0 oy
410 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar kime sorsak özel de sezeryan olmuş . Ben belki ozelde normal istiyorum . Onlar kendilerince mi karar veriyorlar . 

32 Cevaplar

0 oy
(1,616 puan) tarafından
Hayır senin isteğin adı üstünde özel :-)
tarafından
İşte diyoruz ki para için derse sezeryan diye
(116 puan) tarafından
Ama normal dogumda para değil mi hatta benim gittiğim hastanede normal daha pahali
(195 puan) tarafından
Özel hastane de normal doğumdan da sezeryandan da vatandaştan para  alıyorlar yalnız bildiğim kadarıyla sezeryan ameliyata girdiği için devletten de para  alıyorlar
-Reklam-
0 oy
(1,352 puan) tarafından
Bu bebeğin gelişimine ve senin istediğine bağlı. Devlette sezeryan duyman nadir çünkü en son normal doğum olmazsa sezeryanla doğum yapılıyor. İsteyerek sezeryan gibi bir şey olmuyor devlette. Ben de özel de sezaryen oldum ama isteseydim normal de olabilirmiş
tarafından
Evet canım da işte kestiremiyoruz
0 oy
(734 puan) tarafından
Yok kendileri karar vermiyor bebek riske girecekse devletteki gibi zorla normal yapmıyorlar.ozelde de normal doğum oluyor
0 oy
(4,584 puan) tarafından
Ben sezeryan oldum özelde ama normalde doktorum normal doğum yanlısıydı. Çatı darlığı yüzünden oldu. Ayrıca daha kanala inmemişti bebek ve açılma yoktu.  Sonuna kadar bekledi doktor belki normal olur diye ama artık haftası geldi tek çare sezeryan yoksa çok dikişin olur ve bu senin içinde bebek içinde tehlikeli olur dedi. 
tarafından
Anladım canım çok sağol
(4,584 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
tarafından
İlk çocuk acil sezeryandi 

İkinci normal oldu.

Üçüncüde normal doğum olacaktı.39 kadar bekleriz gelmezse o zaman dedi. 

38 haftalıkken acil sezeryan yaptık kalp atışları düşmüştü 
(868 puan) tarafından
canım ilki ve ikinci arasinda ne kadar vardi bi de dikislerde sorun oldu mu SSVD sonrasi?
tarafından
Ay Allah korumuş
tarafından
6 yıl var .sezeryen yerinde kanama olmuş pıhtı atmış dediler
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Doktor sorar hangisini diye anne sezaryen istemedim ten sonra zorla yapacak değiller sağlık sorunları dışında sancı açılma.varsa mecbur normal olacak çünkü fiyat farkı yok ikisi arasında özelde.yani sezaryen olmak  için özellikle  gidenler daha fazla öyle diyelim.
tarafından
Bahane bulur mu acaba sezeryan için.
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Hayır doktorun bilgi veriyor sana yine de fikir sunuyor olacakları olabilcekleri söylüyor 
tarafından
Eşim diyor para için sezeryan yapıyorlar
(1,845 puan) tarafından
Hayır ya doktorlar çok iyi ve haklarını da veriyolar ama bilemem her hastane ve her doktor değişir
0 oy
(794 puan) tarafından
Ya cnm şoyle bnm 35.haftamda 1cm acikligim vardi hafif hafif agrim oluyordu soledim doktora acikliga baktilar  1cm  durdrdular falan igne yaptilar surekli gidiyosun ohaftadan snra 38 2 nst icin gttim  cok agrim varmis bn hic hisstmiyorum     yatrdilar senn dgum olur die anlamistim sezaryan yapicaklarini    gece boyunca acilmam olmadi sabaha doktor geldi   acikliga kendi bakti hala ayni sana suni veremem dedi kendi agrin cok  bebegw skinti olur bnde kabul ettim  bekleyebilirdi 40 kadar 42 ye kadar cogu doktor bwkliyor
tarafından
Anladım canım . Çok sağol
0 oy
(1,314 puan) tarafından
Bebeğin pozisyonuna göre değişiyor ben bebeğin yeri daralmıştı normal doğum da ben kaldıramam diye düşündüm kendime güvenmediğim için sezeryan istemiştim sezeryan olmuştum 
tarafından
Himm. Şimdi iyi misin
(1,314 puan) tarafından
Kızım şimdi 13 aylık bin şükür baya kilo almıştım onlar kaldi benle ama onuda azar azar veriyorum
tarafından
Daha iyi olursun inşallah canım
(1,314 puan) tarafından
Cümlemiz  :)
0 oy
tarafından
Devlete gidiyordum kontrole bana normal yapicaksin herşeyin normal suan seni sezeryana alamayiz yasak dediler aksi durum olmadıktan sonra. Sonra özelde doğum yaptım onlarda aynısını dedi herşeyin normal isteğe bağlı olmuyor diye 
tarafından
Anladım canım sağol
0 oy
tarafından

