0 oy
455 göst.
Aile kategorisinde (36 puan) tarafından
Merhaba hanımlar. Kasımda işe başlayacağım oğlum o zaman 8 aylık olacak. Kayınvalide bakacak fakat evlerinden bize gidip gelmek hele de kışın zor olacağından haftada en az 2 3 gün bizde kalacak. Bunun dışında gerek oğluma bir şey veremeyecek oluşu gerekse daha önceden ağzına saçma sapan şeyler tattırma çabasından dolayı pek güvenmiyorum onun bakmasına. Uyku eğitimi vereceğim mesela şimdiden yerini yapmamıza rağmen şakayla karışık ben bildiğim gibi bakarım diyo. Ben de tüm imkanlarımı zorlayıp bir bakıcı ayarlasak daha mı iyi olur diyorum. Bir de şunu yapma bunu yap demek ve uygulatmak daha kolay olur diye düşünüyorum. Güven açısından evet aile bireyinin bakması iyi ama ona da başka yönlerden güvenemiyorum. Bebeğine bakıcı bakmış olup olumlu olumsuz yönlerini bana söyler misiniz? Bir de ne kadar ücret talep ediyolar genelde? 

11 Cevaplar

+1 oy
(1,326 puan) tarafından
Vallaa canım ben ise başlayalı 3 gün oldu. Evden çalışıyorum ben . Müşteri temsilcisiyim. Kapi komşum bakıyor . Diğer odadalar. Emziriyorum da gün içinde. .ara öğünleri de tarif ettiğim şekilde yediriyo. 11-19 arası bakıyor.  Kızımı uyuutnca evine gidip işini yapıyor. Uyanınca haber veriyorum. Sağolsun dün yemeğimi de koydu. . Yani serbest bıraktım ben sıkmiyorum.1000₺ ye anlaştık. Çocuğu nunnokuldan çıkış saatinde de gidip alıyor çocuğunu vs. Yani. Ama bence babaanne in bakma imkanı varsa o baksın derim ne de olsa yabancı sen dışarı gidceeksin. Ben evden olduğu halde bakicisininsurekli kontrol ediyorum. Aklım diğer odada kalıyor. Dışarıya gidceek olsam zaten çalışmazdım ama ihtiyaclar btmiyo.
(36 puan) tarafından
Ne güzel. Benim de çocuk olduktan sonra hayalim evden çalışmak :)
(1,326 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canım inşallah
-Reklam-
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Bakıcının iyiside var kötüsüde inşallah iyisine denk gelirsiniz 
(36 puan) tarafından
İnşallah teşekkürler
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Bakıcı tut ve eve kamera tak canım
(36 puan) tarafından
Valla görmeyecek olsa kayınvalide bakacaksa da kamera taktırmak istiyorum :) güvenmiyorum gerçekten
(7,768 puan) tarafından
Valla kuzu bende kaynanama bırakmam çocuğuma çok etti yumurta alerjisi vrdı verme dedm verdi etme dedm etti ben hayatta bırakmam kaynanama snide anlıyorum o yüzden milletn kaynanası bnmkinden iyidir belki snnkisi bile milletnkisi çorba verelm yemek suyu verelim der bnmki el kdr bebeğe pasta verelim puding verelim diyordu :) sn kamerayı kaynanan için taktırsn gözünle görsende inakr eder
0 oy
(1,672 puan) tarafından
Bakicinin oyiside var kotusude teyzem gidiyor aylığı bir milyara sabah sekizdrn öğlen üçe kadar
(36 puan) tarafından
Haftada kaç gün gidiyor
(1,672 puan) tarafından
Haftanın beş günü canjm
(36 puan) tarafından
Genelde tahminimden düşük ücrette çalışıyorlar iyi bir şey aslında bir düşüneceğim. Teşekkürler
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Gündüz bakım evine vermeni öneririm bende bir yasindayken çalıştım çok araştırdım en son gündüz bakım evine karar verdim evet çok küçük ama ordakiler daaha egitimliler kamera var ama eve alacağın bakıcı ya tanıdık olacak yoksa eve sokamazsin buarada bakicilarda 2000den aşağı kabul etmedi 
(36 puan) tarafından
Gündüz bakımevleri hangi saatler arası bakıyor ve en küçük kaç aylık bebeklere bakıyorlar
(1,037 puan) tarafından
Altı aylık bir bebek kayıt yaptirmisti en küçük oydu saatleride sabah yedi bucuktan akşam Besti .servis bırakıyordu .1300 e yazdırmıştım sole kötü biryani var kalabalık olduğu için çocuklardan hastalık çok bulasiyordu hep grip oluyordu .adenevirus oldu orda .oyuzden çıktım.isten ama şans işi .olacaksa evde de hasta oluyor .orda oyun falan oynatıp herşeyi öğretiyorlar daha sosyal oluyor evde kapatip bakıcı ya bırakmaktan daha mantıklı geldi acikcasi
(36 puan) tarafından
Çalışma saatlerimiz uymuyor işte Adanada var mı şimdi bakıyorum internetten. Ben en erken 6da çıkıyorum eşim de 6da çıkıyor. Artısı eksisi var dediğiniz gibi ama bakalım en iyisi nasıl olacak ben de bilmiyorum. Kafam çok karışık
(1,037 puan) tarafından
Bizde yetişemiyorduk çıkışına servisle anneme bırakıyordu çıkışta ordan aliyorduk.annem bakıyordu normalde korona olunca mecbur verdim bende kaynanama guvenmiyordum herşey yediyor bide çok dikkatsiz düşse bişe olmaz der çok pimpirikliyim ben .
