0 oy
1,046 göst.
Aile kategorisinde (597 puan) tarafından
Kizlar amacim yargilamak, kinamak, kucumsemek degil, benimde berbat giden evliligim var, kocamla sorunlarim var ama cidde  merak ediyorum. Nasil ayni eve gelin gidiosunuz? Yani ne bilim bizim orda kiz tarafi kesinlikle kabul etmez ayni ev icine gelin gitmeyi. Koz kabul etse aile ayaga kalkar yapma etme kizim diye. Hadi ailede kabul etti diyelim, duyanlar sasirir. 

Ben ilk evliligimde ev icine degilde ayni binada kalmayi kabul etmistim diye ailem ayaga kalkmisti, yalvarmislqrdi ayni binada olmaz, bina kapisida ayri olmali vs diye. Allah var ayrilana kadar hic bir sorun yasamadim ayni binada kalkmakla ama ben yeri geliodur 1hafta gormuyodum eski kayinailemi. Ven okuyodum, okuka gidip geliodum, staja gidioduk, eskiesim calisiodu. Allah var eski kaynanam yemek fkn yapar meldivenin oraya koyardi sabah ise okuka giderken gorsunler cantalarina koysunlar diye. Tabi ayrilirken buyuk sorun oldun ayni binada yasamak o ayri bir konu

37 Cevaplar

+7 oy
(1,206 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Şimdi bazı durumları kişileri ayırarak söylüyorum. ;) 

Adamın  kendine güveni yok bir ev kurabilecek g.tu yok ama evlenmekten de geri kalmayayim diye evleniyor.  Kendine farkeden bişey olmuyor ama karşısındakini düşünmüyor ve de bir oturmaya da çok güzel vaatlerde bulunarak ikna ediyor tabi yuzdelik dilimde o vaatlerin sadece 30 oranı karşılanıyor gerisi foss;) 
Birde ben de kaynanamla aynı evde oturdum ona çok  hizmet ettim diyen bir grupta oğlunu bir şekilde ikna edip kendine hizmetçi beğeniyor. ( Dediğim gibi bazı  kişilerin durumu farklıdır ama çoğunluğu gördüklerim zihniyet aynı hep ) 
tarafından
Katılıyorum sana canım
-Reklam-
+1 oy
(375 puan) tarafından
Evlenmenin adı üzerinde 'ev'lenmek. Yani yeni bir hane açmak. Çok afedersin ayrı bir hane açmaya g.tü olmayan evlenmemeli bence. 
(597 puan) tarafından
Bencede...
+1 oy
(55 puan) tarafından
Bence enayilik Allah’a şükür o enayiliği yapmadım.
0 oy
tarafından
Rabbim dağına göre kar verir cnm 
(597 puan) tarafından
Oylede nasil kabul ediolar bastan? Kiz aileleri hicmi karsi cikmio?
tarafından
Bizim burda kız cok istiyorsa aile kendi haline bırakır
0 oy
(1,314 puan) tarafından
Bende anlamıyorum bazen benim eltim 15 sene bir oturmuş aynı evin içinde kalmışlar nasıl  ev üstünde ev olmaz nasıl yaşamışlar kafam bazen almiyor 
(2,460 puan) tarafından
Bakalım yaşadılar mı..
(1,314 puan) tarafından
15 sene eltim kaynanam kayinpederim ile aynı evde oturmuşlar 15 sene sonra kayinpederim ev verdi ayrıldı sonra evden kendi evine geçti eltim
(2,460 puan) tarafından
Yani yaşamak denirse manasında dedim :)
0 oy
(1,161 puan) tarafından
bizim burda  ayni evde yasarlar.  yani vallahi yasayib mutlu olanlarda  mutsuz  olanlarda  var. bende  ayni evde yasamakdan cok kocada  her sey biter.  kocasi  annesini karisina  karisinida ailesine  ezdirmemeli.     olay kocada  biter.  ben ama  ayri yasiyorum
(597 puan) tarafından
Sizin bura diye bisey yokki yani kukturumuz ayni sonucta. Nebilim... Ya tabiki ezdirmemeli ama koca icin bile zordur ayni evde dengeyi saglamak
(1,161 puan) tarafından
ben azeriyi. bizde  cogu gelinle  kaynana zaten ayni evde yasar  evin kucuk oglu aileyle  kalir  hep
(597 puan) tarafından
Degisik adetmis cnm
0 oy
(1,096 puan) tarafından
Evet ya bende çok şaşırıyorum ayrıca çokta tebrik ediyorum büyük sabır ister 
(597 puan) tarafından
Aynen cnm
0 oy
tarafından
Ben de 2 sene birlik yaşadım 3.cü sene ayrıldım kendi evime. Gerçekten ev üstünde ev olmuyor. Amma Allah var benim kaynanamla kayınbabamla hiçbir sorunum olmadı ama o çektirdiğini çeke sice görümce vardı. Bana kendi Kaynanam kaynanalık yapmıyordu ama o bana kaynanalık yapmaya çalışıyordu bende ona izin vermiyordum sürekli tartışma oluyordu elimde kalacaktı da kaynanam bana diyordu kızım sen o deliyi takma. Ben ona bin kez diyorum kavga çıkarma işini yap sus gez iş yapmıyorsan da yapma gez veya yat diye ama o delidir akılsızdır sen ona uyma benim dediğimi yap onla muhatap olma diye bende kaynanamı dinliyordum
tarafından
Kalmaz tabi bende görmeyi bekliyorum ama iki dünyada da hakkımı helal etmiyorum ona
(597 puan) tarafından
Vallaha ben suan goruyomda ama acaba esim anliomudur suoheliyim
Simdi yuzunede vuramiom dusmemimi bekledin der diye
tarafından
Anlıyordur bence
(597 puan) tarafından
InsaAllah !!! Ben hamileydim hastanede yattim,. Karnim acikio doymuyom dedim gelio yemek getirmedi, hemsireden iste dedi yada dosardan ismarla dedi. Aniden doguma alcaklar jilet getir dedim ayiptir solemesi ufak ufak tuylerim cikti dedim
Bi kac gun once tuyun fln yoktu o kadardan biseolmaz, senlemiugrasiyim banane dedi. Ben sinir krozleri gecirdim hastanede onun yuzunden...  Simdi kendisi hasta, ic camasiro, havlu, icecek, meyve vs istedi. Seytandio simdi sirasi vur yuzune a bu aeferde benim dusmememi bekledinde hemen basa kakion der. Susuyom Allah rizasi icin elimden geleni yapiom ama Rabbim kurban olurum, insaAllah o gunleri gozunun onune getiriodurda hatirliodur bana yaptigini ben hastanedeykdn
tarafından
Ben yerinde olsam ona derdim ben hastanede yatarken bana bişey yapmadın sen ben ise senin bana yapmamana rağmen sana insanlığımdan yapıyorum değerimi bil. Benim dilim durmuyor  Yüzüne vururdum hemen :)))
0 oy
tarafından
Tamamen nasip işi birlik olup gerçekten çok iyi bir aile olan var 

Birlik olup görmediği kötülük kalmayan var benimde en büyük ablam 2 sene birlik oturdu ama neler çekti ondan sonra hiç bir ablam birlik gitmedi zaten ailem de kabul etmedi ailem tamamen bizlere bıraktı kararı eğer bende şuan birlik gitmeyi kabul etseydim ailem sırf ben tamam dediğim için tamam derdi ama ben kesinlikle istemedim kaynanam da istemedi sonradan zaten

Şimdi bir sokak arkamda bu bile eziyet gibi bana bir misafirim gelse bilir gözler hemen ondan ayrı misafir çağırsam bozulur hep gelmek ister kocamla iki akşam üst üste kendi evimizde oturalım hemen arar çağırırlar

Rahat yok hiç bir şekilde hemde bir arka sokağımda olduğu halde sürekli diken üstündeyim bu arada yeni evliyim önümüzdeki ay 1 sene olacak daha 

Şimdi annem ablamlar görüyor ne kadar bunaldığımı hepsi b.k vardı bu kadar yakın tuttun evi diyolar napalim ev sahibi tanıdık kira uygun diye tuttuk en başından beri sadece babam istemedi kaynanamlara yakın oturmamı zaten bizde sonradan anladık niye istemediğini yaşayarak işte 
(597 puan) tarafından
Aynen oyle uzak ama tatli olacaksin cnm. Diyorum ya bende yasadim 15ay ama Allah var benim esi kayinailem sagolsunlar sadece bu konuda hic sorun yoktu :)  

Vallaha cnm ama bazen baska imkan olmuyo dedigin gibi cebine hangisi karliysa
tarafından
Uzak olunca daha kıymetli oldugun kesin daha çok özleniyorsun arandaki muhabbet daha iyi oluyor. İki günde bir yada her gün gördüğün oturduğun sürece muhakkak birbirini kıracak kızdıracak şeyler oluyor ve ben bu yüzden kaynanamdan nefret ettim. Uzak olsaydık böyle olmazdı belki de
(597 puan) tarafından
Tadinma ihtimalin yokmu cnm? Ben bike surda 2aydi gorumcemleyim yemin ediom yok ev ev icine olmaz. Ondan yanada benden yanada. Ben bise demiom bari ama o en sinir oldugum sey cocuguma karismasi. Cok kati bu mama. Uyumuyo ac bu, sunu istemio bunu istio, sogukmu verion yemegi, aman karantinan bitmedi  fazla yaklasma (ewt coronaydim cocukda corona gecirdi amaaa ee ve kadin sen asilisin diye tasiyici degilsin anlamina gelmio, sapur suour yalaya yalaya oglumu opuyon. Bu konuda cok ama cok sinir oldum ve oluyom)
tarafından
Keşke olsa taşınma ihtimalim ama oturduğum fiyata bu büyüklükte başka daire asla bulamam kiralar çok çok pahalı ve doğum yapmak üzereyim zaten.
Öpme konusunda çok haklısınız kesinlikle öptürmeyin isterse kırılsınlar
0 oy
(2,882 puan) tarafından
Aşkın gözü kör derler ya,benim kardeşim aynı evde yaşarım dedi istemeye gelindiğinde konuşuluyor ya,ama biz asla izin vermedik, kayınpederi sözde ev alicakta on sene geçti kendisi bile hala kirada:D
(597 puan) tarafından
Ne diyim bacim :D
0 oy
tarafından
Vallahi bende çok merak ediyorum gerçekten büyük sabır işi nasıl kabul ediyorlar nasıl katlanabiliyorlar tanı hicbirimizin sonu belli olmaz belki hayat bize farklı yüzünü gösterir bizde birlik oturmak zorunda kalırız ama baştan kabul edenleri bende merak ediyorum açıkçası 
(597 puan) tarafından
Ya tabiki zoruna olmak baska birden bire ama bastan kabuk etmek bam baska... Rabbim mk yardimcilari olsun
0 oy
tarafından
Konyada aynı eve gelin gelinir di 5 10 senedir azaldı o ayrı ama kapının ayrı olamasi yetiyor onlar için bende karmasına gelin geldim o yüzden kaynana yanına oturmadım ama bizim gelin 3sen annemle oturdu anlaşan gayet iyi anlaşıyor bizimkilerde sorun olmadı allaha şükür ama annem çok çekmiş bi uyanırdık babanla amcamla halan (küçükler daha 5 6 yas) ayak ucumuzda bize bakarlardı derdi :)
(597 puan) tarafından
Yok yaanlasan anlasiodu uzak aka tatli olmayi yinede tercih ederim. Ister istemez biseler sorun olur bo zaman sonra
0 oy
tarafından
6 yıldır ailesi yle bir yaşıyorum 
(597 puan) tarafından
Peki nasik cnn ?
tarafından
Bérbat
(597 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun tez vakitte kurtarsin
tarafından
Allah razı olsun cnm saol
0 oy
(791 puan) tarafından
Bnde ev içindeyim 6 yıldr kaynanmla çok iyi anlaşıyoruz ama kızıyla anlşmyomz onun yüzünden kaynanamdsn ayrlyom ys zor yönüde var rahatlık yönüde 
(597 puan) tarafından
Rahatlik yonu belki bi cocuk olunca bakmasidir :)
(791 puan) tarafından
Eved mesela yemek çoğu zamn kaynanm yapar çocuklarıma bakar benm çocuklarm çok mız mız yemek yememe bile izin vermzler o derece onlar bakar ama eltim ayrı 24 saatt çocukları kendi gidp gelir o konuda rahtszm duş konusunda rahtszm eşimle evde yanlz kalamıyoruz mesela kahvaltıys tek oturamıyoruz bir sene sonra inşallah ayrı ewe çıkyom
(597 puan) tarafından
Rabbim gonlune gore versin cnm. Vallaha yemek ve cocuk konusunda amenna ama baska turlusu sorun bence.
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bizde de kaynana yanında yaşamak yoktur hiçte görmedim bu yaşıma kadar bana da tuhaf geliyor bölgesel değişiyor bence bu durum iç Anadolu ve Doğu tarafında çoğunlukta 
(597 puan) tarafından
Vallaha ben ic anadoluluyum ama cevremde tuhaf karsilaniio bizde oek ev icine giden yadagelen olmaz
(25,224 puan) tarafından
Genel olarak öyle ama canım çevrende olmayabilir
0 oy
(2,126 puan) tarafından
Valla canm ekimde iki yıl olacak aynı evin içine gelin geldim tek erkek diye bahane ettiler düğünden bir iki ay sonra yapacaz dediler düğünden gelen parayla bir kaç ay geçti ne ev lafı var açılınca da susup oturdular ailem de üstüne düşmedi ilk ailem de yok dedi ne yaptılar ettiler ikna ettiler bende babamla sorunlarım vardı eşimle de iki yıldır sevgiliydik meğerse taniyamamisim. Kabul etmiştim oda öyle demişti hala bekliyorum
(597 puan) tarafından
Rabbim yyardimcin olsun cnm...
0 oy
tarafından
6 yıldır ailesi yle bir yaşıyorum . Hiç güzel değil 
tarafından
Ben de Çerkezköy e tasimdm
(1,601 puan) tarafından
Hım ayrılma gibi bir şansın yokmu
tarafından
Tek gelin imkanı m yok
(1,601 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun canım çocukların var mı
tarafından
Amin 2 çocuğum var
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Ben şunu düşünüyorum hadi tut ki bir ihtimal güzel anlaştın yaşamakta sıkıntı olmadı ammaaa kocana özel hayatın olmuyor yani evin içinde misafir gibisin sanki rahatlık yok beni düşündüren kısım bu, hni iyi anlaşıyoruz diyenler için işin bu tarafı malesef hüsran, insan kocasını bir güzel karşılamak ister mesela veya farklı şeyler işte yaniii neyse bence çok kötü bişey aynı evde yaşamak
(597 puan) tarafından
Bencede... Surda 2ay gorumcemle kaldim, ztn kocamla skintiliyim, adam yaklasmak istediginde aman sus, aman ses cikarma, aman yatak gicirdamasin bin bir turlu seyler dio. Sabahda dus almak isteyince gorumcemin kizi yenge sabah sabah ne dusu dio Allahim sana geliyorum...
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Demek sizin oraların adeti başta daha geçinmek gözüyle bakmıyorlar olaya düşman sanki yahu oda bı anne sen nasıl damat alıyorsa kızınıza o şekilde veriyorsun yani.ben 3bucuk yıl yaşadım eşim okuyordu iki çocuğumda kayinvakidemin yanında oldu Allah razı olsun hiç bı sıkıntımız olmadı gençti kendisi çokta yardımımz oldu bana şimdi yine altlı ustluyuz ve yeni ev yaptırıyorlar  gidecekler seneye ve ben üzülüyorum çünkü çok yardımınız dokunuyor birbirimize çocuklar konusunda misafir olsun ben giderim yardıma bilmiyorum nolacak 
tarafından
