0 oy
278 göst.
Aile kategorisinde (75 puan) tarafından
Kızlar oğlum 10 gün sonra 18 aylık olacak, ama ne anne diye sesleniyor ne baba diye işine gelırse söylüyor, dedesini görünce dede teyzelerin görünce teze diyor. ama hiç konuşmaya meyili yok ama bizi gayet iyi anlıyor dediğimizi yapıyor bişey isteyecekse ıhh, bizde ilgisiz konuşmaya aile değilizdir. ama bi takıldım gibi yani boşamı dertleniyorum yoksa üstüne düşmeli iyim bilemedim 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
20 aylık oğlum biz de öyle 
(75 puan) tarafından
detaylı araştırma yapamadım ama takılmaya da başladım biraz, 25 de randuvu su var doktoruna da danışacağım bakalım
-Reklam-
0 oy
(16,502 puan) tarafından

Zamanı var daha kuşum akışına bırak <3

(75 puan) tarafından
teşekkürler, öyle yapmak lazım sanırım :)
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Canım oğlum 18 buçuk  ayı geçince baba anneanne ve daha bazı kelimeler kullanmaya başladı . Erkekler geç konuşur diyorlar. Oğlum 22 aylık malesef 10 kelime tek biliyor çok yoruldum saldım artık. Akışına bırakmak lazım. Çok takma kafaya
(75 puan) tarafından
yaa benım arkadaşımda aynısını söyledi oğlum geç konuştu kızım erkenden konuştu diye, kızlar biraz dilli ondan galıba :) ilk çocuk olunca biraz tecrübesilikte oluyor işte en ufak şeyi takıyor insan
0 oy
(530 puan) tarafından
Bnm de 20 aylık canım doktora söylemiştim doktorum merak etme bnm kızm  da 2 yaşında birden konuşur ddi
(75 puan) tarafından
anlıyorum, o zaman şimdilik sıkıntı edecek bişey yok gibi
(530 puan) tarafından
Aynen canım arkadaşımın da oğlu vardı 3 e girdi şimdi konuşmaya başlamış
0 oy
tarafından
Kızımda 18 aylık olcak baya birşey söylüyor. Ama oğlum 3.5 yaşında anca konuşmuştu. Maalesef erkek çocukları biraz geç konuşur. Çok normal
(75 puan) tarafından
evet böyle söyleniyor genelde, kızlar dilli oluyor ya sanırım ondan :)
0 oy
tarafından
Valla 26 aylik olacak oglum daha yeni anne diyor. Bazı cocuklar cok ağır konusuyor ya.
(1,601 puan) tarafından
Çocuklarımız aynı benimde oğlum anne baba dede nene gel git abba abi topa gop diyor yeni söylemeye başladı
(75 puan) tarafından
demekki yapı meselesi birde erkek çocukları geç konuşuyor muş
(1,601 puan) tarafından
Evet takma canm konuşur ama biraz geç
tarafından
Evet erkek cocuklari gec konuşuyormuş ama baska cocuklarin konuştuğunu gorunce insanin canı sıkılıyor
(1,601 puan) tarafından
Aynen ama yapicak birşey yok canm sağlıkları yerinde olsun
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Herkes farkli kuzum.bende de bir cadoloz var 11 aylik hic susmazz anneee annanee ablaaa mama ahh durmadan tekrarliyo bazrn nie erknden konustu sussa diyorum :-))
(75 puan) tarafından
maşallahh  diyelim o vakit :)
0 oy
(281 puan) tarafından
Oğlum 14 aylık şu iki gündür baba veya başka şeyler söylüyor 2 3 kelime ne dediği anlaşılmıyor televizyonu eskisinden beri fazla izlemedihi icin biraz daha iyi dinliyor anlıyor bizi  ben de takıldım oğluma doğrusu eşimde 1,5 yaşında konusmaya başlamış kelimeler felan  erkek çocukları geç konuşur ya ondan bakalım 
(75 puan) tarafından
aynen bakalım tv telefon seyretmez arada ali babanın çiftliği oda çok nadir
0 oy
(1,680 puan) tarafından
Yemin ederim aradığım post kelime dahi yok anne baba dede gel git yok yani bilmiyorum normal mi
(75 puan) tarafından
çoğu anneler normal diyor ama bakalım bende doktora soracağım randevu gelsınde
0 oy
(202 puan) tarafından
Oglum suan 18 aylik ayni sekilde ihh ihh larla dert anlatio. Aglarken bazen anne diyo onun disinda baba at dede miyav. Bunlar sadece. Kontrolu vardi iki hafta once dr una sordum normal daha zamani var dedi. Dilini kontrol etti bi sikinti var mi diye sorun yok dedi. Her seyi erken yapti ama komusmamiz gecikti. Yapck bsey yok :) 
(75 puan) tarafından
anladım normal dediyse doktor sıkıntı yok demektir ya erkenden telaşlandım galıba :)
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Evde onunla bol bol konuş canım ondan sürekli bisey iste nesneleri tanısın bilsin kğ yavas yavas konusmaya başlasın ben sürekli konuşurum oglumla dediklerimi tekrar ettiririm mesela baba nerde oglum derim babal derim arkasından oda '' dok'' baba der den bol bol konuş mesela kasık iste ben hadı oglum kasık getir diyorum kasık kaşık diye diye gidiyo 
(75 puan) tarafından
daha çok dikkat edeceğim çalışan anneyim babaanne dede çok ilgilidir sağolsunlar öyle tv karşısında oturtup bırakan türden değiller:) tv bakmaz bizimki zaten akşama kadar arabalarıyla oynayıp sağa solu karıştırıyor.
(2,565 puan) tarafından
Öyle öyle nesneleri tanıyacak isimlerini bilecek ki konussun cnm mesela ben mandal sepetini eline veririm camasır sererim bana 1 tane mandal ver derim yemel yerken oglum yemek yiycez tahtayı götür derim aradan iki gün gecer yemek yiycez diyom tahta tahta diye yanıma geliyo

Ama canım şeye cok dikkat et  yanında bebek gibi konusmamaya normal konusun

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 115 göst.
19 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 272 göst.
11 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Esraaa (736 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 86 göst.
0 oy
6 cevap 96 göst.
30 Eylül 2022 Aile kategorisinde Sevda doruk Atalay (68 puan) tarafından soruldu

379,381 soru

11,356,235 cevap

34,832 kullanıcı

...