(36 puan) tarafından
Oof of gerçekten çok ince düşünülmesi gereken işler bunlar. Teşekkürler yorumun için
0 oy
tarafından
Arkadaşımın yerine bir dönem baktığı çocuklara geçici  bende baktım eğer gerçekten çocuğun iyi bakılsın istiyorsan her hangi bir ev işi isteme ev işi istemen demek çocuğunun güvenliğinin azalması demek bütün şartları düşünmeniz gerekli siz teklif sunaraınız karşı taraf sunar anlaşırsınız teyze bulmaktansa bekar 20-30 yaş arasında çocuk gelişimi mezunu birisini almanız sizin açınızdan daha iyi olur kayınvalidenizi başına bekçi gibi bırakmayın kurallarınız net olsun oğluma oyun ablası aradığım zaman benim ilanım eve girildiği zamandan itibaren telefonun çantada bırakılması öpülmemesi fotoğrafının çekilmemesi geldiği saatlerde etkinlik hazırlayıp gelmesiydi bir kaç şey daha vardı 2016-2017 arkadaşımın aldığı ücret günlük 100tl sigorta olmadıpı için benim bulduğum oyun ablası 2 saat 90tl 
(36 puan) tarafından
Yok zaten bakıcı olursa kayınvalide bakmaya gelmez. Ben de genç birini düşünüyorum. Çocuk gelişimi mezunları mantıklı aslında. Başka iş de yapmayacak zaten sadece bebeğimle dediğim şekilde ilgilensin yeter. Dedikleriniz mantıklı bunu düşüneceğim teşekkürler
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Ben gündüz bakım evine verecem.. Hastalık vs pek takmıyorum çocugun bağışıklık sistemi ile alakalı... Çok korudukca çok hasta olur.. Sabah bırakıp akşam alcam.. Kamera takılı. Gün içinde istediğin saatte arama imkanın var. Görüntü video isteyebiliyorsun.. Babanne ler çok geri kalmış oluyorlar. İyi bakan dikkat eden olur ama ben yine de akrabaya yada bakıcı ya güven duymuyorum. Ne kadar kamera vs olursa olsun. Kafalarına göre davranmaları hoş değil. Ama kuruma emanet edince tabi ki daha dikkatli oluyorlar ve sen ne dersen o oluyor. Gündüz uyku saati belli oluyor. Sosyal bir ortamda yetişiyor.. Parası belli. Ülke de her ilde var gündüz bakım evi.. Daha ilerisi için de kreş ortamına hazırlıklı oluyorlar. Eğitici öğretici oyunlar oynuyorlar ve bir tane değil bir kaç bakıcı var ve eğitim almış diplomalı kişiler. En az 6 aylıktan itibaren veriyorsun. Bende bakalım 6 ay 1 yas arası vercem. İki de abla var bizim. Onlar biraz Babanne biraz babalarının yanında kalacaklar. Okulda var zaten. Zor olacak bize ama geleceklerini temin etmek için çabalamak zorundayız. 
