi su gelmiş sancı agrı yok eve dönmüşler hastaneye gitmek için eşya alıp gittiler hastane kapısından geçer geçmez bir anda bir şey boşalmış kafasını elinde tutmuş düşmesin diye direk dogumda göbek bagı kesilmiş abartısız anlatıyorum ve 3 tane çocuğu oldu hepside cuk diye çıkıyor maşallah şanslısın dedim genetik belki anneside öyleymişti anlatırlardı
tarafından
Vay bee Allahım hayırlı dogum nasip etsn valla, herkesnki farklı oluyo güzel duzunmek lazmm
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Var. 3 dogumum rahat ti en azından diğer dogumlarima göre daha kolay di. Sabah nişan geldi günlük ev işimi yaptım sorun olmadi. Adet sancısı gibi yavaş yavaş geldi ama çok değildi ben çoğalmasını beklerdimde ne olur ne olmaz gittik acile . Ben hâlâ zannediyorum ki dogurmam bu kadar sanciyla. Doktor muayene etti açılma 7 cm doğum başlamış coktan hemen doğum masasina alındım bende sanci yok hicbisi yok. Ebe dogurdun doğurcan diyo ben de tik yok sadece adet sancısı gibi sanci 5 dk da bi azcik gelip geçiyor. Ebeyle sohbet ediyoz bi yandan ebe de alttan acilmayi destekleyip kontrol ediyo . Yani böyle oldu adet sancisi tarzinda 1 saatte doğurdum 6 gibi gittik 7 geçerken belki bucuktur doğurdum.  Sadece dogarken hissettim çıktığını 
tarafından
Ne güzel kızz maşallah sana darısı başımıza inşallah:))
0 oy
(3,205 puan) tarafından
Birazda psikolojik dediler anneliğin güzelliğini düşünerek motive ettim kendimi, karşıma da düzgün  insanlar cıktı şükür Rabbimde yardım etti bnce güzel bi normal doğum geçirdim korkulacak kadar kötü değildi.. Hele bebeğini kucağına aldığın an gerisi zaten unutulup gidiyor..
tarafından
Cok dogru dedn canım maşallah sana Allah bzede yardım etsn o gün
0 oy
tarafından

13 dakikada 2 ikinmayla doğurdum ve hiç bagirmadm desem :ermm: 8 de hasteneye gittik 8:45 de kızımla odadaydik <3  merdiven pilates masaj hurma vajina duş hepsinin faydası oldu. Doktor bana ebe olarak ise başla diye dalga geçiyordu :D

tarafından
Bende hepsni yapayım inşallah canım maşallah sanaa
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Ben sezeryan oldum anlattıkları kadar kotu değildi sadece ilk gün acısını çektim ikimci gün ayaklanio takisyle kızımı görmeye gittim ama göstermediler geri eve geldim
tarafından
Maşallah sana canım
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Suni sancı ile çok rahat yaptım canım herkesin farklı oluyor tabi ki 
tarafından
Maşallah kuzum sana darısı başımıza:)
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Ben canim inan dedigin gibi tam da kus gibi dogurdum  hamilelik surecim de super gecti 36.haftadan itibaren egzersize basladim hamileliğim boyunca yurudum gunde 5 hurma yedim oglum cok tez canliydi 32.haftada kanala girmisti 38+1de dogdu ama ben korkmadim hep olumlu dusundum rutin hayatima devam ettim g3zdm tozdum taki dogum  gnu gelene kadar dogumdan bi kac gun once yalanci sancilar ishal basladi doğumun olacagi gun aksama dgru nisanim geldi aksam 8 de sancilarim basladi geçmedi  5 dk da bir ama boyle duramycak kadar degildi gittik tam 10 du hastaneye vardgmzda nst aldlar duzenli sancilar bu arada doktoruma yazmistm damar yolu flan actlar sonra catala aldi ebe bakti 2 cm acilman var saat basi geleceksin nst ye dedi neyse ben odada sanci çekmeye devam gece 1 oldu gittim acilmama bakti 5 cm olmus dedi suyumu patlatti orda birde lavmn yapti buyuk abdestm icin bundan sonra ikinman gelirse hic bekleme dedi ama sancilarim o kadar artti ki anlatamam  3 e kadar iyi sanci cektim suniye bile gerek kalmadi ama inan dayanilmycak bi sanci degil simdi hatrlamiyorum bile sonra  ikinmam geldi ama nasil yoruldum esime dedim goturdu dogumhaneye ebeye ikinmam geliyo dedim aldi hemen dogumhaneye açılma 10 cm doktorum da gelmisti o an zaten dogum basladi butun gücümle ikiniyorum ama bi o kadar da yorgunum az kesi atti doktor mecburen gucm kalmadi çünkü  3.38 di oglumu kucagima aldgmda dogdugu andaki rahatlamayi sana anlatamam resmen bende onunla yeniden dogdum o kdar rahatladim ki 3 dikis vardi duzenli iknsam o da olmazdi rabbim nasip ederse eger gene cocugum olursa gene normal dogumu t3rcih ederim hic korkmaniza gerek yok tsbi elde olamayan sonuclardan dolayi sezeryan da olabilir  ikisi de o kadar kutsal  ki rabbim butun hamislere hayirli dogumlar nasip etsin
tarafından
Cok guzel anlattın kuzum benm maşallah sana rahatlattın beni, saglıkla büyüt yavrunu inşallah
(1,741 puan) tarafından
Rica ederim canim amin sende sag salim kucagina al insallah
tarafından
Amin canımm cümlemiz inşallahh
0 oy
(622 puan) tarafından
Ben canim ilk dogumumdu kızım şuan 2.5 aylık 20 yaşındayım sancimi kendi isteğimle evde çektim sabaha kadar en son hastaneye gittik çatala çıktığımda 10 cm acikligim vardi sabah ezanını karsiladi yavrum 10 dkda geldi kizçem ikinmamla :) en önemli şey sanciti evde bitirebilmek yoksa hastanede direk suni sancı verirler ve o ortamda sancı cekmekde asla istemezdim evimde çektim surekli duşa girdim rabbim herkrse böyle doğum nasip etsin inşallah ikincimede nasip etsin
tarafından
Ne guzel anlattın canım maşallah sana  , evde sancıyı nasıl cekiyosun mesela iyice zorlayana kadar bekliyor musun
(622 puan) tarafından
Zaten zorluyor sabaha kadar 1 dakkada 1 sancım vardı ama ilk doğumum zor olcakti açılma çektim sabaha kadar 5 dkda 1 olayi yalan bu yüzden bence 1 dakkada birdi sabaha kadar en son sürekli olmaya başladı direk gittik
tarafından
Anladım canım teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 232 göst.
23 Ocak 2021 Diğer kategorisinde LaYeTeZeLZel (3,276 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 534 göst.
16 Temmuz 2019 Diğer kategorisinde Hurican (18 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 205 göst.
28 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu