0 oy
590 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Gece gece kafama takıldı . Şimdi ben hamileyim ya bebeğimi karnımı ovalayarak seviyorum bu zararlı mı? Biri doktor öyle zararlı demiş de ne alaka ya ben bu bebişi başka nasıl sevecem .

25 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Cnm doğruluk payı yüksek.  Hamileyken.   Sağlık ocağına gittim. Ebede. Doktor da o  konuda beni uyarmıştı. 

-Reklam-
0 oy
tarafından
Öyle olsa hepimize söylerlerdi ya biri sallamış bence ya da yanlış anlamış öyle şey mi olur tabiki konuşcan sevcen o zman oda içerden tekme atmasın varmı öyle dünya :D
tarafından
Aynen bizim aramizdaki iletişim bu ala ala ya zjjxjzz
tarafından
Aynen öyle canım :))
0 oy
(190 puan) tarafından
Evet bir adet daha olmadı biz doğurmayalım mazallah bise mise olur yoktur uz7m öyle şey bebeğini seveceksin ki konuşacaksın ki o da sana karşılık verecek 
tarafından
Ahahah. Yani ya bence de mantık dışı ben her ovdugum da o da bnaa karşılık veriyor nasıl mutlu oluyorum anlatamam.
(190 puan) tarafından
Ben beyefendiye kızınca karşılık veriyor dokununca hiç tepki yok :(D
0 oy
(1,720 puan) tarafından
Bir deli kuyuya taş atmış çıkar çıkarabilirsen:D
tarafından
Buna inanan deliler o duygudan mahrum kalırlar xjjxjx
(1,720 puan) tarafından
Aynen kız öle saçmalık mı olurmuş tövbe tövbe şaşırdılar artık nasıl saçmalayacaklarını:)
tarafından
Korktum ya bı an dedim ben evladıma zarar mi veriyorum falan ama aklım hala almıyor yani bsjsjsjz
(1,720 puan) tarafından
Yok kuzum öle bi şey inanma böle şeylere keyfine bak
0 oy
tarafından
Ne alaka kız atacak başka bişey bulamamışlar mi 
tarafından
Bulamamışlar galiba hahah .
0 oy
tarafından

