+1 oy
235 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,908 puan) tarafından
Gun içinde neler veriyosunuz kızlar sabah tan uyuyasıya kadar ara öğün pek yediremiyorum ben oğluma da, yaptığınız yemekler hem bana fikir olur ? 

Ne zaman tuz ve şeker kullanmaya başladınız?

16 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Anne sütünden başka bisey yemiyor maalesef istemiyor yemek yemegi:( ne yapacambilmiyorum 
tarafından
Sabret canım aynısını benim oğlum da da vardı kaç kere hastaneye götürdüm şuan 26 aylık 2 aydr sütten kestim şuan aklına gelen hersey yer yani şunu anladım herseyin belli bir zamanı var
tarafından
Bende sütten kesmeyi düşünüyorum ayın 21 de doktor kontrolü var soracam doktor ne derse öyle yapayım çünkü bende bunalıyorum artık göğsümun ucu çok ağrıyor artık büyüdü hızlı emiyor birde çok sık emiyor sanki iple ucunu bağlamışlar öyle yani hissetmiyorum :((
-Reklam-
0 oy
(25,224 puan) tarafından
7 aydan sonra biz ne yersek yedi. 16 aylık şimdi evde ne pişerse yiyo ekstra meyvesi kek poğaça türü şeyler yaparım arada
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Abur cubur harici her sey yedirmeye calisiyorum tuz cok koymam yemeklere. 6. Aydan beri karabiber sever ve yer yemeklerde. Alisti sanirim.

Ama doktorum kısıtlama ne istiyorsa ver dedigi icin verdim.. 
0 oy
(3,823 puan) tarafından
11 aylıktı tuz şeker kullanmaya başladım 14 aylık şimdi biz ne yersek onu yer arada meyve yer bazen yoğurt bazen süt dilimi falan yer belli olmaz kısaca herşeyden yer ama belli bir rutini yok 
0 oy
(356 puan) tarafından
1 yasina girecek artık 1 aydır biz ne yersek o ek bsy yapiomsabah kahvaltı emzir yat öğlen mama sonra yemek saati sonda geme mama emzir yat öyle gidiyor
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Sabah kahvaltı yaptırıyorum uyuyup uyaniyo 3 çeşit meyve yediriyorum ekstra olarak yerse yoğurt yediriyorum yada çorba iciriyorum sonra yine uyuyo kalkınca evde olan yemeklerden yediriyorum 
0 oy
(1,373 puan) tarafından
Ben blz ne yiyorsak onu verdim kahvaltı ve akşam yemeği olarak ama iki çeşit yedirmiyorum ya sade çorba. Ya yemek olarak ne yaptıysam o. Aralarda muz meuune varsa o. Bi kase yoğurt kesin yer günde. Krep börek tarzı şeyler ne bulursa yiyor. Tuzu hala atmam ona özel yaparsam. Blzede zaten az kullanıyoruz. Şeker olarak da çikolata ıvır zıvır hala almıyorum özellikle ona. Biz yersek ucundan veriyorum. Soracağın daha başka varsa yardımcı olabilirim
(3,908 puan) tarafından
Hayr teşekkür ederim
0 oy
(1,845 puan) tarafından
1 yaşından sonra azıcık tuz eklemeye başladım . Evde ne yemek yapıldıysa onu veriyorum ama bu sıcakta mesela biz çorba yemediğimiz için ona çorba yapıyorum genelde onun dışında işte tavuk varsa tavuk , patates pilav varsa yoğurtla bu şekilde yiyor . Çok seçiciydim şeker ve tatlandırıcı yemicek şöyle böyle ama 1 yaşından sonra azıcık izin verdim yoksa daha çok istekli olucakti ama.paketli gıda falan vermiyorum ben yerken istiyince bir parça falan bu şekil yani 
0 oy
(119,519 puan) tarafından
1 yas degilde bastan beri biz ne yersek verdim yedigi gunde oldu yemedigi gubde hic ozel ayri bisi yapmadim
0 oy
tarafından
Patlıcan, abur cubur, şekerli ve paketli gıdalar, basit karbonhidratlar( ekmek, makarna vs gibi. Bulgur ve pirinç pilavı nadir yiyor. Onun dışında çok çok arada bizde ekmek görünce ister, minik bı parca veririm o kadar )  dışında herşeyi veriyorum. Bizim yemekleri de ona göre uyarıyorum, beraber yiyoruz. 
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Ben ne yiyosam onu yer canım ara ögünde yoğun olarak meyve yiyo aburcubur vermiyorum ben çoook nadir
0 oy
(359 puan) tarafından
15 aylık oğlum ayrı birşey hazırlamıyorum Canım kahvaltıda ne yiyorsak yumurta peynir domates salatalık falan yiyor öğlen çorba içiyor bazen içmek istemiyor akşamda ne yemek yaptıysam az az yoğurtla birlikte yiyor mamayada devam ediyor tabi
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Canım 

sabahlari bir yumurta peynir zeytin yedirmeye çalışıyorum.

Ara meyve istiyor onu veriyorum.

Öğlen yemeği çorba sevmediği için kuskus makarna pilav vs veriyorum yoğurtlu 

Ara meyve yada kuru üzüm veriyorum 

Aksamda yemekte ona uygun yemek varsa bizimle yer. 

Tuz işini 1yasindan sonra pek takmadım canım şekerli gıdalar hiç vermemeye çalışıyorum. 

Bide tavuk vermiyorum canım market tavuğu onun dışında ne isterse veririm abur cubur sadece kraker veriyorum diğer şekerli şeyleri vermem
0 oy
tarafından
1 yaşında sabah yumurta peynir dometes zeytin severek yiyordu öğlen uyuycağı zaman mama yiyordu uyandıktan sonra meyve akşam yemeğinde ne varsa onu yiyordu 15 ayından sonra daha seçici oldu normaldede yemekleri 0 tuzsuz veya az tuzlu yapıyorum 
0 oy
(380 puan) tarafından
Şükürler olsun ki. Bizim iştahınız yerine geldi sabah 9 da kahvalti 11 gibi mama 1 de çorba sonra uyur 2  saat kalkınca çorba veririm sonra yoğur meyve derken akşamda uyumadan önce mama sonra uyuyor düzene girdik sukurki yemeye basladi
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Benim kızım  mamadan  başka  birşey  yemek  istemiyor  ama yoğurdu  seviyor  3 4 yk  yedirmeye  çalışıyorum  günlük  bizimle  sofraya  oturtuyorum kendimize  yaptığım  yemeklerden  vermeye  çalışıyorum  onu da bir  kaşık  ya yer ya yemez 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 384 göst.
12 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Periiii89 (857 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 294 göst.
19 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 73 göst.
13 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Nisan KC (4,068 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 74 göst.
30 Ağustos 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Nisan KC (4,068 puan) tarafından soruldu

381,363 soru

11,417,399 cevap

34,968 kullanıcı

...