0 oy
107 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (14 puan) tarafından
Annemde guatr var ilaç tedavisi uygulanmıştır yeniden çıkmış nodül. Neden yeniden çıkar ki? Diyet yapıyordu şekeri ve yüksek tansiyonu vardı onlar düşmüş doktor düşük doz ilaç verecekti. Ama guatrı çıkmış yine. Doktor tekrar ilaç  tedavi uygulamam demiş guatr için. Ameliyat ya da atom tedavi demiş? Riskleri nedir bunların? Çok korkuyorum..Ona bir şey olacak diye. 

3 Cevaplar

0 oy
(1,243 puan) tarafından
Guatr dan ameliyat oldum az ses kısıklığı oldu ama zaten öle bağıran bı tip değilim bı sıkıntı olmadı basit bı amilyat oldum 
(14 puan) tarafından
Doğru diyorsunuz hormon uzmanına göndermiş doktor. farklı şehirde olunca daha da endişeleniyorum
(1,243 puan) tarafından
Korkma rahim ameliyatı da basit sen anneni rahatlat kötü düşünme sağlıkla kurtulsun inşallah daha yolun başı annenin guatur
(14 puan) tarafından
Çok sağolun teşekkür ederim
(1,243 puan) tarafından
İçini ferah tut daha ameliyat denmemis bile cnm üzülmeyin geçmiş olsun
(14 puan) tarafından
Allah razı olsun canım
-Reklam-
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Kaynanamda ve 3 görümcemde var kaynanam ve iki görümcem ameliyat olmuşlar ama küçük görümcem de azcık ses kısıklığı kalmış..kayinpederim ameliyat sırasında ses tellerine zarar vermişler demisti
(14 puan) tarafından
Peki ameliyatı zor mu toparlanma aşaması nasıl oluyor?
(9,626 puan) tarafından
Valla canim hic bilmiyorum ki ben gelin gelmeden önce olmuşlar ameliyatları
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Ameliyatta en yüksek riskli ses tellerine zarar verilip, ses kısıklığına sebep olunması oluyor sanırım.. Atom biraz tehlikeli diye biliyorum araştırdığım kadarıyla.. Ben ameliyat olmuştum
(14 puan) tarafından
Atom tedavinin ne gibi tehlikesi var? Sizde ses kısıklığı oldu mu?
(1,552 puan) tarafından
Çok hatırlamıyorum ama atom dışarıdan verilen bi ilacın, guatrı içeride patlatması oluyor.. Onunda tehlikeleri vardı araştırdığım kadarıyla ama seneler önceydi onun için aklımda kalmadı, internetten bakarsanız bulursunuz.. Bende bi sorun olmadı çok şükür.. Doktorunuzu iyi araştırırsanız bi sorun olmaz Allah'ın izniyle
(14 puan) tarafından
Peki teşekkür ediyorum
(1,552 puan) tarafından
Rica ederim.. Geçmiş olsun

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 67 göst.
31 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gizemmmm (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 103 göst.
3 Mart 2021 Diğer kategorisinde Serpil 6868 (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 128 göst.
22 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Rabianur (765 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 59 göst.
9 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde abnw (4 puan) tarafından soruldu

381,229 soru

11,412,710 cevap

34,956 kullanıcı

...