Valla ben durtuyorum bile hasibem ☺️❤️ jajsjsjsjs 

Öyle olsaydi benim cocuk pert olurdu simdiye :D

tarafından
Kız eşim bana diyor yeter çocuğu rahat bırak . Bende diyorum eğer bu çocuk senin içinde olsaydı sen iş bile yapamazdin . Bu evlat ya evlat ay anam insan nasıl elini karnına koymadan zaman geçirir ki o benim paşam aşkım herşeyim. Dhdhhxxj
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Bebekle ilk bağ öyle kurulur kız. Bende eşimde ellerimiz hep karnımda. Babasıyla oynuyor sıpa.. 
tarafından
Ne güzel benim eşim koyunca bizim sipa duruluyor djdjjx. Anasına düşkün olacak herhal djjdjx
(3,551 puan) tarafından
Benim kide bana hiç düşkün olmayacak gibi.. Oynar eder ama tekmeleri tas gibi. Babasına gelince elini koyduğu yere tekme atıyor. Görsen varya. Benim adam ne şaşırmıştı.. Çok sevinmişti.. Dklarcs öyle oynamıştı. Şimdi doğacak 10 gün içinde de dört gözle bekliyoruz..
tarafından
Ahahah . Tam tersi desene. Rabbim bir Avaz da kurtarmayı nasip etsin inşallah ❤️.bize de dua et şunun surasinda 12 hafta kaldı yaw mxnxnx
(3,551 puan) tarafından
Ederim Tabiki canım. Sende bana et. Sağ salim çıkalım evlatlarımızla inşallah.. Allah kimseyi oralarda koymasın.
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Iyice sacmaladilar ne uydurcam diye ben oynuyorum resmen ovmak ne kelime ilk kizimlada oynardim :D karnimdaki bezdi artik benden bi rahat yok diye:D
tarafından
Ahha aynen
0 oy
tarafından
Yanlış o. Bi hadiste söylemiş ki efendimiz(s.a.v) " ÇOCUĞUN TERBİYESİ ANNE KARNINDA BAŞLAR KARNINIZI OKŞAYIN ÇOCUĞA GÜZEL ŞEYLER ANLATIN" 
tarafından
Dimi ya. Hayır bide nasıl zararlı olabilir ki
tarafından
Ayeen o doktor her kimse direk istifa etsin :) diğer doktorlara kontanjan açılır:)))
tarafından
Bence de djdjdj
tarafından
Jahshshshshs
0 oy
tarafından
Yok canım belki çok sert ovmak anlamında demiştir veya belini ovma demiştir yanlış anlaşılmada olmuş olabilir
tarafından
Valla yazı direk buydu xjjxxj
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Kim soylediyse sallamış bence ne zararı olabilir ki. Anne karnındaki bebek herşeyi hisseder duyar. Benim hep duyduğum bebeginizle konuşun sevin faydalı şeyler okuyun.  O zaman nasıl sevicez iceri elimizi sokup ayağını mı mıncıralım
tarafından
Ahahha ya çok güldüm bdbdbd
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Hiç duymadım böyle şey 
tarafından
Biiinndeee ama okudum dhhdhx
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Yoktır oyle bisey cnm ya 
tarafından
Katilayrummm
0 oy
(734 puan) tarafından
Çok fazla dokunmak rahim kasılmalarına sebep olduğu için erken doğuma sebep oluyor 
tarafından
Ciddi misin
(734 puan) tarafından
Evet ben hemsireyim hastanede seviyorlardı arkadaşlar karnımı benim ebem söyledi yapmayin erken doğuma sebep olursunuz diye
0 oy
tarafından
Kizzz birisi sallamış bak sen dedin benimde aklıma takıldı ama yok ne alaka sewcn oksyacn ki knusacanki oda Alişsn oynasın ☺️
tarafından
Heheh yorumları okusana yine diyen var zbzbbxx
tarafından
Dur okuyaym kiz:))hahahah
0 oy
(545 puan) tarafından
Bunu diyen kişi çok güzel sallamış bence :) karındaki bebekle ovalamadan dokunmadan başka nasıl iletişim kurabiliriz peki bunun açıklamasını yapar mı o kisi :) oynadığı zaman oynadığı bölgeyi ovalarım daha çok oynar tepki verir bebekler hep böyle onunla iletişim kuruyosun neden zararlı olsun bir yaşıma daha girdim :) 
tarafından
Bence de . Bana tepki veriyor demekki hoşnut oluyor.
(545 puan) tarafından
Olur tabiki neden olmasın annesiyle arasında bağ kuruyor sonuçta
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Ya herkes herşeyi söylüyor ben anlayamadım bu babaanneler anneanneler 10 ar tane çocuğu doğurmuş biz iki tane doğururken nefes alıp vermeye dikkat etmek zorunda kalıyoz :D
tarafından
Valla ya .
(3,730 puan) tarafından
Beni nasıl korkuttular sırt üstü yatılmaz çocuğa kan gitmez kordon dolanır şöyle böyle hemşireye sordum nasıl istiyosan öyle yat dedi zaten bi pozisyon da saatlerce oturmak yatmak mümkün değil ki. Çok takılmamak lazım böyle şeylere ya
tarafından
Bir dedikleri diğer dediklerini tutmuyor ya
(3,730 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Daha dün gittim hastaneye gebeliğin başından beri karnımı okşayarak seviyorum Bebeğimi gelişimi olsun pozisyonu kilosu boyu herseyiyle gayet sağlıklı bir bebek dedi doktorum öyle bir şey olsa herkese söylerler ayrıca yok karnını Elleme şunu yapma bunu etme bu bebeklerle nasıl kuracağız o ilk bağı robot mu doguracagiz bebek mi
tarafından
Sen bunu doktora mi sordun yani
(3,832 puan) tarafından
Evet dün sordum bende burda görmüştüm bi kaç gün önce aklıma takılmıştı
tarafından
İyi canım teşekkür ederiz ❤️.
(3,832 puan) tarafından
Ne demek ☺
0 oy
(644 puan) tarafından
Ovalama degilde kaşimak zararli catlama olur
tarafından
Ay çok kaşınıyor ya
0 oy
(628 puan) tarafından
Bilimsel bir açıklaması var mıymış ne oluyormuş. 
tarafından
Yokmuş dhhdhdd

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 463 göst.
17 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cerenkaya (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 422 göst.
11 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 661 göst.
0 oy
6 cevap 263 göst.
26 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde mys62 (1,803 puan) tarafından soruldu

380,275 soru

11,385,622 cevap

34,885 kullanıcı

...