Senin karşına kötü biri çıkmamış demek ki ama benim kaynanam olsa neyse ama kayınbabamla aynı evde kalınmaz kesinlikle ve daha baştan geçinmek gözüyle bakılmıyo demişsin bence bu tavrın çok yanlış kimse kocasının ailesine hizmetçi olmak zorunda değil mesela benim kayınbabam ve görümceler gelin gelsin hizmet etsin gözüyle yaşayan insanlar adam kızlarına kalkın şunu yapın demez ama ben oraya gidince her şeyi söyler şunu yap bunu yap diye
(2,330 puan) tarafından
Kimse 4,4luk değil eminim başka gelin olsa benim kayınvakidemede gecinemez yerine göre o alttan alır yerine göre ben gecinicem eğer dersen fedekarkik gerekiyor yani.kimseye hizmetçi gözüyle bakılmaz kızları yapmıyorsa sende yapma yada eşine bu durumu şöyle rahatsız olduğunu .evet şanslıyım ben biraz bu konuda gorumcekerim olsun iyiler sağolsun ama zor taraflarini söylemiyorum mesela  benim yaşadıklarına katlanamayanda olabilir
tarafından
İşte diyorum ya mesela ben de önceden asla bu durumu düşünmezdim niye gelinler kaynanaya düşman derdim hatta eltime kızardım başlarda ama gerçekten gözlemleyince anladım olayın iç yüzünü çünkü bakıyom eltim iki çocukla uğraşıyo bi yandan kayınbaba hem şunu yap diyo hem yaptığını beğenmiyor görümceler ellerinde birer telefon oğlanlarla konuşuyolar bu arada ki eltimin eli çok lezzetlidir güzel yemek yapar o çocuklarla uğraşa uğraşa yaptığı yemeğe bile yok şöyle böyle diyolar huyları böyle çünkü beğenseper bile bahane üretirler. Yapma diyosun kadın yapmayınca kavga ediyorlar kocasına söylüyolar kocası da bi daha gitme dedi en son haklı olarak. Ben geçinme taraftarı bi insanım kaynanamla iki ay kaldım şahsi bi sorunumuz kavgamız olmadı hiç laf dalaşı dahi yaşamadık  kavga edilecek şey oldu mu evet oldu ama ben sustum ağzımı açmadım ilerde bi sıkıntı olursa kaynanamla yine yaşarım ama kayınbabam yaşanacak insan değil kesinlikle
(2,330 puan) tarafından
Onunda huyu öyle dicem geccen ayağına subdiksen yaranamadım demek rabbim kayinvalidene dahabcok sabır versin o yaşıyor o adamla sonuçta
tarafından
Aynen öyle canım ben hep söyleyim kaynanama Allah sana yardım etsin diye
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Annem 35 yıllık evli direk ev üstüne gelmiş zaten 10 sene önce de dedem vefat etti babaannem bir gün bile diğer çocuklarında kalmadı 35 yıldır annemin zebanisi gibi başında amca çocukları oldukları için dedem karşı gelmemiş hiç annemde yıllardır çekiyor garibim ne yapsın 
(597 puan) tarafından
Analarimiz beler cekmis ve cekio... Kendileri kaynana oldu ama hala gelinlik yapiolar. Bendede bi babanne var, gardiyan mubarek..
(3,832 puan) tarafından
Öyle valla 50 yaşındaki kadının hâlâ kocasıyla yatağa gittiği saate laf ediyor babaannem akşama kadar uyuyor kendisi sonra benimle gece yarilarina kadar oturun tv izleyin diyo çalışan insanlara

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 1,109 göst.
5 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,607 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 176 göst.
2 Mart 2021 Diğer kategorisinde Es25 (3,767 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 105 göst.
2 Mart 2021 Diğer kategorisinde Es25 (3,767 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 357 göst.