0 oy
756 göst.
Aile kategorisinde (161 puan) tarafından
Kizlar oglum olacak nasipse Aziz Talha koymayi dusunuyoruz.

Sorum 2isim koyan annelere? 

Her iki isimmi kullaniliyormu yoksa tek isimmi? Yani 2 tane isim koydunuza pismanmisiniz? 

29 Cevaplar

+1 oy
(305 puan) tarafından
Iki isimli kizim tekini kullaniyoruz ama psman deglim :)
(161 puan) tarafından
Iste ben koyarsam 2sini bir kullanmak isterim benimde cift isimim var ama hic kullanilmadi
(305 puan) tarafından
Brazda size bagli aslnda biz hep tek olarak seslendik srana bile cogunlukla tek ismini syledik o yuzden byle oldu :) ben bastan ikisini seslenmedgime psmanim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Aziz talha olmamis canim . Talha aziz olsun 
(161 puan) tarafından
Canim Aziz allahin adi oldugu icin o önde olmasi lazim. Esim aziz istedi bende talha bakalim
0 oy
tarafından
Pişman degilim hasan mustafa ismi oğlumun ama ben mustafa ismini kullanıyorum herkes de onu kullanıyo 
(161 puan) tarafından
Iste bende koyarsam 2sini kullanmak istiyorum yoksa diyorum tek 1isim koyayim
tarafından
İki isimde olur aslında ama tabi tercih senin canım bana gereksiz geliyo ama babası koydu bence tek isim yeterli diyorum ben
(161 puan) tarafından
Bizdede oyle bir durum var aziz i babasi istiyor talhayida ben
0 oy
(2,849 puan) tarafından
2 isim koyduk ikisini birden kullaniyoruz ole alismasi gerekiyo cunki ama tek isim olaydi daha iyiydi bazen zorlandigimi hissediyorum iki isimde buyuyunce cocuk daha cok zorlancak dusunsene bak Hasan Ali Okuyan bu ismi sinavlarda kodlayana kadr cani cikacak :)
(161 puan) tarafından
Evet bende koyarsam kullanilmali diye dusunuyorum tskler cnm
(638 puan) tarafından
Optikler otomatik geliyor artık bi şey olmaz:))
(2,849 puan) tarafından
Hahahhahaha dogru
0 oy
tarafından
degilimmm benimde 2.ismim var sadece birine alisabildimm.ama ogluma.2sinide kullancammm 
(161 puan) tarafından
Bende 2isimliyim ama tek kullanildi hep . Ama koyarsam ikisknide kullanmak istiyorum
0 oy
tarafından
Bu sizin elinizde anne baba iki ismi söylerse ikiside söyleniyor. Oğlumun adı Yusuf Turaç yusuf dedenin adı babaanneyle dede ayri olunca yusuf demedi kimse ama keske ilk basta deseydik kizimin adini Amine Asel koyca ii isminide soyliycez insallh
(161 puan) tarafından
Cok guzel isimler masallah allah bagislasin sagol cnm
0 oy
tarafından
Bu sizin elinizde anne baba iki ismi söylerse ikiside söyleniyor. Oğlumun adı Yusuf Turaç yusuf dedenin adı babaanneyle dede ayri olunca yusuf demedi kimse ama keske ilk basta deseydik kizimin adini Amine Asel koyca ii isminide soyliycez insallah
0 oy
(845 puan) tarafından
Bizde iki isim koyduk ama tek isim kullanıyoruz 
0 oy
(1,065 puan) tarafından
Benim kendi ismim çift kardeşimin ismi çift kardeşimin kızı oldu çift isim koyduk biz kullanıyoruz  1 hafta sonra bende anne olucam nasipse bende kızıma çift koyucam ve kullanıcam ama herkes  kullanmayabiliyor bence koyuluyorsa kullanılmalı 
(161 puan) tarafından
Sagol cnm allah bagislasin insallah
0 oy
(30 puan) tarafından
Bizde 2 isim koyduk  ama tek ismini kullanıyoruz 
0 oy
tarafından
Kimse iki isimle seslenmior ne dediysem de yook nehir eflini koydum uyuyor tek isim gibi duruyor diye ama herkez kolay diye nehiri diyor az pismnm
(161 puan) tarafından
Sagol cnmm allah bagislasin
tarafından
Amin canım saol
0 oy
(2,768 puan) tarafından

Pisman degilim kızımın ismi elif zümra <3 ikisinide diyoruz 

(161 puan) tarafından
Allah bagislasin cok guzel isimler
0 oy
tarafından
Oğlumun adi batın doruk ama biz batın diyoruz ben bzen doruk da diyorum kızım var yeni doğdu duru meva şu anda duru diyoruz
(161 puan) tarafından
Sagoll cnm allah bagislasinn
0 oy
(250 puan) tarafından

İmran Aras oğlumun adı ama yüzde 80 i İmran diyor yüzde 10 onu Aras yüzde 10 İmran Aras diyor :D ama hiçte pişman değilim herkes çok beğeniyor oğlumun adını 

0 oy
(2,931 puan) tarafından
Bende 2 isim koydum inşallah butun cocuklarima 2 isim koycam :))) tekini kullaniyoruz ama pisman degilim 
0 oy
(762 puan) tarafından
Evet pişmanım tek isim kullanıyorum 
0 oy
tarafından
Ben iki isim koydum ikisinide kullaniyoruz. eger anne baba iki ismi birden soyolerse cevredekiler de soyluyor yani size bagli. Bu arada Aziz Allahin adi oldugu icin o sekil koyulmasi uygun degil canim abdulaziz diye koyulması lazim. Yani Aziz'in kulu manasinda
(161 puan) tarafından
Biliyorim canim o yuzden 2isim kullanmahi dusunuyoruz yada sade talha koycam
0 oy
(32 puan) tarafından
Bizim iki isim ikisini de kullanıyoruz oğlum da alıştı 4 yaşında, birini söyleyene hayır Selim Alp benim adım dlyor. 
(161 puan) tarafından
Evet arkadasimin kizininda 2isimmi vaf baya diyo zorlandim cevremdekilerine ogretmen icin ama.sonunda basardim dedi
0 oy
(1,722 puan) tarafından
Bnim eşimn çocukluktan beri hayali oğluna mürsel efe koymaktı mürsel babasının adı . Oğlumuz oldu koyduk ama hepimiz efe diyoruz. Katınbabam üzülmesin diye arada ikisini ldiyorum ama efe kolayıma geliyo bu ismi koymasaydık yercihim tek isim olurdu ama. Bide ismin ikisini kullanmazsak günah oluyomuş diye duymuştum bunu araştır öyle koy derim 
(161 puan) tarafından
Tmm cnm sagol
0 oy
(1,390 puan) tarafından
Bende sırf o yüzden biri kullanılmaz diye tek isim koyucam canım. Çevremde iki ismi olanların ikisinin kullanıldığını hiç görmedim 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 119 göst.
18 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde SL (1,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 131 göst.
21 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Mer-ve35 (501 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 198 göst.
5 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 181 göst.
4 Şubat 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Sihirlimom (7,036 puan) tarafından soruldu

379,896 soru

11,372,440 cevap

34,855 kullanıcı

...