Hayır öyle bişey yok doktor karar veriyo mesela benim kızım ters pozisyondaydıı o yüzden sezeryan oldum 

tarafından
Eşim para için diyor o yüzden sordum
0 oy
(181 puan) tarafından
Ablam 39 haftada özele gitti bebeğin suyu azalmış riskli durum acil sezeryen yapmamız lazım demiş enişte  o gün o parayı bulamamış para olmayınca yatış yapmamışlar koştura koştura Devlet hastanesi acil doğuma gitmişler durumu anlatmışlar muayene olmuş herhangi bir sıkıntı yok suyuda iyi git sancı başladığında gel açılmada yok demişler sonra 40 haftada normal doğumla kendi sancısıyla devlette doğum yaptı. 

Benim durumum var ama asla özele gitmem tabiki işini güzel yapanıda vardır ama  çoğu bu şekilde bunuda herkez biliyor ama  güzel muamelesi ilgi alakası için özeli tercih ediyorlar. Devlet doğru muamele iyi değil ama işini iyi biliyorlar bende devlette 3 normal doğum yaptım
0 oy
tarafından
Yooo benim doktorum sana kalmış istersen çatı muayenesi yaparız, istersen direk sezeryan yaparız dedi özelde doğum ettim bende
tarafından
İşte tüm mesele bu iyi doktora gitmek
0 oy
(15 puan) tarafından
Eger sezeryan yapmak zorundasin derlerse birde başka doktora görün dogru söyleyip söylemediklerini anlarsın 
tarafından
Mantıklı :)
0 oy
(249 puan) tarafından
Bende özelde sezaryan oldum ama bebegim makat gelişti o yüzden.
tarafından
Teyit ettirdin mi peki
(249 puan) tarafından
Canim ultrasonda görünüyor zaten pozisyonu kendim bile anladım yuruyemiyodum kafasi tam midemin ordaydi ve dr um normal doğumu çok destekleyen bi insandı yani nasip sezeryanmış özel i devleti yok aslında vicdanlı insana denk gelirsin inşallah. Tabiki özelde daha çok ilgi var para için orası ayri
tarafından
Kaçıncı hafta doğurdun canım
(249 puan) tarafından
38+5 suyum geldi
0 oy
(410 puan) tarafından
ben özelde oldum sordu nasıl istersin sezeryan dedim onu da sordu belden uyuşmalı istedim herşeyi senin isteğine göre yapıyorlar gününü bile kendin seçiyorsun
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Hiç alakası yok sen nasıl istersen öyle oluyor benim.oglum ultrasonda 4 kilo gözüküyordu doktorum kararı bana bıraktı istersen hemen sezaryene alabilirim istersen normal doğurabilirsin dedi ben normal istedim gece sabaha kadar başımda bekledi 4.5 kilo bebeği normal dogurttu
tarafından
Bakalım canım bende öyle bir doktora denk gelirsen eğer
0 oy
(545 puan) tarafından
Bende özelde doğum yaptım hiç de sezeryan demedi doktorum çatı muayenesi yaptı zaten önce normal doğuma musaitsin dedi açılmam da yavaş ilerlemesine rağmen normal oldu bebekte ve annede ani bir durum olmazsa sezeryana almazlar tabi isteğe bağlı yapanlar da var ama o senin tercihin oluyor genelde doktor demiyor yani sezeryan ol diye 
tarafından
Himm demekki doktorla alakalı
0 oy
tarafından
Ben özel de doğum yaptım ama doktorum sen ne kadar sezeryan istersen iste bebeğin gelişimi sağlığı yerinde olduktan sonra normal doğum olacak dedi öyle de oldu
tarafından
Valla çok sansliymissin kız
0 oy
(812 puan) tarafından
Kendin karar veriyorsun cnm doktorum.bnaa bırakmıştı 
tarafından
Ne güzel ya . Dua et benim içinde iyi insanlarla karsilasayim:)
(812 puan) tarafından
İnşallah cnm Rabbim sağlıkla kavuştursun yavruna ❤️
tarafından
Amiin Allah razı olsun ❤️

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 104 göst.
5 Şubat 2023 Aile kategorisinde Cekirdek ailem (3,853 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 177 göst.
18 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde eda1404 (169 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 259 göst.
28 Mart 2023 Diğer kategorisinde Bayannn1 (1,140 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 270 göst.
6 Mart 2023 Diğer kategorisinde SL (1,012 puan) tarafından soruldu

380,171 soru

11,381,046 cevap

34,874 kullanıcı

...