(36 puan) tarafından
Doğru diyorsun. Bir gündüz bakımevinin odalarına baktım da aynı ortamda uyutuluyor sanırım çocuklar. Benimki sese aşırı duyarlı bu durumda nasıl bir yol izliyorlar acaba
(3,551 puan) tarafından
Canım onlar bu duruma alıştırıyor bebekleri.. Yani her yönden bebeğe bakım sağlanıyor ama tabi iyice arastırıp diğer ebeveynlerin de fikirlerini almak lazım. Daha önceden orda baktıran yada halen baktırmakta olanlar ile iletişime geçip bilgi almak içinizi rahatlatacaktır. Tabi birde sizin bu konularda ne kadar pimpirikli oldugunuzu ciddi bir şekilde konuşmanız gerekmektedir. Hani bazıları oluyor gündüz bırakıyor akşam alıyor hiç ne halde ne yaptı sormuyor. Sürekli video fotoğraf ve kamera görüntülerine bakmak istediğinizi falan iyice konusun
(36 puan) tarafından
Araştıracağım teşekkürler bilgilendirme için
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Kesinlikle bakıcı önermem kreşe verebilirsiniz.Kreşde daha çok şey öğreniyor ve arkadaş ediniyor
0 oy
(612 puan) tarafından
Benim bakıcım geliyor. Evde kamera var tanıdık olmasına rağmen taktırdım. Maşallah çok da memnunum. 1550 liraya günlük 6 saat bakıyor. Hiç bi ev işi yapmıyor sadece oğlumla ilgileniyor. Uyusa bile başında bekliyor. Çok kısa bi dönem kayınvalidem baktı. Çocuğa ya kraker filan veriyordu ya yemek vermeyi unutuyodu ya da yemezse hemen yemiyor diyip kaldırıypdu. Uyumazsam uyumuyor diyip bırakıyordu. ** bakıcının tek işi o. Hiç birinde bi aksama yaşamıyoruz çok şükür. Her türlü yediriyor 1 saat de sürse. Uyumazsa uyuyana kadar çabalıyor uykusunu aksatmıyor. Ne desem sağolsun dikkat ediyor. Allah’ım iyi insanlarla karşılaştırsın. Kreşi düşündüm bi ara ama hem çok hasta oluyorlarmış hem de çok küçük daha kendini ifade etmeden kimin ne olduğunu bilmediğim yere göndermek istemedim. 4 yaşını beklemeyi düşünüyorum kreş için. Bu şekilde iyi. Evde bakımı yapılıyor parkta havuzda vs. sosyalleşiyor. 
(612 puan) tarafından
Yıldızlı yer ama olacak. Eksik yazmış yıldızlamış
(36 puan) tarafından
Ya en en iyisi bakıcıyla evde bakılması ama güvenilir insan bulmak zor. Uyumadı diyip uğraşmaması ya da yemiyor diyip kaldırması ya da aksine çok ısrar etmesi durumları hiç aklıma gelmemişti bizde de kesin öyle şeyler olur. Bir adım daha uzaklaştım kayınvalidenin bakmasından :/
(36 puan) tarafından
Bakıcınız genç biri mi peki bir de çocuk gelişimi mezunu falan mı
(612 puan) tarafından
Yok canım. Lise mezunu. Ama kendini geliştirmiş. Ben evde oğlumla İngilizce konuşuyorum. O da kulak veriyor. Bildiği kadarıyla oğlumla o da İngilizce paylaşıyor. Mesela oğlum İngilizce renkleri filan hep ondan öğrendi. Ve evet ısrarı da çok dengeli yani inatlaşmaya varmıyor. Ben çok şükrediyorum gerçekten Allah'ım pişman etmesin tabi sonradan.
0 oy
(4,262 puan) tarafından
Canim devlet calisan annelere bakici ve kres yardimi yapiyo onlari bi arastir istersen

Bende babaannenin bakmasina karsiyim, sen ne kadar istedigini dersen de onlar yine bildigini uyugulayacaklar bi de tanimadigin samimi olmadigin birine kural koymak daha kolay olur. Ben hamileyim henuz cocogum yok ikisinide deneyimlemedim ama evimizi tasirken ben isteydim kayimvalidem ve esim evdeydi kac kez soylememe ragmen esyalar benim istedigim gibi degil kayinvalidemin istedigi gibi koyulmustu, ben de bu olaydan sonra mesafe koydum, bunu yapan kisi bebegimide kendi kafasina gore yetistirecektir eminim ki, zaten senin kayinvaliden de soylemis bile kendi bildigimi yaparim diye, komsum bakici tuttu cok memnun bugune kadar olumsuz hic biseyini duymadim, bakici tutup eve kamera baglatabilirsin, ya da kucuk bebeklerin gittigi kresler var onlarda kamera ile online izleniyo onlarida arastir istersen
0 oy
tarafından
Valla haberlerde hiç  olumlu örnekler görmüyoruz canım ben k. Valdeye birakirdim  en azindan  canı  torunu  zarar vermez
(36 puan) tarafından
Fiziksel anlamda belki zararı olmaz ama zihinsel anlamda olacağını düşünüyorum. Çocukla ilgilenme anlayışı sadece kucağa alıp gezdirmek. Şuan gözümde canlanıyor tv açık çocuk bi yanda kayınvalide uzanmış bi tarafa nasılsa yemek ya da uyku saati değil diye.. Hoş uyku ve yemek saatine de dikkat edeceğini zannetmiyorum ama.. Bilmiyorum tek artısı torunu olması ya

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 132 göst.
7 Ağustos 2023 Aile kategorisinde 3mhnads (1,946 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 301 göst.
29 Aralık 2023 Aile kategorisinde Emine3507 (332 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 122 göst.
7 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Bbttnnmm (292 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 48 göst.