0 oy
131 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Memeyi bıraktığınızda gece uyanmalarinda bebeğinizi nasıl sakinleştirdiniz. Yani hemen bu sürece alıştı mı yoksa çok mu zor oldu

6 Cevaplar

0 oy
(1,950 puan) tarafından
Su verin diyorlar zaten bırakınca kendi kendine devam ediyormuş uyumaya boyle diyen de var. 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tam yaşında  kestim  canım ben ilk 1 hafta gece ağladı sallıyorum ben ayakta mecbur ucuna sürdüm acıyı bak acı dedim dilini sürerdi gündüz asla istemezdi  ama gecede aynı yöntem ile sallayıp uyuturdm  1 hafta sonrası kesintisiz uyku Ay misler gibi Allah kolaylık versin canım inşallah 
tarafından
Amin inşallah hepimize rabbim kolaylıklar versin. Tam yaşında derken bir yaşında mi yoksa 2yas olunca mi. Benim kızım şuan 9aylik 10aylik olunca bırakmak istiyorum
tarafından
2 yaş canım 24 aylıkken tam çünkü anlama yaşları o vakit hamile misin çok erken çünküü
0 oy
(9,209 puan) tarafından
Gece ilk uyandığnda biberonla su verdim, ikinci uyandığnda meme istiyordu anne aç anne aç diye sonra meme hasta olmuş uf olmuş fln ddm başka odaya goturup dikkatni dağıttm susup yatti geri. Illa ki ağlıyor krizler oluyor ama en zoru ilk gece
0 oy
(5,311 puan) tarafından
İlk bir hafata zulum gbi geçti bizde ama her çocuk farklıdır gece uyanıp meme  alamayınca kesintisiz  yarımsaat ağladı bende uykusundan uyandırıp  çubuk kraker  su verdim yaromsaat öyle oyaladıktan sonra tekrar uyuttum 1 hafta sonra düzeldi şimdi kalkar su ister  içer yatar
0 oy
(516 puan) tarafından
Valla ne su verdim nede baska birsey bu sefer gece su icin kalkiyolarmis yalandan. 22 aylikken biraktirdim ama gunde 15 kere emiyordu yeterki oturmayayim. Öğlende gecede sadece emerek uyuyordu 15 emmeyi 5e indirdim ve oturmadim diyebilirim direk meme doyordu çünkü sonra sadece öğlen ve gece verdim uyurken sonra gündüz yanina yattim istesede vermedim sonra gece kestim 2 3 gün zorladi ama ben ondan once uyku egitimi vermistim kendi kendine uyutmayi ogrettim ama yanina yattim oyle uyudu sonra o duzen bozuldu ve memeye basladi derken bu sekilde biraktirdm kademeli ve okadar sütüm olmasina ragmen asla agri cekmedim oglumada iskence çektirmedim yani birsey sürmek falan cocugu cok etkiliyormus surmedim kademli biraktik 2 3 gun zorlandik
(202 puan) tarafından
Oglum 18 aylik. 2 yasina 1 ay kala ben de basliycan azaltmata. Ayni sekilde hep memede oturdugum anda. Emerek uyuyo zaten. Ben de istemiyorum  boylesine baglandigi bir seyden kotu bi sekilde ayrilmasini. Yaziniz cok hosuma gitti ben de ayni sekilde ilerliycem. Umarim biz de bikac gune atlatiriz bu donemi.
(516 puan) tarafından
Evet 1 ay sonra basla annesi daha ufak biliyorum coook bunaliyor insan 19 aylikken basla azaltmaya oturma bir süre yada baska seylerle oyala mesela gunduz uykusunda vermeyi kesebilirsin aglicak ondan hic korkma ama alisacak benimki asiri bagimliydi ya anlatamam herkes bana 4 yasina kadar emer diyordu ama ben kafama koymustum 22.ayinda biraktirdim anlattigim gibi
(202 puan) tarafından
Benim problemim su ki, siz uyku egitimi vermissiniz yani yaninda uzandiginuz zaman uyuyor fakat oglumun meme harici uyudugu gorulmedi su gune kadar. Sadece arabada yolculuk ederken kendiliginden uyur. Tamam basliyim ufaktan gunduz uykusunda da emzir miyim fakat ben bu cocugu nasil uyutucam :)
(516 puan) tarafından
Suan yine ayni sekilde emzir mesela ogle uykusundan once emzir tika basa sonra yanina uzan hadi uyuyalim de ama gogusunu cok saglam kapat sabirli bir sekilde bekle ve verme meme yok de pis de verme emin ol sonuc alacaksın elinde sonunda uyucak
(202 puan) tarafından
Deniycem. Eger bu sekilde uyursa goz yaslarima hakim olamam heralde o an :) ben simdiden kendimi psikolojik olarak hazirliyim hazir hissettiginde de harekete geciyim. Cok tesekkurler tavsiye icin.
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Ya maşallah diyim geven ayın 26 sında kestim memeden. Ya da bandı yapıştırıp uf olmuş annecim dedim. Çok korkuyordum özellikle gece ortalığı yıkar diyordum ama hiç ağlamadı. Uyandı tabi ki çok kere ama şu verip ayağımda salladım. Memeye yönelince gösterip uf olmuş dedim hep. Şimdi unuttu gitti bin şükür 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 210 göst.
13 Şubat 2023 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 204 göst.
30 Ocak 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Aysegul&20 (3,398 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 174 göst.

379,604 soru

11,363,695 cevap

34,840 kullanıcı

...